USD32,19
EURO34,96
JPY0,206100
RUB0,360100
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.428,58
BTC68.501,87

Ekonomiyi iyi gösteren satılan zenginliklerdir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş açıklama yaptı. “Türkiye’de estirilen yalancı baharlar var. Türkiye’de ekonomi iyiymiş gibi gösterilen durumlar var. Aslında 20 yıldan beri bizim satılan zenginliklerimizdi. Bakın, şimdi Körfez turunu yaptı Sayın Cumhurbaşkanı. Arap ülkelerini geziyor, pazarlama yapıyor” dedi.

Erdoğan ülkeyi pazarlıyor

Hüseyin Baş, “Türkiye’de estirilen yalancı baharlar, Türkiye’de ekonomi iyiymiş gibi gösterilen durumlar, aslında 20 yıldan beri bizim satılan zenginliklerimizdi. Bakın, şimdi Körfez turunu yaptı Sayın Cumhurbaşkanı. Arap ülkelerini geziyor, pazarlama yapıyor. ‘Neyi satabilirim, nasıl 10 yıl daha bu ülkede yalandan bir zenginlik varmış gibi gösterebilirim’ diye bir çalışma içinde. Bunun sonunda olacak şeyi söyleyeyim. Bunların faturasını sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımız ödeyecekler. Bunların bir gün ödemesi gelecek. Bu borçları verenler, bu paraları verenler, size gelip ‘Parayı ver’ diyecek” dedi.

Yurt gezilerine devam eden Hüseyin Baş’ın son durağı Çanakkale oldu. Beraberindeki heyetle birlikte Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden Baş, ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı:

“BELLİ GÜÇLER 300 YILDAN FAZLA ZAMANDIR PLAN İÇERİSİNDE”

“Geziyoruz ve şunu görüyoruz; aslında bütün bu savaşların temelinde, şu güzel, verimli dünyanın merkezi olan Anadolu topraklarını pay etme mücadelesi yatıyor. Belli güçler, bu Anadolu topraklarını işgal etmek, buraları kendine yurt etmek için 300 yıldan fazla zamandır plan içerisinde. Peki bu plan, yıl oldu 2023, bitti mi? Bitmez. Her zaman bu topraklar, dünyanın en verimli toprakları, dünyanın en güzel toprakları, medeniyetin başlangıç noktası, tarımın başlangıç noktası, insanlığın başlangıç noktası. Her şeyin başladığı yer burası. Dolayısıyla bütün insanoğlu burada bir şey edinmek istiyor.

“ARAPLAR BURAYA KÂR ETMEK İÇİN Mİ GELİYOR ZANNEDİYORSUNUZ”

Siz, şimdi Araplar buraya kâr etmek için mi geliyor zannediyorsunuz. Toprak alıyorlar bütün Karadeniz’de, bütün Ege’de, bütün Akdeniz’de… Buralarda yerler alıyorlar, yurt edinmeye çalışıyorlar. Ne yapıyorlar? ‘3 koyup 5 alacağız’ mı diyorlar? Hayır. Bu topraklar onlarda yok. Avrupalı, Rus geliyor Akdeniz’e… Antalya’daydık geçen hafta. Antalya’ya bir bakıyorsun, her yer Rus olmuş. Eskiden bu Ruslar tatile geliyordu, şimdi yerli olmuş. Niye geliyorlar, keyfine mi geliyorlar? Böyle bir coğrafya yok, böyle bir toprak yok ve bunu günün sonunda bunlar sahiplenmek istiyor. Bu projeler, bu kavgalar bitmedi arkadaşlar, bunlar devam ediyor. Bunların farklı versiyonları hâlâ senaryo işletiliyor ve sahnede oynanıyor. Bunun karşısında kim duruyor? Bunun karşısında siz duruyorsunuz.

“KENDİ ADLİYEMİ, KENDİ HUKUKUMU, KENDİ SOSYAL ALGIMI, KENDİ EĞİTİM MÜFREDATIMI, KENDİ EKONOMİMİ BİRİLERİNİN EMRİNE VERMEYİ KABUL EDER MİYİM? ETMEM”

Türkiye’nin bağımsızlığını, ekonomik bağımsızlığını, siyasi bağımsızlığını, eğitimdeki bağımsızlığını, hukuki bağımsızlığını, tam bağımsızlığını sizden başka savunan başka bir siyasi parti var mı? Yok. Bütün partiler ‘Dünyaya entegre olalım’ diyor, biz de ‘Dünya ile iletişim halinde olacağız’ diyoruz. Elbette ki çağdaş olacağız, elbette ki medeniyet seviyesinin üzerine çıkacağız. Bunlar bizim hedeflerimiz ama ben bunu yaparken kendi adliyemi, kendi hukukumu, kendi sosyal algımı, kendi eğitim müfredatımı, kendi ekonomimi birilerinin emrine vermeyi kabul eder miyim? Etmem.

“SİYASİLER BUGÜN YALAN SÖYLÜYOR”

Türkiye’de siyasetçilerin benimsediği bütün fikirler, bu ülkenin kurucu iradesi Atatürk’ün savaştığı fikirlerdir. Bu dediğimi sakın unutmayın, yabana atmayın. Bu ülkede siyasetçilerin benimsediği fikirler, Atatürk’ün mücadele ettiği fikirler ve o siyasiler bugün, ‘Atatürk’ün kurduğu bu ülkeyi biz yöneteceğiz, biz bu ülkeyi Atatürk ülkesi yapacağız’ diye size iddiada bulunuyorlar. Tamamı yalan söylüyor, tamamı sizi kandırmak istiyor. Bu oyuna gelmeyen, buna kanmayan, bununla mücadele eden tek yapı sizsiniz.

EKONOMİ İYİYMİŞ GİBİ GÖSTERİLEN DURUMLAR, 20 YILDAN BERİ BİZİM SATILAN ZENGİNLİKLERİMİZ

Türkiye’de estirilen yalancı baharlar, Türkiye’de ekonomi iyiymiş gibi gösterilen durumlar, aslında 20 yıldan beri bizim satılan zenginliklerimizdi. Bakın, şimdi Körfez turunu yaptı Sayın Cumhurbaşkanı. Arap ülkelerini geziyor, pazarlama yapıyor. ‘Neyi satabilirim, nasıl 10 yıl daha bu ülkede yalandan bir zenginlik varmış gibi gösterebilirim’ diye bir çalışma içinde. Bunun sonunda olacak şeyi söyleyeyim. Bunların faturasını sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımız ödeyecekler. Bunların bir gün ödemesi gelecek. Bu borçları verenler, bu paraları verenler, size gelip ‘Parayı ver’ diyecek.

“OSMANLI, BORÇLARINI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN İŞGAL EDİLDİ”

Bakın, Osmanlı işgal edildi, Osmanlı’nın toprakları pay edildi. Çok anlatıyorum, tekrar edeyim. Neden işgal edildi? Osmanlı, savaş kaybettiği için işgal edilmedi. Osmanlı, borçlarını ödeyemediği için işgal edildi. Topraklarını, borçlarını ödeyemediği için pay ettiler. Başka hiçbir ülkeye yapılmayan muamele bizim dedelerimize yapıldı, sebebi bizim sınırsız borçlanmalarımızdı ve borcumuzu ödeyemeyişimizdi. Bugün aynısını yaşıyorsunuz.

“ŞEREFİMİZ, NAMUSUMUZ, HAYSİYETİMİZ İÇİN BUGÜNDEN BUNA ‘DUR’ DEMEK BİZİM VATAN BORCUMUZDUR”

Evdeki adam, müflis tüccar. Kumara bulaşmış evin babası, gidiyor kumarda kaybediyor, geliyor evdeki tabloyu satıyor, buzdolabını satıyor, çamaşır makinesini satıyor. Evde satacak bir şey kalmayınca ne yapacak? Şerefimiz, namusumuz, haysiyetimiz için bugünden buna ‘dur’ demek bizim vatan borcumuzdur, bunu da gerçekleştireceğiz. Çalışacağız, bütün Türkiye’ye anlatacağız ve bu işin sonunda kazanacağız diyorum.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ekonomiyi iyi gösteren satılan zenginliklerdir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!