USD32,82
EURO35,19
JPY0,208000
RUB0,376400
GBP41,64
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.491,49
BTC65.149,94

MKE Fabrikasında Patlama, 5 İşçi Şehit

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MSB, Elmadağ İlçesinde Bulunan MKE Roket Ve Patlayıcı Fabrikası’ndaki Patlamada 5 İşçinin Yaşamını Yitirdiğini Açıkladı

5 işçi şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstri (MKE) Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda meydana gelen patlamaya ilişkin “Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” açıklamasını yaptı.

MSB açıklama yaptı

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde MKE’ye ait Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda bugün sabah saatlerinde çıkan yangının ardından patlama meydana geldi. Konuya ilişkin MSB’den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Valilikten açıklama geldi

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Elmadağ’daki Makine ve Kimya Endüstri’ne (MKE) ait Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda meydana gelen patlamaya ilişkin, “Saat 08.45 sıralarında MKE’ye bağlı Elmadağ fabrikamızda dinamit lokumu hazırlama bölümünde, kimyasal tepkimeden kaynaklandığı ilk izlenime göre değerlendirilen, teknik arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre değerlendirilen bir patlama meydana gelmiş ve orada çalışan 5 işçimiz maalesef vefat etmiştir” diye konuştu. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslsan Kavaklıoğlu ise, “Kamera kayıtlarından baktığınızda da patlama anına kadar hiç olağanüstü bir şey yok, işçilerimiz normal faaliyetlerini yapıyorlar. Patlama aniden oluşuyor. Şu anda sayın Valimin dediği gibi, Cumhuriyet savcılarımız görevlerinin başında, yapıyorlar. Sayın bakanımız Hatay’dalardı, onlar da döndü geri geliyorlar, şu anda yoldalar, Savunma Bakanımız” dedi.

Ankara Valisi Vasip Şahin şunları kaydetti:

 

“Saat 08.45 sıralarında MKE’ye bağlı Elmadağ fabrikamızda dinamit lokumu hazırlama bölümünde,aldığımız bilgiye göre değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir.  Orada çalışan 5 işçimiz maalesef vefat etmiştir. Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmiş olsun diliyorum bütün burada çalışanlara, ülkemize ve Ankara’ya. Şu anda Cumhuriyet savcılarımız konuyu inceliyorlar. Orada gerek otopsi gerekse diğer teknik çalışmalar Cumhuriyet savcılarımızın koordinesinde yürütülüyor. Daha geniş ve detaylı açıklamayı daha net bilgiler geldikten sonra sizlerle paylaşacağız.

Milli Savunma Bakan Yardımıcısı Kavaklıoğlu ise şu açıklamayı yaptı:

“Malumunuz burası patlayıcı ve patlayıcı üretimi ile ilgili bir tesisimiz. Bu tip patlamalar göz önüne alınarak fabrika çok yayılmış. Yani birbirlerini etkilemesin diye çok yayılmış. Bu patlama olan yerde de, aslında tabii görmediğiniz için çok küçük bir bina, kapalı, küçük bir bina. Kamera kayıtlarından baktığınızda da patlama anına kadar hiç olağanüstü bir şey yok, işçilerimiz normal faaliyetlerini yapıyorlar. Patlama aniden oluşuyor. Şu anda sayın Valimin dediği gibi, Cumhuriyet savcılarımız görevlerinin başında, yapıyorlar. Sayın bakanımız Hatay’dalardı, onlar da döndü geri geliyorlar, şu anda yoldalar” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
MKE Fabrikasında Patlama, 5 İşçi Şehit

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!