USD32,88
EURO35,63
JPY0,204500
RUB0,374800
GBP42,18
EURO/USD1,08
BIST10.793,48
GR. ALTIN2.500,50
BTC57.172,07

Etkileyici 15 Telefon Duvar Kağıtları 

telefon-duvar-kagitlari
Telefon duvar kağıtları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telefon duvar kağıtları ile kendinize özgü tarz yapmaya ne dersiniz? Telefonlar hayatın vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Bu teknolojik cihazlar sayesinde, stilinizi belirleme şansına da sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı kategoride doğaya, sanata, hayvanlara vb. alanlara yönelik yüksek çözünürlüğü olan telefon duvar kağıtları ile elinizin içinde dünyayı gezdirebilirsiniz.

Telefon Duvar Kâğıtları Modelleri 

telefon-duvar-kagitlari
Telefon duvar kağıtları

Farklı tarzlara ve ilgi alanlarına uygun birbirinden değişik telefonlar için duvar kağıtları bulabilirsiniz. Ücretsiz mobil uygulama siteleri sayesinde telefonlarınızın ana ekranını sizi yansıtan görüntülerle süsleyebilirsiniz. Peki kategorisel olarak belirlenen değişik ekran kağıtları nelerdir? 

Minimalist telefon kağıtları 
Hayvan temalı telefon duvar kağıdı 
Doğa temalı telefon duvar kağıdı 
Hareketli telefon duvar kağıtları iPhone 
Şehir manzaralı duvar kağıtları 
Karakter ve oyun içerikli duvar kağıdı
Aşk içerikli telefon duvar fotoğrafı 
İsimli duvar kağıdı telefon 
Sade telefon duvar kağıdı 
Yüksek çözünürlüğü olan telefon duvar kağıdı HD 
Sanatsal telefon ekran görseli  
Retro telefon ekran görseli  
Soyut temalı telefon ekran resmi 
Telefon duvar kağıdı manzara 
Telefon duvar kağıtları siyah 

Telefon Duvar Kağıtları Kategorileri 

Birbirinden farklı seçeneğe sahip olan ekran fotoğrafları için aşağıya göz atabilirsiniz. Peki telefon duvar fotoğraflarının kategorize olduğu alanlar ve avantajlar nelerdir? 

A – Kendine Özgü Telefon Duvar Kağıtları 

telefon-duvar-kagitlari

Telefonunuz hayatınızın bir parçası haline gelmiştir. Telefon ekranını güzelleştirmenin en güzel yollarından biri de birbirinden farklı ekran kağıtlarıdır. Özellikle de kişiselleştirilmiş ekran kağıtları fotoğrafları sayesinde tarzınızı ve stilinizi ortaya koyabilirsiniz. Kendinize özgü duvar kağıtları ilgi, tercih ve zevk alanlarına uygun tasarlanmıştır. Bu ekran fotoğrafları sanatsal ve minimalist çalışmalar içermektedir. Yani; 

 • Özelleştirilebilir Özellikli: Kendine özgü olarak belirlenen ekran fotoğrafları, ilgililerin tercihine uygun olarak hazırlanmaktadır.
 • Sanatsal Tasarım Temalı : Bu duvar kağıtları genel olarak sanat eserlerinden oluşur.
 • Doğa İçerikli: Doğayı çok sevenler için güzel manzaralar ve naturallik içerir.
 • Hayvan Temalı İçerikli: Hayvan severler tarafından özellikle vahşi, sevimli hayvanların fotolarının olduğu resimleri içerir.

B – Yüksek Çözünürlüklü Telefon Duvar Kağıtları 

telefon-duvar-kagitlari

Telefon duvar kağıtları tablet, akıllı telefon ya da mobil cihazlar için harika bir seçenektir. Yüksek çözünürlüğe sahip duvar kağıtları, ekranı hem olduğundan parlak hem de etkileyici gösterecektir. Peki avantajları ve kategorileri nelerdir? 

 • Yüksek Çözünürlük Özelliği: Yüksek çözünürlük demek, duvar kağıdının piksel yoğunluğudur. Yani daha canlı ve net görüşler elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca yüksek çözünürlüğe sahip ekran kilitleri; ayrıntılı olarak yapıldığı için, ekranı canlandırma özelliğini de taşımaktadır.
 • Farklı Kategorilerde Seçenek: Yüksek çözünürlüklü ekran resimleri, değişik kategorilere sahiptir. Yani kendine özgü, doğa temalı, hayvan temalı, retro, minimalist, aşk temalı, soyut ve sanatsal temalı vb. olarak kategorize edilmiştir. Dolayısıyla tarzınıza en uygun olanı seçme şansına sahip olabilirsiniz.
 • 4K İçerik Özellikli: 4k çözünürlük özelliğine sahip ekran resimleri sıkça tercih edilen kategorilerden biridir. Çünkü görseller olduğundan gerçekçi ve canlıdır. Dolayısıyla daha gösterişli ve canlı açılar yakalamanıza yardımcı olur. Ayrıca ekran resimlerinin HD kalitede olması için, 4k görsellerden indirebilirsiniz.
 •  Kişiye Özel Ekran Resimleri: Kendinize özgü seçenekler sayesinde hem ilgi alanınızı hem de tercihlerinizi yansıtma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bundan dolayı doğa, sanat, hayvan sevgisi, aşk vb. alanlarda seçim yapabilirsiniz.

C – Doğayla İlgili Telefon Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

telefon-duvar-kagitlari

Doğayla iç içe olmak günlük yaşamın stresini üzerinizden atacaktır. Bunu bir de her zaman elinizin altında tuttuğunuz cihaz sayesinde yapıyorsanız daha da anlamlı hale gelecektir. Yani doğanın tüm güzelliklerini her an yanınızda taşıma fırsatına erişebilirsiniz. Dolayısıyla manzara, çiçek, dağ, orman vb. temalarla etkileyici görünümler sunabilirsiniz. Peki seçerken nelere dikkat etmelisiniz? 

 • Temiz ve Sade Görünümlü Görseller: Doğa, sakinlik ve huzur demektir. Bunun için seçeceğiniz görsellerde, mutlaka sade ve temiz olanı indirmeye özen gösterin. Yani karmaşık desenden ziyade, minimalist ölçülere dikkat edin.
 • Telefon ile Renk Uyumu: Telefonunuz ile uyumlu daha yumuşak tonlara sahip renklere bakın. Yani doğaya en yakın doğal tonlar, bu noktada işinize yarayacaktır. 
 • Yüksek Çözünürlük: Telefonunuzun ekranında net ve parlak görüntüler için yüksek çözünürlüğü olan görsellerden yararlanın. Dolayısıyla bu noktada bazı uygulamalardan destek almanız gerekebilir.
 • Farklı Kategorilerden Yararlanma: Doğa denince akla sadece ağaç gelmesin. Bunun yanı sıra orman dokulu, dağ, plaj, gün batımı, çiçek bahçesi, bulutlar vb. alanlara da yönelebilirsiniz. Bu sayede hem telefonunuza estetik kazandırmış hem de doğanın verdiği huzur içinde dinginlik yaşamış olursunuz.

Ç – Hayvan Temalı Telefon Duvar Kâğıtları Kategorisi

telefon-duvar-kagitlari

Hayvan temalı ekran resimleri, doğa ve hayvan sevgisi olanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu ekran fotoğrafları günlük yaşamınıza bir nebze de olsa renklilik katacaktır. Çünkü hayvanlar doğanın en sevimli varlıklarıdır. Tabi ki de ekranda onları görmek sizler için keyif verici olacaktır.

Hayvan temalı telefon duvar kağıtları geniş bir yelpazeye sahiptir. Yani; kedi, köpek, vahşi hayvanlar, egzotik hayvan grupları bu kategoride yer alır. Yüksek çözünürlüklü görseller indirerek daha net bakış sergileyebilirsiniz. Ayrıca bu sayede gerçekçi his de uyandırmış olursunuz. Hayvan temalı telefon duvar kağıtlar içinde en çok tercih edilen; 

 • Kedi Telefon Duvar Kağıtları: Sevimli ve tatlı kediler sayesinde telefonunuzun arka planını renklendirebilirsiniz.
 • Köpek Telefon Duvar Kağıtları: Tüylü ve sadık dostlarınız olan köpeklerin görüntülerini yanınızda taşımanın mutluluğuna varabilirsiniz. 
 • Kuş Telefon Duvar Kağıtları : Renkli ve bir o kadar da özgür kuş görsellerinin telefonunuzda sizleri karşılamasına izin verebilirsiniz.

D – Minimalist Ekran Resimleri Tercih Sebepleri 

telefon-duvar-kagitlari

Birçok kişi tarafından telefonlardaki ekran görselleri minimalist seçilir. Çünkü birçok uyarandan kaçmak için bu tercih iyi bir fırsattır. Karmaşık desenli duvar kağıtları gözlerinizi yorabilir. Ayrıca minimalist görseller farklı özelliklere de sahiptir. Yani; 

 • Sade ve Şık: Minimalist temalı telefon kağıtları sade ve şık görünümlüdür. Bunun yanında, temiz çizgiler ve pratik desenlerden oluşur. Bunun için telefonunuzu olduğundan modern ve zarif gösterir.
 • Estetik Görünümlü: Minimalizm, temel amacı gereği estetik bir yaklaşım gösterir. Arka planda ayarlayacağız görsellere kişisel tercihlerinizi de eklerseniz, oldukça modern dokulu görüntülere imza atmış olursunuz.
 • Renk Seçimi: Nötr renklerde seçimler ile göz yormayan ekranlara sahip olabilirsiniz. Basit ve geometrik şekiller tercih edebilirsiniz. Böylece detaysız şıklığın öncüsü olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

E – Retro Tarzı Telefon Ekran Resimleri 

telefon-duvar-kagitlari

Birçok kişi ilginç ve farklı duvar kağıtları aramaktadır. Dolayısıyla retro tarz bu noktada işinize yarayacaktır. Nostaljiyi seven, geçmişin renkli dünyasını her an elinde yaşamak isteyenlere özel, birbirinden değişik ekran görselleri vardır. Bu kategoriye nasıl görseller girmektedir?

Geometrik desenli görseller
Çizgi film karakterleri 
Eski müzik grupları ya da eski müzik aletleri 
Seyahat ve doğa temalı görseller
Pop kültür ikonları 
Vintage reklamlar 
Vintage plak 
Vintage araba vb.

Telefon Duvar Kağıdı İndir Nasıl Yapılır?

telefon-duvar-kagitlari

Cep telefonlarının vazgeçilmez kapak fotoğrafları olan duvar kağıtlarını indirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir; 

 • Öncelikle ekran resimleri için girdiğiniz sitelerden ilginize ve tarzınıza uygun resim belirleyin.
 • Sonrasında resmin üstüne tıklayarak resmi tam ekran yapın.
 • Fotoğrafın üzerine parmağınızı basılı tuttuktan sonra, karşınıza “Resmi İndir” veya “Resmi Farklı Kaydet” yazıları çıkacaktır. 
 • Resmi indire basarsanız resim galerideki fotoğrafların arasına gidecektir.
 • Ardından resmin olduğu yerde sağ üst köşede bulunan üç noktaya basıp “Resmi Şu Şekilde Ayarla” kısmına tıklayın.
 • Gelen seçenekler arasında “Duvar Kağıdını Ayarla” kısmına tıklayın. 
 • Dolayısıyla bu şekilde duvar kağıdınız değişmiş olacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Etkileyici 15 Telefon Duvar Kağıtları 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!