USD32,21
EURO34,98
JPY0,206700
RUB0,351900
GBP41,11
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.419,58
BTC68.708,19

Rüyada Timsah Görmek ve 10 Anlamı 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada timsah görmek genellikle uyarı içerikli rüyalardan biridir. Gördüğünüz rüyanın şekline bağlı olarak ve rüya âlimlerinin yaptığı yorumları dikkate alarak yorumları değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde olası kötü durumların önüne geçme fırsatı elde edebilirsiniz. Peki rüyada görülen timsah hangi anlamlara gelmektedir? 

Rüyada Timsah Görmek Ne Anlama Gelir? 

Rüyada timsah görmek genel olarak düşman manasına gelmektedir. Özellikle rüya sahibinin çevresindeki düşmanlar tarafından hedef alındığına işarettir. Ayrıca kişiyi bazı insanların kıskandığını ve kötü duruma düşmesi noktasında fırsat kolladıklarını da ifade eder. 

Aynı zamanda rüyada timsah görmenin rüya tabirleri âlimlerine göre diğer yorumu ise polis demektir. Yani rüya sahibi jandarma ya da polis ile başını derde sokabilir. Sonuç olarak rüyada timsahı görme şekline bağlı rüyanın anlamı da değişebilir. İşte birbirinden farklı yorumuyla bu rüyanın anlamları şöyledir; 

1 – Rüyada Timsah Görmek Diyanet 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada timsah görmek genellikle negatif şekilde yorumlanır. Düşmanlık, tehlike ve hainlik olarak değerlendirilir. Ancak bazen iyi şekilde de yorumlanır. Yani rüyasında timsahın huzurlu ve sakin şekilde suda yüzdüğünü gören kimse içinde bulunduğu zor durumdan başarıyla çıkacaktır. Ayrıca; 

 • Düşmana karşı galibiyet anlamına gelir. 
 • Sağlık sorunlarından kurtulmak demektir. 
 • Bazı rüya tabirleri yorumlarına göre yeni başlangıç için cesaret toplama demektir. 
 • Timsahın öldürülmesi zorluklar ile mücadele ve düşmana karşı üstün gelmeye işaret eder. 

2 – Tasavvufta Rüyada Timsah Görmek 

Kişinin manevi olarak çöktüğüne ve inancının ise çok zayıfladığına işaret demektir. Rüyada görülen timsah ayrıca kişinin yaşama karşı daha bilge olacağı ve zorlukları bu bilgeliği sayesinde aşacağı anlamına gelir. 

3 – Rüyada Suda Timsah Görmek

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada suyun içinde timsah görmenin çok farklı anlamları vardır. Aşağıdaki tablo üzerinden detaylı şekilde fikir edinebilirsiniz. 

4 – Rüyada Evin İçinde Timsah Görmek 

Rüyada ev içinde görülen timsah, sıkıntılı döneme girmek ve maddi olarak güç kaybetmek anlamını taşır. Vahşi bir timsahın evde görülmesi ise olumsuzlukların kısa süre içinde hayatınıza dahil olacağı anlamına gelir. Ayrıca kocaman ağızlı bir timsah gördü iseniz dost görünümlü düşmana işaret eder. Diğer yandan evin içinde görülen timsah kötü niyetli akrabaya da yorumlanır.

5 – Mehmet Emin Kırgil Rüyada Timsah Görmek 

Mehmet Emin Kırgil’e göre bu rüya eğer evde görülen timsah ise rızkın ve bereketin artması anlamına gelir. İlerde rüyayı gören kimsenin rızkının kuvvetli şekilde artacağı yönünde yorumlar mevcuttur. Ayrıca eve gelen çenesi kuvvetli kişi ile fazla münakaşa etmemek gerektiğine dair uyarıcı bir rüyadır.

6 – Rüyada Timsahtan Kaçmak 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyasında timsahtan kaçtığını gören kimse için bu rüya uyarıcı niteliktedir. Yani zor durumlarda kalındığında normalde takılan tutumun değişmesi yönünde davranışta bulunulması gerekir. Ayrıca bu rüyayı gören kimse kendi kararı ve gücü ile her türlü zorluğun üstesinden gelebilir. Ancak rüyada timsahtan kaçarken korku oluşmuş ise rüya sahibinin hastalıkla uğraşacağı anlamına da gelir. Diğer yandan; 

 • Rüya sahibinin sorumluluklardan kaçması anlamını taşır. Dolayısı ile bu rüya gerçek hayatta rüya sahibinin tavırlarını bu yönde değiştirmesi gerektiğini gösteren uyarıcı niteliklere sahiptir. 
 • Ayrıca rüya sahibinin aile büyükleri ve yakınlarına karşı daha çok zaman ayırmasına delâlet eder. 
 • Yine yapılması gereken işlerin zamanında ve sorumluluk bilinci ile yapılmasını önerir. 
 • Diğer yandan ise bilinçaltında yer alan acılar ya da rahatsızlık veren durumlar ile yüzleşmenize de işarettir. 
 • Ayrıca kabullenilmeyen duygunun sizi yiyip bitirmesi ve ruhsal bozukluk anlamında çöküntüye girmeniz olarak da yorumlanır.

7 – Rüyada Timsah Yavrusu Görmek Diyanet 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada görülen timsah yavrusu gaddar ancak zararsız düşman demektir. Bazı rüya tabiri âlimlerine göre ise polis ya da kanun yapıcı olarak yorumlanır. Ayrıca; 

 • Rüyada timsah yavrusunun zamanla büyümesi düşman olan kişinin zamana bağlı güç kazanması ve eskiden yapamadığı kötülükleri şu an yapmaya çalışacağı manasını taşır. 
 • Yine çocuk sahibi olan düşman ve bu düşmanın ise zarar vermek uğruna zaman kollamasına delâlet eder. 
 • Rüyada yavru timsahın sizi boğmaya çalışması büyük sıkıntı demektir. Yani polis tarafından herhangi bir sebeple yargılanmak anlamına gelir. 
 • Ayrıca zararsız ancak kötü niyetli düşman anlamına da gelir.

8 – Rüyada Renkli Timsah Görmek 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada görülen renkli timsahların çok farklı anlamları vardır. Bunlara göz atacak olursanız şu yorumlar çıkmaktadır; 

9 – Rüyada Timsah Isırması Görmek 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada timsah tarafından ısırılmak kötüye işarettir. Timsahların sıcak ülkede yaşayıp yavaş hareket etmesi genellikle ağır hareket eden düşmana işaret eder. Ayrıca ısıran timsah ise maddi olarak zarar ve hastalık demektir. Uyarıcı bir rüyadır. 

 • Bu rüya ile genellikle kişiler iş hayatında ve özel yaşamında dikkatli olmak durumunda kalabilirler. 
 • Ayrıca bu rüya kişinin kendisine verdiği zarardan kaçınması gerektiğine yönelik öneriler de içermektedir. 
 • Diğer yandan güvenilen bir tarafından ihanete uğramak anlamını da taşır. 

10 – Rüyada Timsah Öldürmek 

ruyada-timsah-gormek
Rüyada timsah görmek

Rüyada timsah öldürdüğünü gören kimse için bu rüya ömrünün sonuna kadar düşmanlardan kurtulmak ve büyük başarılar kazanmaya delâlet eder. Rüya tabiri yorumlarına göre rüyada timsah görmek ve öldürmek hayırlara kapı açmak demektir. Ayrıca; 

 • Mal kazancında on kat artış
 • Uzun ömürlü düşman 
 • Manevi boşluk ve inancın zayıflaması anlamlarını da taşır. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Rüyada timsah görmek genellikle olumsuz değerlendirilse de rüyanın görülme şekline bağlı olarak farklı anlamlara da gelir. Ayrıca bu konudaki merak edilen sorular üstünden fikir alabilirsiniz. 

1 – Rüyada Büyük Timsah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kocaman bir timsah gören kimse düşmanlarının çoğalacağını ve bu kimselerden ise kişiye zarar geleceğini bilmelidir. Ayrıca büyük timsah, şişman ve kısa kişiler ile arkadaşlık anlamına da gelir. Diğer yandan ise güçlü rakiplere karşı galibiyet kazanmak olarak da yorumlanır. 

2 – Rüyada Timsah Neyi Simgeler?

Zalim, gaddar, güçlü düşmanı simgeler. Genellikle de kişinin etrafında zarar veren düşman olarak yorumlandığı için, bu rüyayı gören kimsenin çevresindekilere dikkat etmesi gerekir. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Timsah Görmek ve 10 Anlamı 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!