USD30,92
EURO33,47
JPY20,71
RUB0,334800
GBP39,07
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.014,84
BTC52.103,35

Bill Gates Kimdir? Bill Gates Nasıl Para Kazanıyor?

bill-gates-nasil-para-kazaniyor
Bill Gates
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bill Gates kimdir diye araştırdığınızda nasıl para kazanıyor, neden bu kadar zengin ile ilgili tüm her şeyi bu içeriğimizde öğrenebilir ve inceleyebilirsiniz.

Bill Gates kimdir sorusuna cevap olarak 28 Ekim 1995 yılında doğan yazılımcı, yazar ve girişimci olan ünlü iş adamlarından birisidir. Günümüzün en popüler isimlerinden biri olan Bill Gates hakkında hayatını, kariyerini öğrenerek kendinize yeni bakış açısı kazandırabilirsiniz. İnsanlar çoğunluklu Microsoft kurucusu olarak bilse de bunların yanından birçok girişime imza atmıştır.

Bill Gates neyin kurucusu hakkında araştırmalar yaptığınızda Seattle ABD’de yaşayan ünlü iş adamı karşınıza çıkmış olabilir. Bunları öğrenmenin en iyi yolu hayatına, kariyerine ve başarılarına yakından bakmak ile olur. Bill Gates ne zaman oldu gibi sorularınızı sormadan önce kısaca hayatına yakından bakalım.

Bill Gates Hayatı: Bill Gates Kimdir?

Bill Gates Kimdir?

Bill Gates kimdir olarak düşünüldüğünde, iki kişilik şirketi Amerikalı yazılımcı ve girişimci, yüzyılın en başarılı şirketleri arasında Microsoft’u ön plana çıkarmıştır. Seattle Washington’da avukat babası ve öğretmen annesi olarak dünyaya gelmiştir. Daha 12 yaşındayken bilim kurslarına gidiyordu ve okul arkadaşı Paul Allen ile yazılım üzerine çalışıyorlardı.

Bill Gates kimdir düşünüldüğünde o yıllarda iki arkadaş büyük bir şirket için yazılım hatalarını kullanıcılar için buluyorlardı. Bilgisayar konusunda uzmanlaştıktan sonra ilk şirketi olan Traf-O-Data’yı kurduktan sonra ilk yazılımını 20000 dolara sattı. Bill Gates ortalama olarak bir yıl sonra bir silah şirketinde staj görmeye başladı.

1970’li yıllarından kişisel bilgisayarlar henüz başlangıç aşamasındaydı ve Altair isminde kullanılabilir yazılıma sahip olmayan bilgisayar vardı. Bill Gates ve arkadaşı Paul Allen, 1974 yılında Altair için geliştirdikleri yazılım ile kullanıcılar kendi kodunu yazabiliyorlardı. Altair kişisel bilgisayar sahibi MITS şirketi de pazarlama ruhsatını satın alarak, sistemi yakında geliştirmeleri için sipariş teklifi verdi. Bunun üzerine iki arkadaş New Mexico’da Microsoft şirketini kurdular.

Bill Gates Hangi Dine Mensup?

Bill Gates kimdir diye sorulduğundan insanların özellikle bilmek istedikleri şeylerden birisi de hangi dine mensup olduğudur. Kişisel hayatında Bill Gates ailesi tarafından hukuk kariyerine devam etmesini söylüyorlardı. O zamanlarda ailesi düzenli olarak Protestan reform mezhebi olan Hristiyan kiliselerine gönderiyordu. Bill Gates bununla ilgili net bir şey söylemese de Hristiyan olduğu söylenilebilir.

Bill Gates Neyi İcat Etti? Bill Gates Ne Yaptı?

Bill Gates kimdir ve neyi icat ettiği ile ilgili olarak en büyük örnek Microsoft yazılımı gösterilebilir. Yazılımını sadece Amerika’da değil birçok Avrupa ülkesine satmanın yanı sıra Word adlı ilk kez Mouse kullanan yazılımı başlattı. Daha sonra Apple’ın verdiği sipariş ile aradan çok geçmeden çeşitli uygulama sistemleri geliştirmek için şirketini anonim şirketine çevirdi. O esnada sadece kendi payı 1 milyar doların üzerindeydi.

Apple Macintosh GUI çıkmasından sonra Bill Gates, tüketicilere sadeliği ve kolaylık getirmek için 1985 yılında Microsoft Windows’u icat etti ve piyasaya çıkardı. İşletim sistemi olarak daha sonra Windows 95, Windows XP, Windows 8.1, günümüzde kullandığımız Windows 11 çıkarmıştır.

Bill Gates Neden Bu Kadar Zengin?

Bill Gates Nasıl Para Kazanıyor?

Bill Gates kimdir diye araştırıldığında karşınıza Microsoft kurucusu ve hayırsever olan Bill Gates çıkmış olabilir. Son yıllardır zamanını Melinda Gates vakfı hayır işlerine harcasa da neden bu kadar zengin olduğu ile ilgili insanların aklında soru işareti bırakıyor. O halde 2019 yılında dünyanın en zengin net serveti olan Bill Gates’e yakından bakalım.

Bill Gates Saniyede Ne Kadar Para Kazanıyor?

İnsanların en çok sorduğu sorulardan biriside saniyede ne kadar kazandığı ve neden bu kadar zengin olduğu ile ilgili ilişkisidir. Bundan önceki yıl yapılan araştırmaya göre toplam kazancı 41 milyar dolarlık serveti ile dakikada 72 bin dolar para kazanıyor. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, saniyede bu hesaplamalara göre 230 dolar kazanmaktadır.

Bill Gates Nasıl Para Kazanıyor: Bill Gates Kimdir?

Bill Gates kimdir sorusuna ek olarak, nasıl para kazandığı ile ilgili Microsoft şirketinin yanı sıra bazı yatırımları da vardır. Kanada Ulusal Demir yolu şirketi, emlak ve turizm sektörü gibi çeşitli yatırımları bulunan Bill Gates, 2020 yılına göre net öz varlığı 112,8 Milyar dolardır. Ayrıca Melinda Gates Vakfı eş başkanı, Branded Entertainment Network başkanı, Microsoft teknik danışman gibi görevleri yapmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bill Gates Kimdir? Bill Gates Nasıl Para Kazanıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!