USD32,26
EURO34,94
JPY0,206200
RUB0,359800
GBP41,04
EURO/USD1,08
BIST10.755,87
GR. ALTIN2.429,32
BTC67.256,44

Yabancı Film Serileri için 15 Öneri!

yabanci-film
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yabancı film kültürü, Türkiye’de özellikle son derece yaygın olan ve giderek yaygınlaşan bir kültürdür. Milyonlarca izleyicisi olan film sektöründe yerli filmler kadar yabancı filmlerin de yeri vardır. Hatta son yıllarda, yabancı film yerli filmin önüne geçmiştir. Aksiyondan dramaya, polisiyeden komediye veya bilim kurgudan korkuya her konuda yabancı film izleyiciler tarafından takip edilmektedir.

Yabancı film içerisinde bazı filmler seri halinde yapılıyor. Ancak birbirini tamamlayan parçalar şeklinde çekilen seri filmler izleyicileri kendisine çekiyor. İzleyiciler özellikle en çok izlenen film serilerini merak ediyorlar. Peki en çok izlenen yabancı film serileri hangileri?

İşte En Çok İzlenen Yabancı Filmler Listesi! En İyi Yabancı Filmler Hangileri?

yabanci-film
Yabancı Film

En çok izlenen yabancı film serilerine geçmeden önce en çok izlenen yabancı filmlere bakmakta fayda var. Geçmişten günümüze birbirinden güzel ve hatta şaheser niteliğinde birçok film yapıldı. Bunlardan kimisi tüm dünya tarafından sevilecek kadar güzellerdi. Dünya çapında sesini duyuran birbirinden kaliteli filmler her geçen gün daha fazla izlendi.

Gerek konusuyla gerek çekimleriyle gerekse oyuncu kadrosuyla birbirinden harika filmler sahneye çıktı. Böylece film sektörü her geçen gün daha da renklendi ve canlandı. Son yıllarda iletişimin, medyanın ve hatta internetin inanılmaz bir hıza gelişip ilerlemesi ile filmlere daha kolay ulaşılır oldu.

Artık yeni çıkan bir filmi duymak, sevilen veya popüler olan etkili bir filmden haberdar olmak çok kolay. Bu yazıda da sizler için yabancı film sektöründen en çok izlenenler seçildi.

Kullanıcılar en çok izlenen 100 yabancı film nedir diye merak etse de bu yazının asıl konusu bu olmadığı için en çok izlenen 10 yabancı film listelendi.  Ayrıca yazının devamında IMDb puanına göre en iyi 20 filme yer verildi. İşte son zamanlarda dünyanın özellikle en çok izlediği 10 film listesi:

 • Avatar

Yapım yılı: 2009

IMDb puanı: 7.9

Tür: Bilim kurgu

 • Titanik

Yapım yılı: 1997

IMDb puanı: 7.9                                                                

Tür: Dram/tarih

 • Star Wars: The Force Awakens

Yapım yılı: 2015

IMDb puanı: 7.8

Tür: Bilim kurgu

 • Jurassic World

Yapım yılı: 2015

IMDb puanı: 6.9

Tür: Bilim kurgu/aksiyon

 • The Avengers (Yenilmezler)

Yapım yılı: 2012

IMDb puanı: 8.0

Tür: Bilim kurgu/aksiyon

 • Hızlı ve Öfkeli 7

Yapım yılı: 2015

IMDb puanı: 7.1

Tür: Aksiyon

yabanci-film
 • Avengers (Yenilmezler): Age of Ultron

Yapım yılı: 2015

IMDb puanı: 7.3

Tür: Bilim kurgu/Aksiyon

 • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Parça 2)

Yapım yılı: 2012

IMDb puanı: 8.1

Tür: Bilim kurgu/dram

 • Frozen 2013

Yapım yılı: 2013

IMDb puanı: 7.4

Tür: Animasyon

 • Iron Man 3

Yapım yılı: 2013

IMDb puanı: 7.1

 Tür: Bilim kurgu/Aksiyon

İnternette En Çok İzlenen Yabancı Filmler Hangileridir? En İyi Yabancı Filmler Listesi!

Yabancı film kültürü yaygın hale geldikçe sinemalara sığmamaya başladı. İnsanlar artık yabancı film için birçok yere gidebiliyor. Başta Netflix gibi dünya çapında dizi-film platformları başta olmak üzere pek çok platformdan ve internet sitesinden diziler ve filmler seyrediliyor.

yabanci-film

Birbirinden etkileyici, birbirinden güzel konulara sahip her türde veya her konuda film izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yeni çıkan yabancı filmler de listelere ekleniyor. İnternette sayısız yabancı film bulmak mümkün. Peki internette en çok izlenen yabancı film listesinde hangileri var? İşte özellikle IMDb puanına göre yabancı film listesi:

 1. Esaretin Bedeli (1994)
 2. Baba (1972)
 3. Kara Şövalye (2008)
 4. Baba 2 (19749
 5. 12 Öfkeli Adam (1957)
 6. Schindler’in Listesi (1993)
 7. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)
 8. Ucuz Roman (1994)
 9. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
 10. İyi, Kötü ve Çirkin (1966)
 11. Forrest Gump (1994)
 12. Dövüş Kulübü (1999)
 13. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
 14. Başlangıç (2010)
 15. Star Wars 5: İmparatorun Dönüşü (1980)
 16. Matrix (1999)
 17. Sıkı Dostlar (1990)
 18. Guguk Kuşu (1995)
 19. Yedi (1995)
 20. Yedi Samuray: Kanlı Pirinç

Yabancı Film İzle- Youtube

yabanci-film

Yabancı film izleyicilerin her yerde karşısına çıkıyor. Birçok internet platformunda ve internet sitesinde sayısız yabancı film bulunuyor.  Yabancı film meraklıları, filmlere YouTube’dan da erişmek istiyor veya YouTube’da film olup olmadığını merak ediyor.

Ancak filmler, özellikle büyük ve başarılı filmler YouTube’da bulunmuyor. Bunun sebebi ise filmlerin telif hakkı. Bu filmlerin sadece bazı kesitleri veya fragmanları YouTube’da yer alıyor. YouTube’da bulunan filmler ise genelde eski ve düşük bütçeli filmler oluyor. Dolayısıyla YouTube’dan yabancı film izlemek istiyorsanız seçeneklerinizin kısıtlı olduğunu belirtmekte fayda var.

En Çok İzlenen Yabancı Film Serileri Hangileri?

Filmlerden bazıları seri halinde çekiliyor. Özellikle belli bir kurguya, belli bir evrene dayalı filmler önceden planlanmış bir şekilde seri halde çıkıyor. Bu filmler bazen kitaplardan uyarlama oluyor ya da ilk film olarak çıkıyor. Bazense yeni çıkan bir film izleyiciler tarafından çok beğenildiğinde, önceden planda olmamasına rağmen o filmin yeni serileri çekilebiliyor.

Seri halindeki yabancı film, genelde izleyicilerde bir ayrı bir merak uyandırıyor. Birbirini tamamlayan anlamlı parçalar halinde olan bu filmler seyircileri kendisine çekiyor. Serinin ilk filmini izleyenler özellikle merakla ikincisini bekliyor.

İzleyiciler bazı yabancı film serilerine özel bir ilgi gösteriyor. Bu film serileri; konusuyla, türüyle, oyuncu kadrosuyla, çekim teknikleri veya sahneleri ile izleyicide çok özel bir yer ediniyor. Böylece bazı seri filmler dünya çapında popüler hale geliyor. İşte en sevilen ve en çok izlenen yabancı film serileri:

1 – Yüzüklerin Efendisi

3 seriden oluşan Yüzüklerin Efendisi, 11 dalda Oscar ödülü almış bir başyapıttır. 2001 yılında beyaz perdeye giren film, J.R.R. Tolkien’in yazdığı ‘’Yüzüklerin Efendisi’’ kitap serisine dayanır. Yönetmenliğini Peter Jackson’un yaptığı film pek çok dalda ödül toplamıştır. Böylece IMDb’de en iyi filmler arasında ilk 10’da bulunmaktadır.

Yabancı film denildiğinde özellikle akla gelen ilk birkaç filmden biridir.

Özgün bir konuya hatta evrene sahip olan film dram, gerilim, aksiyon ve bilim kurgu içermektedir. Birbirinden farklı ırkların yer aldığı fantastik bir dünyada geçen seri 3 filmden oluşmaktadır: Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve son olarak Kralın Dönüşü.

2 – Harry Potter

Yabancı film denildiğinde özellikle ilk akla gelenlerden olan Harry Potter, Rowling tarafından aynı isimle yazılmış olan yedi fantastik romandan oluşan bir serinin beyaz perdeye taşınmış halidir. Film, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitim gören genç büyücü Harry Potter veya arkadaşlarının yaşamlarını anlatır.

Ana hikâye Harry’nin karanlık bir büyücü olan baş düşmanı Lord Voldemort’un ölümsüz olmayı, Sihir Bakanlığı olarak bilinen büyücü yönetim kurulunu devirmeyi ve hatta tüm büyücüleri ve Muggle’ları (büyülü olmayan insanlar) boyun eğdirmeye çalışmasına karşı bir hayat mücadelesi vermesidir.

3 – The Godfather (Baba)

Mario Puzo’nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola’nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino’nun başrollerini paylaştığı efsane seridir. Filmde aynı zamanda yardımcı rollerde James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton, John Cazale vardır.

Bir mafya filmi olan bu filmde hikaye, II. Dünya Savaşı’nın bittiği yıl olan 1945’te başlar ve 10 yıllık bir dönemi içine alır. Onlarca ödül toplayan film için tüm zamanların en beğenilen film serisi denilebilir.

4 – Çığlık

Bir korku ve hatta gerilim serisidir. Annesinin ölümünden yıllar sonra Sidney ve arkadaşları tuhaf telefonlar almaya başlarlar. Aramaların beyaz yüzlü maskeli ve siyah cüppeli bir seri katilden geldiğini öğrendikleri zaman ise büyük problemlerle karşılaşmaya başlarlar. Azılı katil bu grup ile sürekli uğraşırken katilin kim olduğu ise tam bir muammadır.

5 – Matrix

Bilim Kurgu sevenler, farklı dünyalara gitmek isteyenler için konusu veya oyuncuları ile muazzam bir film serisidir. Keanu Reevers, Laurence Fishburne gibi oyuncuları yer aldığı filmde, şu an içinde yaşanılan bu dünya tamamen aldatıcı ve tüm insanlık aslında uzaydan gelen yaratıkların köleleridir. Filmin serilerinde bu düzen yıkılmaya çalışılmaktadır.

6 – Örümcek Adam

İlk başta çizgi film karakteri olan örümcek adam beyaz perdeye taşınmış ve çok fazla beğenildiği için devamı seri yabancı film haline gelmiştir. Filmde baş kahramanın örümcek adama nasıl dönüştüğü, neler yaşadığı ve kahramanlıkları bir seri halinde izleyicilere aktarılmaktadır.

7- Superman

Süper kahraman filmlerinin en beğenilenleri arasında olan bu yabancı film, Superman karakterinin hayat hikayesini konu alıyor. Seride Superman’ın doğuşu, nasıl kahraman olduğu, düşmanları ve hayat hikayesi ele alınıyor. Her serisi ile merak uyandırmakta olan film, mutlaka izlenmesi şart olan filmler arasında bulunmaktadır.

8 – Rocky

Dövüş sahneleri ile unutulmayan hale gelmiş yabancı film Rocky, seri filmler arasındadır. Müzikleri ve dövüş sahneleri ile efsaneler arasına giren filmin Oscar ödülü de var. Filmin başrolündeki isim Sylvester Staallone.

9 – Geleceğe Dönüş

Fantastik komedi veya bilim kurgu seviyorsanız Geleceğe Dönüş serisi tam size göre. Filmde çılgın bir profesörün bir zaman makinesi yapmasıyla geleceğe giden bir gencin yaşadıkları ele alınıyor.

10 – Karayip Korsanları

Son yılların en iyi ve en beğenilen seri filmleri arasında yer alan film, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow’un maceralarını anlatır. Seri birbirinden gizemli, aksiyonlu, dramatik 5 filmden oluşuyor. Korsanların yaşadığı dönemde birbirinden esrarengiz ve doğa üstü olayların gerçekleştiği filmde başrolü Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush paylaşıyor.

11 – Hızlı ve Öfkeli

Aksiyon filmleri denildiğinde akla gelen filmlerdendir. Aksiyon ve macera severlerin en çok izlediği seriler arasında yer alır. Yayınlanan her seride üstüne katarak ilerleyen seri filmlerde, heyecanın bir dakika bile dinmediğini göreceksiniz.

12 – James Bond

1960lardan itibaren hız kesmeden devam eden ve hatta sinemanın en başarılı yapımları arasında yer alan bir film serisidir. Serinin ilk filminde Sean Connery rol alırken sonraki filmlerde ise sırasıyla, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig izleyici karşısına çıktı.

13- Avengers (Yenilmezler)

Marvel sinematik evreninde sinemaseverlerin en çok beğendiği seri olarak bilinen Avengers; Thor, İron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Black Widow veya Hawkeye gibi birçok süper kahramanın dünyayı Thanos’tan kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Seri; birbirinden farklı, aksiyon dolu ve fantastik ögelerin olduğu filmlerden oluşmaktadır.

14 – Hobbit

Yüzüklerin Efendisi filminin öncesini anlatan muhteşem bir yapımdır. En az Yüzüklerin Efendisi kadar beğenilen Hobbit filmi, Bilbo adlı bir Hobbit’in uzun zaman önce ejderha Smaug tarafından ele geçirilen Cücelerin Krallığını geri almak için cücelerle yaptığı yolculuğu izleyiciye aktarmaktadır. Maceralarla dolu bir yolculuğa çıkan tuhaf ekip, özellikle orta dünyanın haritasını çıkartan olayların bir nevi temelini atacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yabancı Film Serileri için 15 Öneri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!