USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

CHP, “Tak Diye Kaldıracağız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı

Sosyal medyada eleştiri normaldir

CHP lideri 2023 seçimi için gezilerine devam ediyor. Tokat’ta bir grup genç ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu gençlerin taleplerini dinleydi ve CHP’nin çözüm önerilerini anlattı.

Son günlerde konuşulan ve “sansür yasası” olarak ta bilinen dezenformasyon yasasıyla ilgili “Hiç merak etmeyin ‘tak’ diye kaldıracağız” dedi. Her vatandaşın sosyal medya üzerinden eleştiri yapmasının normal olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “hakaret içermediği sürece en sert eleştirilere siyasetçilerin tahammül etmesi lazım” dedi.

Gençlere yeni imkanlar sağlanacak

Ülkemizde istihdam oranının düşük olduğunu ve özellikle genç istihdamının azaldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, gençlere yeni olanaklar sağlanması gerektiğini vurguladı. Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde aile destek sigortasını hayata geçireceklerini, devletin geliri olmayan veya geliri asgari ücretin altında olan ailelere, sosyal güvenlik hakkı olarak belli bir gelir güvencesi vereceğini belirtti.

Asgari Ücret 10 bin TL olsun

Diğer taraftan  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Asgari ücretin en az 10 bin TL olması gerektiğini söyledi.

Maaş zamlarının enflasyon oranının altında kalmaması gerektiğini belirten Kuşoğlu, enflasyonun gerçek anlamda % 140-150 civarlarında olduğunu söyledi. Kuşoğlu “Şimdi böyle olduğu zaman asgari ücrete de çalışanlara da işçiye, memura da buna göre zam vermek zorundasınız. Geçen sene neydi yılbaşındaki asgari ücret 4 bin 250, dolayısıyla yüzde 150 olunca ne yapması lazım 10 bini geçmesi lazım, bu kadar. 10 binin altında olmaması lazım. Bütçe de bunu yansıtıyor zaten” Dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CHP, “Tak Diye Kaldıracağız”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!