USD32,52
EURO34,64
JPY0,210400
RUB0,347900
GBP40,20
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.434,98
BTC66.413,30

Sayın Erdoğan her zaman olduğu gibi sorunu büyütüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Grup Toplantısında; Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine; “Tüm bunlar olurken Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devlet organları arasındaki sorunları çözüp uyumu sağlamakla görevli olan Sayın Erdoğan ne yapıyor dersiniz? Her zaman olduğu gibi sorunu büyütmeyi, uyumsuzluğu körüklemeyi, krizi derinleştirmeyi tercih ediyor. Çünkü artık öyle bir noktaya geldiler ki, bu arkadaşlar için devletmiş, anayasaymış, kanunmuş; artık hepsi, önemsiz bir teferruat haline geldi” tepkisini gösterdi.

Sayın Erdoğan her zaman olduğu gibi sorunu büyütüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün TBMM’de; partinin grup toplantısında cezaevindeki Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi. Akşener, şunları söyledi:

“Aylardır süregelen Anayasal krizi Gazi Meclis’imizden çıkan, Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararı ile birlikte artık ülkemizi, anayasasız bir devlet olma tehlikesine doğru sürüklemeye başladı.

Anayasamız Türk milletinin andıdır.

Tüm bunlar olurken Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devlet organları arasındaki sorunları çözüp uyumu sağlamakla görevli olan Sayın Erdoğan ne yapıyor dersiniz? Her zaman olduğu gibi sorunu büyütmeyi, uyumsuzluğu körüklemeyi, krizi derinleştirmeyi tercih ediyor. Çünkü artık öyle bir noktaya geldiler ki, bu arkadaşlar için devletmiş, anayasaymış, kanunmuş; artık hepsi, önemsiz bir teferruat haline geldi. Ama unuttukları bir şey var.

Anayasamız Türk milletinin andıdır. Bugün bu andı çiğneyenler bundan sonra millet iradesini nasıl temsil edecekler? Uyguladıkları kararların meşruiyetini neye dayandıracaklar? Türkiye Cumhuriyeti devletini; hukuka, adalete, vicdanlara düşürdükleri bu gölge ile nasıl yönetecekler? Onlar her ne kadar unutmuş olsalar biz İYİ Parti olarak tarihe karşı yükümlülüğümüzü 100 yıllık Cumhuriyet birikimimizi ve gelecek nesillere karşı olan sorumluluğumuzu asla unutmayacağız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sayın Erdoğan her zaman olduğu gibi sorunu büyütüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!