USD33,03
EURO35,94
JPY0,216100
RUB0,387400
GBP42,62
EURO/USD1,08
BIST10.889,04
GR. ALTIN2.505,83
BTC64.187,25

En Kolay Bezmialem Randevu Alma Yöntemleri

bezmialem-randevu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bezmialem randevu alma sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Hastaneden randevu almak isteyen hastalar randevu almadan önce bazı tedirginlikler yaşayabilirler. Bu tedirginlikler randevu bulunup bulunmaması ile alakalı olabilir. Fakat söz konusu işlem hastaların kafalarında büyüttükleri kadar zor bir işlem değildir.

Bezmialem Randevu Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bezmialem randevu sisteminin sanıldığı kadar zor olmadığından bahsetmiştik. Fakat söz konusu işlemi yapmadan önce bilinmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususları ise bir tabloda toplamak mümkündür.

bezmialem-randevu
Bezmialem Randevu
Randevu saatinde orada bulunmamanız halinde randevulu kayıt hakkı yitirilmiş olacaktır. Bu nedenle randevuya gidilmeyecekse ertelemek ya da iptal etmek oldukça önemlidir.
Hastanede kimliksiz kesinlikle işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle randevuya gelirken kimliğin yanınızda olduğundan emin olmanız gerekir.
Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent ve Uzman muayeneleri için fark ücreti bulunmaktadır.
Diş hekimliği fakültesinde 5 yaşından büyük hastalara hizmet verilmektedir. Diş hekimliği polikliniğinde aynı zamanda yasal oranlara göz önünde bulundurularak fark ücreti alınmaktadır.
Hafta içi çalışma saatleri 08.00-12.30 arasındadır. Öğle arasından sonra ise 13.00 ve 16.40 saatleri arasına randevu verilmektedir.
Kadın hastalıkları ve Doğum bölümünün çalışma saatleri ise biraz daha farklıdır. Söz konusu bölümden yalnızca 09.00-11.00 ve 13.30 ve 15.30 saatleri arasında randevu almak mümkündür.
Randevu aldığınız saatten en erken 1 saat önce gelmeniz halinde kaydınız yapılabilmektedir. Daha erken gelmeniz halinde randevu saatinden önce kayıt açılması mümkün değildir.
Yeşil kartlı olan hastaların Bezmialem randevusu alabilmek için öncelikle devlet hastanesinden ya da eğitim ve araştırma hastanesinden sevk ile başvuruda bulunmaları gerekir.

Bezmialem Randevu Alma Yöntemleri Nelerdir?

Bezmialem randevu işlemi için genellikle iki yol tercih edilmektedir. Her iki yol da oldukça kolaydır. Hastalar ikisinden birini tercih ederek istedikleri bölümden istedikleri gün ve saate kolay bir şekilde randevu alabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki online randevu sayfasıdır. Diğeri ise çağrı merkezi aracılığı ile randevu alma işlemi tamamlanır.

Bezmialem Randevu Online Bir Şekilde Nasıl Alınır?

bezmialem-randevu

Online randevu oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bunun için de izlemeniz gereken adımları ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Öncelikle Bezmialem randevu sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında karşınıza çıkan sayfaya TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer randevu sizin adınıza değilse kendi TC kimlik numaranızı değil, kimin adına olacaksa onun adını girmeniz gerekir.
 • TC kimlik numarasının doğru olduğundan emin olmak gerekir. Geçerli bir T.C. kimlik numarası girmemeniz halinde sonrası sayfaya ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
 • T.C kimlik numarasından sonra karşınıza çıkan sayfadan hastane seçimi yapmanız gerekir.
 • Hastane seçiminden sonra bölüm seçimi sonrasında da istediğiniz bir doktor varsa onun seçimini yapmanız gerekir.
 • Hastanede mesai saati dışında alınan randevular için fark ücreti alınmaktadır. Bu nedenle randevu saatini ona göre seçmek gerekir.
 • Aynı zamanda Prof. Yardımcı Doçent ve Doçent Yardımcısı unvanına sahip doktorlardan da fark ücreti alınmaktadır. Doktor seçiminde bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Tüm seçimleri yaptıktan sonra hemen alt kısımda yer alan “Randevu Ara” seçeneğine tıklamak gerekir.
 • Sonrasında karşınıza istediğiniz doktorun randevu takvimi çıkacaktır.
 • Size uygun olan gün ve tarihi rahatlıkla buradan seçebilirsiniz.
 • Gün ve tarih seçtikten sonra doğum tarihi, cep telefonu gibi bilgileri girmeniz gereken alan karşınıza çıkacaktır. Bu bilgileri de eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmak gerekir.
 • Sonrasında ise hemen yukarı kısımda belirtilen güvenlik kodunu doğru bir şekilde uygun kutucuğa girmek gerekir.
 • K.V.K.K metnini okudum ve onayladım kutucuğunu da işaretledikten sonra onayla butonuna tıklamanız halinde randevunuz oluşturulmuş olacaktır.
 • İşlemden hemen sonra cep telefonunuza randevu ile alakalı bilgileriniz mesaj olarak gelecektir.
 • Eğer size uygun olan bir gün ve saat bulamadıysanız gece 00.00’dan sonra tekrar kontrol edebilirsiniz. Çünkü randevu saatleri söz konusu saatten sonra sıfırlanacaktır.
 • Bezmialem randevu saatiniz ile alakalı değişiklik yapmak isterseniz de online randevu sayfasından Randevularım bölümüne tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

Bezmialem Randevu Çağrı Merkezinden Nasıl Alınır?

bezmialem-randevu

Bezmialem randevu günü ve saati belirlemek için kullanılan bir diğer yöntemin çağrı merkezi ile görüşmek olduğunu belirtmiştik. Bunun için yapılması gerekenler de en az online randevu kadar basittir. Yapılması gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bezmialem randevu için öncelikle 0212 453 0 453 numaralı telefon aranmalıdır.
 • Sonrasında siz otomatik olarak operatöre aktarılmış olacaksınız.
 • Sonrasında randevu oluşturmak istediğiniz bölümü söylemeniz gerekir.
 • Randevu için gerekli bilgileri de eksiksiz ve doğru bir şekilde vermeniz halinde randevunuz temsilci tarafından oluşturulmuş olacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Kolay Bezmialem Randevu Alma Yöntemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!