USD33,06
EURO36,11
JPY0,210000
RUB0,375100
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.567,01
BTC62.480,98

Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar! 2023

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (15)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar içerisinde yer alan 15 dizilik liste hazırladık. İşte seneler geçse de akıllara kazınan diziler!  

En çok izlenen diziler dendiğinde akla gelen baş listeyi sıraladık. Dizi dünyasında Türk dizi televizyon dünyası oldukça başarılı bir konumdadır. Başarı öyle mutlaktır ki diğer ülkelerden de ilgi ile takip edilmektedir.  

Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar dendiğinde akla gelen ilk isimleri sizler için listemizde sıraladık. İşte en çok sevilen dizilerin içerikleri; 

1- Ezel 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (1)
Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar! 2023

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında Ezel dizisi de yer almaktadır. Ezel; Ömer adında bir gencin hayatını değiştiren büyük değişimler üzerine yaşanan bir hikayeyi konu almaktadır. Dizide Ömer karakteri Eyşan ile tanışır ve Eyşan’dan büyük bir darbe alır. 

İklilinin aşkı her ne kadar değerli ve önemli olsa da Eyşan’ın da alet olduğu bu darbede Ömer büyük bir değişim ile yeniden başka bir hayata devam eder.  

Yüzünü esteteik operasyonu ile değiştiren Ömer, ismini de Ezel olarak değiştirir. Eyşan ise Ezel yani Ömer’in en yakın arkadaşı Cengiz ile evlenmiştir. İntikam için yaptığı oyunlar ile Ezel dizisi oldukça ilgi görmüş ve 71. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Cansu Dere, Kenan İmirzalıoğlu, Yiğit Özşener, Tuncel Kurtiz, Barış Falay, Bade İşçil, Sedef Avcı, Kıvanç Tatlıtuğ, Ufuk Bayraktar, Burak Dakak, Burçin Terziioğlu, İsmail Filiz, Yağız Atakan Savaş, Rıza Kocaoğlu, Sarp Akkaya, Haluk Bilginer, Uluç Bayraktar, Berrak Tüzünataç, Güray Kip, Zeynep Köse, Kemal Uçar, Cahit Gök, Nurhan Özenen, Hakan Kurtaş, Salih Kalyon, Taner Turan, İpek Bilgin, Levent Can, Ayca Zaynep Aydin, Pınar Göktaş, Hakan Gerçek, Beyazıt Gülercan, Mesut Akusta, Hüseyin Soysalan, Korkmaz Polat, Tekin Temel ve Adem Yavuz Özata.  

2- Avrupa Yakası 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (2)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan dizi Avrupa Yakası, oldukça espri dolu bir dizidir. İstanbul Nişantaşınd ayaşayan bir ailenin komşuları ve ev halkı içerisinde geçen sakin yaşamını ele alan dizi oldukça etkili olmuştur. 

Avrupa Yakası ile bütünleşen bazı karakterler hala daha sosyal medyada gündem olmuş durumdadır. Mesela Burhan Altıntop karakteri oldukça beğenilmiş ve ilgi görmüştür. Avrupa Yakası eğlenceli bir dizi olarak bilinmekte ve 190. bölümü ile sevenlerine veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Gülse Birsel, Engin Günaydın, Gazanfer Özcan, Şenay Gürler, Ata Demirer, Evrim Akın, Hümeyra, Binnur Kaya, Bülent Polat, Levent Üzümcü,Hale Canaroğlu, Tolga Çevik, Hasibe Eren, Sarp Apak, Rutkay Aziz, Vural Çelik, Yavuz Seçkin, Bihter Özdemir, Hakan Yılmaz, Müşfik Kenter, Peker Açıkalın, Ömür Arpacı, Gönül Ülkü Özcan, Suna Keskin, Timur Acar, Sinan Çetin, Yıldırım Öcek, Veysel Diker, Nihal Yalçın, Nurhan Damcıoğlu, Gürgen Öz, Ece Hakim, Celal Belgil, Gözde Mukavelat, Yonca Şahinbaş, Çağla Şikel, Ececan Gümeci, Sezgi Mengi, Serhan Arslan, Acun Ilıcalı, Tuna Arman, Cenk Durmazel, Şensel Uykal, Özgür Çevik, Cem Davran, Bora Akkaş, Erdal Cindoruk, Nil Karaibrahimgil, Volga Sorgu, Beyti Engin ve Sinan Benginer. 

3- Cennet Mahallesi 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (3)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar ve aile dizileri arasında yer alan Cennet Mahallesi oldukça uzun süren ve hala daha akıllardan silinmeyen bir dizidir. Cennet Mahallesi gerek replikleri gerekse de olayları ile unutulmazlar arasına girmeye başarmıştır. 

Dizinin olay örgüsü ile oyuncu kadrosunun profesyonel oynayışı birleştiğinde ortaya mükemmel bir seyir zevki çıkmıştır. Hala daha Show TV de Cennet Mahallesi’nin eski bölümleri oynamaktadır.  

Cennet Mahallesi’nde özellikle Pembe karakteri her mecrada viral olmuş ve resmen fenomen haline gelmiştir. Cennet Mahallesi dizisi 2004 senesinde Show TV’de ekranlarımıza gelmiştir.  

Pembe paraya çok düşkündür ve kızına zengin bir koca bakmaktadır. Bu sebeple Ferhat ile Sultan’ı hiçbir zaman onaylamaz. Pembe ile Yunus’unda bir geçmişi bulunur.  

Beraber orkestrayı oluşturan iki aile tüm kavgaları ile karakola düşerler ve her seferinde komiser kıyamayarak affeder. Romanların eğlenceli ve tutkulu aşklarını, kavgalarını, dostluklarını anlatan dizi 119. bölüm ile veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Melek Baykal, Çağla Şikel, Alişan, Müjdat Gezen, Özkan Uğur, Zeki Alasya, Ümit Yesin, Şeyla Halis, Aylin Kabasakal, Belemir Temizsoy, Seyit Karabulut, Ayten Erman , Serhat Özcan, Zihni Göktay, Levent Tülek, Erol Günaydın, Melih Çardak ve Ercan Bostancıoğlu. 

4- Asmalı Konak 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (4)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar dendiğinde akla ilk Asmalı Konak gelmektedir. Asmalı Konak dizisinde başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz yer almaktadır.  

Asmalı Konak dizisi ilk konak dizisi olarak başlamış ve devamını da süregetirmişti. Yayımlandığı zamanda dışarıya kimsenin çıkmadığı dizi, ATV kanalı üzerinden yayın vermekteydi. 

Seymen ve Bahar’ın tutkulu aşkı dizinin sonlarında hüzünlü bir vedaya doğru evriliyor. Asmalı Konak Nevşehir Kapadokya’da çekilmiştir. Dizide ilk bölümler Bahar ve Seymen ilk tanışmalarını New York sokaklarında yaşarlar. Tanışmaları ilk bir tartışmaya dahil olmakla beraber başlar.  

Asmalı Konak dizisi 2002 senesinde çekildi ve o döneme damgasını vurmayı başardı. Dizi çok sevildi fakat 54 bölüm sonra ekranlara ve sevenlerine veda etti. 54 bölümün ardından biten dizi yapımcı ile alakalı yaşanan bir sorun sonucunda ekranlara veda ettiğini duyurmuştu. 

Hayranlarına bir Asmalı Konak vedası yapmak isteyen dizi; Asmalı Konak- Hayat adında bir film ile 2003 senesinde beyaz perdeye girdi. Sinema filminde de kendinden konuşturan Asmalı Konak Hayat’da dublaj ses olmaması da dikkat çekmişti.  En çok izlenen konak dizileri yazısını da inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, İpek Tuzcuoğlu, Selda Alkor, Menderes Samancılar, Eylem Yıldız, Ege Aydan, Selda Özer, Kenan Bal, Burak Altay, Şerif Sezer, Ali Başar, Devrim Saltoğlu, Yaman Tarcan, Goncagül Sunar, Nihal Menzil, Canan Hoşgör, Taner Barlas, Yonca Şahinbaş, Aysun Metiner, Naz Temel, Zaynep Eronat, Erkan Atbin, Ali İpin, Meltem Savcı, Hakan Vanlı, Hakan Boyav, Başak Daşman, Barış Hayta ve Metin Yıldırım. 

5- Poyraz Karayel 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (5)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer başka dizi ise, Poyraz Karayel’dir. Poyraz Karayel dizisi Kanal D’de yayımlanmaktadır. Dizi oldukça sevilerek izleyenler tarafındna tutulmuş bir dizidir.  

Dizi hala daha ilg ile izlenmekte ve hatta bazı sahneleri sosyal medya platformlarında viral olmaktadır. Poyraz Karayel dizisinin konusu çaresiz ve elinde hiçbirşey kalmamaış olan bir adamın, Poyraz’ın hayatının üzerine hikaye olmuştur. 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan dizi karakteri Poyraz sevdiği herkesi, ailesini, işini ve hereşyini kaybetmiş bir adamdır. Fakat yaşadığı tüm olumsuzluklarına rağmen Poyraz hayat ile dalga geçerek yaşama kabiliyeti dürdürmeyi başarmıştır. Poyraz’ın en çok sevdiği ve özlediği kişi ise oğludur.  

Poyraz, oğlunu kayınpederinden kurtarmaya çalışmaktadır. Bu sırad bir mafya ile işbirliği kurm aşamasına gelmektedir. Mafya babasının evine girecek olan Poyraz, anlaşma yaptığı kişi ile beraber iletişimde kalacaktır. İletişimde kalacaklar ve Poyraz bilgi alış verişi sağlayacaktır.  

Poyraz, bu teklifi kabul etmeye zorunda kalmıştır. Poyraz tüm bu işler sırasında Ayşegül diye birisi ile tanışmıştır. Ayşegül’ü de her işin içine sokmayı başaran Poyraz, Ayşegül ile yakınlaşır.  

Ayşegül ve Poyraz aslında birbirlerinden ilk görünümde hoşlanmışlardır. Fakat iki yaralı ve aşk konusunda yorgun iki aşığın beraberliği pek de mümkün değildir. Poyraz Karayel dizisi sevenlerine ve izleyicilerine 82. Bölümü ile veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Ata Berk Mutlu, Celil Nalçakan, Ali İl, Ece Özdikici, Kanbolat Görkem Arslan, Cem Cücenoğlu, İsmail Düvenci, Gülçin Hatıhan, Emel Çölgeçen Hare Sürel, Murat Daltapan, Şebnem Hassanisoughi, Emirhan Akbaba, Funda Eryiğit, Engin Belli, Müge Akyamaç, Mustafa Alabora, Ozan Akbaba, İdil Fırat, Ayda Aksel, Doğan Akdoğan, Berat Efe Parlar, İlker Aksum, Azra Akın, Halit Karaata, Fırat Çelik, Gözde Türker, Utku Ateş, Emir Özden, Atsız Karaduman, Tolga Güleç, Fatih Dönmez, Merve Altınkaya, Olcay Yusufoğlu, İbrahim Selim, Murat Prosçiler, Kaan Yabas, Ercü Turan, Emir Çiçek, Enis Yıldız, Ömer Arkan, Elif Baysal ve Kirkor Dinçkayıkçı.  

6- Küçük Sırlar | Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (6)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi ise Küçük Sırlar dizisidir. Küçük Sırlar dizisinde yer alan birçok oyuncu şu anda kariyerlerinni zirvesini yaşamaktadırlar. Şu an severek izlediğiniz çoğu oyuncunun gençlik hallerini Küçü Sırlar dizisinde bulmak mümkündür. 

Dizi tam bir gençlik dizisidir. İhtiraslı aşklar ile çetin çatışmaların yaşandığı dizi yayınlandığı döneme damga vurmayı başarmış dizilerdendir. Dizide yer alan Su karakterini Sinem Kobal canlandırmaktadır. Su Mabeynci zengin bir ailenin kızı olmakta ve okulunda oldukça başarılı bir öğrenci olmaktadır. 

Su, hem yüzme yarışmalarında birinci gelerek hem de okulunda başarıyı yakalayarak bir yandan da güzelliği ile genç erkeklerin dikkatini çekmektedir. Tüm bu avantajlarının yanı sıra iyi de bir kalbi olan Su’yu en yakın arkadaşı Arzu kıskanmaktadır. 

Kendisinin Su’yun yanında aciz ve sönük kaldığı düşüncesi ile bilenen Arzu, ileride Su’yu olmaz durumlara sürükleyecektir. Okulda Su’yun ezeli rakibi ve düşmanı olan Ayşegül ise sevgilisi Ali’nin Su’ya ilgi göstermesi sonucu düşmanlık bayrağını kaldırır. 

Su ve Ali’nn aşkı ile başlayan dizide Ali Ayşegül’ün üvey kardeşi Çetin ile Su’yu tavlama konusunda araba karşlılıklı bir iddia açarlar. Su’yun olanları öğrenmesi uzun sürmez ve hayal kırıklığı yaşar.  

Su hem ailevi sorunlar ile boğuşurken bir yandan da Ayşegül’ün oyunlarına maruz kalaktadır. Aynı zamanda Ali’den ayrılan Su, Çetin’in ısraraları ile de savaşırken Demir ile tanışır. Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan dizi tam bşr gençlik dizisidir. 

Demir, Su için ne kadar önemliyse Su’da Demir için o kadar önemlidir. Dizide Su ve Ayşegül arasında dönen savaşlar konu alınarak gençlerin dikkatini çekilmiştir. Dizi Kanal D’de yayımlanmış ve 55. bölümü ile sevenlerine veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Sinem Kobal, Merve Boluğur, Burak Özçivit, Kadir Doğulu, İpek Karapınar, Birkan Sokullu, Dilara Öztunç, Gonca Vuslateri, Ecem Uzun, Ebru Akel, Enginay Gültekin, Mehmetcan Mincin Özlü, Şenay Gürler, Yıldız Kültür, Ender Sakallı, Furkan Palalı, Ebru Karanfilci, Yosi Mizrahi, Vahdet Çakar, İhsan Ceylan, Mert Asutay, Elvin Levinler, Elif Sümbül Sert ve Fikret Yıldırım Urağ. 

7- Muhteşem Yüzyıl 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (7)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi ise Muhteşem Yüzyıl’dır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde yer alan oyuncu kadrosu şu an başarılı ve gündemde olan her oyuncuyu neredeyse içerisinde barındırır. 

Muhteşem Yzyıl dizisinde ele alınan konu Sultan Süleyman Han’ın babasından sonra tahta geçmesi ile başlar. Sultan Süleyman’ın hem yaptığı siyasal işleri hem de harem hayatını anlatan bu dizide Mimar Sinan gibi büyük ustalara da yer verilir.  

Hürrem Sultan’ında hayatını aynı zamanda konu alan dizide, yaşanan harem entrikaları ve taht kavgaları anlatılmaktadır. Oldukça ilgi gören dizi 139. bölümü ile ekranalra veda etmiştir. Fakat hala daha büyük ve yoğun ilgi ile Dünya’nın dört bir yanından izlenmektedir. 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Meryem Uzerli, Halit Ergenç, Burak Özçivit, Pelin Karahan, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Mehmet Günsür, Cansu Dere, Vahide Perçin, Okan Yalabık, Gürbey İleri, Nebehat Çehre, Bergüzar Korel, Aras Bulut İğnemli, Filiz Ahmet, Burcu Özberk, Melike İpek Yalova, Merve Boluğur, Selim Bayraktar, Engin Öztürk, Deniz Çakır, Ezgi Eyüboğlu, Tolga Sarıtaş, Ozan Güven, Sema Keçik, Selen Öztürk, Melis Sözen, Müjde Uzman, Nihan Büyükağaç, Mina Tuana Güneş, Burcu Tuna, Özge Gürel, Tuncer Kurtiz, Saadet Işıl Aksoy, Seçkin Özdemir, Meltem Cumbul, Yasemin Allen, Hayal Köseoğlu, Fatih Al, Merve Oflaz, Berrak Tüzünataç, Gonca Sarıyıldız, Gökhan Alkan, Sabina Toziya, Murat Şahan, Kadir Çermik, Sebahat Kumaş, Serkan Altunorak, Adnan Koç, Hazal Adıyaman ve Ecem Karavus. 

8- Çalıkuşu | Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (8)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi ise Çalıkuşu’dur. Çalıkuşu dizisi özellikle başrolleri seçimi ile beraber oldukça gündem olmuştur. Şu anda evli ve çocuklu olan Fahriye Evcen ve Burak Özçivit dizide başrol oynamaktadırlar. 

Çalıkuşu konusunda Feride, subay bir babası olan bir kızdır. Feride annesinin çok küçük yaşta kaybeder ve bu üzüntnün yanı sıra babaannesi ile yaşamaya başlar. Feride’nin babaanneside vefat edince artık Fransız yatılı okulda yaşamaya başlar. 

Fransız yatılı okulda yaşamaya başlayan Feride oldukça yaramaz bir çocuktur ve arkadaşları ona Çalıkuşu lakabını takmışlardır. Feride okulun verdii yaz tatilini teyzesinin evinde geçirir. Teyzesinin evinde teyzesinin oğlu Kâmran’ı gören Feride aşık olur. 

Birbirlerini seven iki genç nişanlanırlar. Kamran ile Feride gelişen olaylar sonrasında evlenmelerine yakın bir vakit kala bir kadının getirmiş olduğu mektubu okur. Bu mektupta Kamran’ın İsviçre’de kaldığı sürede sevgilisi olduğunu görür. 

Hatta Kamran sevgilisine evlilk sözü vermiştir ve Feride bu haber ile yıkılarak kaçar. Feride öğretmenlik yapmaya başlar ve gelen hiçbir talibi kabul etmeyerek Kamran’ı unutmaya çalışır. 

Çalıkuşu dizisi bu şekilde devam etmiştir ve zamanla daha da heyecanlı ve aşk dolu hikayeleri içerisinde barındırmıştır. Çalıkuşu dizisi sevenlerine ve izleyenlerine 30. Bölümü ile veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Hande Erçel, Elif İskender, Hande Soral, Begüm Kütük, Deniz Celiloğlu, Ebru Helvacoğlu, Mehmet Özgür, Su Kutlu, Hülya Gülşen, Ege Kökenli, Bengü Ergin, Aslı İçözü, Pınar Çağlar Gençtürk, Nurcan Şirin, Hilmi Cem İntepe, Güneş Hayat, Elif Sümbül Sert, Esra Kılıç, Alp Tekin Serdengeçti, Vahdet Çelik, Makbule Meyzinioğlu, Nehir Çağla Yaşar, Tarık Bayrak, Sibel Melek Arat ve Yeşim Koçak. 

9- Kurtlar Vadisi | Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (9)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi ise Kurtlar Vadisi2dir. Kurtlar Vadisi o kadar fenomen bir dizidir ki hala daha fanatik hayranları bulunur. Dizinin karakterleri adeta oyuncuların üzerine yapışmıştır. 

Ortalığı kasıp kavuran dizinin sevenleri diziye fanatik olmuş ve bağımlı durumlardadır. Dizinin fenomen olmasının en temel nedeni elbette ki konudur. Fakat oyuncular ve karakterlein birbiri ile bağdaştırılması da dizinin sevilmesine etki etmiştir.  

Dizi Ali Candan’a verilen Kurtlar Vadisi adlı operasyon verilmiştir. Yıllarca yurt dışında görev yapan Ali’nin görevi mafya babasının devirmektir. 

Ali Candan almış olduğu görev için trafik kazasında ölü olarak gösterildi. Daha sonrasında yüz estetik operasyonu geçiren Ali görevi için başlangıç aşamasına geçmiştir. Ali’nin değişen yüzü ile beraber Polat Alemdar kimliği ve ismi de verilmiştir. 

Dizide yer alan Süleyman Çakır ve diğer karakterle rile mafya olayları yaşanan dizide Polat, avukat ile de aşk yaşamıştır. Heyecanlı ve aksiyon dolu dizi oldukça seven kazanmıştır. Birçok kişinin ilgisini ve dikkatini çekmeyei başarmış olan dizi 97. Bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Daha sonrasında Kurtlar Vadisi Pusu ismi ile de devam etmiştir. 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Gürkan Uygun, Oktay Kaynarca, Erhan Ufak, Hande Kazanova, Kenan Çoban, Osman Sınav, Müge Ulusoy, Selçuk Yöntem, Zafer Ergin, Atilla Olgaç, Nihat Nikerel, Fatma Büşra Ayaydın, Abidin Yerebakan, Begüm Kütük, İsmail İncekara, Vildan Atasever, Seray Sever, Kerem Fırtına, Osman Wöber, Nişan Şirinyan, İstemi Betil, Tarık Ünlüoğlu, Güven Hokna, Sıharon Stone, İpek Tenolcay, Baykal Saran, Umut Tabak, Adnan Biricik, Sertan Karaağaç, Haldun Boysan, Özcan Varaylı, Altan Akışık, Emin Olcay, Erdem Ergüney, Nevzat Yakışırboy, Serdar Akar, Cengiz Danel, Nefise Karatay, Ragıp Savaş, Gaye Gürsel, İrem Helvacıoğlu, Serpil Tamur, Osman Soykut ve Tarkan Tüzmen. 

10- Aşk-ı Memnu 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (10)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan Aşk-ı Memnu oldukça ilgi çekmiştir. Halit Zİya Uşaklıgil’in romanından esinlenerek çekilmiş olan dizi o kadar sevilmiştir ki replikleri ile sevenlerinin aklına kazınmıştır. 

Aşk-ı Memnu dizisi ile bağdaşan birçok replik hatta çok da oyuncu bulunmaktadır. Mesela Beren Saat hala daha Bihter olarak anılmanın tatlı isyanlarını zaman zaman yapmaktadır. Dizideki Bihter Ziyagil’in ölüm yıl dönümü anılmakta ve dizideki sahneleri sosyal medyada gündem olmaktadır. 

Başarlı dizinin konusu Bihter ve Adnan’ın tanışması ile başlar. Adnan karısını bir hastlaık yüzünden kaybetmiş ve Bihter’e gönlünü kaptırmıştır. Yıllarca yalnızlığı ile bütünleşen Adnan uzun zamandır Bihter’i beklemektedir.  

Bihter üniversiteyi bitirip geldiğinde babasını kaybeder ve bu acıyı yaşarken Adnan ile tanışır. Adnan beklediği anın geldiğini anlamış ve Bihter’den oldukça etkilenmiştir. Fakat aradaki yaş farkının fazlalığı sebebi ile endişelidir. Bihter’in annesi Firdevs Hanım ise Adnan Bey ile evlenmek ister ve onun gücü ile parasından etkilenir. 

Bihter bu durumu bildiğinden Adnan’a daha da ço kyaklaşır çünkü babasının ölümüne annesininin sebep olduğunu düşünür. Bihter Adnan’da baba sevgisini bularak bunu belki de aşk ile karıştırır. Çok iyi anlaşan ikiliden Firdevs Hanım’ın henüz haberi yoktur. Adnan Bey’in bir kızı Nihal ve bir oğlu Bülent bulunur. 

Bihter ile evlenmek isteyen Adnan durumu Firdevs Hanım’a açıkladığında; Firdevs Hanım büyük bir yıkıma uğrar. İlk başlarda karşı çıksa da sonradan gücünü ve parasını kızının üstünden de kullanabileceğini düşünür. 

Evlenen Bihter ve Adnan ilk başlarda çok mutlulardır. Fakat Adnan Bey’in yeğeni Behlül bu mutluluğa bir gölge olarak düşer. Behlül Bihter’e göz koymuştur ve Bihter’in de dikkatini çekmeyi başarmıştır. 

 Adnan Bey’in kızı Nihal ise Behlül’e aşıktır. Behlül ve Bihter yasak bir aşk yaşarlarken Behlül hiçbir zaman cesur olamayı bu aşkın arkasında duramaz ve o kaçısı sever.  

Firdevs Hanım ise bu olayları duyduğunda kızının hayat sigortası tehlikeye girecek diye Nihal ile Behlül’ün arasını yapar. Dizi bu çekişmeler ve çelişkiler ile devam eder. Çok sevilen ve illa herkesin sosyal medyada denk geldiği Aşk-ı Memnu 79. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Nebehat Çehre, Hazal Kaya, Batuhan Karacakaya, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu, Hayal Köseoğlu, Eda Özerkan, Baran Akbulut, Pelin Ermiş, Fatma Karanfil, Dilara Öztunç, Rana Cabbar, İlker Kızmaz, Gülizar Irmak, Recep Aktuğ, Gülsen Tuncer, Burçin Oraloğlu, Uğur Tekin, Zerrin Nişancı, Evren Duyal, Nihan Özcan, Ersin Pertan, Figen Sumeli, Şükran Güngör, Ufuk Kaplan, Murat Erton, Eda Özerkan, Münir Akça, Zerrin Arbaş ve Alay Cihan. 

11- Yaprak Dökümü | Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar 

 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında Yaprak Dökümü dizisi de bulunur. Yaprak Dökümü, Reşat Nuri Güntekin’in Yaprak Dökümü romanından uyarlanmıştır. Yaprak Dökümü hala daha yayınlanmakta ve ilgi ile izlenmektedir.  

Yaprak Dökümü dizisinde konu olarak ele alınan hikaye İstanbul’a taşınan bir aile üzerinden işlenmiştir. İstanbul’a taşınan ailed ebulunan Nejla ve Leyla kardeşler ailenin babası Ali Rıza’nın kısıtlamalarından sıkılmışlardır. 

İstanbul’a gelmeleri ile beraber artık istedikleri gibi yaşayacaklarını düşünen iki kız kardeş ailenin başını belaya sokar. Kızlar üniversiteye girerek orada eğlenceli ve hareketli bir yaşama ayak atarlar. Kızların bulunduğu ortamdan ise Ali Rıza Bey’in haberi yoktur.  

Zamanla iki kız kardeş aynı erkeğe Oğuz’a aşık olacaklardır. İki kız kardeşin arasını bozan Oğuz ise oldukça büyük sorunları ortaya çıkaracaktır. Yaprak Dökümü dizisinde, Ali Rıza’nın diğer çocuğu Şevket çalıştığı bankada Ferhunde isminde biri ile tanşır. Ferhunde bu ailenin bozulmasına neden olacak bir diğer kişidir. Aileyi karıştıran tüm olaylar sonunda aile tamamen dağılır. Yaprak Dökümü sevenlerine ve ekranlara 174. bölümü ile veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Halil Ergün, Güler Ökten, Tolga Karel, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar, Perihan Savaş, Nezih Tuncay, Seda Demir, Güven Hokna, Deniz Çakır, Hasan Küçükçetin, Türkan Kılıç, Bülent Fil, Bedia Ener, Burcu Günay, Neslihan Atagül ve Mustafa Avkıran. 

12- Doktorlar 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (12)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi ise Doktorlardır. Doktorlar dizisinde belli başlı sahneler sosyal medyada viral olmuş ve oldukça ilgi ile izlenmektedir. 

Başarı ile sevenlerinin dikkatini kazanan dizi, doktorların hayatını anatmaktadır. Bir hastanede çalışan stajyer ve uzman doktorların yaşadıklarını ele alan hikayede Levent ve Ela karakterinin düğün sahnesi ise sosyla medyada gündem olmuştur.  

Doktorlar dizisi sevenlerine 97. bölümü ile veda etmiştir. Fakat hala daha gündüz kuşağında zaman zaman yayınlanmakta ve hala daha ilgi ile izlenmketedir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Yasemin Özilhan, Melike Güner, Kutsi, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Aysun Kayacı, Yeşim Ceren Bozoğlu, Leyla Göksun, Mehtap Altunok, Cüneyt Türel, Gözde Mukavelat, Merve Sevi, Umut Tabak, İlker İnanoğlu, Selen Seyven, Begüm Akkaya, Cengiz Coşkun ve Başak Daşman. 

13- Çocuklar Duymasın 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (13)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar arasında yer alan bir diğer dizi isi Çocuklar Duymasın dizisidir. Çocuklar Duymasın ilk çekiminin ardından tekrar çekilmiş ve yine ilgi ile takip edilmiştir. Dizi tam bir televizyon dizi klasiği olarak bilinir. 

Çocuklar Duymasın dizisinde yer alan konu bir ailenin üzerine yoğunlaşılarak anlatılmıştır. Haluk ve Meltem biriri ile evli ve ki çocuk sahibi ailedir. Çocukları Duygu ve Havuç için bazı konulara ve durumlara katlanan çift birbiri ile çok anlaşamaz. 

Anlaşmazlıkların oldukça yoğun olduğu evlilikte devamlı tartışmalar sürmektedir. Tartışmalar o kadar komiktir ki izlyenleri güldürür. Haluk ve Meltem’in gelişen olaylar hakkında konuştukları mekan ise mutfaktır. 

Mutfakta geçen tartışmaların komikliğinin ardında ise birbiri ile anlaşamayan ayrılma noktasına gelen bir çift yer alır. Fakat çift çocukları için evliliklerini devam ettirmeye zorlarlar. Çiftin dünya görüşleri hatta konulara tepkileri bile birbirinden farklıdır. 

Tüm bunlara rağmen birbirlerini aynı zamanda sevmeyi de başaran çifti ayırmayan belki de sadece çocukklar dğeildir. Haluk ve Meltem çiftinin aile olayları dışında dostları ile kurdukları ilişki de dizide konu alınmıştır. Başarılı dizi Kanal D’de yayımlanarak 76. bölümü ile sevenlerine ve ekranlara veda etmiştir.  

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Tamer Karadağlı, Pınar Altun, Fatma Karanfil, Ayşe Can Tatari, Furkan Kızılay, Ferdi Akarnur, Özgür Ozan, Zeyno Gönenç, Nejat Bilecik, Meriç Acemi, Ayşen Tekin, Süleyman Yağcı, Alparslan Özmol, Melek Şahin, Metin Yıldız, Şükrü Koruyucu, Zeynep Tokuş, Vatan Şaşmaz, Mehmet Auf, Demet Tuncel, Ceyhun Fersoy, Volkan Severcan, Osman Gisişoğlu, Ersin Korkut, Muhammet Emin Gümüşkaya, Altan Gümbay, Gülçin Hatıhan, Engin Yüksel, Müfit Can Saçıntı, Gül Nihal Demir ve Enise Ütük. 

14- Fatmagül’ün Suçu Ne? 

hederaguncel-turkiyede-en-cok-izlenen-diziler-tum-zamanlar (14)

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar Ay Yapım’ın çektiği dizi severek izlenmekte ve takip edilmektedir. Fatmagül’ün Suçu Ne dizisindeki Fatmagül abisi ve yengesi ile yaşayan birisidir. Onlar ile beraber çalışarak geçimini sağlayan Fatmagül’ün bir de sevgilisi bulunur. 

Sevgilisinin denizde açılacağını duyan Fatmagül onu uğurlamak için denize doğru koşar. Son anda yetişir ve sadece uzaktan elini sallamakla yetinir. Oradan geri dönerken sahilde bulunan sarhoşların laflarına maruz kalan Fatmagül çok kötü bir an yaşar. 

Shildeki dört sarhoş adamın tecavüzüne uğryan Fatmagül bu olanları kaldıramaz. Tecavüzcülerden biri ile ailesi tarafıdan evlenilmek zorunda bırakılan Fatmagül çok zor ve kötü günler yaşar. 

Dizide tam bir trajedi izlemekteyiz. Fatmagül tecavüzcülerindne biri ile evlenir ve zamanla ona aşık olur. Tabi aşık olmadan önce Fatmagül evlendiği Kerim’in ona tecavüz etmediğini öğrenir. Bu trajedi hikayesi 80. bölümü ile sevenlerine veda etmiştir. 

Türkiye’de en çok izlenen diziler tüm zamanlar oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik, Deniz Baytaş, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner, Engin Öztürk, Sumru Yavrucuk, Seda Güven, Buğra Gülsoy, Civan Canova, Zühtü Erkan, Murat Daltaban, Sevtap Özaltun, Musa Uzunlar, Alper Saylık, Bülent Seyran, Deniz Türkali, Alper Kut, Veda Yurtsever İpek, Servet Pandur, Emre Yetim, Aziz Sarvan, Mehmet Uslu, Ata Yılmaz Önal, Yılmaz Tüzün, Gözde Kocaoğlu, Serdar Gökhan, Sacide Taşaner, Bengü Ergin, Toygun Ateş, Aysun Güven, Murat Bölücek, Serap Önder, Yusuf Köksal, Sevinç Kumaş, Ali Yiğit ve Fatih Payat.    

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar! 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!