USD32,37
EURO34,85
JPY0,206200
RUB0,363000
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.116,09
GR. ALTIN2.407,55
BTC67.489,79

Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 26 Mayıs’ta Üsküdar’da yaptığı seçim gezisi sırasında  bir genç gözaltına alındı. Darp edildiğini öne süren 23 yaşındaki genç, suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, Süleyman Soylu ile Soylu’nun korumalarının “hakaret”, “kasten yaralama” ve “işkence” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Süleyman Soylu’nun, 26 Mayıs’ta Üsküdar’da yaptığı seçim gezisi sırasında  bir genç gözaltına alındı. İddiaya göre darp edilen 23 yaşındaki genç, suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, Süleyman Soylu ile Soylu’nun korumalarının “hakaret”, “kasten yaralama” ve “işkence” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Avukat Onur Cingil, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle 26 Mayıs’ta Üsküdar’da miting yaptığı sırada “kalp işareti” yapan müvekkili üniversite öğrencisi İsmail İshak Arslan’ın, bakanın korumaları tarafından bir araca bindirilerek, yaklaşık 5 dakika boyunca dayak ve kötü muameleye bırakılmasıyla ilgili İstanbul Anadolu Adliyesi’ne suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Zorla araca bindirildi

Dilekçede, Soylu’nun mitingde sarf ettiği sözlerden rahatsız olan genç, kalp işareti yaptı. Sonra olay yerinden ayrılırken bakanın korumaları tarafından zorla bir araca bindirilerek yaklaşık 2 kilometre boyunca araçtaki diğer güvenlik güçleriyle birlikte darbedildiği ve ağır hakarete uğradığı anlatıldı. Dilekçede buna ilişkin, “Müvekkilin kafası, aracın üst kısmına vurulmuş, vücudunun farklı bölgelerine iz bırakacak şekilde şiddet uygulanmış, kafasına defalarca kez yumruk atılmış ve müvekkile küfürler edilmiştir. Bu ülkede, bir fikri özgürce beyan etmenin karşılığı hakaret ve darp olmamalıdır. Sevgi ve saygının egemen olduğu bir toplumun inşa edilmesi ancak sorumluların cezalandırılmasıyla mümkün olacaktır” denildi.

Hastaneden rapor adlı

Genç hiçbir suç kaydığı olmadığı ve sicilinin temiz olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı. İsmail İshak Arslan’ın, olayın ardından gittiği hastaneden rapor aldığına da yer verildi.

BAKAN SOYLU VE KORUMALARININ KAMU ADINA CEZALANDIRILMALARI TALEP EDİLDİ

Cingil, duyuruda Bakan Soylu ve korumalarının “hakaret”, “kasten adam yaralama”. “işkence” suçlarından kamu adına cezalandırılmalarını talep etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!