USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.736,29

Püf Noktaları İle Evde Kaş Nasıl Alınır?

evde-kas-alma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaşların şekli kalınlığı gibi görünüşünü etkileyen durumlar yüz ifademiz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir bunun için de evde kaş nasıl alınır sorusu sürekli araştırılan ve merak edilen bir sorudur. İnsanlar kimi zaman kaslarını daha kalın ve doğal kimi zaman da daha ince ve şekilli keskin hatlara sahip olabilecek şekilde kullanmayı isteyebilir. Kaş alma Nasıl yapılırsa yapılsın genellikle vakit alan bir eylemdir.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Evde kaş nasıl alınır sorusu için püf noktalarını beyazımızda sizler ile paylaşıyor olacağız. İlk adım olarak kaş çevrenizi temizlemek ile işe başlayabilirsiniz. Böylece kaşlarınızı almaya hazır hale getirmiş olacaksınız. Kaş alanında bulunan tüyleri gözden kaçırmamak adına yüzünüzü tam anlamıyla temizlemeniz önemlidir.

2. Adımda kaslarınızı çıkış yönüne doğru tarayın. Mini bir fırça yardımı ile kaşlarınızı tarayın ve her tüyün doğru yönde olup olmadığına dikkat edin. Taradıktan sonra kısaltma işlemine geçmeniz gerekmektedir. Kısaltma işlemini hangi kas kalınlığına sahip olmak istiyorsanız ona göre yapabilirsiniz.

3. Adımda kaşlarınızın ortasını almaya başlayın. İp ile alma ya da ağda ile alma yöntemleri kaş alma için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Tabii bu konuda daha profesyonel bir hale gelmek için devamlı bu işlemi yapmanız gerekir. Böylece hızlanırsınız ve bir dahaki sefere daha kolay ve hızlı alırsınız. Kaşlarınızı kökünden alabilecek en iyi yöntem cımbızdır.

Evde kaş nasıl alınır sorusunun cevabı olarak acısız ve daha hızlı yöntemler arayışındaysanız bu durumda da lazer epilasyon cihazlarını kullanabilirsiniz. Ancak bu konuda da yüzünüze uygun bir epilasyon cihazı seçmeniz önemlidir. Bu cihazları kullanırken acele etmemeniz ve hassas davranmanız gerekir.

Kaşınıza vermek istediğiniz şekle bağlı olarak detaylı bir şekilde ve güzel birisinin altında kaşlarınızı almanız daha iyi olacaktır. Kaş alırken şeklini korumak istiyorsanız ve henüz daha bu konuda eliniz yatkın değilse kaş şeklinizi kalemle çekerek tüylerinizi alabilirsiniz.

4. Adımda kaslarınızı yeniden tarayarak almadığınız tüyleri alabilirsiniz ve şeklini düzeltebilirsiniz. Kaşlarınızı aldıktan sonra son bir kere tarayarak son dokunuşları yapmış olacaksınız. Yüz hassastır bunun için de cımbızla kaş alırken dikkatli davranmak önemlidir. Cildinize zarar vermeden işlemi tamamlamanız gerekmektedir.

5. Adımda kaşlarınızı bir makyaj pedi ile ya da pamukla silmeniz gerekir. Kaşlarınız istediğiniz şekle geldikten sonra son kez aynaya bakarak tüyleri tam anlamı ile aldığınızdan emin olabilirsiniz. Daha sonra da kaş çevrenizi nemlendirin. Bu nemlendirmenin amacı kaş alma işleminden sonra kaş çevresinde oluşacak kızarıklıkların önüne geçmektir.

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Evde kaş nasıl alınır, altın oran kaş alımı nedir, nasıl yapılır gibi sorular evde kaş alan kişiler için önemli bir konudur. Kaşlarınızın yüzünüzde bulunan uzuvlara uygun olacak şekilde gerektiği uzunlukta, kısalıkta ve kalınlıkta olması için uygulanan yönteme altın oran kaş alımı adı verilir. Doğru kavis ve doğru aralıkta olacak şekilde kaşların alınması sağlanır. Bu tür kaş alim yöntemine aynı zamanda ölçülü kaş alim tekniği adı da verilir.

Evde Kaş Nasıl alınır sorusunu yanıtlamış olduğumuz bu içerikte altın oran kaş alımının da detaylarını sizinle paylaşacağız. Öncelikle yüzünüze uygun olan kaş şeklinin belirlenmesi için altın oran kaş ölçüleri belirlenir. Kişilerin yüzüne uygun olacak şekilde altın oran ölçüleri kaşların başlangıç, yükseliş ve bitiş noktalarını gösterecek şekilde belirlenir. Bu ölçüler doğrultusunda kaşlar alınır. Böylece kaşlar yüzde daha estetik bir görünüme sahip olur. Ölçülü, birbirine eşit ve yüz şekline uygun kaş tasarımı herkesin isteğidir.

Cımbızla Alınan Kaş Çıkar mı?

Evde cımbızla kaş alma yöntemi çok uzun zamanlardan itibaren uygulanan ve oldukça kolay bir yöntemdir. Evde Kaş Nasıl Alınır sorusunun cevabı için kullanılacak ürünlerden biri cımbızdır.  Acil durumlarda ya da hızlı bir şekilde kaşlarınızı almanız gerektiğinde en kolay ve bulunabilen ürünlerden biri cımbızdır. Kaş Alımı için kullanılabilecek uygun malzemelerden biri cımbızdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Püf Noktaları İle Evde Kaş Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!