USD32,25
EURO34,95
JPY0,205900
RUB0,360100
GBP41,05
EURO/USD1,08
BIST10.725,06
GR. ALTIN2.426,26
BTC67.334,48

Türk Telekom Uygulaması Açılmıyor Ne Yapılmalı?

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Türk Telekom uygulaması açılmıyor’ aramasını yapıyorsanız bu durumdan muzdarip olduğunuz anlamına gelir! Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı bu uygulamaya zaman zaman giriş yapılamamaktadır. Peki muhtemelen sizin de dile getirdiğiniz ‘Türk Telekom uygulaması açılmıyor’ hatası için ne yapmak gerekir? İşte, Türk Telekom uygulaması ve hatasını gidermek üzere bilgiler.

Türk Telekom Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Türk Telekom kullanıcıları tarafından fatura ve veri takibi işlemlerini kolaylaştırdığı için kullanılmaktadır. Bahsedilen mobil uygulaması 15 Şubat 2012 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların ihtiyaçlarına, taleplerine ve değişen şartlara göre uygulama sürekli olarak güncellenmektedir.

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor

Uygulamanın temel işlevi kullanıcıların kalan dakika, sms ve internet takibi yapılmaktadır. Aynı zamanda faturalarını daha kolay takip edip ödeyebilmeleri ve fırsatlardan yararlanmalarını sağlamaktır. Uygulama kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaktadır. Fakat her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da bazen sorunlar görülebilmektedir. Bunlardan biri de Türk Telekom uygulaması açılmıyor problemidir.

Türk Telekom Uygulaması Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Türk Telekom Mobil Açılmıyor

Güncel araştırmalarda Türk Telekom uygulaması açılmıyor sorunu kullanıcıların sık sorduğu sorular arasında yer alıyor. Pek çok kişinin muzdarip olduğu bu sorunun birçok nedeni olabiliyor. Nedenler kişinin hattından ya da telefondan kaynaklı olabiliyor. Bazen uygulamayı silip yeniden kurmak gibi basit işlemler Türk Telekom uygulaması açılmıyor hatasına çözüm olabiliyor.

Türk Telekom kullanıcıları Türk Telekom uygulaması açılmıyor sorununu çok sık yaşıyor. Cep telefonlarında Türk Telekom Uygulaması bulunan kullanıcılar şikayette bulunur. Uygulamanın açılmadığı ve sil süpür kampanyasına da erişim sağlanamadığı ile ilgili sorunlar yaşıyorlar. Peki, Türk Telekom mobil appi neden açılmıyor, uygulamada bir sorun mu var?

Türk Telekom Uygulaması Neden Açılmıyor? Türk Telekom Online İşlemlere Neden Giremiyorum?

Son zamanlarda kullanıcılar, uygulamaya girişlerde birtakım problemler ile karşılaşmaktır. Ve Türk Telekom uygulaması açılmıyor şeklinde şikayetlerde bulunmaya başladılar. Uygulama üzerinde yapılan güncellemeler bunda etkilidir. Güncelleme ile birlikte özellikle eski model telefonlardan uygulamaya girişler daha zor hale geldi.

Bu konuya ilişkin çeşitli platformlarda birçok şikayet görmek mümkün. Sorunun temel sebebi uygulamanın güncellenmesi sonrasında özellikle de eski model telefonlar artık uygulamayı açamaması.  Yeni model telefonlarda uygulama pek sorun vermiyor; ancak önceki modellerde uygulamada işlem yapılmasında güçlükler yaşanabiliyor.

Son zamanların en çok dikkat çeken kampanyalarından birisi olan Sil Süpür kampanyasına erişim yapılamadığı yönünde şikayet de bunlar arasında yer alıyor.

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor

Her hafta Çarşamba ya da Cuma günleri sabah saat 6’ya kadar yenilenen Sil Süpür uygulamasında bilindiği üzere, bedava dakikalar ve bedava internet kazanma hakları mevcut. Burada tek şart, kişilerin Türk Telekom abonesi olması ve daha sonra da cep telefonlarına Türk Telekom online işlemler uygulamasını yüklemesidir.

Türk Telekom’un en özel kampanyası olarak bilinen Sil Süpür kampanyasına erişim sağlayamayan kullanıcılar, kimi zaman kampanyaya erişim sağlanamadığı yönünde sorgulama yapıyorlar.

Sil Süpür kampanyasına erişim sağlanmamasının sebepleri arasında;

  • Sahip olduğunuz hattın iptal olması
  • Sahip olduğunuz hattın iptal olmasına sebep olunması
  • Sahip olduğunuz hattın başka operatöre taşınması
  • Faturalı hattan faturasız hatta veya tam tersi bir şekilde faturasız hattan faturalı hatta geçilmesi yer alıyor.

Bu durumların dışında bir sorunun olması halinde Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak “Sil Süpür yapamıyorum” ifadeleriyle bir talep gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Uygulaması Açılmıyor iPhone Hatası

Türk Telekom uygulama açılmıyor sorunu iPhone 6 kullanıcıları tarafından çok sık olarak dile getiriliyor. Bu konuda yapılan şikayetler incelendiğinde bunun iPhone 6 telefonlar için genel bir problem olduğu ve sorunun hattan ya da Türk Telekom’dan kaynaklanmadığı görülüyor.

Türk Telekom uygulama açılmıyor sorununun iPhone 6 telefonlarda görülmesinin sebebi ise iPhone 6 için yazılım desteğinin sonlandırılması olarak biliniyor. Zira bu telefonlarda diğer bazı uygulamalar da artık açılmıyor.

Türk Telekom Uygulaması ile İlgili Diğer Problemler

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor
Türk Telekom Uygulaması Açılmıyor Hatası

Bu mobil uygulamasında görülen problemler Türk Telekom uygulaması açılmıyor sorunu ile sınırlı kalmıyor. Bu problemin dışında başka problemler de görülebiliyor.  Bu sorunları tek tek ele almakta fayda var.

Xiaomi Telefonlara Türk Telekom Uygulaması Neden Yüklenmiyor?

Xiaomi telefon kullanıcıları bir süredir Türk Telekom uygulaması açılmıyor şeklinde şikayette bulunuyor. Türk Telekom diğer operatörler gibi mobil uygulama ile kullanıcıların işlemlerini kolay bir şekilde yapmasını sağlıyor. Online İşlemler isimli uygulama ile bu işlemleri gerçekleştirme olanağı sağlayan Türk Telekom, bir süredir Xiaomi ve Redmi telefonlarında çalışmaz duruma gelmişti.

Xiaomi telefonlarda Türk Telekom App açılmıyor sorunu birazdan ele alınacak olan yöntem ile esasen kolay bir şekilde çözülebiliyor.

Eğer bir Xiaomi kullanıcısı olarak siz de Türk Telekom uygulama açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz. Tüm Xiaomi ve Redmi modelleri için geçerli olan bu yöntemin geçici olduğunu sorunun kökten çözülmesi için Play Store’dan çıktığında Türk Telekom’un uygulamasını güncellemeniz gerektiğini belirtmekte fayda var.

Xiaomi Türk Telekom Hata Çözümü:

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor

Xiaomi ya da Redmi telefonunuzdan Ayarlar kısmına girin. Daha sonra yukarıda yer alan Arama kısmına tıklayın.

Arama bölümüne Özel DNS yazın ve çıkan sonuçlar arasında Özel DNS’yi seçin. Karşınıza açılan pencereden Kapalı seçeneğine dokunun ve kaydedin. Bu işlemi yaptıktan sonra Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına erişebileceksiniz. Böylece Türk Telekom uygulama açılmıyor sorunu çözülmüş olacaktır.

Eğer problem çözülmediyse telefonu kapatıp açmanız yeterli olacaktır. Kesin çözüm için güncelleme beklemeniz gerektiğini belirtmekte fayda var. Bazen bu tarz problemler uygulamalarda yaşanabiliyor. Bu nedenden ötürü böyle geçici çözümleri uygulamanız gerekebiliyor.

Türk Telekom İşleminiz Gerçekleştirilemiyor, Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz Çözümü

Türk Telekom uygulaması açılmıyor sorunu dışında başka sorunlar da peyda olmuş durumda. Bu nedenle kullanıcılar Türk Telekom uygulama açılmıyor, ne yapmalıyım dışında da sorular soruyorlar. Bunlardan biri de ‘’Türk Telekom işleminiz gerçekleştirilemiyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” hatası. İnternette çeşitli platformlar üzerinde Türk Telekom kullanıcıları tarafından şu soru soruluyor: Türk Telekom hattıma internetten kredi kartıyla kontör yükleyemiyorum. Yüklemeye çalışırken “işleminiz gerçekleştirilemiyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” hatası veriyor.  Bu durumda ne yapmalıyım?

Bir kullanıcının bu problem ile ilgili cevabı şu şekilde: Bu problem ile 3-4 gündür karşılaşıyorum. Türk Telekom Online İşlemler uygulamasından ve sitesinden TL yüklemeye çalıştığım zaman hata veriyor. Bankamın müşteri hizmetleriyle görüştüm, kredi kartımda hiçbir problem bulunmadığını ve işlem yapmaya çalıştığım kurumun sisteminde problem bulunduğunu söylediler.

Türk Telekom’un sisteminde bu aralar problem var, bu nedenle kredi kartıyla işlem yaparken “İşleminiz gerçekleştirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrardan deneyiniz.”  İletisi telefona geliyor.

turk-telekom-uygulamasi-acilmiyor

*952# Türk Telekom Çalışmıyor Sorunu

Türk Telekom uygulaması açılmıyor sorununun yanı sıra bu sorun ile de sıkça karşılaşılıyor. Türk Telekom kullanıcıları uygulamaya ilk giriş öncesinde sms almak ve bu sms’teki şifreyi kullanmak durumundalar. Ama bazen bu noktada problem olabiliyor.

Türk Telekom kullanıcıları 9520’ye SIFRE yazıp gönderdiği zaman Türk Telekom tarafından “Değerli müşterimiz, şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrardan deneyiniz” iletisi geliyor. Kullanıcıların belirttiğine göre Türk Telekom müşteri hizmetleri bu sorunu çözemiyor.

Çeşitli platformdaki Türk Telekom kullanıcıları bu problemle karşılaşıldığı zaman BTK ile iletişime geçmekte fayda olduğunu belirtiyor.

Bu durum, Türk Telekom uygulama açılmıyor sorununun nedenleri arasında yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türk Telekom Uygulaması Açılmıyor Ne Yapılmalı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!