USD32,21
EURO34,98
JPY0,206700
RUB0,351900
GBP41,11
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.419,58
BTC68.708,19

2023 Yılında A101 Çalışma Saatleri ve Maaş Listesi!

a101-calisma-saatleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

A101 çalışma saatleri hem müşteri hem de firmada kariyer hedefleri olanlar için oldukça merak ediliyor. Perakende sektöründe yer alan A101 firması Türkiye’nin en köklü şirketlerinden birisidir. Türkiye genelinde 81 ilde varlığını sürdürmektedir. 12.000’den fazla mağazaya ve binlerce çalışana sahiptir. Peki oldukça büyük olan bu ekip ve kuruluşla A101 halkına hangi saatler arasında hizmet sunuyor?

A101 Çalışma Saatleri Hafta İçi ve Hafta Sonu Süreleri Ne Kadar?

Bahsi geçen A101 mağazaları günün büyük bir kısmında müşterilerine açıktır. A101 şirketinin belirlediği hizmet saatleri 09:00 – 21:00 saatleri arasıdır. Yaşanan aksaklık ya da sorun olmadığı sürece mağazalar bu çalışma saatleri arasında hizmet vermeye kapatılamaz. Resmî tatil, idari izin ya da dini tatiller gibi istisnai durumlarda bu durum değişiklik gösterebilir.

Şirketin çalışan hakkına ve motivasyonuna önem vermesi nedeniyle özel günlerde genelde kapalı kalmaktadır. Fakat A101 müşteri memnuniyetine de önem verdiği için bazı mağazalarını bu günlerde açık tutar. Mağazalar bulundukları bölgelerde sıralı olacak şekilde kapanır veya açılır. Hangi marketlerin açık olduğunu öğrenmek için ise resmî siteden takibini yapabilirsiniz

a101-calisma-saatleri

A101 Kaçta Kapanıyor 2023 | Hafta Sonu A101 Çalışma Saatlerinde Fark Var mı?

A101 çalışma saatleri belirlenirken,hafta sonu kapanış için halkın ve çalışanın çıkarları gözetilmiştir. Ortak bir kesime hitap edebilmek için saatler uzatılabildiği kadar uzatılmıştır. Bu neticede firmanın müşteri davranışlarına dikkat ederek belirlediği kapanış saati 21:30’dur. Hafta sonu için bu saatte herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

A101 Çalışma Saatleri Cuma Namazı Dâhil mi?

A101 şirketi kişi hak ve görüşlerine oldukça önem veren bir kurumdur. Bu nedenle Cuma namazı vaktinde çalışanlarının, dini görevlerini yerine getirebilmesi için tüm imkânları sağlamaktadır.  Namazın olduğu saatler aralığında mağazalar geçici süreliğine hizmete kapanır.

Namaz esnasında geçen süre ise çalışma saatinden düşülmez. Namaz bitiminde ise hizmet kaldığı yerden kusursuz bir şekilde devam eder. Bu uygulama çok az şirket tarafından çalışanlarına sunulmaktadır.

A101 Çalışma Saatleri Personel Kıdemine Göre Fark Gösterir mi?

A101 çalışma saatleri noktasında tespit ve kontroller belirli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Bu saatler belirlenirken insanın verimli çalışma süresi göz önünde bulundurulur. Merkez bölgeler için çalışma saati kararı Cumhurbaşkanı tarafından verilir. İller ve daha küçük bölgeler için ise valiler tarafından belirlenir.

Bu bağlamda Türkiye standartlarında belirlenen haftalık çalışma süresi 45 saattir. Belirtilen süre üzerinde çalışma fazla mesai olarak kabul edilmiştir. A101 firmasında da bu kurullara dikkat ve önem gösterilmektedir. Kıdem veya unvan fark etmeksizin tüm çalışanlar için işte geçirilen süre aynıdır.

a101-calisma-saatleri

A101 Çalışma Saatleri | Mağaza Yöneticisi Kaç Saat Çalışır?

Mağazalarda bulunan en kıdemli kişiler mağaza yöneticileridir. Bu nedenle yönetici ya da müdürlerin çalışma saatleri oldukça merak edilmektedir. Müdürün mağazada geçireceği süre daha uzun mu, yoksa daha kısa mıdır?

A101 çalışma saatleri mağaza yöneticileri içinde diğer çalışanlarla aynı olacak şekilde belirlenmiştir. Ancak mağaza müdürlerinin çalışma sürelerine ek olarak mesai saatleri biraz daha fazladır. Sebebi ise görev ve yetkinliklerinin diğer çalışanlara göre daha fazla olmasındadır.

A101 Çalışma Saatleri Pazar Günü Fark Gösterir mi?

Pazar günleri için A101 çalışma saatleri noktasında bir farklılık bulunmamaktadır. İşletme müşterilerine haftanın yedi günü aynı hizmet ve özeni göstermektedir. Müşteriler tarafından A101 hafta sonu sürelerinin kısa olduğu belirtilmiş olsa da şu an için çalışma sürelerinde bir farklılık yapılmadı.

A101 Çalışma Saatleri Neye Göre Belirlenir?

A101 çalışma saatleri belirlenirken birden fazla etmen göz önünde bulundurulmaktadır. Çalışma süreleri müşteri ve çalışan olarak iki ayrı konuda ele alınır. Bunlar şu şekildedir;

  • Çalışan performans süresi
  • Çalışan dikkat süresi
  • İş ağırlığından dolayı yorgunluk süresi
  • Devlet tarafından belirlenen haftalık çalışma süreleri
  • Müşteri ziyaret süreleri gibi durumlar firmanın çalışma sürelerini belirlerken dikkat ettiği unsurlar arasındadır.
a101-calisma-saatleri

A101 Çalışma Saatleri Şikâyet ve Önerileri!

Çalışma saatlerine ilişkin en çok şikâyet müşteriler tarafından gelmektedir. Bununla birlikte çalışanlarda şikâyet ve önerilerini bazı siteler üzerinden bildirmektedir. Gelen şikâyet ve öneriler şu şekildedir;

ŞikâyetlerÖneriler
Mağazaların açık kalma süresi çok kısa! İş çıkışında markete yetişemiyoruz.Daha fazla çalışan ve iş bölümü ile süreler uzatılabilir.
Sabahları mağazalar çok geç açılıyor. İşe giderken market ihtiyaçları karşılanamıyor.İşe giden bireyler için açılış saatleri erkene çekilmelidir.
Mağazaların 21:30’da kapanması nedeniyle alışverişimizi yetiştiremiyoruz.Mağaza kapanış saatleri 22:00’a kadar uzatılmalıdır.
Çalışan olarak, iş yükü ağır olduğu için süreler uzatılmalıdır.Personel sayısı arttırılıp çalışma süreleri düşürülmelidir.

A101 Kaçta Açılıyor 2023 Güncel Saatleri!

2023 yılının gelmesiyle birlikte Türkiye genelindeki birçok kurumsal şirkette köklü değişiklikler meydana geldi. Bunların başında maaş zamları olmakla birlikte çalışma sürelerinde de bazı firmalarda iyileştirmeler yapılmıştır. Ancak A101 firması bunların arasında yer almadı. 2023 yılı için firma çalışma süreleri 09:00 – 21:30 olarak devam etmektedir.

A101 Kapıda Mağazaları Hangi Saatler Arasında Çalışır?

A101 firması müşterinin isteklerini karşılamak adına yeni bir uygulama geliştirdi. Uygulama A101 Kapıda olarak adlandırılmıştır. Kapıda sayesinden ücretsiz bir şekilde evinize ürünleri sipariş edebilirisiniz. Geliştirilen uygulama 7/24 hizmete açıktır. Ancak teslimat süreleri 08:00 – 21:00 olarak belirlenmiştir. Getir kurye gibi eve hizmet verilmektedir.

A101 Firmasının Kariyer İmkanları ve Ücretleri Nelerdir?

A101’in kuruluşu 2008 yılına dayanmaktadır. Henüz çok süre olmamasına rağmen market, 81 ile yayılmıştır. Ve hatta neredeyse her mahalle ve sokakta yer almıştır. Her geçen büyüme oranlarını büyük bir hızla sürdürmektedir. Bu nedenle birçok kişi firmada kariyer planlaması yapmaktadır. Peki bu kurumsal firmada kariyer imkânları ve ücretlendirmeler nasıl?

a101-calisma-saatleri
A101 Çalışma Saatleri

A101 Mağaza Çalışan Ücretleri Ne Kadar?

A101’de kariyer planınız var ise başlayacağınız en alt kademe mağazalardır. Burada en düşük kıdemli çalışanlar mağaza personellerdir. Bu adımdan sonra yükselerek mağaza sorumlu yardımcısı ve mağaza sorumlusu olabilirsiniz. Ücretlendirmeleri ise mağaza personelleri için asgari ücret olarak belirlenmiştir. Kıdeminiz arttıkça maaşınızda da artışlar olacaktır.

A101 Genel Merkez Çalışan Ücretleri Ne Kadar?

A101 Perakende satış firması genel merkez ve bölge müdürlükleri olmak üzere parçalara ayrılmıştır. Bölge müdürlükleri doğrudan genel merkeze bağlıdır. Bununla birlikte belirli ilçe ve bölgelerde yer alan mağazalar ise bölge müdürlüklerine bağlıdır. Merkez çalışanları için en düşük ücret asgari seviyenin biraz üzerindedir. Bununla birlikte yükselişinize bağlı olarak çok yüksek maaşlar elde edebilirsiniz.

A101 Depo Çalışan Ücretleri Ne Kadar?

A101’in depo birimleri kendi içerisinde mal kabul, toplama ve sevkiyat olarak birimlere ayrılmaktadır. Depo tarafından çalışma yükünün ağır olmasından dolayı en düşük ücretlendirme asgari ücretin üzerinde tutulmuştur. Üstelik yoğun çalışma temposuna sahip depoda mesailerle çalışanlar yüksek gelirler elde edebilirler.

Firmaya ilişkin çalışmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında en çok ücretlendirmeler konu oluyor. Ancak KVKK ve bilgilerin başka yerde yayınlanamaz olmasından dolayı net bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2023 Yılında A101 Çalışma Saatleri ve Maaş Listesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!