USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Şehirlerimizi fetret devrinden kurtaracağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de; “2024 mahalli idareler seçimlerinde, kazanımları daha da ileri taşıyacağız. İzmir başta olmak üzere fetret devri yaşayan şehirlerimizin tekrar hak ettikleri hizmetlerle buluşmasını sağlayacağız. İzmir, İstanbul, Ankara… Buna hazır mıyız? İzmirlinin iradesini çantada keklik görenlerin işi, bundan sonra daha zor” dedi.

Şehirlerimizi fetret devrinden kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e katıldı. TEKNOFEST’te konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“Milli teknolojimizin hamlesi, sembolü TEKNOFEST 2023 vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Dünyanın en büyük havacılık, uzay, teknoloji festivaline hepiniz hoş geldiniz.

Bu sene, cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz. Tarihimizin bu dönüm noktasını anlamına ve önemine uygun bir şekilde kutlamanın gayretindeyiz. Geniş bir alana yayılan çeşitli etkinliklerle cumhuriyetimizin bir asırlık serencamını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. TEKNOFEST de bunlardan birisidir.

İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZİ DAVET EDERKEN ELBETTE ŞEHRİMİZİN YENİ VEYA ESKİ MİLLETVEKİLLERİNİ DE UNUTMUYORUZ”

İzmirli kardeşlerimizi davet ederken elbette şehrimizin yeni veya eski milletvekillerini de unutmuyoruz. İleri teknolojiyi ülkemiz yerine ta 10 bin kilometre uzakta arayanları da buraya davet ediyoruz. Bitip tükenmeyen koltuk kavgalarına yalnızca bir günlük TEKNOFEST molası vermeleri kendileri adına büyük kazanç olacaktır. Bugün burada milli teknoloji hamlemizin hepsi milli gurur kaynağımız olan ürünlerini görmüyoruz. Aynı zamanda büyüyen, güçlenen, sınırları aşan Türkiye’nin yükselişine de şahit oluyoruz.

Ömrünü ülkesi ve milletine hizmete adamış bir siyasetçi olarak sizin parıldayan gözlerinizde yarının güçlü Türkiye’sini görüyorum. Açtığımız gedikten gümbür gümbür gelen TEKNOFEST gençliğinin ayak seslerini içimizdeki gafiller duymasa da tüm dünya duyuyor, biliyor. Sizlerin başarıları, milletimizle birlikte Asya’dan Afrika’ya; Balkanlardan Türkistan’a gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimize de cesaret aşılıyor.

HİÇ KİMSEYİ YAŞAM BİÇİMİ, KILIK KIYAFETİ, İNANCI, KİMLİĞİ DOLAYISIYLA ÖTEKİLEŞTİRMEDİK”

Biz 40 yıla aşkın süredir siyasetin içerisindeyiz. Hayatımız boyunca Türkiye’ye hizmet etmenin, eser kazandırmanın, ülkemizin önündeki taşları, mayınları temizlemenin mücadelesini verdik. Siyaset yolculuğumuzun tüm safhalarında hep gençlerle beraber yürüdük. Gençlerin yoldaşı, yol arkadaşı olmaktan daima bahtiyarlık duydum. Hangi görüşe, kökene, hayat tarzına sahip olursa olsun bu ülkenin gençleriyle her zaman iftihar ettim. Hiç kimseyi yaşam biçimi, kılık kıyafeti, inancı, kimliği dolayısıyla ötekileştirmedik. Dayatmacı, baskıcı, yasakçı değil tüm vatandaşlarımızla birlikte gençleirmizin özgürlükçü alanlarını genişletenlerden olduk. Bugün de aynı bakış açısıyla hareket ediyoruz.

Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili kanun teklifini Cumhur İttifakı olarak yakında Meclis’e sunuyoruz. Teklifin yasalaşmasıyla birlikte ilk etapta deprem bölgesinde pilot projeleri hayata geçireceğiz. Deprem mağduru gençlerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacağız. Aldığımız kararların, siz gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

SEÇİM DÖNEMİNDE GENÇLERİN DEMOKRAT DEDESİ MASKESİ TAKANLARIN SÖZ KONUSU KOLTUKLARI OLUNCA NASIL FAŞİZAN HALE GELDİKLERİNİ HEPİMİZ GÖRÜYORUZ”

Seçim döneminde gençlerin demokrat dedesi maskesi takanların söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiklerini hepimiz görüyoruz. Daha düne kadar dürüstlükten, şeffaflıktan bahsedenlerin iktidar uğruna birbirlerine nasıl yalan söylediklerini de hep beraber takip ediyoruz. Gençlerimiz de hayal kırıklığına yol açan bu utanç sahnelerine rağmen biz siyasete güvenin zedelenmemesi için duruşumuzu asla bozmayacağız. Özellikle siz gençlerimize karşı daima harbi ve hasbi davranacak, aramızdaki gönül bağının sarsılmasına Müsaade etmeyeceğiz.

İZMİR BAŞTA OLMAK ÜZERE FETRET DEVRİ YAŞAYAN ŞEHİRLERİMİZİ TEKRAR HAK ETTİKLERİ HİZMETLERLE BULUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

2024 mahalli idareler seçimlerinde, kazanımları daha da ileri taşıyacağız. İzmir başta olmak üzere fetret devri yaşayan şehirlerimizi tekrar hak ettikleri hizmetlerle buluşmasını sağlayacağız. İzmir, İstanbul, Ankara… Buna hazır mıyız? İzmirlinin iradesini çantada keklik görenlerin işi, bundan sonra daha zor. İstismar siyaseti ile gemisini yürütenlere hep birlikte ‘yeter’ diyeceğiz. İzmir’i gerçek belediyecilikle tanıştırmakta kararlıyız. Bu noktada bir milat olmasını diliyorum.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Şehirlerimizi fetret devrinden kurtaracağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!