USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.924,82

Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu Listesi 

turkiye-nin-en-iyi-borsa-yorumcusu
Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu konusunu merak edenler daha çok yatırım yapmaya yeni başlayan kişilerdir. Aynı zamanda yatırımlarını karlı şekilde değerlendirmek isteyenlerin araştırma konusudur. 

Bazen altın, bitcoin gibi kripto para kapsamında yatırım yapmak için bu yorumculara ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü yanlış bir şey yapmamak için teknik ve analiz değerlendirmesinden anlayan kişilerin desteğine ihtiyacınız olacaktır. Peki Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu ve bu listedeki kişiler kimlerdir? 

Borsa Yorumculuğu 

turkiye-nin-en-iyi-borsa-yorumcusu

Borsa hakkında analiz ve teknik değerlendirme yorumculuğu varlık fiyatı, finansal piyasa gelişmeleri, işlem hacmine bağlı geleceğe yönelik tahminlerde bulunma işidir. Böylece daha bilinçli karar alma ve risk faktörlerini azaltma yönünde adım atmış olursunuz. 

Bu sebeple takip edeceğiniz kisiler, borsa yorumlayan kişiler finans, ekonomi alanında profesyonel eğitim alan kişiler olmalıdır. Dolayısıyla hisse senedi, kripto para vb. konularda teknik desteği doğru yerden almış olursunuz. 

Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu 2023 

Türkiye’de yatırım hayatına giren herkes, piyasa hakkında sağlam ve kaliteli bilgilere ihtiyaç duymaktadır. İşte bu noktada Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu listesi devreye girer. Bireyler çoğunlukla bu tanıdık kişilerin fikirleri neticesinde hareket ederler. Ancak her ne kadar tahminler sağlam yerden olsa da yatırım işi büyük riskleri de beraberinde getirir. Bunun için takip ettiğiniz kişinin bilgi seviyesine, borsa yorumları son dakika fikirlerine mutlaka göz atın.

Bunun yanında iyi bir yorumcusu bulurken sizlere net bilgi vermeyeceği konusunu da unutmayın. Yani bu kişiler asla spesifik tavsiyede bulunmaz. Çünkü bu hem suç hem de etik değildir. Dolayısıyla borsa yorumcusu araştırırken bu kriteri de göz önünde tutun.

Birbirinden farklı sosyal medya yorumcuları tahminlerini kullanırken de dikkatli olmalısınız. Bu şekilde aralarından sıyrılarak ülkemizde en çok araştırılan borsa yorumcusu listesi aşağıda verilmiştir.

1 – Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu: Eral Karayazıcı

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı, en iyi borsa kanalları içinde ekonomi konusunda yorumcu ve Gedik Portföy’de müdürlük yapmaktadır. Gazi Üniversitesi’nin Uluslararası İktisat Bölümü’nden mezundur. Ayrıca yaklaşık olarak 30 yılı aşkın süredir finans alanında da çalışmaları vardır. Bunun yanında bireysel danışmanlık hizmeti ve Borsa İstanbul hisse yorumu yapmaktadır. 

2 – Emre Çayırlı

Aktif olarak birçok gazetede hala ekonomi alanında paylaşımları ile bilinir. Ankara Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Gerek döviz gerek yatırım araçları noktasındaki haberleri yorumlaması ile dikkatleri özellikle yatırımcılar noktasında üzerine çekmiştir. “Hürriyet Bigpara” ve sosyal medya platformu Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

3 – Erol Gürcan 

İktisat Bölümü mezunudur. (Marmara Üniversitesi) Ayrıca finans sektöründe profesyonel anlamda çalışmalara da imza atmıştır. Buna ek olarak Hürriyet Bigpara üzerinden ekonomi yorumlarında da bulunmaktadır.

4 – Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu: Şevin Ekinci 

Kadın ekonomistlerden biri olan Ekinci, aktif kariyerine hala devam etmektedir. Ekonomiye dair pek çok alanda diploması olan Ekinci, birçok kanal ve gazetede borsa yorumlarıyla  da dikkat çekmektedir.

5 – Tuncay Turşucu

Danışmanlık şirketi sahibidir. Ayrıca profesyonel anlamda da danışmanlık yapmaktadır. Özellikle uzun dönem yatırım noktasında bilgiler verir. YouTube kanalı üzerinden yapmış olduğu video yayınları ile yükselmesi beklenen hisse senedi ve finansal analizlerde bulunur. Twitter hesabı üzerinden en iyi borsa yorumları yapan isimlerden biridir. Ayrıca 400 bini aşkın takipçisi bulunmaktadır. 

6 – Ahmet Mergen 

1951 yılında doğmuştur. Marmara Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca işletme üzerine de master yapmıştır. Buna ek olarak borsa noktasında önemli çalışmaları bulunmaktadır. Diğer yandan borsaya ilgi duyanlar için online borsa eğitimi de vermektedir.

7 – Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu: Mahfi Eğilmez 

Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu arasında yerini almakla beraber, en iyi ekonomistlerden biridir. Ayrıca hisse senedi üzerine araştırma ve çalışmaları da vardır. Yatırımcılara Twitter en çok konuşulan hisseler başta olmak üzere, farklı konularda bilgi de sağlamaktadır. 

8 – Özgür Demirtaş

Hem sosyal medya platformu üzerinden hem de televizyon kanalları ve borsa konusundaki yorumları ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle de borsa Twitter yorum noktasında yapmış olduğu yorumlar ile binlerce takipçiye ulaşmıştır. Borsa yatırımcıları için en iyi seçeneklerden biridir. 

9 – Kadir Koçak

Çoğunlukla küçük yatırımcı noktasında öğretici bilgileri ile ün kazanmıştır. Sadece Twitter üzerinden paylaşım yalan Koçak “Borsa Kütüphanesi” içeriği ile ücretsiz şekilde borsa eğitimi vermektedir. Twitter Borsa fenomenleri içinde 200 bin üzerinde takipçisi bulunmaktadır. Amacı hisse önerisinde bulunmak değil, grafik üzerinden öğretici bilgiler paylaşmaktır. Takipçileri tarafından en iyi borsacı olarak görülmektedir.

10 – Kıvanç Özbilgiç

Gerek TV kanallarında gerekse YouTube üzerinden finansal konularda öğretici bilgileri mevcuttur. Özellikle “Algoritmik Trade” noktasında uzmanlığı bulunmaktır. Dolayısıyla öğrendiği tüm bilgileri de paylaşma noktasında cömert davranmıştır. 

275 bin ve üzerinde takipçiye sahiptir. Ayrıca borsa yorumcusu kimliğinin yanında da formüller noktasında uzman bir kişiliktir. 

11 – Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu: Özkan Filiz

Teknik ve temel analiz alanında eğitim vermesiyle bilinse de tarama robotları ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Borsa robotu Nagants Trade’nin mucididir.155 bin üzerinde takipçisi bulunur. Aynı zamanda sağlam stratejiler üzerine borsa yorumu yapar. 

12 – Tunç Şatıroğlu

YouTube kanalından “Bir Dakikada Piyasalar” başlığı altında videolarıyla tanınır. Birçok yatırımcı teknik ve temel analiz yorumlarından ilham almaktadır. Hisse senedi, piyasa yorumu dışında döviz, gümüş gibi alanlarla da ilgilidir. Bunların yanında ücretli eğitimler de vermektedir. Kendi internet sitesi üzerinden 10 başlık şeklinde sunduğu bu içeriklere ulaşabilirsiniz.

Twitter’da En İyi Borsa Yorumcusu Listesi 

turkiye-nin-en-iyi-borsa-yorumcusu

Gelişen ve değişen teknoloji, artık kanalların ve gazetenin yerini sosyal platformlara bırakmıştır. Bunlardan en çok kullanılan ve takip edilen platform ise Twitter’dır. Burada çeşitli borsa yorumcularının Twitter Borsa tüyo fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Peki bu platform üzerinden takip edeceğiniz yorumcular kimlerdir? 

En İyi Borsa Kanalları

YouTube sosyal medya platformu üzerinden, birçok ekonomist kendi kanallarında borsa ve ekonomi alanında yorumlarda bulunmaktadır. Ayrıca bu kanallar sayesinde ekonomi hakkında da öngörüleriniz gelişebilir. Dolayısıyla en çok takip edilen borsa kanallar listesi şöyledir; 

 • Yaşar Erdinç
 • Borsa da Borsa 
 • Genç Borsacı
 • Atilla Yeşilada
 • En Başarılı Borsa
 • Ekonomi Tube TV
 • Kanal Finans 
 • Finans Sohbet
 • Emir Şahin
 • Murat Han 
 • İntegral Forextv 

Twitter Borsa Tüyo Yorumcuları Noktasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

turkiye-nin-en-iyi-borsa-yorumcusu

Borsa yorumcusu kendi teknik ve temel analiz yeteneklerini başkaları için ortaya çıkaran kişidir. Ancak bu kişiler kesin ve net olmamakla birlikte, sadece tahmin ve gelecek yorumu yaparlar. Yani bu kişileri seçerken bilgili ve profesyonel olmasına dikkat edin. Dolayısıyla zarara uğramamak adına Türkiye nin en iyi borsa yorumcusu tercihinde bulunurken mutlaka bazı hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. 

1 – Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu: Kendi Analizlerinize de Önem Verin!

Kişi herhangi yatırım aracı almaya karar vermeden önce kendi fikirlerine güvenmeli, ardından eğitimli bir borsa yorumcusundan destek almalıdır. Bu konuda da özellikle BIST 100 endeksine uygun yorum yapan kişilere göz atmakta fayda vardır. Yoksa yatırım sonrası zarara uğramanız kaçınılmaz olabilir. 

2 – Sürekli Olarak Yatırımlarınızı Takip Edin!

turkiye-nin-en-iyi-borsa-yorumcusu

Sadece bir yorum üzerinden yatırım yapmak zararınıza olabilir. Bu noktadaki tüm haberleri, analizi, takibi yapmanız gerekir ki işten karlı çıkasınız. Sadece sosyal medyadan yorum odaklı iş yürütmek, pek de akıl karı olmayacaktır. 

3 – Profesyonel İsimlerden Destek Alın! 

Kesinlikle eğitimi ve profesyonel bilgi birikimi olmayan kişilerin yorumları üzerine yatırım yapmamalısınız. Borsa yükselirken ipucu verip, düşerken de yorumları silen borsacı zaten iyi bir borsa yorumcusu değildir. Takip ettiğiniz kişinin özgeçmişini inceleyin ve aldığı eğitimlerden haberdar olun.

4 – Düzenli Takip Yapın! 

Yatırım araçlarınız borsadan iyi ve kötü etkilenebilir. Yani işsizlik, enflasyon gibi kavramlar bu kadar etkilerken borsayı, yorumlar ile beraber bu etkenleri de takip etmeniz gerektiği ortadadır. Bunun yanında tek bir kişinin yorumu üzerinden ilerlemeyin. Karşılaştırmalı şekilde birçok kişi ile birlikte analiz yapmaya önem verin.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi borsa yorumcusu için birbirinden kaliteli ve eğitimli isimleri yukarıda görebilirsiniz. Buna ek olarak borsaya ilişkin soruların cevabı da aşağıda yer almaktadır. 

1 – Borsacılar Ne Mezunu? 

Borsa uzmanı ve yorumcusu olmanız için şu eğitimlerden geçmelisiniz: Önlisans İktisat ya da İşletme mezunu olmak, lisans Ekonometri, Ekonomi, İşletme ve İktisat Bölümü mezunu olmak gerekir. 

2 – Borsa En Çok Hangi Aylarda Yükselir?

Genellikle Ocak ayının anomalisine bakıldığında, en yüksek getirinin Aralık ve Ocak aylarında olduğu tespit edilmiştir.

3 – Tavan Yapmış Bir Hisse Nasıl Alınır?

Tavan yapmış hisseler ertesi gün alıcısı ile buluşur. Yani bir gün öncesinden tavan yapmış hisseleri ertesi gün almak isterseniz, serbest fiyattan almalısınız. Yani diğer deyişle tavan fiyattan alış emri girmelisiniz. Bu durumda da ertesi gün hisse senedi tavan açılış yapmadı ise aktif fiyattan alabilirsiniz.

4 – Borsa Saat Kaçta Alınmalı?

Birinci piyasa işlemleri halka arz için en uygun saat genellikle 10.30 ile 12.00 arasındadır. Ayrıca arta kalan pay için (YPAH kullanımı sonrası) en uygun saat 10.30 ile 12.30 arasındadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türkiye nin En İyi Borsa Yorumcusu Listesi 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!