USD32,27
EURO35,00
JPY0,207600
RUB0,363000
GBP41,48
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.417,64
BTC69.401,41

Aksiyon filmlerinin Kraliçesi Sandra Bullock Kimdir? En İyi Sandra Bullock Filmleri!

sandra-bullock
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sandra Bullock yapımları tüm dünya tarafından ilgiyle izlenen bir yapımcı ve oyuncudur. Ayrıca Amerikalı-Alman aktris oldukça hayırseverdir. 2010 ve 2014 yılları arasında yapılan izlenimler sonucu en yüksek ücret alan oyucu olarak listelere geçmiştir. Bununla beraber 2015 yılında zamanın gözde dergisi olan People’da en güzel kadın unvanına layık görülmüştür.

Bullock sanatçılık yaşamı boyunca gerek filmleri gerek sergilediği karakter ile takdir toplamış bir kişiliktir. Özellikle 2010 yılında Time’ın dünyadaki en etkili 100 kişisi arasına girerek bunu göstermiştir. Aday gösterildiği ve aldığı ödüllerde oldukça fazladır. Bullock, Akademi ödülü ve Altın Küre Ödülleri dahil olmak üzere sayısız ödül kazanmıştır.

Sandra Bullock’ın En Sevilen Filmleriyle Zamanda Kısa Bir Yolculuk!

Yıllar geçtikçe güzelliği eskimeyen Sandra Bullock kaç yaşında soruları sorulmaya devam etmektedir. Zamanın eskitemediği aktris 26 Temmuz 1964 doğumludur. 12 yaşına kadar Almanca konuşarak büyümüştür. Babası İrlanda İngiliz, Alman ve Fransız soyuna sahiptir. Annesi ise Alman’dır. Sevilen sanatçı annesi 58 yaşında hayatını kaybetmiştir. Nedeni ise amansız bir kansere yakalanmasıdır.

sandra-bullock
Sandra Bullock

Sandra Bullock gençliği süresince farklı eğitimler almıştır. Yaşadığı gelişmeler şöyledi;

  •  Lise hayatını tiyatro eğitimine ağırlık veren bir okulda tamamlamıştır.
  • 1982 yılında mezun olmuştur.
  • Ardından Sandra Annette Bullock Üniversitesinde Dram Güzel Sanatlar okumuştur.
  • Sanat adına ilk çıkışını 1993 yılında yapmıştır.
  • 2005 yılında Jesse James ile evlenmiştir.
  • 2015 yılında sevdiği adam Bryan Randall hayatını kaybetmiştir.
sandra-bullock

Eşinin aldatması ile karşı karşıya kalan oyuncu 2009 yılında boşanma kararı almıştır. Ayrıca boşanma sonrası yaşadığı ilişki ile magazin sayfalarına gündem olmuştur. 1987 yılından bu yana önemli yapımlara imza atan sanatçı eski ve yeni filmleri ile hala ilk günkü gibi izlenmeye devam etmektedir. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan tüm filmleri sizlerle…

1 – Hangmen – 1987

Aksiyon, gerilim ve macera yüklü film 1987 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Özellikle Sandra Bullock ilk oyunculuk deneyimini bu film ile göstermiştir. ABD’li güvenlik görevlisi olan Dick Biel suikast girişiminden sorumlu tutulmuştur. Çünkü o kaza sonucu masum görgü tanıklarının ölümüne neden olmuştur. Bullock’un Lisa Edwars rolüyle oynadığı film J. Christian Ingvordsen yönetmenliğine sahiptir.

S. BullockLisa Edwards
Dog ThomasDog Thompson
Rick WashburnRob Greene
J. Christian IngvordsenBone Conn
Keith BogardDanyy Greene

2 – Cezalandırıcı – 1993

Filmde esas konu bir suçludan oluşmaktadır. Bu suçlu cezası nedeniyle dondurulmuştur. Suçlunun yakalanmasını sağlayan polis John Spartan bir komploya maruz kalmıştır. Aynı talihsiz durum kendisine de yaşatılmıştır. Yıllar akıp 2032 senesine gelmiştir. Ve suçlu bilinmedik bir şekilde serbest kalmıştır. Onu yakalayabilecek kişi John’dur. Bu yüzden derin uykusundan uyandırılma kararı alınır.

Sylvester StalloneJohn Spartan
Weslwy SnipesSimon Phoenix
Sandra BullockTeğmen Lenina Huxley
Benjamin BrattAlfredo Garcia
Bob GuntonChief George Earle

3 – Speed Sandra Bullock (Hız Tuzağı) – 1994

Başrollerini Keanu Reeves ile paylaşan Sandra Bullock gerilim ve aksiyon tarzı filmiyle ekranlara gelmiştir. Jack kötülük peşinde olan Howard’ın elinden 13 masum insanı kurtarmıştır. Fakat Howard bu durumla yenilgiye düşmemiştir. Ayrıca bir otobüse patlayıcılar yerleştirmiş ve sonucunu beklemektedir. Otobüs yavaşlar ise patlayıcılar devreye girecek ve infilak olacaktır.

S. BullockAnnie Porter
Keanu ReevesJack Traven
Dennis HopperHoward Payne
Jeff DanielsHarry
Alan RuckStephens

4 – Sen Uyurken – 1995

Bullock Lucy karakteriyle karşınızdadır. Bekar bir kadın olan Lucy Peter ile her sabah metroda göz göze gelmektedir. Ayrıca her gün yaşanan bu karşılaşma Peter’a karşı hayranlığını arttırmaktadır. İlerleyen zamanda Peter raylara düşer. Lucy duruma kayıtsız kalmamıştır. Fakat kurtarma girişimine rağmen Peter komaya girmiştir. Ailelerinde devreye girmesiyle aşkları karşı konulmaz hale gelmişti.

Sandra BullockLucy Eleanor
Bill PullmanJack Callaghan
Peter GallagherPeter Callaghan
Peter BoyleOx Callaghan
Glynis JohnsElsie

5 – In Love and War (Aşkta ve Savaşta) – 1996

1. Dünya savaşı sırasında geçen film romantik, dram ve iç savaş kategorisine sahiptir. Ambulans şoförü savaş sırasında hayatını tehlikeye atmıştır. Yaralanır ve tedavi gördüğü hastanenin hemşiresine aşık olmuştur. Hemşire Agnes ile aşkları mutlu sonla bitmez. Fakat bu olay onların hayatlarını sonsuza dek değiştirecektir.

S. BullockAgnes von Kurowsky
Chris O’DonnellErnest Hemingway
Margot SteinbergMabel Rose
Mackenzie AstinHenry Villard
Noah ReidBoy

6 – Çarpışma – 2005

5 farklı çift ve 5 farklı hayat birbirleriyle karşılaşmaktadır. Ayrıca bu sıradan insanların 36 saat içerisinde yollarının kesişmesi ilginç öyküleri de beraberinde getirmektedir. Filmde ırk farklılığının önemsizliğinden bahsedilmiştir. Ayrıca doğruyla yanlışı farklı bir göreceyle izleyiciye sunan bir filmdir. Sandra Bullock estetiksiz hali ile rol aldığı film eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

S. BullockJean Cabot
Matt DillonOfficer John Ryan
Ryan PhilippeTom Hansen
Thandiwe NewtonChristine Thayer
Brendan FraserRick Cabot

7 – The Lake House (Göl Evi) – 2006

Kate doktorluk mesleğinde başka bir teklif alır. Ve evinden taşınmak zorunda kalmıştır. Göl kenarındaki evine başka birisi taşınmıştır. Ondan kendisine gelen mektupları saklayıp göndermesini istemiştir. Yeni kiracı Alex eve gelince dehşete düşmüştür. Çünkü bu ev yıllar içinde yıpranmıştır ve pis haldedir. Zamanla bu kesişme aşka dönüşecektir.

S. BullockKate Forster
Keanu ReevesAlex Wyler
Ebon Moss – BachrachHenry Wyler
Christopher PlummerSimon Wyler
Dylan WalshMorgan

8 – The Proposal (Teklif) – 2009

Kitap editleyerek hayatını kazanan Margaret ansızın bir haber almıştır. Editörlük işini kaybetme riski ile karşı karşıyadır. Ayrıca onu sınır dışına göndermeyi düşünüyorlardır. Bu durumu fark eden Margaret asistanı ile nişanlı olduğunu yetkililere bildirir. Fakat asistanı bu teklifi hemen kabul etmeyecektir. Kendince birkaç koşul öne sürmüştür.

S. BullockMargaret Tate
Ryan ReynoldsAndrew Paxton
Betty WhiteGrandma Annie
Marry SteenburgenGrace Paxton
Oscar NunezRamone

9 – Gravity (Yerçekimi) – 2013

Tıp mühendisi olan Dr. Ryan Stone emekliliğinden önce son görevine çıkacaktır. Görevi ise uzay mekiği ile uzay yolculuğudur. Her şey yolunda ilerlemektedir. Fakat keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanmıştır. Çarpan bir cisim mekiği paramparça etmiştir. Bu sebeple iki bilim insanı uzayda bir başlarına kalmıştır. İletişim kuramayan keşif insanları buradan nasıl kurtulacaktır?

Sandra BullockDr. Ryan Stone
George ClooneyMatt
Basher SavageRussian Space Station Captain
Ed HarrisMission Control
Orto IgnatiussenAningaaq

10 – The Blind Side (Kör Nokta) – 2021

Michael Oher aşırı derecede iri ve kalıplı bir gençtir. Ayrıca maddi durumu iyi olmayacak kadar fakirdir. Oher bir kolejin futbol takımına katılır. Takıma girmesiyle birlikte kendisinin ve çevresinin hayatı tamamen değişecektir. Ayrıca başarılı film bir romandan uyarlanmıştır. Güzel sanatçı Sandra Bullock son hali nasıl diye merak eden film tutkunları bu filme göz atabilir.

Sandra BullockLeigh Anne Tuohy
Quinton AaronMichael Oher
Jae HeadS.J. Tuohy
Tim McGrawSean Tuohy
Lilly CollinsCollins Tuohy

11 – Bullet Train (Suikast Treni) – 2022

Suikast Treni adlı yapımda konu Tokyo’da bir trende geçmektedir. Birbirinden farklı nedenlerle birçok suikastçı aynı treni paylaşmaktadır. Fakat içlerinden Uğur böceği bu işe barışçıl şekilde yapmaya çalışmaktadır. Bindiği trende çarpışma sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Bakalım bu karmaşadan nasıl kurtulacaktır? Ayrıca Sandra Bullock Instagram hesabında bu filmden keyifle bahsetmiştir.

Sandra BullockMaria
Brad PittLadybug
Joey KingThe Prince
Bad BunnyKurt
David LeitchJeff Zufelt

12 – The Lost City (Kayıp Şehir) – 2022

sandra-bullock

Roman yazarı Loretta zeki ve başarılı bir kadındır. Ayrıca her yazdığı kitaplar soluksuz okunmaktadır. Yazdığı bir seride karakter olarak yakışıklı bir bey kullanmaktadır. Birçok kişi romandan çok onu merak etmektedir. Son yazdığı Kayıp Şehir romanı onu bilinmez maceralara sürükleyecektir. Çünkü bilmeden gerçek bir tarihi ortaya çıkarmıştır. Bu film şimdilik Sandra Bullock son filmi olarak ekranlardadır.

S. BullockLoretta Sage
Channing TatumDash McMahon
Daniel RadcliffeFairfax
Brad PittJack Trainer
Oscar NunezOscar

İlginizi Çekebilir: Vin Diesel

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Aksiyon filmlerinin Kraliçesi Sandra Bullock Kimdir? En İyi Sandra Bullock Filmleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!