USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.677,66

Sıla Gençoğlu ile İçinizi Isıtacak Şarkılar Listesi 2023

sila
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıla Gençoğlu nerdeyse her şarkısı ile gönüllerde taht bırakıp etkileyici ve güçlü sesi ile hafızalarımıza kazınıyor. Başarılı şarkıcı 2007 yılında hayatımıza girdi ve o günden beri 100’e yakın şarkıyı seslendirdi. Yeri geldi şarkı sözü yazarı da oldu. 

Sıla Gençoğlu Şarkıları Listesi

Başarılı şarkıcı çok uzun yıllardır bu işi yaptığından dolayı artık usta bir yazar veya şair yolunda ilerlemekte. Tabi daha çok yolu var. Ama sonuçta bu yola baş koymuş kendisi. Peki şarkıcının 2023 yılında veya yakın zamanlarda çıkardığı şarkıları neler, bakalım…

sila

1 – Sıla | Arz

Genelde hüzünlü veya acılı şarkılar ile bilinen şarkıcı, son çıkardığı şarkı ile daha hareketli ve farklı bir şarkı ile karşınızda. Şarkı her ne kadar hareketli olsa da sizleri ufakta olsa bir tripe sokmuyor değil.  Dinlerken kesinlikle kafanızın dağılacağı bu şarkı, Sıla’nın Şarkıcı albümünün bir parçası.

2 – Kalksın Uyuyanlar

Şarkıcının yanık ve içli sesini bu şarkıda çok fazla hissediyorsunuz. Genel olarak ayrılığın tanımını yapan şarkı sizleri aşk acısı çekerken yalnız bırakmayacak. Sıla’nın acılı sesi, sözleri ve ayrılık acısı… mükemmel bir uyum. Kalksın Uyuyanlar da Arz şarkısı gibi Şarkıcı albümünün bir parçasıdır.

3 – Sen Ağla

Sıla Gençoğlu’na bize eski sevgiliye göndermeli bir şarkız yazar mısın deseniz ancak bu kadar uyumlu bir şarkı yazardı. Sebebi ise şarkının tam da eski sevgililere yollamalı veya göndermeli hikâye atmalı sözleri barındırması.  Bu şarkı bütün eski sevgililere gelsin o zaman.

4 – Rüyanda Görsen İnanma

Şarkıcının Rüyanda Görsen İnanma parçasında eski Türk müziği esintileri bulmanız mümkün. Şarkının fon müziği veya kullanılan müzik aletleri şarkıya bambaşka bir hava katmış. Söz ve müziği Kaan Tangöze’ye ait olan şarkının Sıla versiyonu düzenlemesini ise Sıla’nın sevgilisi İlker Kaleli yapmıştır. Parça aynı isimli albüme aittir.

5 – İnandım

5.371.462 görüntüleme sahibi olan İnandım parçası başarılı oyuncunu son zamanlardaki en sevilen parçalarından biri. Sözleri şarkıcının kendisine, müzik ise Efe Bahadır’a aittir. Parça herhangi bir albüme ait değil, bir tekli parçasıdır.

6 – Sıla Yan Benimle

Yetenekli şarkıcının Yan Benimle şarkısı kendisinin Youtube hesabında en fazla dinlenen şarkısıdır. Parça burada, 243.886.630 görüntüleme elde etmiştir. Bu sayı, şarkıcının hayranlarının en sevdiği parçası olduğunu gösteriyor. Kaldı ki şarkı birçok insanın favorilerinden biri. Gerek sözleri gerek ise şarkıcının sesini en güzel göstermesi ile tam bir altın parça.

Sıla Gençoğlu ve En Sevilen Şarkıları

Başarılı ve yetenekli şarkıcı son sürat hız ile şarkı söylemek için karşımızda. 2007’den beri kariyerini hiç duraklatmadı ve şarkı çıkarmaktan veya şarkı yazarı olmaktan vazgeçmedi. Hayranları uzun yıllar daha bundan vazgeçmemesini umut ediyor ve yeni şarkılarını bekliyor. Her ne kadar yeni, güzel veya anlamlı şarkılar çıkarsa da bazı parçaların yeri farklıdır.

O parçalar;

 • Yan benimle – 243 milyon izlenme
 • Yoruldum – 91 milyon izlenme
 • Afi tap – 76 milyon
 • Yabancı – 75 milyon izlenme
 • Aslan gibi – 66 milyon izlenme
 • Reverans – 46 milyon izlenme
 • Zor sevdiğimden – 45 milyon izlenme
 • Boş yere – 44 milyon izlenme
 • Oluruna bırak – 42 milyon izlenme
 • Hediye – 38 milyon izlenme
 • Acısa da öldürmez – 35 milyon
sila

Şarkıcının Albüm Kariyeri

Başarılı sanatçı 2007 yılından bu yana tam olarak 7 albüm ve 32 şarkı klibi yayınlamıştır. Şarkıcının disko grafisi ilk zamanlarından bu zamanına kadar iyi bir kariyer yolunda ilerlemiştir. İşte şarkıcının albümleri ve Türkiye kapsamındaki satışları.

Albüm AdıAlbümün Satışı
İmza65.000
Konuşamadığımız Şeyler Var100.000
SılaBilgi yok
Vaveyla84.000
Yeni Ay158.041
Mürekkep101.726
ŞarkıcıBilgi yok
Joker35.500
Acı Meşk Aslolan HevesBilgi yok
MeşkBilgi yok
sila

Gençoğlu’nun Düetleri

Başarılı şarkıcı birçok yetenekli ve tanınmış sanatçı ile düet performansları gerçekleştirmiştir. O kişiler;

 • Serkan Çağrı
 • Ozan Doğulu
 • Gökhan Keser
 • Mabel Matiz
 • Erol Evgin
 • İskender Paydaş
 • Rubato
 • Nükhet Duru
 • Emre Altuğ
 • Ceylan Ertem
 • Kenan doğulu
 • Yalın
sila
sila

Sıla YouTube

Yetenekli şarkıcının parçaları Youtube, Spotify, Apple Music veya Youtube Music gibi birçok platformda yayınlanmaktadır. Sanatçının Youtube kanalında 1,26 milyon abone bulunmaktadır. Ayrıca kanalda 57 video mevcuttur. Şarkıcı bu kanalda farklı sanatçıların şarkılarını da seslendirmektedir.

Sıla’nın Orkestrası İsimleri

Sanatçı 2007 tarihinden bugüne kadar birçok farklı orkestra grubu ile iş birliği yapmıştır. Bu isimler sürekli değişmiş ve pek kalıcı olmamıştır. Ama başarılı şarkıcımız söz, müzik veya beste konusunda istikrar sağlamış durumda. Bu söz, müzik işinde ya kendi yaratıcılığına bırakıyor ya da Mabel Matiz veya Efe Bahadır ile iş birliği yapıyor.

Sila Instagram Hesabı Var Mı?

Ünlü şarkıcımız şarkı veya yazarlığında ne kadar aktif ise sosyal medya hesaplarında da bir o kadar aktif durumda. Kendisinin Instagram hesabında 3,5 milyon takipçisi bulunmakta.  Her anını, sevdiği şeyleri paylaşıyor ve tabi ki yeni yayınlanacak olan şarkılarını buradan haberdar ediyor hayranlarına.

Sıla Gençoğlu Kimdir?

Aynı anda hem şarkıcılık, şarkı yazarlığı ve bestecilik yapan yetenekli sanatçımız 17 Haziran 1980 yılında Denizli şehrinde doğmuştur. Daha sonra eğitimi için İstanbul’a yerleşti. İstanbul’a ilk Fransız dili kazandığı için gelen sanatçı bölümünü 1 yıl okudu ve sonrasında Bilgi Üniversitesinde Caz Bölümüne geçti.

Bu esnada Kenan Doğulu ve Efe Bahadır ile tanışmış oldular. Sonrasında ise Sıla, çok uzun yıllar Doğulu’nun vokalistliğini yaptı. 2006 – 2008 yılları içerisinde usta şarkıcı ve yazar Sezen Aksu ile Sıla dizisi için beraber jenerik müziği yaptılar. 2007 yılında ise Dan Sonra şarkısı ile çıkış yaptı ve şarkıcılık dünyasına adımını attı.

sila

Sıla’nın Babası Kimdir?

Başarılı şarkıcının babası Şükrü Gençoğlu’dur. Kendisi de kızı gibi Denizli’de dünyaya gelmiştir. Şükrü Gençoğlu hem kimyager hem de siyasetçi olarak bilinmiştir. Eşi ise eskiden eczacı olan Ömür Gençoğlu’dur. Yetenekli şarkıcının babası Şükrü Gençoğlu beyin kanaması nedeni ile 73 yaşında hayatına veda etmiştir.

Şükrü Gençoğlu aynı zamanda Doğru Yol Partisi içerisinde, Denizli için İl Başkanlığı görevini gerçekleştirmiştir. Sıla Gençoğlu’nun dedesi de Adalet Partisi’nde Denizli milletvekilliği ve demokrat parti için ise İzmir milletvekilliği görevini üstlenmiştir.

sila

Sıla’nın Sevgilileri Kimlerdi?

Gençoğlu hem şarkıları hem de yaşadığı ilişkiler ile çok fazla duyuldu. İlişkilerinin duyulmasının sebebi ise bazılarının olaylı şekillerde sonuçlanmış olmasıdır. Ki burada en çok bilinen isim ise Ahmet Kural’dır. Şarkıcı sırasıyla;

 • Özgür Mumcu
 • Tamer Başaran
 • Erdal Beşikçioğlu
 • Ergin Turunç
 • Ahmet Kural
 • Okan Can Yantır
 • Hazer Amani
 • İlker Kaleli ile ilişki yaşamıştır.

Yetenki şarkıcı Gençoğlu günümüzde hala daha, Poyraz Karayel’in sevilen başrol oyuncusu, Burçin Terzioğlu’nun eski sevgilisi İlker Kaleli ile beraberliklerini sürdürmektedirler. Uzun süredir beraber olan ünlü çift konserlerde, sosyal medyada veya tatillerde sürekli beraber görülüyorlar.

sila

Sıkça Sorulan Sorular

Gençoğlu, yetenekli olmasından, aktif olarak mesleğini sürdüresinden ve ilişki hayatından dolayı sürekli gözler önünde. Bundan dolayı da kendisi ile ilgili pek çok şey merak ediliyor. İşte Sıla Gençoğlu hakkına sıkça sorulan sorular…

1 – Sıla’yı Kim Meşhur Etti?

Gençoğlu her ne kadar ses konusunda yetenekli olsa da Ozan Doğulu olmadan bu kadar tanınamazdı. Bunun sebebi ise uzun yıllar Kenan Doğulu’ya vokalistlik yapan şarkıcının, 2010 haziran tarihinde ozan Doğulu’nun albümünden olan Alain Delon şarkısını seslendirmesidir.

2 – Sıla Gençoğlu Hangi Takımı Tutuyor?

Gençoğlu’nun tuttuğu takım, özel hayatı ve hatta tuttuğu takım Sıla şarkılar kadar merak ediliyor. Babasının Fenerbahçeli olduğunu söyleyen sanatçı, amcasının aklını çelerek onun Galatasaraylı olmasını sağladığını söylüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sıla Gençoğlu ile İçinizi Isıtacak Şarkılar Listesi 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!