USD32,19
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357000
GBP41,03
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,03
BTC69.512,32

Şu anda işbirliği gereken bir konu yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Partili Cihan Paçacı’dan ilginç çıkış: “İttifak Dediğiniz Herhangi Siyasi Bir Konu Hakkında İş Birliğidir, Şu Anda Herhangi Bir İş Birliğini Gerektirecek Konu Yok”


Millet İttifakı nereye gidiyor?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, Millet İttifakı’nın geleceğine ilişkin soru üzerine “İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içerisinde bir iş birliği içine girerler. Ama şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değil. Önümüzdeki dönemlerde buna ihtiyaç duyulursa yerel seçimlerde olur ondan öncesinde bazı yasalarda olabilir. Burada herhangi bir kıstas koymadan muhalefet partileri kendi içlerinde bir değerlendirme yaparlar” dedi.

Cihan Paçacı bugün kaydını yaptırdı

TBMM’de 28’inci dönem milletvekili kayıtları devam ediyor. İYİ Parti’den İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı da bugün kaydını yaptırdı. TBMM Şeref Holü’ndeki kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra konuşan Paçacı, şunları söyledi:

BU DÖNEM ÇOK RENKLİ, ÖYLE GÖRÜYORUM

“Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım. Aslında hiç kopmadık, siyasete devam ettik. Bu dönem çok renkli, öyle görüyorum. Sanıyorum 14 siyasi partinin temsilcisi olacak. İnşallah bu dönem itibariyle ve bundan sonra Meclis’in daha aktif daha yetkin bir şekilde çalışması sağlanır. Biz de eski bir parlamenter olarak aynı zamanda yeni seçilmiş bir parlamenter olarak buna katkı vereceğiz.”

SIĞINMACILAR, TÜRKİYE’NİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROBLEMİ

“Sığınmacılar, Türkiye’nin çok önemli bir problemi haline geldi. Bugünkü nüfusa bakarsak önümüzdeki dönem itibarıyla Türkiye’de milli güvenlik sorunu haline gelebilir. Zaten ekonomik sorun olarak ortada. Dolayısıyla Türkiye kısa süre içerisinde sığınmacılar meselesini çözmelidir. Doğrusu onları vatanlarına iade etmektir. Ancak bunu yaparken tabi ilgili ülkelerle de oturup, konuşup ortak bir mutabakatla, insan haklarına da uygun tarzda bir çözümle yurtlarına göndermek en doğru çözüm olacaktır.”

ŞU ANDA HERHANGİ BİR İŞ BİRLİĞİNİ GEREKTİRECEK KONU YOK

Millet İttifakı’ndaki geleceğine ilişkin soru üzerine de Paçacı, şunları söyledi:

“İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içerisinde bir iş birliği içine girerler. Bunun adına ‘ittifak’ da diyebilirsiniz, ‘iş birliği’ de diyebilirsiniz. Ama şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değil. Önümüzdeki dönemlerde buna ihtiyaç duyulursa yerel seçimlerde olur ondan öncesinde bazı yasalarda olabilir. Burada herhangi bir kıstas koymadan muhalefet partileri kendi içlerinde bir değerlendirme yaparlar. İttifak dediğiniz herhangi siyasi bir konu hakkında iş birliğidir, şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek konu yok. Olduğunda, göreceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Şu anda işbirliği gereken bir konu yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!