USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.785,95

The Last Of Us Dizi Konusu Nedir, Ne Zaman Çıkacak?

the-last-of-us-dizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Last of Us dizi konusu ve oyuncuları ile dikkat çekmeye devam ediyor! Dizi sektörü arasında takip edilen bu dizi konusu itibari ile oldukça duygusal ve heyecanlı yapıya sahip. Diğer taraftan sadece dizi izleyicileri merak etmemektedir. Oyun sektöründe yer alan ve sık sık oyun oynayanların da merak ettiği projelerden birisidir.

Geçtiğimiz günlerde ilk sezonu yayınlanan The Last of Us konusu itibari ile aslında alışık olunan bir yapıya sahiptir. Ancak içeriğindeki senaryo, senaryonun işleyişi ile oldukça yüksek bir beğeni kazanmıştır. Öyle ki daha dizinin ilk sezonu yayınlanmadan uzmanlar tarafından 9+ puan alarak yüksek bir beğeni kazanmıştır. Peki 2. sezon The Last of Us ne zaman yayınlanacak? İşte, dizi hakkında detaylar!

The Last Of Us Dizi 2. Sezon Ne Zaman?

the-last-of-us-dizi
The Last Of Us Dizisi

İlk sezonu izleyicilerle buluşan dizinin beğeni almasından dolayı ikinci sezonu büyük merak konusu oldu. The Last of Us dizi 2. sezonu için yapımcılardan da açıklama geldi. İlk sezonu ile ikinci sezonu arasında en az 2 sene olacağı belirtilmiştir. Buradan hareketle ikinci sezonun 2025 öncesi olmayacağını, 2025 yılı itibari ile izleyiciyle buluşması beklenmektedir.

The Last Of Us 1. Sezon Kaç Bölüm?

Dizinin yayınlanmadan önce verilen bilgiler ışığında 10 bölümlük bir sezona sahip olması beklenmekteydi. Ancak yayına girmesiyle birlikte bu durumun farklı olduğu görülmektedir. The Last of Us 1.sezon tam 9 bölümden oluşmaktadır. Her bölümde farklı bir heyecan ve konu ele alınmaktadır.

The Last of Us Dizi Konusu Nedir?

Bilgisayar oyunundan aldığı beğeni ile diziye dönüşen bu yapım, oyunla aynı ismi ‘The Last of Us’ taşımaktadır. The Last of Us konusu ise harabe bir dünyada geçmektedir. Tüm dünyayı içine alan bir salgın bulunmaktadır. Bu salgın neticesinde insanlar mutasyon geçirmiş, sağ kalanlar ise bu mutasyonlardan kaçmaktadır.

Salgının tek çözüm yolu ve çaresi olarak 14 yaşındaki kız çocuğu Ellie görülmektedir. Ellie, bulunduğu konumdan salgını çözmeye yardımcı olması için bilim insanlarına götürülmelidir. Güvenli bir yolculuk için Ellie’ye Joel eşlik etmektedir. Ancak, Ellie’nin sağ kalıp kalmayacağı belli değildir ve bu durum Joel’in kafasını çok karıştırmaktadır.

the-last-of-us-dizi

Popüler hale gelen The Last of Us konusu bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Joel bir taraftan Ellie’yi korumaya çalışırken bir yandan da içindeki sorulara yanıt bulmaya çalışmaktadır. Bilim insanlarına Ellie’yi götürmek mantıklı mı yoksa değil mi? İşte bu karmaşa içerisinde hem duygu yüklü sahnelere hem de kaçış sahnelerine şahit olacaksınız!

The Last Of Us Dizi Oyuncuları Kimler?

Diziyi bu kadar popüler kılan durumlardan birisi sadece senaryosu olmadı elbette! The Last of Us oyuncuları da izleyiciler tarafından büyük bir merak konusu olmuştur. İlk sezon itibari ile oynayan oyuncular ve rolleri şu şekildedir:

  • Joel: Pedro Pascal
  • Ellie: Bella Ramsey
  • Tommy: Gabriel Luna
  • Tess: Anne Torv
  • Sarah: Nico Parker
  • Marlene: Merle Dandridge
  • Bill: Nick Offerman
  • Frank: Murray Bartlett
  • Rilley: Storm Reid
the-last-of-us-dizi

Tüm bunların yanı sıra dizinin yapımcıları ve diğer teknik konularda verilebilecek bilgiler şu şekildedir:

The Last Of Us Dizi Hangi Platformda Yayınlanıyor?

the-last-of-us-dizi

Bilgisayar oyunu olarak çıkan The Last of Us senaryosu hazırlanıp çekildikten sonra HBO Max kanalında yayınlanacağı duyuruldu. Türkiye’de yayın hakları bulunmayan bir kanal olduğu için nerede yayınlanacağı merak konusu olmuştur. Hatta The Last of Us (dizi Netflix) araştırmaları da gerçekleşmiş fakat karşılık bulamamıştır. Çünkü Netflix dizileri arasında yoktur.

İlerleyen günlerde BluTV tarafından yapılan duyuru ile dizinin bu platformda yayınlanacağı netleşmiş oldu. BluTV kaydı bulunan tüm bireyler yüksek kalite ile diziye erişebilmiştir. 2.sezon için de yine bu platformun diziyi yayına sunması beklenmektedir.

The Last Of Us Ne Demek?

Gerek oyun dünyasında gerekse dizi dünyasında bu denli adını duyurduktan sonra The Last of Us ne demek araştırmaları da sıklık kazandı. Dizinin Türkçeye çevirisi ‘Bizden Geriye Kalanlar’ şeklindedir. Genel olarak dizide salgın olması ve salgından kalan birkaç insanı anlatmasından dolayı anlaşılabilir bir isim olarak bulunmaktadır.

the-last-of-us-dizi

The Last Of Us Dizi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Mevcut dizi hakkında sık sorulan sorular ve cevaplar sizler için bir araya getirilmiştir.

1 – The Last Of Us Sezon 2 Ne Zaman?

Yapımcılar tarafından net bir şekilde tarih henüz belirlenmemiştir. Ancak 2.sezon için yeni oyuncu senaryosu hakkında duyurular başlamıştır. The Last of Us 2.sezon yayın tarihi için verilen tek bilgi ilk sezonu ile arasında en az 2 sene olacağı yönündedir. Bundan dolayı ikinci sezonun 2025 yılında gelmesi beklenmektedir.

2 – The Last Of Us Dizi Kaç Sezon Olacak?

Senarist ve yapımcılar tarafından dizinin toplamda 4 sezon yapılması beklenmektedir. Fakat doğrudan bir açıklama yapılmamasından dolayı olası senaryo uzaması ya da dizinin kısaltılması da ihtimaller arasındadır. Henüz 1.sezonu yayında olan dizinin ikinci sezonu yayınlandıktan sonra netleşme beklenmektedir.

3 – The Last Of Us 3 Çıkacak mı?

Dizinin 2.sezonu henüz yayınlanmadığından, üçüncü sezon hakkında bilgi verilmemiştir. 2024 yılı itibari ile 2.sezon çekimlerine başlanmıştır. 2025 yılında vizyona girmesi beklenen 2.sezon sonrası üçüncü sezon hakkında açıklamaların yapılması bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
The Last Of Us Dizi Konusu Nedir, Ne Zaman Çıkacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!