USD33,01
EURO35,96
JPY0,210100
RUB0,376900
GBP42,77
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.544,20
BTC67.229,37

Tin ve Tina : İzlemeden Önce Bir Kez Daha Düşünün

Tin ve Tina
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tin ve Tina izleyicileri etkilemeye devam ediyor! Netflix’in popüler dini gerilim filmi; yaşattığı korkunun yanında izleyicilerde gerilim hissi de uyandırmaktadır. Bu nedenle izlemeden önce bir kez daha düşünülmesi gereken filmler arasında yer almıştır.

Söz konusu olan yapım; etkileyici konusuyla sürekli olarak gündemdedir. İzleyenlerin büyük bir kısmı filmi beğendiğini söylese de, ciddi bir kitle de yapımın abartıldığı kadar olmadığını öne sürmektedir. Ayrıca film hakkında çok farklı görüşler olsa da, gerilim ve korku alanındaki etkileyici filmler arasında gösterilmektedir.

Tin ve Tina Konusu İzleyenlerde Derin Etkiler Bırakıyor!

Tin ve Tina
Tin ve Tina

Rubin Stein’ın 2013 yapımı kısa filmin uzun metrajı olan yapım; Netflix’te yayınlandıktan sonra sürekli olarak gündeme gelmeye başlamıştır. Özellikle sosyal medya üzerinde yoğun bir ilgiye sahiptir. Gerilim türündeki film hakkında korku filmi sevenler tarafından pek çok yorum yapılmıştır.

İzleyenler arasında sık sık konuşulan film, insanları dehşete düşürmeyi başarmıştır. Hatta film konusuyla insanları etkilemekle kalmamış, rüyalarına girmeye de başlamıştır. İşte, bu yapım ile ilgili merak edilen bütün detaylar!

1 – Tin ve Tina Konusu Nedir?

Etkileyici bir konuya sahip olan film, 1980’lerin başında İspanya’da geçmektedir. Yapımda düğünde düşük yapan bir kadının hikâyesi anlatılmaktadır. Olaylar ise şu şekildedir; doktor kadına düşük yaptıktan sonra çocuk sahibi olamayacağı konusunda uyarı yapmaktadır. Bu uyarının ardından kadın ağır bir depresyon geçirmektedir.

Daha sonra yeni evli olan çift evlat edinmeye karar vermektedir. Daha sonra Tin & Tina adındaki katı dini öğretileri takip eden ikizleri evlat edinmeleri ile filmin konusu başlamaktadır.

Çocukları evlat edinmeden önce, manastırdaki rahibenin sözleri çifti etkilemektedir. Çünkü rahibe evli çifte çocuklar hakkında; onlar eşsiz ve özel çocuklar diyerek bir ipucu vermektedir. Sonrasında ise çocukların eve gelmesi ile dehşet verici olaylar yaşanmaya başlamıştır.

2 – Filmin Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşur?

Tin ve Tina

Etkileyici film, başarılı oyunculardan oluşmaktadır. Jaime Lorente ve Milena Smit filmin başrollerinde bulunmaktadır. Özellikle filmin dikkat çekici karakterleri olan ikizleri ise Anastasia Russo ve Gonzalez Morollon canlandırmaktadır. Söz konusu yapımın tüm kadrosu ise şu şekildedir;

Filmin Kadrosu
Tin – Carlos Gonzalez Morollon
Tina – Anastasia Russo
Lola – Milena Smit
Adolfo – Jaime Lorente
Luis Perezagua
Chelo Vivares
Schwester Asuncion – Teresa Rabal
Mutter Pedrito – Ruth Gabriel

3 – Tin ve Tina 2023 İzle Seçenekleri Nelerdir?

Tin ve Tina

Tin ve Tina izle seçenekleri arasında ücretsiz bir sürüm bulunmamaktadır. Çünkü yayın Netflix üzerinden yayınlanmaktadır. Bu noktada İndirimli fırsatlar ve uygun fiyatlarla Netflix üyeliği alarak, filmi izlemek mümkün olmaktadır. Çeşitli dillerde seslendirmeye sahip olan Tin ve Tina Türkçe dublaj full izle seçeneği ile izlenebilmektedir. Peki, başka hangi dillerde seslendirme yapılır? Açıklayalım;

  • İngilizce
  • İspanyolca

Ayrıca yapım ayrıca alt yazı seçeneği de sunmaktadır. Böylelikle daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına çeşitli dillerde sunduğu altyazı desteği, izlenebilirliğini büyük ölçüde artırmıştır. İşte, yapımın sunduğu altyazı seçenekleri;

  • İngilizce
  • Türkçe
  • Arapça
  • Ukranyaca
  • Almanca
  • İspanyolca

4 – Tin ve Tina 2023 Yorumları Nasıl?

Tin ve Tina yorumlar incelendiğinde, birçok kişinin farklı ifadeler belirttiği görülmektedir. Bazıları hikâyenin yoğun ve derin olduğunu söylese de, bazılar yüzeysel bir gerilim filmi olarak adlandırmaktadır. Diziye konu olan çocuklar izleyiciler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Hatta bazı izleyiciler çocukların yaptığı anormal davranışlardan çok fazla etkilendikleri için; bu davranışları rüyalarında gördüğünü ifade etmektedir.

Sosyal medya kullanıcılarının yaptığı yorumlara bakıldığında, yapımın 10 üzerinden 4.7 İMBD puanı aldığı görülmektedir. Özellikle bu durum filmi yorumlayanlar tarafından olumsuz olarak gösterilmektedir. Yapımın bu puanı almasında izleyicilerin çok fazla korkması veya beğenmemesi birer etken olmaktadır. Ancak film ile alâkalı olarak çok sayıda olumlu görüşün olduğu da görülmektedir.

5 – Filmin Senaristi ve Yönetmeni Kimdir?

Son dönemlerde gündemde yer alan popüler dini gerilim filminin yönetmeni ve senaristi Rubin Stein’dir. Ayrıca Stein, yükselişte olan 10 İspanyol film yönetmeninden biri olarak bilinmektedir. Hatta bu alanda pek çok ödüle layık görülmüştür. Ayrıca Light & Darkness gerilim temalı kısa filmin yaratıcısı olan Stein, Goya ödüllerine aday gösterilmiştir.

Filmin senaristi ve yönetmeni olan Rubin Stein, yapımlarında esrarengiz bir anlatım benimsemiştir. Ayrıca tuhaf ve güçlü bir mizah ile hikâyeleri izleyicilere yansıtmıştır. Böylelikle medya başarılı yönetmeni, bir kült film yapımcısı olarak tanımlanmıştır. Bunun yanında ilk uzun metrajlı filmi olan Tin & Tina ise Netflix platformunun gerilim filmleri arasında, dünya üzerinde yoğun ilgi görmüş bir filmidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tin ve Tina : İzlemeden Önce Bir Kez Daha Düşünün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!