USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Pegasus Online Check İn İşlemi Nasıl Yapılır?

Pegasus online check in
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pegasus online check in işlemi birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. İlk olarak biletin satın alındığı uygulama üzerinden işlemler gerçekleştirilmelidir. Kullanıcılar birçok farklı şekilde bilet satın alabilmektedir. Bazı kullanıcılar bilet satın almalarda aracı kurumları tercih edebilmektedir. Ayrıca buna ek olarak bazı durumlarda havaalanlarında da bilet satın alma işlemi yapılabilmektedir.

Pegasus Online Check in Ne Zaman Yapılır?

Kural olarak check in işlemi uçuşa son 1 saate kadar yapılabilmektedir. Bu şekilde gerekli işlemler bitirilip kişiler uçuşa hazır hale gelir. Son 1 saate kadar check in işlemi yapılması ayrıca güvenlik açısından da önemlidir. Bu nedenle kişiler uçuşa en az 1.30 saat kala bu işlemleri bitirmek için havaalanında veya online işlemlerle bu işi bitirmeleri gerekir.

Buna ek olarak biletler online alındığı zamanlarda daha geniş bir süre tanınmaktadır. Örneğin Pegasus online check in işlemleri uçuşa son 1 hafta kala açılmaktadır. Aynı kurallar burada da geçerlidir. Kullanıcılar yine son 1 saat kala bu işlemleri bitirmiş ve uçuşa hazır konumda olmalıdır.

Pegasus online check in

Pegasus Check-İn Hangi Uygulama Aracılığıyla Yapılır?

Bu işlemler Pegasus şirketinin kendi resmi sayfası ile yapılabilmektedir. Bu şekilde online işlemler daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar bu şekilde şirketin uygulamasını da değerlendirebilmekte ve puan verebilmektedir. Kullanıcılar için Pegasus online check in işlemleri sıra bekleme ve gişe derdini de ortadan kaldırmaktadır.

Pegasus Online Check İn Türkçe

Check in işlemi Türkçe karşılığı biletin onaylatılmasını ifade eder. Bu şekilde bazı karışıklıkların da önüne geçilmiş olunmaktadır. Kişiler aynı bileti satın alma, uçak seferinin iptali gibi durumları da öğrenmiş olur. Online check in işlemi flypgs.com sayfası üzerinden yapılmalıdır. Sayfaya girişte kullanıcıları online check in bölümü karşılar. Karşılaşılan sayfa üzerinden işlemler halledilip uçuşa hazırlık işlemleri bitirilirmelidir.

Pegasus online check in

Pegasus Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pegasus online check in işlemi öncesi bilet sorgulaması yapılması gerekir. Bu işlem birçok farklı işlemle yapılabilmektedir. İlk olarak flypgs.com sitesi üzerinden bilet PNR kodu okutulmalıdır. Ardından biletin var olup olmadığı incelenmelidir. Ayrıca bir diğer işlem de müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılmalıdır. İlk olarak müşteri hizmetleri numarası aranır. Ardından belirli prosedürler takip edilmelidir. Bu prosedürler ise şu şekildedir;

  • İlk olarak güvenlik aşaması için kimlik bilgileri paylaşılmalıdır.
  • Güvenlik aşamasının ardından bilet PNR numarası istenmelidir.
  • İstenen numara onaylatılarak işlem halledilmelidir.
Pegasus online check in

Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Pegasus şirketine ait müşteri hizmetleri numarası 0888 228 1212’dır. Bu numara üzerinden birçok farklı işlem yapılabilmektedir. Pegasus online check in işlemine ek olarak bilet sorgulama işlemleri de bu kanal aracılığıyla yapılabilmektedir. Müşteri hizmetleri numarası 24 saat hizmet seçeneğine sahiptir. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde iletişim kurulabilmektedir.

THY Online Check-İn İşlemi Nasıl Yapılır?

THY online check in işlemi de diğer şirketlerden ayrı bir prosedüre sahip değildir. Bu işlem THY şirketinin kendi resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Böylelikle kişilere sıra bekleme ve havaalanına gitme işlemleri gibi yorucu işlemlerden muaf tutulmaktadır. Check in işlemi uçuşa 7 gün kala açılmaktadır. Ayrıca uçuşa son 1 saat kala işlemler kapatılır ve uçuşa hazırlıklar tamamlanır.

Pegasus online check in

THY Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pegasus online check in işlemlerinde benzediği gibi bilet sorgulama işlemlerinde de benzerlik gösterir. Bilet sorgulama işlemleri bileti güvence altına alarak biletin varlığını tespit etmeyi sağlar. Ayrıca bu sorgulama işleminin ardından yapılan check in işlemi ile hazır hale gelir. Bilet sorgulama işlemi THY online site üzerinden yapılabilmektedir. Buna ek olarak müşteri hizmetleri aracılığıyla da yapılabilmektedir.

AnadoluJet check-in İşlemi Nasıl Yapılabilir?

Anadolu jet chek in işlemleri 3 farklı yolla yapılabilmektedir. Bunlardan ilki online chek in işlemi. Online check in işlemlerinde uygulama üzerinden işlemler halledilebilmektedir. Bir diğer işlem ise self check in işlemidir. Bu işlem için yolcuların elektronik bilet almaları gerekir. Son olarak ise havaalanı chek in işlemleri vardır. Havaalanı chek in işlemleri havaalanında vezneler üzerinden yapılabilmektedir.

Son 4 Yıl Pegasus Online Check İn Sayısı Kaçtır?

Yıllara göre uçuş sayıları farklılık gösterir. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Dünya üzerinde gerçekleşen olaylar ülke politikaları ve çevresel faktörler gibi durumlar bunda etkilidir. Ayrıca uçak şirketlerinin yaptıkları zamlar veya kampanyalar da bu yönde büyük öneme sahiptir. Son 4 yıl Pegasus online check in sayısı ise şu şekildedir;

Check İn SayısıCheck İn Yılı
850.0002020
900.0002021
1.200.0002022
1.150.0002023

Sıkça Sorulan Sorular?

Sıkça sorulan sorular kısmında okuyucuların konu ile alakalı en sık karşılarına çıkan ve en sık sordukları sorular cevaplanmaktadır. Bu şekilde okuyucular gerekli bilgileri elde ederler ve her türlü işlemi rahatlıkla halledebilirler. Bilet onaylatma işlemi hakkında sıkça sorulan sorulardan bazıları şu şekildedir;

Pegasus online check in

1 – Uçuşa En Az Ne Kadar Sürede Havaalanında Olunmalı?

Uçuşa en az 1 saat kala havaalanında olunmalıdır. Bu süre içerisinde valizler güvenlik noktalarından geçirilir ve kontrol edilebilmelidir. Ayrıca check in işlemleri de tamamlanmış olmalıdır. Yolcular daha önceden yapmadıkları Pegasus online check in işlemi için daha erken havaalanına gelip bu işlemleri halletmeli ve hazır bulunmalıdır.

2 – Uçuşta Valiz Kilo Hakkı Ne Kadardır?

Uçuşlarda belirli valiz kilo hakları bulunmaktadır. Bu kilo hakları valizler tartılarak hesaplanır. Genel olarak uçuşlar için 25 kilo valiz hakkı tanınır. Ayrıca buna ek olarak bir el çantası veya sırt çantasını da yolcular yanlarında getirebilmektedir. Ancak kiloların aşılması halinde ise bu kilolar ek ücrete tabi olmaktadır. Kısıtlı kilo hakkına rağmen en çok artis müşteri yönünden havayollarında olmuştur.

Pegasus online check in

3 – En Uygun Bileti Nasıl Bulabilirim?

Yolcular artan uçak bileti maliyetlerinden sonra farklı yollarla ucak bileti maliyetlerini düşürmek istemektedirler. Bu nedenle farklı farklı yollar aranmaktadır. Bu yollar ise şu şekildedir, ilk olarak biletler uçuşlardan çok daha erken bir vakitte satın alınmalıdır. Ayrıca bayram ve özel günler dışında uçuş biletleri satın alınması bilet fiyatlarının daha uygun olmasını sağlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Pegasus Online Check İn İşlemi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!