USD32,22
EURO34,98
JPY0,206500
RUB0,351700
GBP41,08
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.420,99
BTC68.364,52

2024 Bulgaristan İphone Fiyatları Daha mı Uygun, Nasıl Kayıt Edilir?

Bulgaristan İphone fiyatları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bulgaristan İphone fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında daha uygun kalmaktadır. Bulgaristan devleti Avrupa üyesi bir devlet konumundadır. Bu nedenle bazı komşu ülkeler ile gümrük birliğine sahiptir. Gümrük birliği ithalata dayalı ürünlerin ülke içinde daha uyguna satılmasını sağlamaktadır. Ayrıca Bulgaristan İphone fiyatları cihaz üzerindeki vergi yükü ile de doğrudan bağlantılıdır.

Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan İphone fiyatları içerisinde kayıt ücretleri bulunmamaktadır. Bu nedenle dışarıdan satın almak kişilere daha uygun fiyatlı olarak görünebilmektedir. Ancak son 3 yıl içerisinde kayıt ücretlerine yapılan zamlarla birlikte bu durum aleyhe bir durum olmaya başlamıştır. Kişiler dışarıdan satın aldıkları telefonlara kayıt nedeniyle aşırı ücret ödemekte ve bu da yurt içi satış fiyatına denk gelmesine neden olmaktadır.

Kişiler öncelikle BTK IMEL üzerinden cihazlarının kayıt durumunu kontrol etmelidir. Kayıt dışı görünen cihaz için ilk olarak gerekli yerlere ödemeler eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Daha sonra e devlet üzerinden IMEL kayıt sayfasına girilmelidir. Gerekli bilgiler doldurulup onaylanmalıdır. IMEL sayfasında beraberinde getirilen cihaz yazıyorsa kayıt işlemi başarıyla tamamlanmış demektedir.

Bulgaristan İphone fiyatları

Apple Bulgaristan

Apple şirketi birçok ülkede satış temsilcilikleri açmıştır. Bu şekilde resmi servisleri diğer ülkeler de yaygınlaştırma hamlesine girmiştir. Avrupa içerisinde oldukça popüler olan bu şirket cihaz satışında da başarıyı hedeflemektedir. Bulgaristan İphone fiyatları içerisinde şirketin bu tutumu da büyük önem arz etmektedir. Ulaşım kolaylığı ve çeşitli kampanyalar ile de satışların arttırılması hedeflenmektedir.

Bulgaristan iPhone Fiyatları 2023 Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Elektronik cihaz fiyatları üzerinde birçok farklı etken bulunmaktadır. Bu etkenler ülkelere göre de değişim gösterebilmektedir. Örnek olarak ana üretim merkezinin bulunduğu ülke ile ihracat ülkeleri arasındaki fiyat farkı gösterilebilir. Bu fiyat farkını etkileyen diğer faktörlerden bazıları da şu şekildedir;

  • Cihazın ilgili ülkeye ulaşım masrafları.
  • Cihazın üretiminin yapıldığı ülkede ki artan masraflar.
  • Uluslararası piyasayı etkileyen küresel olaylar.
Bulgaristan İphone fiyatları

Bulgaristan’da İphone 13 Fiyatları Ortalaması Ne Kadardır?

Ülkelere değişik fiyat grafiklerine sahip olana elektronik cihazlar çeşitli vergilere tabi tutulmaktadır. Bu vergilendirme tarifeleri fiyatlar üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Ayrıca o sene şirketin yapmış olduğu kampanyalar veya indirimler de bu fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Bulgaristan İphone fiyatları ortalaması ise yabancı para üzerinden belirlenmekte olup Türk lirası karşılığı 35.000 TL’dir.

Bulgaristan iPhone 14 Pro Fiyatları Düştü mü?

Elektronik cihazların fiyatları genellikle yıllara göre artış eğilimi içerisindedir. Ancak bu artışlara rağmen şirketler çıkarılan yeni cihazların satışlarını desteklemek için eski cihaz fiyatlarını düşürebilmektedir. Bu şekilde üretilen yeni cihazın satışının önü açılmak istenmektedir. İPhone 14 Pro fiyatları ise ilgili ülkede ortalama olarak 40 ile 48 Bin TL olarak değişim göstermektedir.

Bulgaristan İphone fiyatları
Bulgaristan İphone fiyatları

Bulgaristan’da İphone 14 Pro Max Fiyatları

İPhone şirketi ürettiği cihazlar arasında bazı değişiklikler yapmaktadır. Ve bu değişiklikler sonucunda da cihazlar arası fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Örneğin bu farklılıklardan biri cihazın içerisinde yer alan hafıza kapasitesidir. Ufak bir fark gibi görünen bu durumlar cihazların bile isimlerinin değişik olmasına neden olabilmektedir. 14 Pro Max Bulgaristan İphone fiyatları ise ortalama olarak 50 ile 52 Bin TL arasındadır.

Bulgaristan iPhone 15 Fiyatları

İlgili şirketin son olarak üretim bandından indirdiği bir diğer telefon ise 15 serisidir. Bu seri içerisinde daha gelişmiş özelliklere yer verdiğini açıklayan şirket son cihazında oldukça iddialıdır. Bu nedenle uzun süre satış temalı reklamlara yer veren şirket tanıtımın da kusursuz bir iş çıkarmak istemektedir. İlgili cihazın Bulgaristan İphone fiyatları ise 60 ile 65 Bin TL arasında yer almaktadır.

Bulgaristan İphone fiyatları

Bulgaristan iPhone 15 Pro Fiyatları

Bulgaristan İphone fiyatları arasında en çok ilgi duyulan cihazlardan biri son çıkarılan seri olan 15 serisidir. İPhone 15 serisi içerisinde de daha gelişmiş model olan Pro modeli bulunmaktadır. Pro fiyatları değişen cihaz özellikleri ve model ebadı nedeniyle normal 15’e göre daha pahalıya satışa sunulmuştur. İlgili cihazın ortalama satış fiyatı ise 70 ile 72 Bin TL arasında değişim göstermektedir.

Bulgaristan iPhone 15 Pro Max Fiyat

Üretilen cihazlar arasında en gelişmiş özelliklere sahip olan İPhone 15 Pro Max en üst satış fiyatına sahip cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fiyat yıllara göre değişik tarifelere göre değerlendirilmektedir. Ülkemizde de oldukça yoğun bir ilgi ile takip edilen cihazlar arasında bulunur. Bulgaristan İphone fiyatları değişiklik göstermesine karşın ortalama 75 ile 82 Bin TL arasındadır

Bulgaristan İphone fiyatları

İphone Son 5 Seri Türkiye Fiyatları

Şirket ürettiği bu cihazlar ile uzun süre dillerden düşmeden satışlarını sürdürmektedir. Türkiye fiyatlarında ise dolar kuru nedeniyle düzenli olarak artış yaşanmaktadır. Şirket son olarak 20 gün önce fiyat düzenlemesine gideceğini açıklamış ve ardından fiyatları yukarı çekmiştir. Türkiye satış fiyatları ise ortalama olarak şu şekilde sıralanabilmektedir.

Model AdıSatış Fiyatı
İPhone 1126.000 TL
İPhone 1228.000 TL
İPhone 1338.000 TL
İPhone 1444.000 TL
İPhone 1550.000 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular kısmında konu hakkında okuyucuların en çok karşılaştıkları ve merak ettikleri sorular cevaplanmaktadır. Bu şekilde okuyucular ilgili metinde bu soruların cevaplarına en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmış olmaktadır. Bununla beraber ihtiyaçlarına en uygun cihazın belirlenmesinde de fikir sahibi olabilmektedirler. Konu ile alakalı sıkça sorulan sorular ise şu şekildedir;

1 – En Ucuz iPhone Telefon Hangi Ülkede Satılıyor?

Kullanıcılar yüksek fiyatları nedeniyle genellikle bu tarz soruları sıkça sormaktadır. Ülkelere göre değişik fiyat aralığına satılan bu cihaz ise çeşitli nedenlerle fiyat farklılığına sahip olmaktadır. Üretim ve ulaşım gibi masrafları nedeniyle en ucuza satıldığı ülkelerin başında Amerika Birlesik Devletleri yer almaktadır. Ardından Japonya, Güney Kore, Singapur gibi ülkeler gelmektedir.

Bulgaristan İphone fiyatları

2 – Bulgaristan İphone Fiyatları Türkiye’den Uygun mu?

Yurt dışı mal kapsamında olan bu cihazlar değişik vergi tarifelerine sahiptir. Bu nedenle ülkeler arası değişimler normal olarak görülür. Bununla beraber vergi oranı daha düşük olan Bulgaristan da cihazlar daha uyguna satılabilmektedir. Ancak ülkeye getirilip kayıt ettirildiğinde fiyatta pekte bir farklılık oluşmamaktadır.

3 – Gürcistan İphone 15 Fiyatları Ne Kadardır?

Gürcistan elektronik cihaz satın alımları için en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Bununla beraber bu satın alımların en önemli nedenleri arasında şüphesiz daha uyguna gelen fiyat tarifeleri bunulmaktadır. Ortalama İPhone 15 serisi fiyatları ise 55 ile 60 Bin TL arasında yer almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2024 Bulgaristan İphone Fiyatları Daha mı Uygun, Nasıl Kayıt Edilir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!