USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.677,66

Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir? Yardımcı 10 Yol!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Can sıkıntısı nasıl giderilir nasıl yeni bir şeyler yapılır? Bu tarz sorulara fazlaca başvuruyorsanız temel değişiklikler yapmalısınız.

Can sıkıntısı hemen hemen herkesin kimi zamanlarda karşı karşıya kalmış olduğu bir konudur. Kimi zaman ev içerisinde giderici bir çözüm aranırken kimi zaman da dışarıda, sosyal hayatta yeni bir yönelim aranmaktadır.

Evde oluşan can sıkıntısı genellikle dışarı çıkılarak giderilse de aynı aktiviteleri yapmaktan dolayı yaşanan bıkkınlık hissinin önüne geçmek gerekir.

Bu sebeple yola çıkarak dışarıda gerçekleştirdiğiniz alışkanlıklarınıza yön vermelisiniz. Yön verdiğiniz alışkanlıklara göre bir ilerleyiş kaydettiğiniz sürece can sıkıntınıza ara vermiş olursunuz.

İnternette Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

Can sıkıntısı ev ortamında çok üstünüze geldiyse ani değişikliklere anında ihtiyaç duyabilirsiniz. Anlık olarak ilk sarılacağınız nesne telefonunuz veya bilgisayarasınız olacaktır. Fakat bilgisayarın içerisinde de kendinize iyi gelecek bir şeyler bulamayabilirsiniz.

Can sıkıntısını giderecek olan aktiviteler arasında genellikle en çok tercihe dilen yöntem internettir. Kimisi internetten Chat yapar kimisi dizi izler kimisi de oyun oynar. Oyun oynamak da eğer rutin haline gelip henüz canınızı sıkmadıysa başvurulabilir.

Aynı şekilde keyifli bir diziye başvurabilirsiniz. İnternet ortamı derya deniz bir ortam olup, geniş yelpazede size birçok faydaları ve farklı yolu sunmaktadır.

İşte bu yüzden internette maceraya da çıkarak farklı siteler keşfinde bulunabilirsiniz. Bulunacağınız bu keşiften kazanacağınız veriler can sıkıntınızı önleyecektir.

Can Sıkıntısı Nasıl Geçer Evde Ne Yapılır?

Can sıkıntısı geçirme yöntemleri eğer ev içerisinde aranıyorsa aslında çok rutin listenizde yer alan uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem işinizi görmüş hem de can sıkıntınızı gidermiş olmanın hissini yaşarsınız.

Ev içerisinde yapılacak birçok aktivite vardır. Bu aktivitelerin içerisinden size uyanını ve eğlendireni seçmek ise tamamen göreceli bir kavramdır. Sizler de ev içerisinde can sıkıntısı çekenlerden ve ne yapacağını bilmeyenlerden misiniz?

O zaman 10 adımda sırladığımız maddelere göz atmalı ve bunlardan en az 4!ünü denemelisiniz. Elbette bu dört seçim kafanıza yatanlardan yana olmalı. Can sıkıntınız geçmese bile hafifleyecektir.

1- Bakım Yapın veya Süslenin!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (2)

Aşırı can sıkıntısı nasıl geçer erkek veya kadın sorusuna cevap aramaktayız. İlk cevap özellikle kadınlar için gelmektedir.

Kadınların çoğu süslendiğinde ve makyaj yaptığında kendini iyi hissetmektedir. Bakımlı ve canlı görünüm iyi hissetmeye fayda sağlayacak bir durumdur.

Bu durum erkekler için de aynıdır. Erkeklerin de saçlarına veya yüzlerine yapacakları bakımlar kendilerini iyi hissetmelerine olanak verebilir.

Bakım yapmak cilt olsun, saç veya vücut olsun gerekli olan bir rutindir. Genel bakımlarınızı veya harici bakım isteklerinizi can sıkıntısı çektiğiniz sırada gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece hem bakım ihtiyacınızı giderir hem de can sıkıntınızın önünü kesersiniz. Makyaj yapmak kadınların bazen durduk yere yaptıkları bir olaydır.

Rastgele can sıkıntısı ile yapılan makyajların güzelliği ayrı olur. Makyaj sırasında kullanmak istediğiniz ve denemeye doğru yöneldiğiniz teknikleri de kullanarak deneyim kazanmış olursunuz. Böylece rutin makyajlarınızı geliştirmiş de sayılacaksınız.

Kendinize yapacağınız makyajın yanı sıra arkadaşınıza, annenize veya ablanıza da makyaj yaparak can sıkıntınızı giderebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

2- Mutfağa Yönelerek Harika Sonuçlar Elde Edebilirsiniz!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (3)
Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir? Yardımcı 10 Yol!

Can sıkıntısı nasıl giderilir dendiğinde mutfağa yönelim sağlamak da yapılabilecek olaylar arasında yer almaktadır. Can sıkıntısına çare olarak kullanılan yöntemler arasında mutfak yer alır.

Mutfağa yönelim zamanla rutinleştiğinde mutfağa ilgi olarak yerini değiştirir. Böylece kendinize yeni bir hobi edinmiş olur hatta bu durumu iş haline bile getirme fikrini düşünebilirsiniz.

Mutfağa yöneldiğinizde alacağınız kilolar aklınıza geliyorsa başka birisine tattıracağınız yemek tariflerin tercih de edebilirsiniz. Mutfakta yapacağınız lezzetlerin sonuçları sizi mutlu edecektir ve can sıkıntınızı giderecektir.

Mutfağa yönlendiğinde zamanın nasıl geçtiği pek anlaşılmaz. Böylelikle dinlenmeye kendinizi bıraktığınızda olumlu aldığınız sonuçlar eşliğinde güzel bir kahve içebilirsiniz.

Can sıkıntınızı gidererek en verimli şekilde vakit geçirmenin yollarından birisidir, mutfakta vakit geçirmek.

3- Film veya Dizi İzleyin!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (4)

Can sıkıntısı nasıl giderilir evde can sıkıntısı giderme yolları nelerdir? Film veya dizi izlemek en iyi can sıkıntısı giderme ve önleme yolarından birisidir.

Eğer uzun zamandır izlemediğiniz ve önceden takipte olduğunuz bir dizi varsa yayımlanan ve bakmanız gereken bölümlerini can sıkıntınızı yaşarken izleyebilirsiniz. Böylelikle bu aktivite sizin için daha dikkat ev ilgi çekici olacaktır.

Can sıkıntısı nasıl geçer, can sıkıntısı nasıl giderilir sorularına verilecek bir diğer cevap ise film izlemek. Herhangi bir film ile çok da bağlayıcı bir etki oluşturmadan tek bir bölüm le can sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Çünkü vakti kısıtlı olanlar dizilere başlarlarken herhangi bir bağlanma sonucunda yarı bırakmaktan dolayı çekiniyorlar. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa film izlemek daha mantıklı ve sorunsuz olacaktır.

4- Herhangi bir Hobi İş veya Yeteneğinizi Geliştirin!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (5)

Can sıkıntısı nasıl giderilir dendiğinde akla gelen bir diğer yönelim ise hali hazırda olan hobilerinizdir. Eğer ek iş yapıyorsanız bu ek işiniz ile alakalı birikmiş varsa onları kapatın.

Eğer yoksa ileriki günlerin işlerini bitirmeye başlayın ki hem anlık can sıkıntınızı önleyin hem de ileride ki günlerdeki işlerinizi erken halletmiş olmanın hazzı ile başka yerlere yönelim sağlama şansınızı yakalayın.

İşinizin haricinde bir hobiniz veya yeteneğiniz varsa bunu geliştirmenin ve ilerletmenin üzerine doğru yoğunlaşabilirsiniz. Bu yoğunlaşma sizin lehinize olacaktır ve avantaj sağlayacaktır.

5- Temizlik Yapın! Odanızı Toparlayın!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (6)

Can sıkıntısı nasıl giderilir dendiğinde akla gelen bir diğer yöntem ise temizliktir. Temizlik can sıkıntıları zamanda sıklıkla tercih edilen ve başvurulan bir yönelimdir.

Temizlik yapmak genel bir ev temizliği ile rutin ihtiyacınızda gidermenizi sağlar. Yani hem temizlik ihtiyacınızı sağlayacak hem de can sıkıntınızı önleyeceksinizdir.

Temizlik yapma sırasında müzik dinleyerek bu rutini eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Özellikle odanıza yöneleceğiniz can sıkıntısı günlerinizde odanızı toplayabilir, odada temel değişikliklere başvurabilirsiniz.

Duvarlarınızı boyayabilir veya dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz. Temelde yapacağınız dekorasyon değişiklikleri ile hem farklı bir atmosfer oluşturmuş hem de can sıkıntınızı önelmiş olursunuz.

6- Herhangi Eğlenceli Bir Video Çekin

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (7)

Uzun süreli can sıkıntısı nasıl giderilir yöntemleri arsında yer alan bir diğer madde ise elektronik cihazlara bağlı bit yöntemdir. Eğlenceli temalı bir video çekimi ile kendinize ve sevdiklerinize güzel anılar bırakarak eğlenebilirsiniz.

Bu video bir fotoğraf kolajı da olabilir. Can sıkıntısından dolayı sarıldığınız ev takılı kaldığınız galerideki eski resimlerden oluşan güzel neşeli kolajlar yapabilirsiniz. Hatta bu kolajları sevdiklerinizle veya sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Can sıkıntısına iyi gelen aktiviteler arasında yer alan video yapımı kendinizi kapsamayarak dizilerden veya filmlerden yola çıkarak açmış olduğunuz fan hesaplarına yönelik videolar da olabilir.

Veya tüm bunların dışında yen çektiğiniz veya çekeceğiniz bir video olabilir. Çekeceğiniz videonun teması eğlence olmalıydı ama fikir kararsızlığı yaşıyorsanız sosyal medyadaki gündemden yararlanabilirsiniz. Videoları sosyal medya veya Youtube üzerinde paylaşabilirsiniz.

7- Dışarı Çıkın Yürüyüş Yapın!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (8)

Can sıkıntısı nasıl giderilir yöntemleri arasında evde oluşan can sıkıntısına istinaden dışarı çıkın diyebiliriz. Evde canınız sıkıldıysa ve sayılanlardan hiçbir maddeyi gerçekleştirmek istemiyorsanız dışarı çıkıp temiz bir hava almak iyi gelebilir

Belki de evde durmaktan dolayı sıkılmışsınızdır. Dışarıya çıktığınızda sağlığınıza da yarar sağlayacak güzel bir yürüyüş tüm sıkıntınızı alabilir.

Sahil kenarında, yeşillik bir yerde veya eski evlerden oluşan tarihi mahalle aralarında yapacağınız bu yürüyüş kesinlikle iyi gelecektir.

Yürüyüş sonrası sıkı ve sağlıklı bir kahvaltı da neşeli ve iyi hissetmenize olanak verecektir. Yürüyüş sonrası yapacağınız kahvaltıda sağlıklı besinlerin yer alması sizi iyi hissettirir.

8- Egzersiz Yapın!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (9)

Can sıkıntısı nasıl giderilir dendiğinde akla gelen bir diğer yöntem ise elbette egzersiz yapmaktır. Egzersiz yaparak can sıkıntınızı gidermek mümkündür. Böyle bir durumda can sıkıntınız giderilmiş ve sağlıklı bir gün geçirilmiş olur.

Can sıkıntısına iyi gelen uygulamalar arasında yer alan egzersiz uygulaması istediğiniz şekil yönlendirilebilir. Egzersiz tekniklerinizi kendinize uygun bir şekilde seçerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Egzersizin dışında spor yapmak veya bir spora yönelmekte rutin bir can sıkıntınız var ise bunu önleyecektir.

Spor yaparak hem zinde bir hayat hem de hastalılardan uzak bir yaşam kazanmış olursunuz. Hem güzel bir rutin hem de can sıkıntısız bir hayat fikri de oldukça iyidir. Türk Takımlarının Avrupa Mücadelesi tarzı ilgi alanlarınız var ise spora yöneliminiz daha kolay bir hale gelecektir.

9- Sevdiğiniz Biri ile Görüşün Konuşun!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (10)

Can sıkıntısı nasıl giderilir sorusunun en bilindik ve başvurulan cevabı elbette ki sevdikleriniz ile görüşmek veya telefonda konuşmaktır. Telefonda konuşmanın bile iyi geleciğini düşündüğünüz arkadaşlarınızı arayın.

Böylece hem güzle bir zaman geçirmiş olursunuz hem de özlem giderirsiniz. Özlem giderme işleminizin de başarısı ile can sıkıntınızı gidermiş olursunuz. Gece can sıkıntınıza ne iyi gelir derseniz eğer arkadaşınız atacağınız bir mesaj sonrası alınacak bir cevap gayet iyi gelebilir diyebiliriz.

Can sıkıntısı nasıl geçer dua ile geçer mi? Eğer ne yaparsanız yapın gitmeyen içsel bir bunalım haline bürünmüş bir can sıkıntı sorununuz var ise dua etmek ve imana yönelmek iyi gelebilir. Dininize yöneldiğinizde yaşayacağınız huzur ile can sıkıntısını kırmak da mümkündür.

10- Maceraya Çıkın!

hederaguncel-can-sikintisi-nasil-giderilir (11)

Can sıkıntısı nasıl giderilir sorusuna bir diğer cevabımız ise maceradır. Maceraya çıkmak yine evde yapılarak değil dışarıya çıkılarak yapılacak bir oluşumdur. Bu macerada size eşlik eden bir dostunuz olsa ne güzel olur.

Fakat eğer ki yalnız olmak istiyorsanız bisiklet ile gireceğiniz ara sokaklarda veya keşfedilmemiş tenha yerlerde macera yaşayabilir ve keşfe çıkabilirsiniz.

Kendinize tehlike teşkil etmeyecek mekânlarda yapacağınız keşif ile de can sıkıntınızı gidermiş sayılırsınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir? Yardımcı 10 Yol!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!