USD32,86
EURO35,69
JPY0,213200
RUB0,379100
GBP42,50
EURO/USD1,08
BIST11.089,02
GR. ALTIN2.551,63
BTC66.355,61

Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Plus
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Whatsapp Plus uygulamasını kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Orjinal WhatsApp Messenger sürümünde mevcut olmayan özellikler sunan 3. taraf bir uygulamadır. Bu noktada uygulama, kullanıcılara çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Söz konusu uygulamanın en büyük avantajları arasında, orijinal uygulamadaki belli başlı kısıtlamaları ortadan kaldırması yer almaktadır. Örnek verilecek olursa; son görülme bilgisi kapatıldıktan sonra başkalarının son görülmesini görebilme özelliği sunulmaktadır. Ayrıca uygulama mavi tik kaldırma özelliği dahil olmak üzere çeşitli opsiyonlarda sağlar.

Whatsapp Plus Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Plus

Bu uygulamanın kullanılabilmesi için, öncelikli olarak WhatsApp+ yani WhatsApp Plus yükle işleminin yapılması gerekir. Ardından dosyanın indirilme işlemi başlamaktadır. Sonrasında indirilen dosyayı açarak, yükleme adımlarının yapılması gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı tümüyle kullanmak mümkün olur.

Ancak WhatsApp Plus yükle son versiya  işlemini gerçekleştirmeden önce kullanıcılarının bilmesi gereken bir nokta vardır. WP Plus, 3. taraf  bir uygulama olmaktadır. Yani Facebook’la doğrudan bir alakası yoktur. Aynı zamanda resmi olmadığı için, çeşitli güvenlik sorunlarına da yol açması muhtemeldir.

Yine de uygulamayı indirmek isteyen kullanıcılar, kullanım esnasında sunulan avantajlı özelliklerden yararlanabilmektedir. Peki, bu özellikler nelerdir? İşte, detaylar!

 • Tema çeşitliliği
 • Son görülme kapatma
 • Dosya boyutları
 • Emoji çeşitliliği
 • Sohbet şifreleme
 • Mavi tik kaldırma
 • Profilime kimler baktı

1 – Tema Çeşitliliği

Whatsapp Plus

Orijinal WhatsApp uygulamasının karanlık veya normal mod olmak üzere 2 tema seçeneği mevcuttur. Fakat bu uygulama kullanıcılarına tema açısından çeşitlilik sunmaktadır. Bu noktada uygulamanın tema mağazasına erişim sağlanarak, arayüzü isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

Uygulama içerisinde yer alan temalardan bir tanesini seçerek kullanabilirsiniz. Böylelikle uygulamaya yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Çünkü aynı temayı kullanmak, kullanıcılar açısından sıkıcı olabilmektedir.

2 – Son Görülme Kapatma

Orijinal uygulama olan WhatsApp Messenger’da son görülme durumunu kapattığınızda, diğer kişilerin de son görülme zamanını göremezsiniz. Ancak bu uygulama sayesinde son görülme durumu kapatılsa dahi herhangi bir kişinin son girdiği zamanı görebilmek mümkündür.

3 – Dosya Boyutları

Whatsapp Plus

WP Plus; orijinal uygulamanın belirlediği sınırlandırmaları biraz daha esneterek, kullanıcıların daha yüksek boyutlarda dosyalar göndermesine imkân sunmaktadır. Böylelikle kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

WhatsApp Messenger’da 16 MB’ye kadar dosya paylaşımı mümkündür. Fakat WhatsApp+ uygulamasında belirtilen MB’den daha fazla boyuta sahip bir dosya gönderebilirsiniz.

4 – Emoji Çeşitliliği

Whatsapp Plus
Whatsapp Plus

Whatsapp+ emoji konusunda geniş bir yelpaze sunmaktadır. Yani resmi uygulamaya göre daha fazla WhatsApp emoji kullanabilme imkânı elde edebilirsiniz. Ancak bu uygulamadaki ekstra emojileri kullanmak için, mesajı gönderdiğiniz alıcının da aynı uygulamayı kullanıyor olması gerekir. Aksi takdirde gönderilen emojiler karşı tarafta görünmemektedir.

5 – Sohbet Şifreleme

Bu uygulama sayesinde sohbetlerinizi şifreleyerek, diğer kişilerin özel mesajlarınızı okumasını engelleyebilirsiniz. Başkalarının özel mesajlarınızı görmesini istemiyorsanız, sohbetlerinize şifreleme ekleyerek pratik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

6 – Mavi Tik Kaldırma

Whatsapp Plus

Pek çok özellik sunan uygulamada, mavi tik kaldırma seçeneğine olanak tanır. Mesajların okunduğunu gösteren bu özellik, WP Plus sayesinde devre dışı bırakılabilmektedir.

7 – Profilime Kimler Baktı

Dünya çapında oldukça kullanılan ve en popüler uygulamalardan olan normal WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamasındaki hesabınızın, hangi kullanıcılar tarafından ziyaret edildiğini merak ediyor musunuz? Eğer merak ediyorsanız, WP Plus uygulamasını indirebilirsiniz. Çünkü uygulama içerisinde bu işlemi yapmak mümkündür.

Söz konusu uygulama profilinizi ziyaret eden kullanıcıların kim olduğunu göstermektedir. Yani profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Özellikle bu opsiyon, bazı kullanıcılar için oldukça önemlidir.

WhatsApp Plus Yükle 2023

Daha çok Android kullanıcıları tarafından oldukça popüler bir uygulama olan WP plus, APK şeklinde indirilerek kullanılabilmektedir. Ancak bu uygulamayı Android kullanıcıları, telefon mağazasından indirememektedir. Dolayısıyla bu işlemi gerçekleştirebilmek için bazı internet sitelerinden APK yükleme işleminin yapılması gerekir.

İndirme işlemi için tercih edilebilecek çeşitli siteler mevcuttur. Örneğin; Whatsapp plus indir – tamindir gibiinternet sitelerinden yapılabilmektedir. Fakat bazı kullanıcılar için WhatsApp Plus yükle 2023 son versiya indirme işleminde sorun yaşanabilmektedir. Peki, bu durumda ne yapmak gerekli?

Uygulamanın indirme esnasında hata mesajı ile karşı karşıya gelen kullanıcılar, kolay ve hızlı bir şekilde bu sorunu çözebilirler. Eğer WhatsApp+ uygulamasını indirirken, harici kaynaklardan yükleme yapılamıyor hatası alındıysa; telefonun ayarlar kısmından diğer kaynaklardan yükleme yapma seçeneğinin aktifleştirilmesi gerekir. Sonrasında tekrardan yükleme işlemi yapılmalıdır.

WhatsApp Plus APK Download İşlemi Nasıl Yapılır?

Android telefonların uygulama mağazası olan Google Play Store ile WhatsApp+ uygulamasını indirmek mümkün değildir. Bu sebepten uygulamanın APK dosyasının indirilmesi gerekmektedir.

Whatsapp plus 17.20.0 apk ve Whatsapp plus 17.90.0 apk dosyalarına, çeşitli internet sitelerinden ulaşmak mümkündür. Ancak bu işlemi yapmadan önce dosyanın indirileceği sitenin güvenli olup olmadığının iyice bilinmesi gerekir. Sonrasında indirme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Sık Sorulan Sorular

WP Plus, üst seviyede bir kullanıcı deneyimi için çeşitli özellikler sunmaktadır. Sunduğu özelliklerin neredeyse hepsi, WhatsApp Messenger uygulamasında yer almamaktadır. Bu sebepten pek çok kullanıcı, WP plus 3. taraf uygulamasını tercih etmektedir. Ayrıca bu uygulamanın özellikleri ile ilgili de pek çok soru araştırılmaktadır. Peki, konuyla ilgili sıkça sorulan sorular nelerdir?

1 – WhatsApp Plus Özelliği Nedir?

Bu uygulama resmi sürümde olmayan pek çok özelliği kullanıcılara sunan üçüncü taraf bir yazılımdır. Dolayısıyla resmi uygulamadan, bazı özellikler sunmasından dolayı farklılıklar gösterir. En temel fark ise sınırlandırmaları kaldırmasıdır. İşte, avantajlı bir kullanıma sahip olan WP Plus özellikleri!

2 – WhatsApp Plus Nedir İndir?

Popüler bir uygulama olan ve milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen WP Plus, WhatsApp Messenger ile aynı uygulamadır. Ancak kullanıcılarına sunduğu özellikleri ve görünüşü farklıdır. Çünkü WhatsApp uygulamasının değiştirilmiş halidir.

Üçüncü taraf geliştiriciler ile tasarlanan bu sürüm, APK şeklinde indirilmektedir. Whatsapp plus indir işlemi, web siteleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

3 – WhatsApp Plus ile Neler Yapılır?

Whatsapp plus download işlemi gerçekleştirildikten sonra, bu uygulama ile yapılan pek çok özellik mevcuttur. Üstelik bu özellikler orijinal uygulamada yer almamaktadır. Peki, Wp Plus ile neler yapılabilir?

 • Son görülme bilgisi sabitlenebilmektedir. Yani bu işlemin ardından kimse çevrimiçi olduğunuzu görememektedir. Ayrıca çevrimiçi olsanız dahi diğer kişiler, yalnızca son çıkış tarihinizi görür.
 • Bir kişinin gönderdiği mesaj size ulaştıktan sonra, karşı tarafın ikinci tiki görmesini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede mesajı gönderenler, size mesajın ulaştığını anlayamaz.
 • Mavi mesaj okundu tiki kaldırılmaktadır. Böylelikle gelen mesajları okusanız bile karşı taraf okuduğunuzu anlamaz.
 • Yazıyor yazısını devre dışı bırakabilirsiniz. Karşı taraf sizi mesaj yazarken görmez ancak siz diğer kişileri görebilirsiniz.
 • Ses kaydediliyor simgesini gizleyebilirsiniz. Bu sayede ses kaydederken diğer taraf bu işlemi yaptığınızı görmez.
 • Gelen sesli mesajları dinlediğinizde diğer tarafın gördüğü mavi mikrofon simgesini gizleyebilirsiniz. Böylelikle dinlediğiniz mesajlardan karşı tarafın haberi olmaz.
 • Rehberinizdeki kişilerin eklediği hikayeleri gizlice görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde kimin hikâyesine baktıysanız, ilgili kişi sizin baktığınızı bilememektedir.

4 – Mor WhatsApp Nedir?

Bu mod, modlu WhatsApp ifadesinde geçmektedir. Aslında bu terim, modified kelimesinin kısaltması olmaktadır. Uygulamanın sunduğu modlar; günümüzdeki herkesin telefonunda yüklü olan resmi WhatsApp Messenger’ın değiştirilmiş bir sürümü olarak ifade edilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!