USD32,79
EURO35,24
JPY0,207400
RUB0,375900
GBP41,74
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.487,09
BTC65.065,46

Ehliyet Sınavı Hazırlık Mobil Uygulamaları!

ehliyet-sınavı-hazırlık
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ehliyet sınavı hazırlık soruları genel itibariyle geçmiş senelerde çıkmış sorulardan oluşmaktadır. Soru mantıkları ve bilgiler aynı olduğundan aynı tür soruların çıkması büyük ihtimaldir. Sınav öncesi internetten geçmiş senelerde çıkmış ehliyet sınavı sorularına çalışmak büyük ölçüde faydalı olacaktır. Her sene yenilenen sınav sorularına belirli mobil uygulamaları aracılığıyla ulaşmanız da mümkündür.

Ehliyet sınavı iki aşamadan oluşan bir sınavdır. İlk aşama yazılı olarak gerçekleştirilmektedir. Kursunuzun verdiği sınav giriş kağıdında e-sınav merkeziniz belirtilmektedir. Ehliyet sınavı hazırlık sorularına çalışmanız ilk aşamayı rahatlıkla geçmenizi sağlayacaktır. İkinci aşama ise uygulama sınavı denilen direksiyon sınavıdır. 2 aşamayı da başarıyla tamamlamanız durumunda ehliyetinizi (sürücü belgesi) almaya hak kazanıyorsunuz.

Ehliyet Sınavı Hazırlık Sorularına Hangi Uygulamalardan Ulaşılabilirsiniz?

ehliyet-sınavı-hazırlık

Ehliyet almak 18 yaşına basmış her bireyin gerçekleştirmek istediği ilk hayallerinden biridir. Sürücü kurslarının sağladığı direksiyon ve canlı dersler eşliğinde hayallerin gerçekleşmesi kolay hale gelmiştir. Fakat ne kadar kapsamlı ders notları olsa da pekiştirmek adına alternatif uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan birisi ehliyet sınavı hazırlık sorularına çalışabileceğiniz mobil uygulamalardır.

Sürücü kursu görevini tamamlayıp yerini sınavlara bırakmasından sonra merakla yazılı sınav günü beklenmektedir. Bu süreçte bilgileri taze tutmak önemlidir. Bunun için ehliyet sınavı hazırlık sorularının yer aldığı mobil uygulamalardan çalışarak öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Peki ehliyet sınav sorularının yer aldığı hangi mobil uygulamaları indirebilirsiniz?

1 – Ehliyet Sınavı Hazırlık 2023 için Ehliyet Sınav Soruları Mobil Uygulaması

ehliyet-sınavı-hazırlık
Ehliyet Sınavı Hazırlık

En güncel ehliyet sınavlarının yer aldığı mobil uygulamada çıkmış tüm sorulara ulaşabilirsiniz. 2023 yılında gerçekleşen sınavlar ay ay doküman halinde paylaşılmaktadır. Soruları cevaplarken doğru yanlış oranlarınızı kontrol edebilirsiniz, bu sayede unuttuğunuz konuları tekrar çalışabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı geliştiren kişiye developer.yilmazer@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ehliyet sınavı hazırlık uygulaması içerisinde;

 • Son çıkmış videolu-animasyonlu sınav sorularına bakabilirsiniz,
 • Son aya ait sınav sorularına çalışabilirsiniz,
 • Ehliyet e-sınav soruları kategorisine göz atabilirsiniz,
 • Diğer kullanıcılarla tablo sıralaması eşliğinde yarışabilirsiniz,
 • Diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilirsiniz,
 • Kendinizi eksik bulduğunuz konular için konu anlatımı yapılan bölümde çalışabilirsiniz,
 • Ehliyet sınavı hazırlık uygulamasında ehliyet araç göstergelerine çalışabilirsiniz.

2 – Ehliyet Sınavı Soruları 2023

ehliyet-sınavı-hazırlık

Ehliyet almak isteyen kişilerin ehliyet sınavı hazırlık için yararlanacağı uygulamalardan biridir. Güncel sınav sorularına yer veren uygulama geliştiricisi hiç bir detayı atlamamış. Ayrıca Güncel sınav formatına uygun sınav sorularıyla kendinizi test edebilirsiniz. Ayrıca çıkmış sorulara göz gezdirip soru şekilleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Uygulamayı tercih ettiğiniz takdirde;

 • Trafik, motor, ilk yardım ve çevre bilgisinin yer aldığı güncel sorulara ulaşabilirsiniz. Ve kendinizi test edeceğiniz denemelere ulaşabilirsiniz,
 • Hangi konularda eksik kaldığınızı görebilirsiniz. Ayrıca konu tekrarları yapabilirsiniz,
 • Gerçek ehliyet sınavına benzer bir ortamda kendinizi test edebilirsiniz,
 • Açık ve anlaşılır bir ara yüze sahiptir. Bu sebeple derse odaklanmakta sorun yaşatmaz,
 • Ayrıca internetiniz olmadığında da ehliyet sınavı hazırlık uygulamasını kullanabilirsiniz,
 • Merak edilen ve sık sorulan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

3 – Ehliyet E-Sınav Soruları

Ehliyet sınavı hazırlık soruları ile sınava hazırlık sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bununla birlikte uygulama başarı oranınızı arttıracak düzeydedir. Sorular sınav formatına ve mevzuata uygun şekilde hazırlanmaktadır. Ehliyet sınav soruları çöz (50 soru) seçeneği bulunan uygulamada 23 trafik soruları kategorisine aittir. Ayrıca motor 9, ilkyardım 12, trafik adabı için 6 soru ayrılmıştır.

ehliyet-sınavı-hazırlık

Bilindiği üzere MEB ehliyet sınav soruları ile yapılan gerçek sınavda yanlışlar doğruyu götürmez. Bu sebeple toplam doğru sayınız önemlidir. Ayrıca uygulama içerisinde de aynı formatla ilerlenmiştir. Ehliyet sınavına hazırlık konu anlatımı bölümüne çalışabilirsiniz, test sonrasında eksik konularınıza tekrar dönüş yapabilirsiniz.

4 – Ehliyet Sınav Soruları 2023 (İnternetsiz)

Google Play üzerinden geeg.yazilim@gmail.com mail adresiyle bilgi alabileceğiniz uygulama internetsiz oluşuyla avantaj sağlıyor. Bununla birlikte 2020 yılından günümüze tüm geçmiş ehliyet sınavı sorularına çalışabileceğiniz mobil uygulamadır. 2016 yılında sıva sistemi değişmiştir. E- sınav sisteminin başlaması ile sınavda 70 puan almanız yeterli olmaktadır.

ehliyet-sınavı-hazırlık

Sınav sistemine hazırlayan, stresinizin azalmasını sağlayan bu uygulamayı ücretsiz ve internetsiz kullanabilirsiniz. Ayrıca Motorsiklet, kamyon, B sınıfı araçlar için ehliyet almak isteyenlere önerilen başarılı bir uygulamadır. Ehliyet sınavı hazırlık için kullanacağınız mobil uygulamanın özellikleri;

 • Uzman hocalar tarafından hazırlanmış sorular,
 • Doğru ve yanlışlarınızı görebilme,
 • Ayrıca kaldığınız yerden sınava devam edebilme,
 • Yorum yapabilme ve yorumlarınızı uygulama içinde görebilme,
 • Trafik işaretlerini öğrenebileceğiniz sayfa yapısına sahiptir,
 • Ehliyet sınavı hazırlık uygulamasını reklamsız kullanma,
 • Ehliyet sınavında çıkmış sorular,
 • Özellikle yeni sisteme uygun sorular hazırlanmıştır.

5 – Ehliyet Sınav Soruları 2023( Muhsin Abdil Tarafından Geliştirilmiştir.)

2 milyon ve üzeri indirim yapılan mobil uygulamada deneme testlerine girebilmeniz mümkündür. Ayrıca çıkmış sorular üzerine konu anlatımlarına göz gezdirebilirsiniz. Ehliyet sınavı hazırlık uygulaması hakkında yapılan yorumlarda büyük oranda faydalandıkları dile getirilmiştir. Bununla birlikte girdikleri ehliyet sınavında çalıştıkları birçok sorunun çıktığını belirten kullanıcılar vardır.

6 – Ehliyet Sınavı Çıkmış Soruları 2023

ehliyet-sınavı-hazırlık

Yeni araba sürmeye başlayan kullanıcılar için ehliyet dersleri bulunan bir uygulamadır. Ayrıca içerisinde 187 adet trafik işaretine yer verilmektedir. Ehliyet sınavı çalışma notları sayesinde istediğiniz her an tekrar yapabilirsiniz. Ve bilgilerinizi taze tutabilirsiniz. Bununla birlikte Ehliyet sınavı hazırlık için tüm güncel sorulara yer veren mobil uygulama, kullanıcılar tarafından çok beğenilmiştir.

Ehliyet Sınavı Soru Çizelgesi ve Sınavda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

ehliyet-sınavı-hazırlık

İki aşamalı gerçekleştirilen ehliyet sınavı yazılı sınav ile başlamaktadır. Ancak yazılı sınavı geçtiğinizde uygulama sınavına girmeye hak kazanırsınız. Sınavdan en az 70 puan almanız yazılı etap için yeterlidir. Yani en az 35 soruyu doğru cevaplamalısınız. Ehliyet sınavı çalışma aşamasından sonra sınavda 23 Trafik, 12 İlkyardım, 9 Motor, 6 Trafik adabı soruları sorulmaktadır.

Sınav Tarihi2023 yılı Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık aylarında başvurular yapılmıştır. Aynı ay içerisinde sınavlar gerçekleştirilmiştir.
Sınava Girme Hakkı4 kere yazılı sınav ve 4 kere uygulama sınavı. Geçemediğiniz takdirde kurs dahil tüm işlemlere baştan başlanılmaktadır.
Sınav Süresi45 dakika
Sınav SorularıGeçmiş sınav soruları ağırlıklı çıkmaktadır.
Soru ağırlığıTrafik – Trafik işaretleri
Sınav türüTest şeklinde bilgisayar üzerinde yapılmaktadır.
Sınav soruları şık sayısı4 şıktan oluşmaktadır.
Sınava geç kalmaSınav merkezine en az 15 dakika önce gelinmelidir. Sınava geç kalındığı takdirde sınav salonundan kimse çıkmamış ise sınava girebilirsiniz. Bitiren bir öğrenci dahi olsa sınava girişinize izin verilmeyecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ehliyet Sınavı Hazırlık Mobil Uygulamaları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!