USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Sosyal Konut Hamlesi Kiraları Düşürecek

sosyal-konut-hamlesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabine toplantısı ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetin ilanından buyana tarihin en büyük sosyal konut hareketini başlatıyoruz. Bu hareket vatandaşın en çok şikayet ettiği konulardan olan kiraların düşmesine de yol açacaktır” dedi.

Çok çalışarak sıkıntıları aşacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabinede konuşulanlar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan mevcut sıkıntıları bildiklerini ve bu sıkıntıları aşmak için daha çok çalışacaklarını ve azmederek bugünleri atlatacaklarını söyledi.

Yeni bir sosyal konut projesi ile her ilde toplu kontların yapılacağını da söyleyen Erdoğan böylelikle kiraların düşeceğini ve vatandaşın rahatlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan öne çıkan diğer konular şöyle;

Gayretlerimizle tahıl krizi aşıldı

Erdoğan’ın yaptığı açıklamada tahıl krizi ile ilgili şunları söyledi. “Rusya ve Ukrayna ile sürekli görüşüyoruz. Krizin çözülmesinde ülkemizin etkisinin ve gayretlerinin ne kadar etkili olduğu bütün dünya tarafından kabul edilmektedir. Çabalarımızla gemiler yola çıktı. İstanbul’da 22 Temmuz’da yapılan anlaşmalar bu yönde dönüm noktası oldu. Savaşın barışçıl yollarla sona ermesi için de çabalarımız devam ediyor.”

Ayrıca 2021 yılında gerçekleştirdiğimiz %11’lik büyüme ile G20 ülkeleri arasında birinci sıraya yükseldik. IMF bile dünya genelinde küçülme olacağını hedeflerken, ülkemizin büyüme rakamları sürekli yukarıyı göstermektedir. Avrupa’da fiyat rekorları kıran doğalgaz fiyatlarının halka yansımaması için %80 civarında sübvanse yaptık. Vatandaşı fiyat artışlarına karşı ezdirmemek konusunda kararlıyız.

Asgari ücretliyi ezdirmeyeceğiz

Pandemi ve savaşlar nedeniyle oluşan küresel krizlere rağmen bütçe dengemizi bozmadık. Asgari ücrette tarihi oranlarda artışlar yaptık. Gelir ve damga vergisini belli oranlarda kaldırdık. Gelir vergisini kaldırarak, 3 milyon çiftçimizi desteklerken, basit usule tabi esnafımızı da vergiden muaf tuttuk.

Elektrik fiyatlarında vergi indirimleri ile faturaları düşürdük. Kur korumalı mevduat ve katılım hesapları vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Döviz artışını durdurduk. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü diğer alanlarla birlikte konutta da yerine getirecek yeni projeler geliştirerek kiraların artmasını engelledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sosyal Konut Hamlesi Kiraları Düşürecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!