USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.056,43

Türkiye ittifakı kimseyi ayırmadan oy ister

featured
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in Proje Tanıtım Toplantısına katıldı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in Proje Tanıtım Toplantısı’nda konuştu, “Türkiye ittifakı, Tayyip Erdoğan’ın unuttuğu emekliden, emeğini sömürdüğü emekçiden, umudunu kırdığı ve valizleri kafada toplamış, aklı fikri yurtdışına gitmek isteyen, ümidi tükenen gençlerden, borcunu ödeyemeyen esnaftan, kredi kartını öbür karttan çekerek kapatan, her geçen gün batağa düşenlerden, borçlulardan oy ister. Türkiye ittifakı, Türkiye’yi Türkiye yapan herkesten, Laz’ından, Çerkez’inden, Türk’ünden, Kürt’ünden, göçmeninden, yerlisinden herkesten oy ister. Türkiye ittifakı kimseyi ayırmadan Alevi’sinden, Sünni’sinden oy ister. Belediyeleri de hiçbirini ayırmadan eşit hizmet eder” dedi.

Türkiye ittifakı kimseyi ayırmadan oy ister

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu’nda, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Özel, burada yaptığı konuşmada, “Aramızda sadece CHP’liler yok. Çok farklı siyasi görüşten kanaat önderlerimiz, muhtarlarımız burada. 31 Mart’ta yeniden iddia koyacak ya da ilk kez iddia koyacak muhtar adaylarımız burada. Tüm yerel seçimlerde aday olacak adaylarla birlikte onlara da başlarılar diliyorum. Sivil toplum örgütlerinin, meslek örgütlerinin çok saygı değer temsilcileri aramızdalar, onlarla birlikte olmaktan büyük keyif duyuyoruz” diye konuştu.

Özel ayrıca, “Turgutlu’da Çetin Akın, Alaşehir’de Ahmet Öküzcüoğlu, Akhisar’da Besim Dutlulu, Saruhanlı’da Zeki Bilgin 5 yıl önce bu görevlere talip oldular. Görevlerini hakkaniyetle yaptılar. Her türlü engellemelere rağmen, zorluğa rağmen bir günden bir güne mazeret söylemeden en iyi hizmeti yaptılar. Memnuniyet anketlerinde en yukarılarda çıktılar. Şimdi de kendi ilçelerinde seçimlerini almaları ile ilgili en ufak tereddüdün olmadığı bu 4 genç, hepimizin gururu olan dört dörtlük yerel yöneticiye hepinizin şahsında teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Onlar bizim gururlarımız” dedi.

Özel, şunları söyledi:

“FERDİ BAŞKAN MANİSA’NIN EVLADI”

Türkiye’de çok istiyoruz, kadın yöneticiler olsun. Maalesef dört tane kadın il başkanımız var Türkiye’de. İlksen Başkana, onun kaptanlığında tüm ilçe başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bütün Manisa’da Ferdi Zeyrek’i anlatıyoruz, Ferdi Zeyrek’i en basit yoluyla anlattığımızda hep şunu söylüyorum. O Manisa’da doğmuş, büyümüş, Manisa’da doyan, yaptığı iş ve yarattığı istihdamla Manisa’da insanların karnını doyuran, gönlünü yapan, Manisa’nın çok bilindik ailelerinden biri olan, Manisa’nın evladı. Tıraşçı Ahmet’in oğlu, Manisa’da ailesini, kendisini bilmeyen yok. Manisa’da kırdığı kalp, kandırdığı insan, yüzüne bakamayacağı, hesap veremeyeceği hiçbir şey yok. Ben çok içimden geçerek kendiliğimden söylemiştim. Sütte leke var, Ferdi’de yok diye.”

“KİMSEYİ AYIRMAYACAĞINI BİLİYORUM”

Gelelim başka bir tarafa. Benim doğduğum yer Şehzadeler ama şimdi 6-7 yıldır oturduğum ilçem Yunusemre. Yunusemre’de anket yaptık. İki aday oldukça yukarıdaydı. Sandığı koyduk, ön seçim yaptık, uzun yıllardır partimizde mücadele eden, çok önemli hizmetleri olan, birlikte, ben büyükşehir adayıyken ilçe belediye başkan adayımız olan Semih Balaban, sandıktan birinci çıktı. Bütün örgütümüz sandıktan çıkan başkanımızın, geçmişte emeği olan başkanımızın etrafında birleştik. Çok önemli başarıyı elde edecek. Ben biliyorum. Yıllardır hep aslında şöyle derdi, milletvekilliğine aday oldu ama gönlünde hep yerel yönetim vardı.

Hatta belediye başkanlığı konuşurken bana verseler dedi, ben belediye başkanlığını üç milletvekilliğine değişmem dedi. Aynen böyle söylemişti. Ben vizyonunu, inancını, halkçı belediyecilik yapmak isteğini, nasıl yoksullara, fakirlere dezavantajlı gruplara sahip çıkacağını, nasıl Yunusemre’ye bir öğretmen olarak, Yunusemre gibi bir eğitim kentinde, öğrenciler orada, nasıl önemli işler yapacağını biliyorum. Yunusemre bir sanayi, emek kenti, emekçilerle nasıl dayanışacağını biliyorum, Yunusemre’de çok farklı sosyolojilerden insanlar var. Kimseyi ayırmayacağını, Alevi’si, Sünni’sini bağrına basacağını, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i ayırmayacağını biliyorum. Yolu açık olsun.

“ERDOĞAN, TAKİYYE SENİN İŞİN”

“Bir de salonda da Malatyalı çok, partimize de emekleri çok. Bir de asrın felaketi yaşandı, çok üzüldük, çok kayıplar oldu deprem bölgesinde ama anketçiler diyor ki bu sefer deprem bölgesinde asrın sürprizi var diyor. Veli Ağbaba ile Malatya geliyor. Abdurrahman Tutdere’yle Adıyaman geliyor. Asılıyoruz, önümüzdeki günlerde Adıyaman’ı alıyoruz. Bunlar olunca Tayyip Beyin kimyası bozulmuş. Önce zam zam zam yaptı, biz emekliye zam dedikçe o bize, ‘DEM, DEM, DEM’ dedi. Attığı yalan ortaya çıktı. ‘Demleniyor, demleniyor’ diyenler bir baktık sabahleyin demli çayı kendileri içiyorlar.

Ama CHP’ye attıkları iftiralar, söyledikleri sözler şu noktaya geldi. Bugün Antalya’da çıkmış, nasıl bir acziyet içindeyse, diyor ki ‘CHP’nin Genel Başkanı kendi teşkilatına seçim geçene kadar susun’ dedi, ‘Seçim geçene kadar sahte olun’ dedi, ‘Seçim geçene kadar milleti kandırın, gerçek yüzünüzü saklayın’ dedi, ‘Seçim geçene kadar riyakarlık yapın dedi’ diyor. Ey Recep Tayyip Erdoğan, takiye senin işin, riyakarlık senin işin de ben nerede kime söylemişim? İşte örgüt burada karşımda. Onlara desem desem her zaman olduğu gibi Atatürk’ün yolundan yürüyün derim.  Onlara desem desem altıncı filo gelince oraya seccade koyup ona doğru namaz kılanlardan değil altıncı filoyu denize dökenlerden olun derim. Partinizle gurur duyun çünkü kurucusu, hepimizin siyaset yaptığı baba evinin tapu sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür derim. Ama ne partimden utanırım, ne partilimden, ne ilkelerimden utanırım, ne vazgeçerim altı okumdan, ne çıkarırım rozetimi, her zaman hepimizin gurur vesilesi CHP.

“İTTİFAKIMIZIN ADI TÜRKİYE İTTİFAKIDIR”

Bu sefer de bir ittifak var. İttifakımızın adı Türkiye ittifakıdır, rengi al yıldızlı al bayrağın rengidir.  Kimden oy alır Türkiye ittifakı? Türkiye ittifakı, milli takım gol atınca ayağa fırlayan herkesten oy ister. Türkiye ittifakı kimden oy ister? Filenin Sultanları şampiyon olunca İstiklal Marşı çalarken onlar ağlarken ağlayanlar var ya gırtlağı düğümlenenler var ya Türkiye ittifakı hepsinden oy ister. Tayyip Erdoğan’ın unuttuğu emekliden, emeğini sömürdüğü emekçiden, umudunu kırdığı ve valizleri kafada toplamış, aklı fikri yurtdışına gitmek isteyen, ümidi tükenen gençlerden, borcunu ödeyemeyen esnaftan, kredi kartını öbür karttan çekerek kapatan, her geçen gün batağa düşenlerden, borçlulardan oy ister. Türkiye ittifakı, Türkiye’yi Türkiye yapan herkesten, Laz’ından, Çerkez’inden, Türk’ünden, Kürt’ünden, göçmeninden, yerlisinden herkesten oy ister. Türkiye ittifakı kimseyi ayırmadan Alevi’sinden, Sünni’sinden oy ister. Belediyeleri de hiçbirini ayırmadan eşit hizmet eder.

“GÜNÜ GELİNCE İKTİDARI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Biz Türkiye ittifakı ile 31 Mart günü önce geçen yerel seçimlerde tüm yetkileri eline almış Tayyip Erdoğan’ı yerel yönetimler üzerinden dengeleyeceğiz. Ona bir sarı kart göstereceğiz, kırmızı ışık yakacağız, ondan sonra başarılı belediye başkanlarımızla bir kez daha gönülleri fethedip 11 olan belediyeyi 15’e, 17’ye büyükşehirde, 10 olanı 25-30’a, belde belediyelerini artırarak, bütün belediyelerde bir büyük başarıyı sağlayarak önce bir ‘dur’ diyeceğiz, 10 bin lira emekli maaşına ‘dur’ diyeceğiz. Düşük asgari ücrete ‘dur’ diyeceğiz, bu kadar yüksek enflasyona ‘dur’ diyeceğiz. ‘Artık ezme bu insanları dur’ diyeceğiz, sonra günü gelince Türkiye’de iktidarı değiştireceğiz.”

“BU ÜLKENİN ÖNÜNÜ AÇIN”

Bunun için sizden isteğimiz şudur. Siz Ferdi Zeyrek’i biliyorsunuz, Semih Balaban’ı Gülşah Durbay’ı. Bütün adaylarımızı biliyorsunuz, onlar için çalışıyorsunuz. Ama sizden ricam 29 gün sadece uyuyarak, mümkünse onu da az uyuyarak. Kapı kapı dolaşarak, ben Ferdi’ye kefilim, bütün adaylara kefilim, bütün Türkiye önünde. Sizler de kefalet koyarak, yemin ederek, gerekirse yemin ettirerek, söz alarak, birer birer çalışarak, bu kadar yakın olduğumuz, büyükşehirde önde olduğumuz, birçok ilçede önde olduğumuz, geride olduklarımızda da çok yakından takip ettiğimiz ilçeleri teker teker kazanmak, sizin ve hepimizin görevidir. Bu görevi yapmaya var mıyız, hazır mıyız, bu seçimi alacak mıyız?

Adaylar, partimiz, baba ocağı size emanet. Bu seçimi alın. Ben size inanıyorum, size güveniyorum, bu seçimi sizin alacağınızı biliyorum. Karşımda 1 Nisan’ın büyükşehir belediye başkanını, Yunusemre, Şehzadeler, Gördes, Köprübaşı, Gölmarmara belediye başkanlarını görüyorum. Gurur duyduğum başkanlarımı görüyorum. Salihli, Sarıgöl belediye başkanlarımı, bütün belediye başkanlarımı görüyorum. Size güveniyor, inanıyorum. Gidin bu seçimi alın, bu ülkenin, Manisa’nın önünü açın.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türkiye ittifakı kimseyi ayırmadan oy ister

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!