USD32,18
EURO34,91
JPY0,205900
RUB0,356900
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.874,34
GR. ALTIN2.493,54
BTC69.512,29

Mansur Yavaş dışında kimseyi desteklemiyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında açıklamalar

Kendi adayımızla da çıkarız

İstanbul’da bazın toplantısı yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, parti olarak seçimlerde kendi adayları ile çıkacaklarını söyledi, ardından da diğer adaylardan sadece “Mansur Yavaş aday olursa destekleriz” dedi.

Erdoğan aday olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasının mevcut anayasa ile mümkün olmadığını söyleyen Özdağ, “CHP ve İYİ Parti, değişik zamanlarda yaptıkları açıklamalarla Erdoğan’ı mağdur etmemek için 360’ı tamamlayacaklarını ifade ettiler. Biz de bunun üzerine kendi adayını belirlememiş bir Millet İttifakı’nın, Erdoğan’ın Anayasa’yı arkadan dolanma çabasına neden destek olmak istediğini de soruyoruz” dedi.

Seçimler Haziran’da yapılmalı

2023 yılına girilmesi ile birlikte seçim sürecinin hızlandığını söyleyen Özdağ, seçimlerin Haziran 2023 ayından yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Muhalefetteki Millet İttifakı’nın ise Nisan ayını işaret ettiğini söyleyen Özdağ, “bu durum Erdoğan’a meşruluk sağlamaktan, anayasaya karşı hile yapmasından başka bir amaç taşımamaktadır.” dedi. Özdağ muhalefetin Erdoğan’a destek olarak çakma muhalefet olduğunu gösterdiğini söyledi.

Mülteciler seçmen yapıldı

Hükümetin mülteci politikasını da eleştiren Özdağ, Suriyelilere, Mısırlılara, Libyalılara, Iraklılara ve Yemenlilere vatandaşlık verildiğini öne sürerek, “2022 yılında YSK’nın verdiği listeler üzerinden yapmış olduğumuz araştırmada 465 bin Suriye doğumlu seçmen olduğunu gördük. Suriye doğumlu 465 bin seçmen, bu seçimin kaderini değiştirebilir” dedi.

Mansur Yavaş’a destek veririz

Seçimlerde öncelikle kendi adaylarını çıkaracaklarını belirten Özdağ, Millet İttifakı’nın Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığına aday göstermesi halinde destek vereceklerini söyledi. Mansur Yavaş dışında hiçbir adayı desteklemiyoruz diyen Özdağ Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine de değinerek “Eğer Türkiye’de bir devlet varsa bu cinayetin bütün sorumluları yargı önüne çıkarlar. Eğer bu cinayetin isimlerini bildiğimiz bütün sorumluları, bugün yargı önüne çıkmazsa Türkiye’de devlet tekrar kurulduğunda muhakkak yargılanırlar.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mansur Yavaş dışında kimseyi desteklemiyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!