USD32,53
EURO34,63
JPY0,211000
RUB0,345300
GBP40,54
EURO/USD1,06
BIST9.598,57
GR. ALTIN2.493,78
BTC62.121,28

3 Aşamada Telegram Hesap Silme | Telegram Profili Nasıl Silinir?

telegram-hesap-silme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telegram hesap silme, bu mesajlaşma uygulamasını artık kullanmak istemeyenlerin merak ettikleri işlemlerden biridir. Telegram’da bulunan hesabın silinmesi için kullanılacak farklı yöntemler ve izlenecek farklı adımlar bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar kendileri için en uygun yöntemi tercih edebilmektedir.

Telegram, en yaygın sosyal medya uygulamaları içerisinde yer almaktadır. İlk bakışta klasik bir mesajlaşma uygulaması gibi görünmesine karşın kullanıcıların kanallar kurarak paylaşım yapmasına ve diğer insanlarla etkileşime girmesine imkan vermektedir. Özellikle Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesini değiştireceğini açıklaması üzerine Türkiye’de popüler hale gelmiştir.

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telegram hesabını silmek için kullanılacak yöntemlerin başında uygulama içerisinden silme gelmektedir. Bu yöntemde uygulamanın içerisindeki menüler sayesinde hesabı silme mümkündür. Ayrıca uygulamadan Telegram hesap silme Android ve iOS kullanıcıları tarafından aynı şekilde yapılabilmektedir. Herhangi bir farklılık yoktur.

Uygulama içerisinde hesabın silinmesi için izlenmesi gereken adımlar vardır. Bu adımlara dair detaylar aşağıdaki gibidir:

1 – Uygulamaya Giriş

Telegram hesabının silinmesi işlemi için öncelikle uygulamaya giriş yapmak gerekmektedir. Telefondaki Telegram uygulamasına girmek için gerekli şifrenin yazılması bu noktada yeterli olacaktır.

2 – Hesap Silme Menüsü

Uygulama içerisindeki hesap silme bölümüne geçiş yapmak gerekir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Uygulama içerisindeyken Ayarlar menüsünün açılması gerekmektedir.
  • Sonrasında buradaki Gizlilik ve Güvenlik butonuna basılmaktadır.
  • Açılan ekrandaki “Bu kadar süre uzaktaysam hesabı sil” bölümüne girilmektedir.

3 – Silme Zamanının Ayarlanması

Silme bölümüne girdikten sonra silme süresini ayarlamak gerekmektedir. Buradaki 1 ay, 3 ay ve 6 ay gibi süreler tercih edildiğinde Telegram’a belirtilen süre boyunca girilmediğinde hesap silinmektedir. Buradaki sürede bir defa dahi hesaba girilirse silme işlemi iptal edilmektedir.

Hızlı bir şekilde Telegram hesabını kalıcı olarak silmek için en altta yer alan “Hesabı hemen sil” butonuna basılması gerekmektedir. Bu butona basıldıktan sonra Telegram kalıcı hesap silme hemen gerçekleşmektedir.

telegram-hesap-silme

Telegram Hesap Silme Linki Nedir?

Hesap silme linki, hesabın hızlı bir şekilde silinmesi için geliştirilen bir diğer yöntemdir. Kullanıcılar, link üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapabilmektedir. Telegram hesap silme linki Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

Telegram hesap silme linki kalıcı ve hızlı bir şekilde hesabını silmek isteyenler için sunulan bir seçenektir. Ancak buradaki seçenekte geri dönüşün olmadığı ve Telegram profilinin kalıcı olarak silindiği unutulmamalıdır. Telegram hesap silme linki için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

telegram-hesap-silme

Bilgisayardan Telegram Hesabı Silme

Telegram kullanıcıları hesap silmeyi bilgisayardan da yapılabilmektedir. Üstelik burada uygulanan yöntem hızlı ve kalıcı olarak sonuç vermektedir. Bilgisayardan Telegram hesabının silinmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak Telegram hesabı silme linkine gidilmektedir.
  • Açılan sayfadaki bölüme hesabın bağlı olduğu telefon numarası yazılmakta ve Next butonuna basılmaktadır.
  • Gelen kod ilgili bölüme yazılarak Sign In butonuna basılmaktadır.
  • Açılan ekranda, hesabın neden kapatıldığını soran soru yanıtlanmakta ve son olarak “Delete my account” bölümüne basılarak işlem tamamlanmaktadır.
telegram-hesap-silme
Telegram Hesap Silme

Burada yer alan link, aynı zamanda My Telegram hesap silme olarak da bilinmektedir. İlgili adımlar izlendiğinde Telegram hesap silme hemen gerçekleşir.

Telegram Hesap Silme Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Telegram hesabının en hızlı şekilde silinmesi, hesabın silinmesi için verilen linkin kullanılması ile mümkündür. Ancak bu yöntem için telefona kod gelmesi gerekmektedir. Normal şartlarda gelmesi gereken kod, bazı kullanıcıların telefonlarına gelmeyebilmektedir. Böyle bir durumda yapılacaklar için aşağıda tablonun incelenmesi gerekmektedir.

YapılacaklarAçıklama
BeklemekKod talep edildiğinde sistemsel yoğunluk nedeniyle kod geç gelebilmektedir. Dolayısıyla kullanıcıların bu aşamada yapması gereken ilk işlem beklemektir.
Sürekli Kod İstememekKod gelmediğinde bazı kullanıcılar sürekli kod talep etmektedir. Bu durum, Telegram tarafından şüpheli işlem olarak görülmekte ve ilgili numaraya bir süre kod gönderilmemektedir.
24 Saat BeklemekArt arda birkaç defa kod istenmesi durumunda, en az 24 saat beklenmesi gerekmektedir. Böylece ilgili telefon numarası şüpheli işlemler bölümünden silinecek ve kod istendiğinde gelecektir.
Mesaj AyarlarıBazı telefonlardaki mesaj ayarları nedeniyle Telegram gibi servislerin gönderdiği mesajlar görünmeyebilmektedir. Mesaj ayarlarına gidilerek bu türden bir kısıtlama olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.
Müşteri HizmetleriBütün bunlara rağmen halen kod gelmiyorsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Telegram Hesap Silme ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Telegram hesabının silinmesi ile ilgili sık sorulan sorular ve bunların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

1 – Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Telegram hesabını silmek için ilk olarak Telegram uygulamasını açın ve Ayarlar menüsündeki Gizlilik ve Güvenlik bölümüne gidin. Buradaki “Bu kadar süre uzaktaysam hesabı sil” butonu üzerinden hesabınızı silebilirsiniz.

2 – Bilgisayardan Telegram Hesabı Silinir Mi?

Bilgisayardan Telegram hesabınızı kalıcı olarak silmek için Telegram silme linkine tıklayın. Sonrasında açılan ekrana telefon numaranızı yazın ve gelen kod ile sisteme giriş yapın. Hesap silme kararı olan bölümü doldurun ve en alttaki Delete My Account butonuna tıklayarak Telegram hesabınızı kalıcı olarak silin.

3 – Telegram Otomatik Silme Nedir?

Telegram, kullanıcılarına belli bir süre uygulamaya girmediklerinde hesaplarını silme imkanı vermektedir. 1 ay, 3 ay veya 6 ay gibi seçeneklerden biri tercih edildiğinde ve bu kadar süre uygulamaya giriş yapılmadığında Telegram hesabı otomatik olarak silinmektedir.

4 – Telegram’ın Silinmesi İçin Ne Kadar Süre Girmemek Gerekir?

“Bu kadar süre uzaktaysam hesabı sil” bölümünden ayarlanan süre (1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl) kadar hesaba girmemek gerekmektedir. Bu süreçte sadece bir defa dahi hesap girilmesi durumunda silme işlemi iptal edilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
3 Aşamada Telegram Hesap Silme | Telegram Profili Nasıl Silinir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!