USD33,01
EURO36,01
JPY0,210100
RUB0,373900
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.570,13
BTC63.652,98

Lucifer Katarsis Programına Konuştu: Ölümsüzüm!

lucifer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lucifer adı ile tanınan Kaan Alkan hayat hikayesini konuk olduğu Katarsis X-TRA programında anlattı. İlginç bir yaşam tarzı olan ve bununla gündemde olan Kaan Alkan samimi açıklamalar yaptı. Uzman psikolog Gökhan Çınar ile yaptığı sohbetin tüm detaylarını bu yazıda rahatça bulabilirsiniz.

Lucifer Kimdir?

Sosyal medyada tabiri caizse kendisine bir dünya kuran Lucifer Michaelson’ı bu tarz platformu kullananlar kişiler araştırmaya başladı. Gerçek adı Kaan Alkan olan ünlü Youtuber 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Radyo ve Televizyon bölümü mezunu olan Alkan son zamanlarda çektiği videolar ile gündemden düşmüyor. Kendisini Instagram sosyal medya platformunda 1.8 milyon kişi takip ediyor. Yani aslında o bir Youtube ve Instagramda fenomen. Geçmişte farklı mesleklerle de ilgilenmiş olan Kaan bey kimsenin kendisini tam anlamıyla tanımadığını ifade etmiştir.

Kaan Alkan’ın Anlatımıyla Lucifer Kimdir?

lucifer

Katarsis X-TRA programında Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın programına katılan Alkan, “Sen kimsin?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

Lucifer hayallerinin peşinden koşan ve istediğini almak isteyen ve diğer insanlara onların da yapabileceğini söyleyen, herkesin içinde bir potansiyeli olduğunu söyleyen biri.

Bu açıklamaların ardından Gökhan Çınar kendisine kaç yaşında olduğunu sordu. Bu soruya ise “Ölümsüzüm” şeklinde yanıt aldı. Kaan Alkan açıklamalarına,

Biyolojik olarak 32. Ama ölümsüzlük imkansız değil ki, hiçbir şey imkansız değil ki. Düşünebildiğin her şey gerçek olur. Bakın yavaş yavaş bulmaya başladılar şimdi

şeklinde devam etti. Bunun yanı sıra insanan düşündüğü her şeyi yapabileceğine inandığını da söyledi.

Neden Bu İsmi Tercih Ediyor?

Program esnasında Gökhan bey Kaan Alkan’a neden Lucifer ismini tercih ettiğini de sordu. Kaan Alkan da böyle hissettiğini ve böyle koymak istediğini belirtti. Çok değişik bir yaşam tarzının olduğunu ve insanların kendisinde bu ismi çağrıştırmaya başladığını ifade etti. Bu yüzden kendi ismini böyle koymayı tercih ettiğini ve ismini koymakta özgür olduğunu söyledi.

“Biz Bu Tanrı Diye İsimlendirğimiz Bu Sonsuz Gücün Yansımalarıyız”

lucifer
Lucifer

Gökhan beyin “Kendini seviyor musun?” sorusuna yanıt olarak ise Lucifer şu şekilde cevap vermiştir:

Çok seviyorum çünkü biz bu tanrı diye isimlendirdiğimiz bu sonsuz gücün yansımalarıyız. O teklikten yansıyoruz. Dinde de söylerler Es-Samed . Bence o enerjiden yansıyoruz buraya. Ve insan ne kadar kalbi güzelse o kadar kalbinin güzelliğini taşıyor yüzünde. Mesela kalbi güzel insanlara dikkat edin böyle nur vardır yüzünde. Hissedersin. O yüzden benim içim ne kadar güzelse ben de o kadar güzelim diyorum.

Bunun yanı sıra herkesin aslında eşit olduğu yani bir kişinin yapabildiğini ve diğerlerinin de yapabileceği gibi düşünceleri olduğunu da açıklamıştır.

“İnsanların Psikolojik Dünyasında Boş Bıraktığı Tahta Ben Oturdum”

Lucifer bu sözüyle ilgili olarak hepimizin dünyasında boş bıraktığı bir taht olduğunu belirtti. Bu yüzden üzülme, kahır gibi duygular yaşadığımızı ifade etti.  Bunlardan dolayı stres yaşadığımızı veya isteklerimizin gerçekleşmediğini söyledi. Ancak kendisinin bu tahta oturup bacak bacak üstüne attığını ve herkesin bunu yapabileceğine inandığını sözlerine ekledi. Yani kendisine göre herkes aynı ve erkek kadın farketmeden herkes istediği her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptir.

Kaan Alkan Nasıl Bir Çocukluk Geçirdi?

Doğduğunda Tavşancıl’da yaşayan Kaan Alkan evlerinin önünden bir tren geçtiğini ve annesinin onu sallarken treni gördüğünü hatırlıyor. Çok hareketli bir çocuk olduğunu da sözlerine ekliyor. Devamında psikoloğa bile gitmiş hatta. Annesinin dünyanın en güzel kızı olduğunu düşünüyor. Ayrıca babasının da çok mükemmel bir baba olduğunu sözlerine ekliyor.

Lucifer ebeveynlere ise çocukları özgür bırakmaları gerektiğini öğütlüyor.

“Sınıfta En İyi Kur’an Okuyan Bendim”

lucifer

1 yıl İmam Hatip’te okuduğunu belirten Lucifer en iyi Kur’an okuyanın da kendisi olduğunu söylüyor. Çünkü hep merak ettiğini anlatıyor. Kur’an’ın ne söylediğini anlamak istediğini belirtiyor. Ancak aynı zamanda çok yaramaz olduğu için denge kuramadığını ve açıktan okumaya başladığını söylüyor.

“Kendi Ayaklarımın Üstünde Durmak İstedim”

Zamanla yaşadığı ortam artık kendisini darlamaya başlamış ve 19 yaşında ise evden ayrılmış. Çünkü artık tek başına devam etmesi gerektiğini düşünmüş. Bu dönemlerde farklı birçok işle uğraşmış. Hatta ayakkabı boyacılığı bile yapmış.

  • Barlarda çalmış ve söylemiş.
  • İlerleyen süreçte ise gruplarla birlikte şarkı söylemeye devam etmiş.
  • Bir şarkı yarışmasına katılmış ama bir derece alamamış.
  • Güzellik yarışmasına katılarak derece almış ve İstanbul’a farklı bir güzellik yarışması için gelmiş. Burada üçüncülük derecesi almış ve modelliğe başlamış.
  • Modellikle birlikte şarkı söylemeye devam etmiş ve en sonunda Youtuber olmaya karar vermiş.

Kendisini Kötü Örnek Olarak Eleştirenler Hakkında Ne Düşünüyor?

Takipçi kitlesine kötü örnek olmakla eleştirilmesi hakkında ise Lucifer; sevmediklerini söyleyenlerin aslında daha çok sevdiğini belirtiyor. Ona göre bu tarz eleştirilerde bulunanlar kendisini daha çok izliyor ve şu an sadece alışma döneminde bulunuyorlar. Bu yüzden böyle yorumlar attıklarını düşünüyor. Ve kendisinin sadece onları ateşlemek istediğini belirtiyor. Bu yüzden böyle sert bir dil seçtiğini sözlerine ekliyor. Ayrıca zamanla ona bu tarz yaklaşanların kendisini sevmeye başladığını da anlatıyor.

Sık Sorulan Sorular

Lucifer Michaelson adını ilk kez duyanlar veya onu zaten takip edenler zaman zaman kendisi hakkında bilgileri merak ediyor. Kaan Alkan ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kaan Alkan Nerelidir?

Kendisi  5 Ekim 1990’da Konya’da doğmuştur. Yani şu an 32 yaşındadır.

Ünlü Youtuberın Boyu Kaçtır?

Son zamanlarda adını sık sık duyduğunuz Kaan Alkan’ın boyu 190 cm’dir. Kendisi sosyal medya üzerinden takip ediyorsanız formuna özen gösterdiğini de fark edebilirsiniz.

Nasıl Zengin Oldu?

lucifer

Amatör videoları ile bu tarz işlere başlayan Kaan Alkan katıldığı bir şarkı yarışmasından sonra tanınmıştır. Zaman içinde adını değiştirmiştir ve fiziksel değişimlere de başvurmuştur.

Lucifer Ne Anlama Geliyor?

Bu kelime son zamanlarda sıklıkla aranılan kelimeler arasında yer alıyor. Bu kelime kullanım amacına göre farklı anlama geliyor. Bu yüzden bu kelime ile karşılaşırsanız bağlama göre anlamın değişebileceğini hatırlayınız. Bu kelimenin Türkçe’de dört anlamı vardır.

Bunun yanı sıra bu kelime Hristiyanlık dini için genel olarak şeytan veya iblis anlamına gelir. Ayrıca Cehennemin efendisi olarak da kabul görmüştür.

Neden Böyle Bir Dil Kullanıyor?

Kaan Alkan bu tarz dilin daha gerçek olduğunu düşündüğü için böyle yaptığını söylüyor. Yani bir arkadaşı ile nasıl konuşuyorsa kameralar karşısında da böyle konuşmayı tercih ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Lucifer Katarsis Programına Konuştu: Ölümsüzüm!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!