USD32,27
EURO35,00
JPY0,207600
RUB0,363000
GBP41,48
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.417,64
BTC69.401,41

Konuma Göre Hava Durumu Gösteren Uygulamalar

konuma-göre-hava-durumu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuma göre hava durumu, herkesin öğrenme ihtiyacı duyduğu ve anlık takip etmek istediği konulardandır. Bu yüzden konuma göre hava durumu bilgisi veren mobil uygulamalar merak edilmektedir. Bu uygulamalar, bulunduğunuz konuma göre anlık olarak hava durumu bilgisi verir. Böylece hava durumunu güncel bir şekilde takip etmenize yardımcı olur.

konuma-göre-hava-durumu

Konuma göre hava durumu gösteren birçok uygulama bulunmaktadır. Fakat bunlardan bazıları özellikle konum açısından hatalı olabilmektedir. Hava durumu bilgisi veren mobil uygulamalarda doğru konumu göstermesi ve güncel verileri vermesi çok önemlidir. Bu nedenle bulunduğunuz yere göre hava durumu gösteren uygulamaları bilmek önemlidir.

Konuma Göre Hava Durumu Takibi Neden Önemli?

Hava durumu, insanların neredeyse tüm planlarında dikkate almaları gereken bir faktördür. Bir tatile çıkacağınızda, davet edildiğiniz bir yere gideceğinizde, bir organizasyon için zaman belirleyeceğinizde hep hava durumuna bakarsınız. Hatta en basitinden dışarı çıkacağınız zaman bile hava durumuna göz atarsınız. Çünkü hava durumu, insanların gündelik ya da haftalık planlarını etkiler.

konuma-göre-hava-durumu

Konuma göre hava durumu bilgisi almada önemli olan 2 şey vardır: Güncel bilgi almak ve doğru konumdan bilgi almak. Bu yüzden doğru veriler sunan uygulamalar kullanmak çok önemlidir. Bunun dışında, hava durumu bilgisi belli zaman aralıklarına göre sunulabilir. Örneğin 24 saatlik hava durumu, 1 haftalık hava durumu vb.

Konum Hava Durumu Saatlik Bir Şekilde Takip Edebilirsiniz

Hava durumunu saatlik bir şekilde takip edebilirsiniz. Yani havanın o günün sabahından gün bitene dek hangi saatlerde hangi sıcaklıkta olacağını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra havanın durumunu da saatlere göre takip edebilirsiniz. Hangi saatte güneşli, hangi saatte rüzgarlı hangi saatte bulutlu, hangi saatte yağışlı görebilirsiniz. Hatta son zamanlarda etkili olan yağmurlar devam edecek mi gibi spesifik sorulara dahi cevap bulabilirsiniz.

konuma-göre-hava-durumu

24 saatlik hava durumu takibi hayatınızı son derece kolaylaştırır. Çünkü gündelik işlerinizi buna göre planlayabilirsiniz. Özellikle dışarı çıkacağınız zamanı buna göre belirleyebilirsiniz. Yani oturduğunuz yerde, evde hava durumu takibi ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Hava Durumunu Uzun Vadede Görebilir misiniz?

Televizyonlardaki hava durumu programları genelde o günün hava durumunu verirler. Fakat konuma göre hava durumu gösteren uygulamalar uzun vadede hava durumu bilgisi de verir. Böylelikle meteorolojinin hava durumu verilerine göre hayatınızı daha iyi planlayabilirsiniz.

konuma-göre-hava-durumu
konuma göre hava durumu

Teknolojinin geldiği son noktayla beraber meteorologlar, hava durumuna ilişkin uzun vadede tahminler yapıyor. Meteorolojinin gelecek aylara ilişkin hava durumu tahminleri sayesinde önünüzü görebiliyorsunuz. Gelecek hafta havanın nasıl olacağını aşağı yukarı bilebiliyorsunuz. Örneğin hava kaç derece olacak, yağış olacak mı gibi sorulara cevap bulabiliyorsunuz. Konuma göre hava durumu gösteren uygulamalar şu sürelere göre de bilgi sunuyor:

Konum hava durumu 10 günlük
Konum hava durumu 15 günlük
Konum hava durumu 30 günlük

Hava Durumu Tahminlere Neye Göre Yapılır?

Hava durumu tahminleri neye göre yapılır, nasıl yapılır? Özellikle kullanıcılar bu soruları sıkça soruyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahminlerini yaparken oldukça titiz çalışıyor. Bu çalışma esnasında gözlem istasyonları ile havadan, karadan ve hatta denizden elde edilen veriler inceleniyor. Bu tahminler, özellikle uzmanlarca yorumlanan veriler üzerinden yapılıyor.

konuma-göre-hava-durumu

Türkiye’de iki binden fazla sayıda otomatik meteoroloji gözlem istasyonu var. Bu istasyonlar; sıcaklık, rüzgar, basınç, nem gibi verileri toplayıp merkeze gönderiyor. Bunun sonucunda yorumlarla birleşen gözlemler tahmini oluşturuyor.

Hava Durumu Uygulamaları Nelerdir? Otomatik Hava Durumu Uygulamalar

Hava durumu uygulamaları herkesin hayatında çok önemli bir yere sahip. Çünkü bu uygulamalar sayesinde hava durumuna ilişkin bilgileri cebinizde taşıyorsunuz. Hatta bu bilgilere bir tıkla ulaşıyorsunuz. Özellikle otomatik olarak hava durumunu gösteren uygulamalar işleri çok kolay hale getiriyor.

konuma-göre-hava-durumu

Bulunduğunuz yere göre hava durumu gösteren uygulamalar sayesinde rahatlıkla plan yapabilirsiniz. Bu uygulamalar internetiniz açık olduğu ve konum bilginiz iletildiği sürece doğru veriler sunar. Bu yüzden konum bilginizi açmayı unutmayın. Bu uygulamaların sunmuş olduğu hava durumu verileri anlık olarak güncellenir. Yani hava durumu değiştiğinde uygulamadaki veriler de değişir.

Konuma Göre Hava Durumu Gösteren Uygulamalar Hangileridir?

Mobilde ve bilgisayarda hava durumunu çeşitli araçlarla takip edebilirsiniz. Hava durumunu takip etmeniz için geliştirilen birçok mobil uygulama vardır. Bu sayede hava durumunu öğrenmek çok kolay hale gelecek. Bu uygulamalar IOS ve Android işletim sistemlerinde bulunmaktadır. Yani App Store’dan ve Google Play Store’dan indirip kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalar otomatik hava durumu verisi sunar. Hatta bu verileri telefonunuza bağladığınız akıllı bileğinizde ya da akıllı saatinizde de görebilirsiniz. Özellikle internetiniz açık olduğu ve konum bilginizi doğru girdiğiniz sürece güncel verileri alabilirsiniz. Konumunuza göre hava durumu bilgisi veren mobil uygulamalar aşağıda verilmiştir.

konuma-göre-hava-durumu

Özellikle listenin başındaki uygulamalar en iyileridir. Çünkü bunlar en akıllı algoritmaları kullanan, en doğru verileri ve tahminleri sunan ve dünya çapında kullanılan uygulamalardır.

  • Accu Weather Hava Durumu
  • Weather Underground
  • Dark Sky Weather
  • Flowx
  • Hava Durumu ve Radar
  • Meteoroloji Hava Durumu
  • Yahoo Hava Durumu
  • YoWindow
  • Overdrop
  • Today Weather

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Konuma Göre Hava Durumu Gösteren Uygulamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!