USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.677,66

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı Kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’ Kuruldu. Kurulma kararı Resmi Gazete’de yayınlandı

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı Kuruldu

Vakıfta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait veya kendisine hediye edilen eşyaların sergilenecek. ‘Recep Tayyip Erdoğan Müzesi ve Kütüphanesi’ oluşturmak amacıyla ‘Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’ kuruldu. Vakfın kurucuları arasında, Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar da yer aldı.

Karar Resmi Gazete’de yayınlandı

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’nın kuruluşuna ilişkin ilan Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınladı. Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 08.05.2023 tarihli ve E:2023/197, K:2023/188 sayılı kararıyla İstanbul’da kuruldu. Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’nın kuruluş amacı, ilanda şöyle açıklandı:

“İstanbul ilinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına ait veya tevdi edilen eşyalardan uygun görülenlerin sergilenecek. ‘Recep Tayyip Erdoğan Müzesi’ ve toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükseltilmesi amaçlandı. Ve eğitim ve araştırma çalışmalarına katkı sağlanması amacıyla ‘Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi’ kurmak. Ayrıca bilimsel, kültürel ve sanatsal programlar ile sergiler düzenlemektir.”

Çocukları kurucu oldu

Vakfın kurucuları arasında, Necmeddin Bilal Erdoğan ile Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile Vedat Demiröz, Mehmet Tevfik Göksu, Hüseyin Aydın, Ahmet Özel ve Nuri Aksu yer aldı.

İlanda, 120 bin TL sermayeli vakfın sona ermesi halinde mal ve hakların devrine ilişkin imaddeler yer aldı. Vakfın tasfiyesinden arta kalan mal varlığı, kurucular kurulunun uygun göreceği bir vakıf veya kamu kurumuna devredilir. Açıklamasına yer verildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Recep Tayyip Erdoğan Vakfı Kuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!