USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Rüyada Deprem Olması Ne Anlama Gelir? 7 Yorum

ruyada-deprem-olmasi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada deprem olması, hayır veya şer anlamına gelebilmektedir. Rüyayı gören kişinin hayatı, yaşadıkları ve rüyadaki küçük detaylar, anlamının hayır veya şer olmasını belirlemektedir. Ayrıca bazı kişiler için rüyada deprem görmenin bir anlamı, bir karşılığı bulunmamaktadır.

Türkiye, bir deprem ülkesidir ve yakında tarihte çok önemli depremler yaşamıştır. Bunların etkisi ile görülen rüyalar genellikle tabir edilmez ve yorumlanmaz. Ancak depremin etkisi olmadan görülen rüyaların anlamları bulunmaktadır. Dolayısıyla bunların doğru şekilde yorumlanması gerekmektedir.

ruyada-deprem-olmasi

Rüyada Deprem Olması Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem olması, farklı anlamlara gelebilmektedir. Deprem denildiğinde ilk bakışta tek bir tip olay akla gelse de her rüyadaki detaylar farklıdır. Bu noktada önemli olan detaylar aşağıda yer almaktadır:

  • Depremin şiddeti
  • Depremin olduğu yer
  • Kişinin depreme nerede yakalandığı
  • Kişinin o anda neler hissettiği
  • Kişinin gerçek hayattaki durumu

Buradaki unsurların tamamının dikkate alınması gerekmektedir. Aksi durumda rüyanın yapılan yorumlar yanlış olacaktır. Bütün bu unsurları dikkate alarak yapılan rüyada deprem olması ile ilgili rüya tabiri yorumları şu şekildedir:

1 – Rüyada Deprem Olduğunu Ama Yıkılmadığını Görmek

Yıkılmayan binalar, çoğunlukla hayra yorulur. Depremin yaşanması, o kişinin veya yakınlarının hayatında ciddi sorunlar ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Ancak bu sorunlar çok yorucu ve zorlu olsa da atlatılmaktadır. Böylece rüyayı gören kişi, yeniden eski durumuna ya da konumuna gelecektir.

2 – Rüyada Depremde Sallanmak

Rüyada deprem olması ile ilgili çok sayıda yorum bulunmaktadır. Bunlardan öne çıkanlar, aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

YorumlarAçıklama
DeğişimKişinin hayatında köklü değişimler olacağına işaret etmektedir. Bu değişimlerin, yıkıcı etkiler oluşturacağı kabul edilmektedir.
GüçDepremi rüyada yaşamak ve bir şekilde atlatmak, kişinin güçlü olduğunu göstermektedir.
BaşarıSallanan binalardan bir şekilde çıkmak, iş hayatında ve özel yaşamda başarılı bir döneme girileceği olarak yorumlanmaktadır.
DengesizliklerYaşamda bazı dengesizlikler ve sarsıntılar yaşanacağına işaret olarak kabul edilmektedir.
KorkuBilinçaltındaki korkuların gün yüzüne çıkmaya başlayacağına işaret etmektedir.

3 – Rüyada Evde Deprem Olduğunu Görmek

Evde depreme yakalanmak ve buradan sorunsuz olarak çıkmak, kişinin planladığı işin başarı ile sonuçlanacağına dalalet etmektedir. Bu süreçte kişinin zorlu zamanlar geçireceği, ancak sonunda başarıya ulaşacağı şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

ruyada-deprem-olmasi
Rüyada Deprem Olması

Evde deprem olduğunu, evin yıkıldığını ve enkaz altında kaldığını görmek, planlanan işin yanlış olduğuna ve başarısızlıkla sonuçlanacağına işaret etmektedir. Ayrıca planlanan işin haricinde kişinin yaşamında olumsuz gelişmelerin başlayacağı bir döneme girileceğine de dalalet etmektedir.

4 – Rüyada Deprem Olduğunu Ama Korkmadığını Görmek

Rüyada deprem olması ve buna rağmen korkmaması, kişinin psikolojisinin ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte son dönemlerde almış olduğu kararların isabetli olduğuna da işaret etmektedir. Ancak görülen rüya dirençli olması ve doğru kararlar almasının yanında zor dönemler geçireceğini de göstermektedir.

5 – Rüyada Depremde Binaların Yıkıldığını Görmek

Rüyadaki depremde binaların yıkılması ilk başta olumsuz bir anlama sahip gibi görünebilmektedir. Ancak binaların yıkılması, bereket ve bolluk döneminin geleceğine işaret etmektedir. Kişinin kendisi ile birlikte ailesi de bu bolluk ve bereketten nasiplenecek, zorlu şartları aşacak ve huzura kavuşacaktır.

6 – Rüyada Deprem Olacağını Hissetmek

Kişinin rüyada deprem olacağını hissetmesi ve deprem olmaması için dualar etmesi, duygularının kendini esir aldığı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bu kişinin yakın zamandaki hedeflerini ve amaçlarını baştan gözden geçirmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Bu anlamlarına ek olarak kişinin duygusal sorunlarının çözüleceği ve ruhunun şifa bulacağı anlamlarını da taşımaktadır. Ancak her detayın, yapılan yorumu değiştireceğinin unutulmaması gerekmektedir.

7 – Binaların Sallandığını Görmek

Kişinin, rüyasında binaların sallandığını görmesi hayra yorulmamaktadır. İlgili kişinin karşısına kötü insanların çıkacağına işaret etmekte ve bu kişiler nedeniyle yaşamının zorlaşacağı anlamına taşımaktadır.

Rüyada Deprem Olması ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Rüyada deprem olduğunu görmek ile ilgili sık sorulan sorular ve bunların detaylı yanıtları aşağıda yer almaktadır.

1 – Rüyada Deprem Olması Diyanet Rüya Tabirlerine Göre Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem olduğunu görmek ve sallanmak Diyanet yorumuna göre zor zamanlar geçirileceğine işaret etmektedir. Ayrıca bu zorluklar, kişinin yaşamında değişiklikler meydana getirecektir.

2 – Rüyada Deprem Olduğunu Görmenin Bir Anlamı Var Mı?

Rüyada deprem görmenin bir anlamı herkes için yoktur. Yakın zamanda deprem yaşayan ve bunun etkisinde kalan birinin gördüğü rüyaların yorumlanması doğru kabul edilmemektedir. Çünkü ilgili kişi tamamen yaşadıklarının etkisi ile rüyaları görmektedir. Bu türden bir etkinin olmadığı rüyaların yorumlanması daha doğru olmaktadır.

3 – Rüyada Deprem Olması Gerçekte de Olacağı Anlamına Mı Gelir?

Rüyada deprem görmek, gerçek hayatta da deprem olacağı anlamına gelmemektedir. Rüyaların olduğu şekliyle gerçekleşmesi beklenmemektedir. Deprem görmeye dair yapılan yorumlarda; kişinin başarılı olacağı, zorluk çekeceği, bereket ve bolluk yaşayacağı gibi anlamlar yer almaktadır.

4 – Rüyadaki Deprem Neyin Habercisidir?

Rüyadaki deprem, kişinin yaşamında önemli değişimler olabileceğinin habercisidir. Ancak rüyadaki detaylara göre bu değişimler olumlu ya da olumsuz olabilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Deprem Olması Ne Anlama Gelir? 7 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!