USD32,97
EURO35,84
JPY0,207600
RUB0,377000
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST11.024,33
GR. ALTIN2.553,55
BTC56.749,20

6 Adımda Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Geliyor?

ruyada-dis-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada diş görmek, birçok insanın yaşadığı bir durumdur. İnsanlar rüyasında diş gördüğünde bunun ne anlama geldiğini, neye işaret olduğunu öğrenmek istemektedir. Rüyada diş görülmesi genellikle farklı anlamlara gelmekte ve farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bu anlamlar, rüyada dişin nasıl ve ne şekilde görüldüğüne göre değişebilmektedir.

Rüyanızda anlamı olduğuna inanılan hatta bilimsel olarak anlamı olduğu görülen birçok şey görebilirsiniz. Bunlar arasında sık görülenlerden biri de dişlerdir. Dişler, çeşitli durumlarda, çeşitli koşullarda rüyalarda insanların karşısına çıkabilmektedir. Bunların her biri farklı durumları sembolize etmekte ve farklı anlamlara gelebilmektedir. İşte 6 adımda rüyada diş görmek ve anlamları…

Bilinçaltının Gücü: Rüya

Rüya; hem geçmiş yaşantı, duygu ve düşünce izlerini taşıyan hem de geleceğe dair bir işaret sunan önemli bir kavramdır. Rüyalar, insan yaşantısında ciddi bir yere sahiptir. İnsanlar tarafından göz önüne alınırlar. Çünkü rüyaların –en azından büyük çoğunluğunun- durduk yere ortaya çıkmadığı, bir anlam ifade ettiği düşünülür.

ruyada-dis-gormek
rüyada diş görmek

Rüya; çeşitli toplumlarda, milletlerde, kültürlerde ve inançlarda farklı şekilde yorumlanmış ve farklı değerler atfedilmiştir. Freud’a göre ‘’rüyalar bilinçaltına giden kraliyet yolu’’dur. Yani rüyalar, bilinçaltının dışavurumudur, rüyalarda bilinçaltındakiler ortaya çıkar. Jung ise rüyayı yalnızca geçmiş yaşantıların etkisi olarak görmemiş aynı zamanda gelecek için de anlam taşıdığını, geleceğe dair işaretler gösterdiğini söylemiştir.

Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada diş görmek olumlu ya da olumsuz anlamlara gelebilmektedir. Yaygın olarak inanılan şekliyle rüyada diş görmek, akrabalara işaret eder. Bu konudaki genel yorumlara göre üst dişler baba tarafından akrabaları, alt dişlerse anne tarafından akrabaları temsil etmektedir.

Fakat rüyada görülen dişlerin anlamı, dişlerin nasıl görüldüğü, ne şekilde olduğu, kişinin dişi mi başkasının dişi mi olduğuna göre değişmektedir. Dolayısıyla rüyada diş görmeye dair çeşitli anlamlar bulunmaktadır. Genelde aşağıdaki durumlara göre yorumlar da değişmektedir:

  • Dişlerin sağlamlığı
  • Rengi
  • Parlaklığı
  • Temizliği
  • Altından ya da gümüşten olması
  • Dökülmesi
  • Diş Kırılması

1 – Rüyada Kendi Dişini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dişlerini farklı şekillerde görülebilir. Ancak rüyada diş görmenin her türlüsü, genel olarak akrabalara yorulmuştur. Rüyayı gören kişinin, yaşamında olabilecek olumlu ya da olumsuz olaylara atfedilmiştir. Sağlam dişlerin, güzel olaylara ve sağlıklı bir yaşama işaret ettiği düşünülürken çürük dişlerse tersi durumlara işaret etmektedir.

ruyada-dis-gormek
Rüyada Görülen Diş BölgesiAnlamı
Üst Çenedeki DişlerBu dişler genelde baba tarafından akrabalara yorulur. Hatta üst çenedeki iki ön diş baba ve amcayı temsil eder.
Alt Çenedeki DişlerBu dişler çoğunlukla anne tarafından akrabalara işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Alt çenedeki iki ön diş, kendi çocuklarına ve rüya sahibinin kendi neslinden olan en yakın kişilere işaret eder.
Ön Dişleri GörmekÖn dişlerin fazla uzun, güzel ve beyaz olması kişinin babasının ve amcasının maddi ve şöhret olarak güçleneceği şeklinde yorumlanmaktadır.

2 – Rüyada Başkasının Dişini Görmek Anlamlı mıdır?

Rüyada başka birinin dişlerini görmek; o kişinin, gücü, yetenekleri ve kendisini nasıl ifade ettiğini algılayış şeklinizi sembolize edebilmektedir. Bununla beraber iletişim becerileriniz ya da başkalarının sizi nasıl algıladığı ile alakalı güvensizliklerinizi de yansıtmaktadır.

3 – Rüyada Dişinin Yerinden Çıktığını Görmek Neyin İşaretidir?

Rüyada dişinin yerinden çıktığını görmek, kişinin yaşayacağı sıkıntıya ve bu sıkıntını bütünü ile ortadan kalkarak yerini rahatlığa bırakacağına işarettir. Bunun yanı sıra bazı rüya tabircileri bu durumu uğursuzluk olarak değerlendirmektedir.

4 – Rüyada Beyaz Diş Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-dis-gormek

Rüya tabiri yapan kişiler, rüyada beyaz diş görmeyi para sahibi olma olarak yorumlamışlardır. Beyaz diş, rüyada genelde olumlu anlamlara yorulur. Rüya sahibinin büyük gelir elde edeceğine, sağlığının iyiye gideceğine ve sıkıntılarının azalacağına inanılır.

5 – Rüyada Çürük Diş Görmek Neye İşarettir?

ruyada-dis-gormek

Hem olumlu hem de olumsuz anlama gelebilmektedir. Rüyasında çürük diş gören kişinin başına bazı problemler çıkabilmektedir. Maddi kayıplar yaşayabilmektedir. Rüyada çürük diş görmenin hayırlı yanı ise o dişin çekilmesidir. Eğer görülen çürük diş çekiliyorsa bu güzel şeylerin olacağına işaret etmektedir.

6 – Rüyada Diş Görmek ve Dişin Düşmesi Neyin Belirtisidir?

Rüyada diş düşmesi ağır hastalık habercisi olabilmektedir. Genelde yorumcular, bunun bir uyarı olduğunu vurgulamışlardır. Alimler, rüyasında dişinin düştüğünü gören kişiyi bekleyen şeylerin pek güzel olmadığını belirtmişlerdir. Dişin kendiliğinden düşmesi, ortaya çıkabilecek ağır bir hastalığı sembolize edebilmektedir.

Fakat farklı yorumculara göre ise rüyada dişlerin düşmesi, uzun bir ömre işaret eder.

Sık Sorulan Sorular

Rüyada diş görmek, son derece geniş kapsamlı bir konudur. Zira bu konu hakkında rüya tabircileri detaylı yorumlarda bulunmuşlar, olumlu ya da olumsuz kestirimler yapmışlardır. Dolayısıyla da bu konuda tek bir yorumdan bahsetmek pek mümkün değildir. İşte rüyada diş görmek konusu ile alakalı sık sorulan diğer sorular…

Rüyada Dişler Neyi Temsil Eder?

Rüyada diş görme konusunun ilişkilendirildiği diğer kavramlar ise kişisel güç, özgüven, sağlık ve iletişimdir. Aslına bakılırsa dişlerin bu kavramlarla yakından ilişkili olduğu söylenebilir. Zira dişler, dış dünya ile iletişim kurma ve kişinin kendisini ifade etmesi anlamında önemli bir semboldür.

Rüyada Kendi Dişini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi dişini görmek yaygın bir rüya içeriği olarak göze çarpmaktadır. Kişinin kendi dişlerini rüyasında görmesi, ekonomik konularla alakalı şikayet olarak yorumlanabilmektedir.

Rüyada Dişin Çıkması Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında dişinin çıktığını görmesi, yaşadığı sıkıntılı dönemi simgelemektedir. Rüya sahibinin yaşadığı problemli dönemin biteceğine ve yeni bir sayfa açacağına işaret etmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
6 Adımda Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Geliyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!