USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC69.144,38

7 Adımda Yengeç Burcu Özellikleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yengeç burcu özellikleri nelerdir? Yengeç burcu olan insanlar hangi özelliklere sahiptirler, nasıl insanlardır? Bu tarz sorular sıkça sorulmaktadır. Özellikle karşısına çıkan yeni bir insanı tanımak isteyenler ve burçlara inananlar yengeç burcu özellikleri nedir diye merak etmektedir. İnsanların kişiliğini, karakterini ve özelliklerini burçlara göre açıklayan insanlar, karşısına çıkan insanların burcunu merak etmektedirler.

12 ayı temsilen ortaya çıkan 12 burçtan biri olan yengeç, en popüler burçlardan biridir. Bu burca sahip olan insanlar, sıra dışı özellikleri ve davranışları ile çevresinde dikkat çekmektedir. Diğer burçlar gibi kendine has özelliklere sahip olan yengeç burcu insanları, burçlara inanan insanların çokça araştırma konusu olmaktadır. Peki yengeç burcu özellikleri nelerdir?

Yengeç Burcu Nedir?

Yengeç burcu, Zodyak döngüsünün dördüncü burcudur. 21 Haziran ile 21 Temmuz tarihleri arasında doğan insanları etkileyen bir burçtur. Burcu yengeç olan insanlar, gücünü Ay’dan alır. Ay’ın dolunay halinde olduğu vakit bu kişilerin en kuvvetli oldukları vakittir. Bu, yengeç burcu özellikleri üzerinde ciddi bir belirleyicidir. Ayrıca bu insanların talihli olduğu düşünülür.

yengec-burcu-ozellikleri

Eserler incelendiğinde en çok öne çıkan yengeç burcu özellikleri şunlardır:

  • Şans, genelde yüzlerine güler.
  • Ticaret yapmayı severler.
  • Zenginleşme eğilimi gösterirler.
  • Doğuştan zekidir.
  • Kavga meraklısı değildir ancak çıkarı söz konusu ise savaşmayı bile göze alır.

Yengeç Burcu Hangi Ay

Yengeç burcu özellikleri için ilk olarak bu burcun kapsadığı tarih aralığına bakmak gerekir. Bu burç 21 Haziran ile 21 Temmuz tarihleri arasını kapsamaktadır. Yani bu tarihler arasında doğanlar yengeç burcu insanı olmakta ve yengeç burcu özellikleri taşımaktadır. 21 Temmuz yengeç, 21 Haziran ikizler burcu kapsamına dahildir.

Astrolojide önemli bir yeri olan Yengeç Takımyıldızı, Başak, Aslan, İkizler, Küçük köpek, Sextant ve Su yılanı takımyıldızları arasında bulunur. Yengeç’in içinde bulunan yıldızlardan en fazla tanınanı Asellus Australlis adlı bir yıldızdır. Bu yıldız 2007 yılına yaklaşık 136 ışık yılı uzaklıkta bulunmaktadır. Bulutsuz küme halinde bulunan Praesepe ise Yengeç Takımyıldızı içindeki yıldızlardan yeryüzüne en yakın olanıdır.

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir? Genel Özellikleri

Her insan farklı olsa da 21 Haziran – 21 Temmuz tarihleri arasında dünyaya gelenler, genel hatlarıyla yengeç burcu özellikleri taşırlar. Yengeç burcu insanları, duygusal ve hassas olmaları ile tanınmaktadırlar. Bu insanlar, çevrelerinde bulunan insanlardan da aynı hassasiyeti beklerler. Bu sebepten ötürü kolay geçinilebilen insanlar değillerdir.

yengec-burcu-ozellikleri
yengeç burcu özellikleri

İyi günündelerse neşeli, iyi kalpli, yardımsever ve anlayışlı olmaktadırlar. Fakat bazen ortada hiçbir neden olmaksızın mutsuz, karamsar ve somurtkan olabilmektedirler. Yönetici gezegenleri Ay’dır. Bu insanlar yakınlarını ve arkadaşlarını çok severler fakat bunu belli etmezler. Kendilerine yapılanı zor unuturlar ve kolay kolay affetmezler.

Yengeç burcu özellikleri içinde sanatsal ve manevi özellikler de dikkat çekmektedir. Müziğe ve dini konulara ilgi duyan yengeçler, duygularını sessizce saklarlar. Eğer sabırlılarsa tartışmalardan uzak dururlar. İşte genel hatlarıyla yengeç burcu özellikleri:

Zodyak sembolüYengeç
Doğum tarihleri21 Haziran – 21 Temmuz
TakımyıldızıYengeç
Zodyak elementiSu
Zodyak dörtlüsüÖncü
GezegeniAy
Zararlı konumSatürn
Etkili gezegeniJüpiter

1 – Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç erkek burcu özellikleri genel olarak sakin ve dengeli bir yapıdadır. Bu durum, onları bulundukları ortamın en sevileni haline getirmektedir. Duyguları derin ve gizemlidir. Yengeç burcu erkekler çoğu zaman sevilen ve aranılan insanlardır. İçinde bulundukları ortamın koşullarına hızlı bir şekilde uyum sağlarlar. Bu nedenle de asla şikayet etmezler ve edenleri de pek sevmezler.

Erkek yengeç burcu özellikleri ilişkiler ile de öne çıkar. Bir yengeç burcu erkeği için aile kavramı son derece önemlidir. İyi bir eş ve iyi bir babadırlar. Evine bağlıdırlar.  Tutucu ve maço tavırları kimi zaman problem olmaktadır. Karşısındaki kadını bir bütün olarak görürler. Yani hem güzelliğine hem de karakterine değer verirler.

2 – Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Kadınlarda yengeç burcu özellikleri çok ilgi çekicidir. Yengeç burcu kadını şefkatlidir. Fakat şefkatli olduğu kadar da ihtiraslıdırlar. Bu nedenle onları tanımak kolay değildir. Yengeç kadınları, kırılmaktan çok korkarlar. Bu yüzden partnerine kalplerini açmakta zorlanmaktadırlar. Geçmişten kolay kolay kopamazlar, bu yüzden anılar onların hayatında çok önemli bir yer kaplar.

yengec-burcu-ozellikleri

Romantik olmaktadırlar. Elde etmek istediği insanı elde ederler. Yengeç burcu kadını cinsellik konusunda hassastır, duygulara çok önem vermektedir. Kendilerinden üstün erkekleri tercih ederler çünkü kendilerinden zayıf erkeklerin onları taşıyamayacağını düşünürler. Aileyi yöneten kişi olabilirler. Bir yengeç kadını ilişkisinden kuşku duyduğu anda tavrını hemen değiştirebilir.

3 – İş Hayatında Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcu özellikleri arasında iş hayatı önemli bir yere sahiptir. Yengeç burcu insanları, toplumu alakadar eden konulara ilgilidirler. Bundan dolayı geniş kitlelere seslenen işleri tercih edebilirler. Böyle iş ortamlarında başarı gösterebilirler. Politikaya, halkla ilişkilere, danışmanlığa ve çevre duyarlığına dayalı meslekler kendilerini ortaya koyabilecekleri mesleklerdir.

İş hayatında yengeç burcu özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda el lezzetlerinden dolayı yemek sektörüne de yönelebilirler. Ticari zekaları olduğu söylenebilir. Bu nedenle ticarete de girmektedirler. Aile mesleğini devam ettirmek onlara güven verebilmektedir.

4 – Sağlık Konusunda Yengeç Burcu Özellikleri

Duygusal yapılarından ötürü pek sağlık sorunu yaşamamaktadırlar. Lakin ara sıra kendilerini enerjisi düşük hissedebilirler. Ortada bir sebep yokken hastalandıklarını düşünebilirler. Yengeç burcu insanının midesi genelde hassastır. Kadınlarda göğüs bölgesi sorunları olabilmektedir. Solunum yolu problemleri ile de karşılaşabilirler.

yengec-burcu-ozellikleri

Sağlık konusunda karşılaşabilecekleri bir diğer şey ise göbek bölgesinde yağlanmadır. Bu nedenle egzersiz yapmaları gerekmektedir.

5 – İlişkilerde Yengeç Burcu Özellikleri

Hislerini derinden hisseden, hassas bir burç oldukları için sevmek ve sevilmek onlar için çok ama çok önemlidir. Sevgiyi, süreklilik içinde isterler. Sevdikleri insanla bir ömür sürecek bir birliktelik ararlar. Geçici hevesler pek onlara göre değildir. İlişkide duyguları örselendiğinde farklı bir tavır sergileyebilirler. İlişkideki sorunun büyüklüğüne göre intikam almak isteyebilirler.

6 – Yengeç Burcu Zayıf Özellikleri

Yengeç burcu özellikleri buraya kadar hep olumlu gibi gözükse de elbette olumsuz şeyler de içermekte. İlişkilerinde hep bir güven arayışı içindedirler. Bu durum da onları kıskanç biri olmaya itmektedir. Ayrıca duygusal olmaları onları karamsarlığa sürükleyebilmektedir.

yengec-burcu-ozellikleri

Kırılgan bir yapıları olduğu için karşısındaki insana belli etmeden içerleyebilirler. Bu da kırıldıklarının anlaşılmamasına ve sorunların konuşulup çözülmemesine sebep olabilir.

7 – Yengeç Burcu Güçlü Özellikleri

Duygusal açıdan sadece alan değil veren bir yapıdadırlar. Nostaljik duygularla hareket edeler, sevdiklerine karşı korumacı bir tavırla yaklaşırlar. Onlara kalbinde çok özel bir yer ayırır ve içten bir şekilde severler.

Yengeç burcu özellikleri arasında en dikkat çekenlerden biri de ilişkilerde sağlam ve olgun bir yapıları olmalarıdır. Uzun vadeli ilişkiler arar. İlişkilerin kolayca dağılmasını engellemek isterler ve bu konuda kararlılık gösterirler. Geniş bir hayal güçleri vardır. Sanata, müziğe ve edebiyata ilgi duyarlar.

Sık Sorulan Sorular

Yengeç burcu ve yengeç burcu özellikleri ile alakalı merak edilen başka şeyler de bulunmaktadır. 12 burçtan biri olan ve oldukça farklı özellikleri ile kendine has bir yapıları olan yengeç burcuna dair merak edilen diğer konulardan bazıları şu şekilde…

Yengeç Burcu Nasıl Bir İnsandır?

Duygusal ve hassas insanlardır. Kolay geçinilmeyebilirler. Ancak şartlara uyum sağlarlar. Koruyucu ve yönetici bir tarzları vardır. İlişkilerde sağlamlık ve süreklilik ararlar.

Yengeç Kimle İyi Anlaşır?

İyi anlaştıkları insanlar elbette içinde bulundukları şartlara, çevresindeki insanlara ve en önemlisi karakterlerine göre değişmektedir. Ancak kendileri ile aynı gruba dahil olan akrep ve balık burcu insanları ile iyi geçinmektedirler.

Yengeç Burcunun Neyi Güzel?

Yengeç burcu ile alakalı olumlu olan birçok konu olsa da en çok öne çıkanı sevdiği insanlara karşı tutumu ve onlarla ilişkisidir. Bu insanların ailesine düşkün olması çok dikkat çekmektedir.

Yengeç Burcunun En Sevdiği Şey Nedir?

Yengeç insanı, eskiye gerçekten çok değer atfeder. Eski eşyalar, antika şeyler ya da bir hatırası olan ufacık bir şey bile onları mutlu edebilir. Yengeç burcu özellikleri çok geniş kapsamlı olduğu için sevdikleri şeyler, karakter özelliklerine göre değişmektedir.

İlginizi Çekebilir: Mamut Türdiriltimi Mümkün mü? Çalışmalar Ne Durumda?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
7 Adımda Yengeç Burcu Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!