USD32,18
EURO34,96
JPY0,206500
RUB0,357300
GBP40,94
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.502,76
BTC69.660,95

Online Photoshop Kullanma Rehberi / İnternetten Resim Nasıl Düzenlenir? 

online-photoshop
Online Photoshop
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Online photoshop özellikle yeni başlayanlar için İnternet üzerinden hızlı ve zevkli şekilde fotoğraf düzenleme noktasında fazlasıyla yardımcı olacaktır. Photoshop kapsamlı ve aynı zamanda iyi bir görüntüleme noktasında işinize çoğu yerde yarayabilir. Günlük hayattan iş ortamına varana kadar her alanda kullanacağınız bu yazılımı nasıl öğrenebilirsiniz? 

Online Photoshop Nedir? 

Çevrimiçi yani web üzerinde yapacağınız fotoğraf düzenleme, cihazınızdaki tarayıcıda kullanabileceğiniz farklı yönleri olan tasarım ve görüntüleme uygulamasıdır. Ayrıca üretken yapay zeka özelliklerini sorunsuz şekilde yapabilme imkanı sağlamaktadır. Peki nasıl kullanabilirsiniz? 

Online Photoshop Kullanma Rehberi

online-photoshop

Özellikle yeni başlayan kişiler için karmaşık görünse de bazı noktalara dikkat ederek işin içinden çıkabilirsiniz. Birbirinden farklı online photoshop mobil uygulama sayesinde, istediğiniz özelliklere uygun ve ücretsiz şekilde fotoğraflarınızı tasarımlı hale getirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bilgilerden destek alabilirsiniz.

1 – İnternetten Resim Düzenleme Nasıl Yapılır? Online Photoshop Yapma Araçları

Fotoğraf düzenleme için en çok kullanılan ve en çok işe yarayan araçlardan yararlanarak nasıl online photoshop hazırlanacağını öğrenebilirsiniz. Peki bu araçlarla photoshop nasıl yapılır? 

Fotoğraf Düzenleme için Gerekli Araçlar Ne İşe Yarar? 
Katman Aracı Photoshop uygulamasının en üst köşesinde yer alır. Görüntü, metin, desen, filtre ve arka plan renklerinde kullanabilirsiniz. Animasyonlu GİF yaparken de kullanabilirsiniz.
Renk Örnekleri Aracıİçeriğiniz için özel renkleri kullanmanıza yardımcı olur. Üst üste binmiş iki kutu üzerine tıklarsanız, renk aracına ulaşmış olursunuz. 
Özel Yazı Tipi ve Metin Aracı Fotoğraflarınız üstünde gelişmiş tasarımlı metinler eklemenize olanak verir. Ayrıca metin eklemek için sol alt köşede bulunan “T” harfine tıklayın. Diğer yandan online photoshop uygulaması sayesinde, kendi yazı tipinizi de oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. 
Özel Fırça Aracı İçeriğinize görsel anlamda vurgu eklemek için bu aracı kullanabilirsiniz. Soldaki araç çubuğu üstünde fırça simgesine tıkladığınızda ulaşmış olursunuz.
Seçim Aracı Tüm grafikleri seçmenize ve grafik üstüne yapıştıracağınız ya da kopyalayacağınız kısımlar için kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, yalnızca tek katmanı vurguladığınızda çalışmasıdır. 
Taşıma Aracı Grafiğinizdeki öğeleri tek tek taşımanıza yardımcı olur. Yapmanız gereken vurguladığınız nesneyi “Taşı” sembolüne basarak sürüklemektir.
Yakınlaştırma Aracı Bir görüntüdeki belirli alanları yakınlaştırmak için kullanabilirsiniz. Görünüm – Yakınlaştır ya da Görünüm – Uzaklaştır seçeneği ile halledebilirsiniz.
Silgi Karıştırma ya da solma gibi efektlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca istemediğiniz arka plan kısımlarını silmek için “Arka Plan Silgisi” seçebilirsiniz. 
Kırpma AracıGereksiz ve fazla olan görselleri kırpma aracı sayesinde temizleyebilirsiniz. Sol köşede sembole basarak ve köşelerden uygun boyut ayarlayana kadar sürükleyin. İdeal yerde bırakıp kırpın.
Doldurma Aracı Düz alanlara efekt vermek için kullanabilirsiniz. Bunun yanında hoş ve soluk arka planlar ile görselleri daha etkili hale getirebilirsiniz.
Damlalık Photoshop üzerindeki görüntüden istemediğiniz rengi çıkarmak için kullanabilirsiniz. Simgesine tıklayın. Ardından istemediğiniz renge tıklayın. 
Karıştırma Renkleri Bu sayede görünüm ve grafik geliştirme tasarımları yapabilirsiniz. Işıltılı ve gölgeli harfler bunlardan sadece bazılarıdır.

2 – Online Photoshop Uygulaması ile İnternetten Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?

online-photoshop

Bu uygulama sayesinde görsel ya da videolarınıza ait fotoğraf düzenleme için şu adımlara dikkat etmelisiniz. Yani; 

 • Öncelikle uygulamaya fotoğrafınızı seçin ve yükleyin.
 • Ardından fotoğrafınızı istediğiniz boyutlarda kırpın.
 • Daha sonra düzenleme bölümünden filtre, efekt, ayarlama vb işlemler ile içeriğinizi düzenleyin.
 • Özelleştirme bölümünden ise çıkartma, çerçeve, grafik gibi unsurlar ekleyebilirsiniz. 
 • Diğer yandan en son kaydedip paylaşabilirsiniz.

Online Photoshop Yapabileceğiniz Siteler Hangileridir? 

online-photoshop

Fotoğraf düzenlemek için birbirinden değişik tasarım özelliklerine sahip ücretsiz online photoshop uygulaması yapacağınız siteler mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılanlar aşağıda yer almaktadır. Özelliklerine göre dilediğiniz uygulama sayesinde görsellerinize gelişmişlik katabilirsiniz.

1 – Photopea 

Bildiğiniz üzere Photopea APK birçok iOS ve Android işletim sistemi telefonlarda kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. Photopea, grafik oluşturma ve düzenlemeye yardımcı aynı zamanda ücretsiz görüntü düzenleyicidir. Bunun yanında tarayıcı tabanlı uygulamadır. Bu nedenle indirirken herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız. Pek çok avantajı vardır; 

 • Tarayıcı tabanlı
 • Ücretsiz
 • Pek çok dosya formatını destekleyen özelliklere sahip 
 • Profesyonel fotoğraf düzenleyici tasarım özelliklerine sahip 
 • Ayrıca kullanımı kolay bir uygulamadır.

2 – Photoshop Online Free 

online-photoshop

Photoshop Free görüntü ve grafik tasarımının ötesinde fikirlerinizi hayata geçirmeniz noktasında en iyi uygulamalardan biridir. Yapabileceğiniz işlemler şunlardır; 

 • Fotoğrafları karikatüre dönüştürme
 • Yüz değiştirme
 • Renkleri tersine çevirme
 • Dosya türlerini dönüştürme

3 – Pixlr 

Online photoshop yapma ve düzenleme araçlarında, klasik düzenden modern tasarıma varana kadar her şeyi yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca photoshop yapma ücretsiz ve yapay zeka fotoğraf düzenleme sitesi olarak daha sezgisel ve yaratıcı seçenekler de sunmaktadır. Arka plan kaldırıcı ile şeffaf görüntüler oluşturabilirsiniz. Bunun yanında bulut tabanlı sistemi ile de en çok kullanılan uygulamalar arasındadır.

4 – Free Online Photo Editor

iOS ve Android cihazlar için geliştirilmiş mobil video ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Gelişmiş seçeneklere sahip bu uygulama sayesinde, ayrıca sosyal medya hesaplarından da tasarladığınız video ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Diğer yandan online fotoğraf düzenleme noktasında en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. 

5 – Canva.com 

online-photoshop

Bu uygulama “Sihirli Düzenleme” “Sihirli Silgi” vb. tasarım özellikleriyle son yılların belki de en iyi yapay zeka fotoğraf düzenleme sitesidir. Bunun yanında metin komutları sayesinde içeriklerinizi, tarzınıza ve farkınıza özel tasarlama imkanına da sahipsiniz. Diğer yandan metin özelliği içindeki kolaj çalışmalarından da faydalanabilirsiniz. Çeşitli çıkartmalar sayesinde videolarınıza eğlence katabilirsiniz. Aynı zamanda efekt, yüzde değişim vb. fotoğraf tasarımları da kullanabilirsiniz.

6 – GİMP

Piyasadaki en iyi fotoğraf düzenleme sitelerinden biridir. İçerisine birbirinden profesyonel kalitede ve farklı araçlar barındırmaktadır. Yeni başlayanlara özel kırpma, seçim, montaj, otomatik görüntü iyileştirme gibi seçenekler sunmaktadır,. Ayrıca ileri seviyedekiler için içerik duyarlı ölçekleme, canlandırılmış GiF, yüz değiştirme, katman maskesi, kişiselleştirilmiş fırça, kıvrım gibi özel hazırlanmış özelliklere de sahiptir.

7 – Krita 

online-photoshop

GİMP uygulamasına alternatif olarak görülmektedir. Ancak bu uygulama gerek çizim gerekse yaratıcı öğeler konusunda daha güçlü özelliklere sahiptir. Pozlama, keskinleştirme, kenar yumuşatma, piksel araçları, vektör gibi profesyonel özellikleriyle dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bu uygulama ile 2D animasyon secenekleri de oluşturabilirsiniz. Özellikle yeni başlayanlara iyi bir görüntü düzenleme programıdır. Özellikleri şunlardır; 

Artı Yanları Kullanıcı arayüzü ve kişiselleştirilmiş kaynak kodları, fotoğraf düzenleme programı ile uyumludur.
Ekşi Yanları Eğitim araçları ve videolarının neredeyse tamamına yakını İngilizce’dir.

8 – Fotor

Basit düzenlemelerden daha karmaşık tasarım özelliklerine varana kadar temel araçları ve özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır. Ayrıca sosyal medya paylaşımları için tasarlanan efekt, çerçeve, metin, çıkartma gibi araçlara da sahiptir. Bunun yanında; 

 • Kolaj ile tasarım bölümlerine sahiptir.
 • Hasır şablonlar bulunur.
 • Programın ücretli bölümünde daha ileri teknolojili araçlar vardır.
 • Aynı zamanda görüntü iyileştirici özellikleri daha fazladır. 
 • Çoklu görüntü işlemi, yaratıcı kompozisyon araçları ve kullanıcı dostu şablonlara sahiptir.

Online Photoshop Yaparken Lazım Olacak İpuçları Nelerdir? 

online-photoshop

Fotoğraf düzenleme yaparken, yeni başlamış olsanız dahi bazı ipuçlarına dikkat ederek bu yolda profesyonel şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bunun için özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar şöyledir; 

İpuçları Açıklaması 
Aydınlık Verme ve Pozu Düzeltme Fotoğrafçıların çekim esnasında yaptıkları en büyük hata aydınlık yakalayamamadır. Yani bu problemi online photoshop ile düzeltebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme programı sayesinde Görünüm – Ayarlar bölümünden halledebilirsiniz. 
Yeni Katmanla Çalışma Olası yanlışlıkla fotoğrafın etkilenmemesi adına, yeni katmanları ile çalışmayı deneyin. 
Fotoğraf Kırpma Kolay photoshop teknikleri içinde en etkili yol fotoğrafı kırpmaktır. Yani içerikten, gereksiz ve fazla alanları çıkarma işlemidir. 
Fotoğraf Keskinleştirme Fotoğrafınızın daha net ve canlı görünmesi için, akıllı filtre seçeneğini kullanabilirsiniz. Yani bu şekilde daha keskin görseller elde edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Online fotoğraf düzenleme ile hem eğlenceli, hem estetik hem de tarzınızı yansıtan fotoğraflar ve videolar yapmak artık hiç de zor değil. Bu noktada merak ettiğiniz sorular ve cevapları üzerinden de bilgi sağlayabilirsiniz.

1 – Telefondan Photoshop Yapılır mı?

Android ve iOS uyumlu photoshop uygulamaları sayesinde, telefondan da kolay ve hızlı şekilde fotoğraf düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz bazı özelliklerinden yararlanma imkanına da sahip olabilirsiniz.

2 – Photoshop Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Bu eğitim genellikle ortalama 5 ile 6 saat arasında sürmektedir. Yalnız bu saat aralığı profesyonellik için değil, yalnızca temellerini öğrenmek için geçen süredir.

3 – Fotoğrafçılar Photoshop Yapar mı?

Aslında daha önceden fotoğraf çekenlerin karanlık odada yaptıkları tüm işlemler, artık photoshop ile yapılmaktadır. Bu nedenle bu meslekte vazgeçilmez bir uygulamadır.

4 – Live Photos Uygulaması Nedir?

Diğerlerinden daha ileri tasarım özellikli bu uygulama ile hareketli ve daha canlı fotoğraflar düzenleyip kaydedebilirsiniz. Android, iPhone gibi cihazlara uyumlu olması da büyük avantajdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Online Photoshop Kullanma Rehberi / İnternetten Resim Nasıl Düzenlenir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!