USD32,27
EURO35,00
JPY0,207600
RUB0,363000
GBP41,48
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.417,64
BTC69.401,41

Brad Pitt Kimdir? Brad Pitt Hangi Filmle Ünlü Oldu?

brad-pitt-kimdir
brad-pitt-kimdir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brad Pitt kimdir sorusunun cevabını bilmek istediğinizde oynadığı filmleri, nereli olduğunu, yaşını ve birçok şeyi inceleyebilir, öğrenebilirsiniz.

Aksiyon ve macera filmlerin vazgeçilmezi olan Brad Pitt hakkında internette birçok kaynak bulunmaktadır. Çeşitli kaynaklara bakarak, istediğinizi öğrenebilir veya sizler için hazırladığımız içeriğe bakabilirsiniz.

Brad Pitt kimdir diye sorulduğunda özellikle insanlar, Angelinia Jolie olan birlikteliği gündeme gelen ünlü oyuncunun ilişkisini inceliyor. Bunların yanında Brad Pitt Jennifer Aniston ile gündeme gelse de ilişkisinden çok en iyi yardımcı erkek oyuncu olmakla birlikte ödüllerle de öne çıkmaktadır. İşte o yüzden Brad Pitt nereli ve Brad Pitt oynadığı filmler ile ilgili tüm araştırmaları bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Brad Pitt Hangi Filmle Ünlü Oldu?

William Bradley Pitt

Brad Pitt kimdir sorusu olarak ünlü oyuncunun gerçek adı William Bradley Pitt ve 1963 yılında doğmuştur. Altın küre ödülü, akademi ödülü ve Primetime Emmy Ödüllerine layık olan çok çeşitli bir oyuncudur. Amerikalı oyunculuğunun yanında Plan B Entertainment isimli şirkette film yapımcısıdır.

Brad Pitt kimdir ve hangi filmle ünlü olduğunu belirlemeden, öncelikle hayatına kısaca bakılmasında yarar vardır. Missouri Üniversitesi Gazetecilik bölümünü bitiren Brad Pitt, oyunculuk istediği için Güzel Sanatlar Akademisine girmek için Hollywood’a gitmiştir.

Film kariyerine başlamadan önce tavuk kostümü giyip tanıtım yapmak, limuzin şoförlüğü gibi çeşitli işlerde çalışmıştır. Daha sonra kendine Another World ve Dallas gibi dizilerde küçük rollerde oynamayı başarmıştır.

Brad Pitt büyük çıkışını Suç gerilim türünde 1995 yapımı ‘Seven’ ve ’12 Maymun’ gibi çeşitli filmlerde oynayarak yapmıştır. Burada kazandığı başarılar ile en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Altın Küre ve Akademi ödüllerine layık görülmüştür.

Brad Pitt Hangi Dine Mensup: Brad Pitt Kimdir?

Brad Pitt kimdir diye sorgulandığında insanların ikinci olarak merak ettikleri şeylerden birisi de ünlü oyuncunun hangi dine mensup olduğudur. Brad Pitt din hakkında pek fazla bilgi paylaşmasa da ailesinin muhafazakar olduğu bilinmektedir. Muhafazakar ailede büyüyen ve Baptist olarak yetişen ünlü oyuncu din hakkında görüşünü belirtirken, ateizm ve agnostisizm arasında kararsız kaldığını söylemiştir.

Brad Pitt Yüz Körü Mü?

Brad Pitt kimdir sorusunun cevabı olarak insanlar ünlü oyuncunun yüz körü hastalığı olup olmadığını merak ediyor. Bilişsel bozukluk olan Prosopagnozi yani yüz körü olduğunu ünlü oyuncu kendisi söylemiştir. Bu hastalığı yaşayan Brad Pitt’e göre, insanların yüzlerini tanımakta zorluk çektiği ve hayatındaki büyük bir kısmı etkilediğini söylemektedir.

Brad Pitt Kaç Yaşında Öldü 2022?

Gerçek adı William Bradley Pitt olan ünlü oyuncu Brad Pitt 18 Aralık 1963 yılında doğmuştur. Günümüzde 59 yaşında olan Brad Pitt ölmemiştir ve yaşamaktadır. Ayrıca oyuncu ve yapımcı olan ünlü oyuncunun etkin yılları 1987 ve günümüzdür.

Brad Pitt Ne Asıllı? Brad Pitt Nereli ve Brad Pitt Kaç Kardeş?

Brad Pitt kimdir sorusunun en önemlisi, ünlü oyuncunun hayatı ve nereli olduğudur. İngiliz asıllı olan Amerikalı oyuncu ve yapımcı Brad Pitt, okul danışman anne ve kamyon şirketi işleten babanın çocuğu olarak Oklahoma’da doğmuştur. Kendisinin yanında kız kardeşi Julie Neal ve Douglas Pitt ile birlikte 3 kardeştir.

Doğduğu eyaletten Missouri’ye taşınana kadar kız kardeşi ve erkek kardeşi ile birlikte yaşamıştır. Liseyi Kickapoo High School okuyarak burada yüzme, golf, tenis takımlarına katılmıştır. 1982 yılında Missouri Üniversitesi’nde gazetecilik bölümüne başlamış fakat oyuncu olmak için okulu bırakıp Los Angeles’a gitmiştir.

Brad Pitt Hangi Filmi ile Oscar Aldı?

Oscar Ödülleri

Brad Pitt kimdir diye sorgulandığından insanların aklına gelen en önemli sorulardan biriside hangi film ve kaç ödül aldığıdır. Profesyonel oyunculuğu ve yıllardan gelen tecrübesi ile birlikte Brad Pitt, kendini öne çıkaran birçok başarıya imza atmıştır. Altın küre ve Emmy gibi dünya çapında bilinen ödüllerin yanı sıra 1994 yılında 2015 yılına kadar çeşitli başarılar sağlamıştır.

Brad Pitt kimdir ve hangi filmi ile Oscar almıştır aşağıdan bakabilirsiniz:

  • En İyi Film 2013 (Akademi Ödülleri): 12 Yıllık Esaret
  • Yılın Filmi 2012 (Amerikan Film Enstitüsü): Hayat Ağacı
  • Yılın Filmi 2012 (Amerikan Film Enstitüsü): Moneyball
  • Yılın Filmi 2014 (Amerikan Film Enstitüsü): 12 Yıllık Esaret
  • Yılın Filmi 2012 (Amerikan Film Enstitüsü): Büyük Açık
brad-pitt-kimdir
Brad Pitt Kimdir?

Brad Pitt Kızı Kim? 

Brad Pitt biyografi incelemesi yapıldığında hayatının büyük bir bölümünde Angelina Jolie ile evliliği yer almaktadır. Mutlu bir ailede büyüyen çocuklarının olması adına çift hem evlat sahiplendi hem de biyolojik olmak üzere kendi çocuklarına sahip oldu. Çiftin boşanma olayından önce ve sonra özellikle kızları hakkında birçok haber yayıldı. Annesine ve babasına çok benzeyen kızlarının ismi Shiloh Nouvel’dir ve dünya çapında tanınır. Zahara Marley, Vivienne Marcheline adında iki kızı daha vardır. 

Brad Pitt Annesi ve Babası Hakkında Bilgiler 

Brad Pitt kimdir araştırmasında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Fakat kendi annesi ve babasına dair ayrıntılı bir bilginin bulunmadığı görülmektedir. Annesinin adı Jane Etta ve kendisi okulda danışman olarak çalışmaktadır. Babası ise William Alvin Pitt kamyon şirketi yönetmektedir. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Brad Pitt Kimdir? Brad Pitt Hangi Filmle Ünlü Oldu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!