USD32,26
EURO34,91
JPY0,205500
RUB0,360000
GBP40,99
EURO/USD1,08
BIST10.742,70
GR. ALTIN2.424,01
BTC66.867,76

En İyi Online Kronometre Uygulamaları

online-kronometre
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Online kronometre uygulamaları, genellikle etkili bir biçimde ders çalışmak isteyen kişilere hitap ediyor. Fakat bunun yanı sıra günlük hayattaki pek çok aktivite için de online saat kullanarak fayda sağlayabilirsiniz. Örneğin yemek yaparken, ilaç alma zamanı geldiğinde veya oyun bağımlılığı olanların süresini hatırlatmada online kronometre kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Biz de bu yazımızda sizler için hem ücretsiz hem de en çok sevilen kronometre uygulamalarını derlemek istedik.

En Başarılı Online Kronometre Zamanlayıcı Uygulamaları

online-kronometre
Online Kronometre

Online kronometre sayaç uygulamaları ile gündelik hayatta işinizi önemli ölçüde kolay kılabilirsiniz. Biz de hem öğrenciler hem de çalışanlar için kolaylık sunacak olan kronometre uygulamalarını araştırdık. İşte, bizim seçkimizde yer alan en başarılı ve etkili kronometre uygulamaları:

Listemizde yer alan uygulamalarından bazılarını online kronometre tam siyah ekran özelliği ile de kullanabilirsiniz . Bu sayede de sizlerin dikkatinizini dağılmasını engellersiniz. İsterseniz gelin, listemizdeki kronometrelere daha da yakından bakalım.

1- Google Kronometre Uygulaması

Kronometre Google, dünyanın en ünlü arama motorunun bizlere sunduğu ücretsiz hizmetlerden biridir. Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan Google Kronometre uygulamasını kolayca açabilirsiniz. Hem zamanlayıcı hem de kronometre ihtiyacını karşılayan bu uygulama, tüm cihazlar tarafından da desteklenmektedir.

2- Focus-to-Do Online Kronometre

Online kronometre Apple ya da Android için uygun olan Focus-to-Do, odaklanmanıza destek sağlıyor. Özellikle de ders çalışma döneminde odak sorunu yaşıyorsanız siz de bu uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulama, kullanıcıları için 25 dakikalık periyotlarda bir çalışma ya da odaklanma planı hazırlıyor. Bu sayede 25 dakika boyunca ilgilendiğiniz işe odaklanmanız hedefleniyor.

Hatta bu tür odaklanma uygulamalarında 25 dakika bitiminde 5-10 dakikalık bir dinlenme süreci de oluyor. Bu sayede yapmakta olduğunuz işlerin belli bir program çerçevesinde çok yorulmadan işlerinizi yapmayı hedefleyebilirsiniz.

3- Forest Mobil Uygulama

online-kronometre

Online kronometre renkli özellikli bir uygulama olan Forest, aynı zamanda keyifli bir odaklanma seçeneğidir. Uygulamayı Apple ya da Android cihazlara indirerek belli aralıklarla kronometre tutabilirsiniz. Öyle ki uygulamada belirlenen süre zarfında bir adet sanal ağaç yetişmektedir. Şayet ki odaklanma süresi dışında uygulamadan çıkarsanız ağacınızın yetişme süreci de sıfırlanmış olacaktır.

Uygulamayı kullandıkça ağaç sayısını arttırabilir ve kendinize bir orman oluşturabilirsiniz. Odaklanma becerinizi arttıran ve süreci keyifli bir hale getiren Forest uygulamasını da cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

4- Space Odaklanma Uygulaması

Online kronometre indir seçeneklerinden bir diğeri de Space isimli uygulamadır. Bu mobil uygulama da sizlere verimli bir çalışma süreci sunabiliyor. Özellikle de odak sorunu yaşayan kişiler için tasarlanan bu uygulama, sosyal platform özelliği de taşıyor. Yani uygulama içerisindeki gelişiminizi uygulamayı kullanan diğer kişilerle de paylaşabilirsiniz.

5- Kronometre Pro

Tıpkı adından da anlaşılacağı üzere üst düzey bir kronometre arıyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz. Online kronometre sesli seçenekleri arasında yer alan Kronometre Pro, mobil cihazda %100 verimli çalışıyor. Uygulama sayesinde herhangi bir saat tutmak zorunda kalmadan da mobil cihazla kronometre oluşturabilirsiniz. Gündelik hayat için uygun olan bu uygulamaya da ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

6- Focus Booster

Oldukça sade ve minimal bir tasarıma sahip olan Focus Booster, belli aralıklarla odaklanma imkanı sağlıyor. Söz konusu online kronometre siyah ekran özelliği olduğunda da bu uygulama size beklediğinizi sunabiliyor. Focus Booster ile Pomodoro yöntemi ile bir çalışma planı yapabilirsiniz. Bu sayede de yine belli başlı aralıklar halinde çalışıp veriminizi arttırmış olursunuz. Uygulamayı da hem Android hem de iOS işlemcili cihazlar için indirebilirsiniz.

7- Engross Mobil Uygulama

online-kronometre

Engross, kronometre özelliğine sahip olan en popüler uygulamalardan biridir. Bu uygulama da kendi içerisinde sizlere Pomodoro tekniği ile geri sayım sunmaktadır. Ayrıca uygulamanın bir diğer öne çıkan özelliği de içerisinde çeşitli mesajların olmasıdır. Örneğin odaklanma sorununuz var ve siz de kendinizde bir motivasyon bulamıyorsunuz. Uygulama içerisinde yer alan motive edici mesajlar ile bu sorunu olabildiği kadar aşabilirsiniz.

8- Freedom Uygulaması

Freedom isimli bu uygulama aslında diğerlerinden daha farklı bir kronometre deneyimi sunuyor. Uygulamanın en fazla dikkat çeken yanları arasında dikkat dağıtan diğer tüm uygulamaları engellemesi yer alıyor. Yani siz uygulamanın geri sayma tekniğini kullanırken sizin dikkatinizi dağıtacak diğer tüm uygulamaları engelleyebilirsiniz.

Bu geçici engelleme tekniği sayesinde odaklanma sorunu yaşamadan çalışmanızı yapabilirsiniz. Freedom uygulaması, özellikle de zaman çalan sosyal medya platformları açısından oldukça önemlidir. Siz de bu uygulamayı hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlar için tercih edebilirsiniz.

9- Headspace Online Kronometre Uygulaması

Bu popüler uygulama aslında bir nevi meditasyon uygulaması olarak da biliniyor. Fakat uygulamanın içerisinde mobil cihazlarda kullanabileceğiniz kronometre özelliği de bulunuyor. Sizlere belli başlı hedefler koyan Headspace, ayrıca uyku düzeninizi de sağlayabiliyor. Gününüzü planlamak ve daha verimli zaman geçirmek adına siz de bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Headspace de hem Android hem de iOS mobil cihazlar için indirme imkanı sağlıyor.

10- Kronometre Timer

Kronometre Timer da Google Play aracılığı ile indirebileceğiniz ücretsiz uygulamalardan biridir. Tamamen bir kronometre imkanı sunan uygulama, popüler tercihler arasında yer almaktadır. Uygulamanın kronometre kısmını günlük planlarınızda ya da odaklı çalışma motivasyonu için kullanabilirsiniz. Bir çeşit zamanlayıcı olma özelliğine sahip olan uygulama, çevrimdışı olarak da hizmet verebilmektedir.

11- Brain Focus Productive Timer

Bu kapsamlı listede yer alan son uygulama da Brain Focus Productive Timer isimli popüler uygulamadır. Bu uygulamanın da asıl amacı sizlerin %100 verimli bir gün geçirmesini sağlamaktır. Özellikle de yoğun çalışma dönemlerinde bu uygulamanın sunduğu zamanlayıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Brain Focus Productive Timer uygulaması, Pomodoro tekniğini sizlere sunarak işlev görmektedir. Yani uygulama kapsamında 25 dakikadan oluşan düzenli çalışma periyotları yer alır. Ayrıca her 25 dakikalık çalışmadan sonra da 5 dakikalık bir dinlenme süreci vardır.

Sık Sorulan Sorular

Online kronometre olma özelliğine sahip tam 11 uygulamayı sizlere tanıtmak istedik. Buna ek olarak online kronometre kullanımı hakkında da merak edilen bazı detaylar olabileceğini düşündük. İsterseniz kısaca bu detaylara da değinelim.

Kronometre Cihazı Nedir?

Kronometre cihazlarının temel amacı belli bir zaman dilimini ölçüyor olmasıdır. Genellikle spor yapan kişilerin kullandığı bu cihazları odaklanma süreci için de kullanabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen herkes online olarak üretilen kronometre uygulamalarını kullanmayı tercih eder.

Telefonda Kronometre Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzda hali hazırda yer alan kronometre uygulamasını kullanabilirsiniz. Fakat buna ek olarak sizlerle paylaşmış olduğumuz kapsamlı özellikli mobil uygulamaları da indirebilirsiniz.

iPhone’da Geri Sayım Nasıl Yapılır?

iPhone marka mobil telefonlar hali hazırda kronometre uygulaması içerir. Bunu kullanmak için de telefonunuzdan “saat” uygulamasına girmelisiniz. Bu kısımda yer alan geri sayım uygulaması sayesinde belli bir zaman dilimini tutabilirsiniz. Ayrıca telefonunuza daha geniş kapsamlı bir kronometre uygulaması da indirebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi Online Kronometre Uygulamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!