USD32,53
EURO34,63
JPY0,211000
RUB0,345300
GBP40,54
EURO/USD1,06
BIST9.598,57
GR. ALTIN2.493,78
BTC62.121,28

Özgür Özel İspanya’dan seslendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal’in toplantısına katılmak için İspanya’ya gitti. Özel, ANKA Haber Ajansı’na toplantıyı değerlendirirken, “31 Mart seçimlerinden sonra dünyanın neresinde olursa olsun yapılacak bu toplantılarda partimizi, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye; dünyadaki sosyal demokratların, sol partilerin bütün dünyanın sorunu olan otoriterleşmeye karşı hep birlikte mücadele etmesine karşı katkı sağlamaya; dünyada da yükselen, Türkiye’nin çok çektiği sağ popülizme karşı halkların, emekçilerin, yoksulların çıkarlarını gözetecek olan ortak politikalarda birbirimize güç vermeye, destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Özgür Özel İspanya’dan seslendi

Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Konseyi’nin yarın yapılacak toplantısına katılmak üzere İspanya’nın başkenti Madrid’e gitti. ANKA Haber Ajansı’na değerlendirmelerde bulunan Özel, şunları söyledi:

“Dünyada 140’ın üzerinde ülkeden sol ve sosyal demokrat, sosyalist partilerin üyesi olduğu bir organizasyon. 1978’den beri partimizin içinde olduğu, darbe döneminde uğranan akametlere rağmen CHP’nin sürekli içinde olduğu, Türkiye’nin haklarını hak ve menfaatlerini koruduğu ve dünyadaki siyasi akrabalarımızla ilişkilerimizi geliştirdiğimiz çok önemli bir mecra burası. Bunun için geldik. Bugün akşam liderlerin, başkan yardımcılarının ve Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in katılacağı, yarın da başkanlık edeceği konsey toplantısında partimizi ve ülkemizi temsil edeceğiz.

“OTORİTERLEŞMEYE KARŞI HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMESİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Daha önce de söylemiştik, CHP’nin hem dış politika konusunda hem de dış ilişkiler konusunda yapması gereken çok önemli işler var. Bu konuda ilk ziyaretimizi KKTC’ye, sonra Bosna Hersek’e, sonra da Almanya’da SPD’nin parti kurultayına katılarak dış temaslarımızı başlatmıştık. Bugün bir günlüğüne buradayız yoğun gündemden dolayı. Aslında daha uzun bir toplantı ancak 31 Mart seçimlerinden sonra dünyanın neresinde olursa olsun yapılacak bu toplantılarda partimizi, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye; dünyadaki sosyal demokratların, sol partilerin bütün dünyanın sorunu olan otoriterleşmeye karşı hep birlikte mücadele etmesine katkı sağlamaya; dünyada da yükselen, Türkiye’nin çok çektiği sağ popülizme karşı halkların, emekçilerin, yoksulların çıkarlarını gözetecek olan ortak politikalarda birbirimize güç vermeye, destek olmaya devam edeceğiz.

CHP, dünyanın gündeminde ne varsa ve dünyada sol/sosyal demokrat/sosyalist partiler nerede bir arada, dayanışma içinde oluyorlarsa bunu yapacak. Ayrıca ülkelerle ikili temaslarımız da olacak ama bunların hepsi Türkiye’nin yoğun yerel seçim gündemini geçirdikten sonra. 31 Mart’a kadar bir başka dış temasımız olmayacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Özgür Özel İspanya’dan seslendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!