USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.769,62

SEMrush Nedir? Maliyeti ve SEMrush Kullanmak İçin Nedenler

semrush nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEMrush nedir?, SEMrush web siteleri üzerinde hizmet veren firmaların dijital ortamda kullandıkları reklamlara yön veren ve daha ileri satış stratejileri için yardımcı olur. Aynı zamanda Semrush, anahtar kelime araştırmanızı yapan, rakiplerinizin kullandığı anahtar kelime stratejisini izleyen, sayfalarınızın SEO kontrolünü yapan, backlink fırsatlarını takip eden ve bununla birlikte birçok fayda sağlayan bir araçtır.

SEMrush sektörünüzdeki son zamanlarda meydana gelen eğilimleri belirleyebilir ve sayfa içi SEO’nuzu denetler ve sayfalarınızı geliştirmenize yardımcı olur. Böylelikle web sitenizi daha etkileşime hazır bir şekilde düzenleyebilir ve erişimi artıracak yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bununla birlikte SEMrush çalışma alanınıza yönelik olarak yüksek katma değerli anahtar kelimeleri bulmanıza da yardımcı olur. Bunu yaparken de rakiplerinizin sıklıkla kullandığı anahtar kelimeleri tespit eder ve bunların arama motorları optimizasyonunda nasıl karşılık gördüğünü rapor halinde sunar. Aynı zamanda size rekabette nasıl yığıldığınıza dair bol miktarda fikir verir.

Sayılarla SEMrush

Semrush, 20 milyardan fazla anahtar kelime ve taranan 808 milyon alan adından oluşan devasa bir veri tabanına sahiptir. Google’ın arama motoru sonuç sayfaları bir alanın veya açılış URL’sinin organik konumu, AdWords reklamlarının kopyaları ve konumları, Tıklama başına maliyet reklamları, rakip analizi ve çok daha fazlasını izler. SEMrush nedir? Genel olarak, stratejiden araştırmaya, optimizasyona ve ötesine kadar içerik pazarlamanız üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Aynı zamanda büyük ve küçük birçok işletme tarafından da kullanılmaktadır. Apple, Amazon, Samsung, Forbes, IBM gibi büyük şirketler ve daha fazlası SEMrush’tan sıklıkla faydalanmaktadır.

SEMrush Nedir? Verileri Nasıl Kullanır?

SEMrush nedir? SEMrush’ı kullandığınızda, sizin ve rakiplerinizin web sitelerinin nasıl çalıştığını ve sonunda nasıl bir istatistik elde ettiğini görebilirsiniz. Bu sonuca ulaşmak için iki ana yol kullanmaktadır.

1.     SEMrush Veri Çekme Yolu

Arama çubuğundan yapılan aramaları içerir. Herhangi bir web tarayıcısı üzerinden arama çubuğuna yazdığınız web sitesi hakkında belirli sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bunlar anahtar kelimeleri ve site hakkında raporları içermektedir.

2.     SEMrush Veri Çekme Yolu

Konunuza ait bir proje oluşturmaktır. SEMrush web sayfaları üzerinde yer alan projeleri ve yazıları veri tabanlarının haricinde elde eder. Bu şekilde web sayfalarının görünürlüğünü analiz eder ve rekabet gücünüzü ortaya koyar.

SEMrush’ın Maliyeti Nedir?

SEMrush kullanımınıza göre farklı maliyetler sunar. Bunlar, seçtiğiniz plana ve aylık veya yıllık bir plan kullanmak isteyip istemediğinize bağlıdır. Kısaca fikir edinmek için 14 günlük ücretsiz deneme ile başlayabilir ve ardından ücretli üyeliğe geçebilirsiniz. Aylık üyelikler 99,95 dolardan, yıllık üyelikler ise 999,40 dolardan başlamaktadır.

Her paket, SEO olarak farklı içerikler ve hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında backlink elde etme, konum izleme gibi özellikleri kullanabilir sitenizin fazla tıklama almasına neden olacak stratejiler elde edebilirsiniz.

SEMrush Kullanmak İçin 11 Harika Neden

SEMrush nedir? Semrush, web sitesi yöneticilerinin SERP’lere (arama motoru sonuç sayfaları) tırmanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış tonlarca rapor ve özelliğe sahiptir. Şimdi içerik stratejisi için Semrush’u bu kadar yararlı bulmamın en önemli 11 nedeni inceleyelim.

1.     Daha Etkili Anahtar Kelime Araştırması

Web sayfası oluşturmanın temeli olan anahtar kelime stratejisi iyi oluşturulmalıdır. Unutmayın anahtar kelimeler, müşterilerinizin sizi nasıl bulduğudur. Semrush, şaşırtıcı miktarda SEO algoritması ile anahtar kelime araştırmanızı ve içerik optimizasyonunuzu güçlendirebilir. Böylelikle, Semrush’ın Sihirli Anahtar Kelime Aracını kullanarak , size en fazla arama trafiğini getirmesi muhtemel anahtar kelime öbeklerini bulabilir ve hedefleyebilirsiniz.

2.     Sitenizin Performansını Analiz Edin

Rakiplerinizi analiz etmeden önce, şu anda olduğu gibi kendi sitenizi anlamanız önemlidir. Semrush ile sadece birkaç tıklamayla sitenizin performansını derinlemesine inceleyebilirsiniz. Etki Alanına Genel Bakış aracı, size mevcut organik ve ücretli trafiğinizin, geri bağlantılarınızın, arama performansınızın ve daha fazlasının bir anlık görüntüsünü verir.

3.     Rekabeti Araştırın

Dışarıdaki bir milyardan fazla web sitesinden bazıları sizinkinden çok farklı olmayabilir. Bu yüzden rekabetten ve nasıl yaptıklarından haberdar olmak çok önemlidir. Organik Araştırma aracı, rakiplerinize daha derinlemesine bakmanızı sağlayabilir. Hangi anahtar kelimelerin trafiğinin çoğunu oluşturduğunu bile öğrenebilirsiniz. Ama hepsi bu değil. Semrush, Anahtar Kelime Boşluğu aracını kullanarak, onların ve sizin stratejinizdeki boşlukları belirlemek için anahtar kelime profilinizi rakiplerinizle karşılaştırabilir.

4.     Yazar ve SEO’ya Uygun Ortam Tasarlayın

Hangi konular hakkında yazacağınıza karar verdiğinizde, yazarlarınızın daha başarılı içeriği daha kolay oluşturmasına yardımcı olmak için otomatik olarak SEO için optimize edilmiş bir içerik şablonu oluşturabilir. Hedef anahtar kelimelerinizi SEO İçerik Şablonuna girin ve gerisini Semrush’a bırakın.  

5.     Geçmiş ve Mevcut Sıralamalarınızı Takip Edin

Yeni anahtar kelimeleri hedeflemek yeterli değildir. Ayrıca mevcut sıralamalarınızı takip etmelisiniz. Semrush, markanız için en önemli anahtar kelimelerdeki performansınızı otomatik olarak takip edebilir. Semrush’ın Konum İzleme aracı, ortalama konumunuz, trafiğiniz ve sıralama dağılım eğilimleriniz dahil olmak üzere genel performansınızı otomatik olarak izleyebilir.

6.     Rakibinizin Rekabetini Analiz Edin

Semrush, sitenizi ve başka siteleri karşılaştırarak size birçok alanda rapor sunar. Daha spesifik olarak, Semrush’ın Organik Araştırma aracı, benzer bir anahtar kelime grubu için iyi sıralanan tüm web sitelerini bulur. Ardından, her sitenin en iyi 20 anahtar kelimeden ne kadar trafik aldığını size söyler.

7.     Mevcut Trafiğinizi Analiz Edin ve Bakımını Yapın

Sitenin sürekli tıklama alması sizin işleriniz için iyidir, yalnız sürekli aynı oranda tıklama almak çok zordur. Bu aşamada Semrush devreye girip sitenizin sadece yeni trafik almanıza yardımcı olmayıp aynı zamanda trafiğinizin nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olur ve böylece onu daha etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

8.     Daha İyi Reklam Fırsatları Bulun

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri, diğer reklam fırsatlarıyla birlikte blogunuzda reklamlar göstermektir. Bir dizi işletme, Google AdWords aracılığıyla oluşturulan trafik için çok para ödüyor ve bu, rekabetçi anahtar kelimeler için gerçekten pahalı olabilir.

9.     Rakiplerinizden Önce Reklam Fırsatlarını Bulun

Mükemmel reklam fırsatını bulmaktan daha iyi ne olabilir? Rakiplerinizden daha hızlı bulmak. Semrush, reklam fırsatlarını rakiplerinizden daha hızlı bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kazanmanız için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri de sağlar.

10.  Mevcut İçeriğinizi Daha Verimli Bir Şekilde Koruyun

Google, kullanıcılara daha alakalı, daha kaliteli içerik sunabilmek için algoritmasını sürekli olarak güncelliyor. Bu nedenle, yeni makaleler yazmanın yanı sıra mevcut içeriğinizi yenilenmiş ve güncel tutmanız çok önemlidir. Semrush, içeriğinizi denetleyerek ve ilk olarak neyle uğraşacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir.

11.  Daha Etkili Bir Backlink Stratejisi Tasarlayın

Web sitesi üzerinde içerik oluştururken sayfanıza artı değer katacak bir eklenti ise backlinktir. Bir içerik üreticisi olarak, yerinde bir bağlantı kurma stratejinizin iyi olması gerekmektedir. Semrush burada size başka sitelerde yer alan backlinkleri, nerden aldıklarını ve nasıl kullandıklarını sunabilir. Semrush’ın Backlink Analytics’i, bir bakışta rakibinizin backlink profilinin nasıl performans gösterdiğini göstermek için çizelgeler kullanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SEMrush Nedir? Maliyeti ve SEMrush Kullanmak İçin Nedenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!