USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

En İyi Kitap Okuma Uygulaması Listesi

kitap-okuma-uygulamasi
Kitap okuma uygulaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kitap okuma uygulaması ile hem daha hızlı hem de daha geniş kütüphane özellikleriyle e – kitap uygulamasından faydalanmak istemez misiniz? Dilediğiniz yerde dileğiniz kitap türünü seçme şansı vermesiyle zaman ve mekan sınırlamasını ortadan kaldırması büyük avantaj sağlamaktadır. 

Bunun yanında hareket halindeyken dahi sesli okuma, dilediğine ulaşma imkanları kitapseverlerin oldukça hoşuna gitmektedir. İster telefondan kitap okuma uygulaması ister tablet isterseniz de kitap okuma uygulaması pc üzerinden her yolu kullanabilirsiniz. Kısa, mesajdan faturaya kadar akıllı telefon veya tabletleri yöneten bu ücretsiz uygulamalar, artık e – kitap alanında da kendini göstermiştir. Peki kitap okumaya yeni bir boyut kazandıran e – kitap okuma uygulaması hangileridir? 

Kitap Okuma Uygulaması Ücretsiz Öneri Listesi 

kitap-okuma-uygulamasi

Kitapları seviyor fakat raf alanınız azalıyor mu? İşte tam da bu noktada e – kitap ücretsiz oku ile birbirinden farklı kategorilerde dilediğiniz kitabı geniş yelpazeli kitap üzerinden okuma şansını yakalayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, aşağıdaki uygulamalardan birine kitap okuma uygulaması indir komutu vermenizdir.

Bu konuda Google ücretsiz kitap okuma uygulaması sizlere farklı seçenekler sunacaktır. İşte en iyi kitap okuma uygulaması ücretsiz ve ücretli uygulamalar şunlardır;

Kitap Okuma Uygulaması Listesi 
Google Play Kitaplar
Amazon Kiddle
Aldiko
Moon Reader
FB Reader
Bluefire
Scribd
Nook
Marvin
Kobo
Wattpad
Overdrive
Media 365
Cool Reader
Librera
Kybook 3
Read Era

1- Google Play Kitaplar

kitap-okuma-uygulamasi

Google kullanıcılarına kapsamlı kitaplık seçeneği sunmaktadır. Bu konuda en iyi kitap okuma uygulamaları Türkçe ücretsiz seçeneklere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretli seçenekler de vardır. Geniş kütüphane seçeneği yanında, oldukça sade ve kolay arayüzü ile de kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştır. Diğer yandan; 

 • Sesli kitap okuma uygulaması alanında da başarılıdır.
 • Temel olarak indirme işlemi ücretsiz olsa da bazı kitaplar ücretlidir. 
 • Ayrıca başka platformlardan indirdiğiniz ePub uzantıdaki kitapları, bu uygulamada açma şansınız da vardır.

2 – Amazon Kiddle 

Ücretsiz kitap uygulaması içinde yer alıp, en popüler olma yolunda ilerleme sağlamaktadır. Romantizmden tarihsele, kurgusal olmayandan kurguya varana kadar tüm kategorileri ile oldukça geniş yelpazelidir. Bu uygulama; 

 • Yazı tipi, satır aralığı, kenar boşluğu gibi alanlarda özelleştirme yapıp, istediğiniz kitapları da koleksiyon şeklinde düzene sokar. 
 • Türkçe kitap okuma uygulaması konusunda ihtiyacınıza tam olarak cevap vermese de belki de İngilizce kitaplar için kullanabileceğiniz en iyi uygulama olarak görebilirsiniz.

3 –  Aldiko 

kitap-okuma-uygulamasi

Kitap okuma uygulaması APK işletim sistemli İOS ve Android akıllı telefon ya ya tablet gibi cihazlar tarafından desteklenen uygulamadır. Ayrıca PDF Kitap okuma uygulaması formatına sahip kitaplara kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Diğer yandan Adobe DRM ile şifrelenmiş kitapları da okuma şansı vermektedir. Kullanıcılarına kişiselleştirilmiş arayüz seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında; 

 • Kitap üzerinde gezebileceğiniz yer imi imkanı sağlar. 
 • Kitapları kategorize edebilme imkanı yanında, kitaplarda etkiletleme fırsatı da tanır. 
 • Ayrıca kelime vurgulama ve not ekleme özelliklerine sahip premium sürümü vardır.
 • İngilizce, Almanca, İtalyanca, Çince, Fransızca, İspanyolca dillerini destekler özelliktedir.

4 – Moon + Reader

Türkçe başta olmak üzere Çekçe, İtalyanca, Almanca, Lehçe, Fransızca gibi 42 yabancı dili desteklemesi ile geniş kullanım ağına sahiptir. Ayrıca; 

 • Chm, umd, txt, ara, zip, PDF, ePuB ve OPDS uzantılı dosyaları desteklediği için, kolay kullanım imkanı verir. 
 • Boşluk, kenar boşluğu, yazı kalınlığı, yazı tipi gibi birçok ayara sahiptir.
 • Ayrıca gündüz ve gece olmak üzere iki ayrı modu vardır. 
 • Diğer yandan satırlar arasında kaydırma hızını özelleştirebilirsiniz. 
 • Yatay ekran destekli, kitaplık tasarımı formatında arayüze sahiptir. 
 • Yüksek görüntü kalitesi ile fonksiyonel okuma sağlayabilirsiniz.
 • Okuma istatistiği tutabilirsiniz. Parola ile koruma özelliğine sahiptir.
 • Farklı temalarda desteklenen pro versiyonu da vardır.
 • Reklamsız okuma seçeneği de sunar.

5 – FBReader

kitap-okuma-uygulamasi

Kullanıcılarına metnin yazı tipini ve rengini değiştirme fırsatı sunar. İngilizce, Fince, Fransızca, Rusça, İtalyanca gibi 14 dili desteklemektedir. Ayrıca; 

 • Txt, mobi, doc, ePub gibi formatları desteklediği için, kolay kullanım imkanı verir.
 • Gece modu ile göz sağlığınızı yormadan da kitap okuma özelliğine sahiptir.
 • En iyi kitap okuma uygulaması ücretsiz seçenekler arasındadır.
 • Gömülü görselleri açma ve otomatik heceleme özelliklerine de sahiptir. 
 • Ayrıca okuyucular için kitabın son kısmını ve son kitabı hafızasında tutma özelliği de bulunmaktadır.

6 – Bluefire 

EPub ile PDF uzantılı dosyaları indirip okuyabileceğiniz e – kitap uygulamalarından biridir. Metinlerin boyunu göz rahatlığına ayarlama, farklı tema seçebilme, gece modu seçenekleri ile pek çok imkan tanır. Ayrıca okuyucular bu kitap okuma uygulaması sayesinde, önemli yerlerin altını çizebilir, okuma sırasında kaldığı yeri bulabilir, kelime taraması yapabilir. Program içinde desteklenen dil İngilizce’dir.

7 – Scribd Kitap Okuma Uygulaması

kitap-okuma-uygulamasi

Birçok uzantıdaki dosyayı açabilen bu uygulama, 10 milyonun üzerinde dokümana ulaşmanıza olanak tanır. E – kitap yanında sesli kitap, çizgi roman hizmetleriyle dijital kütüphane hizmeti vermektedir. Almanca, İngilizce başta olmak üzere 90 dili destekler. 

8 – Nook Kitap Okuma Uygulaması 

kitap-okuma-uygulamasi

Genelde mobil cihazlarda gelişmiş okuma deneyimleri ile bilinir. 2,5 milyon civarında kaynak barındırmaktadır. Ücretsiz kitap, dergi ya da gazete okuyabilirsiniz. Ancak deneme süresi sonrasında, var olan kaynakları ücretli satın alma imkanı da sunmaktadır. Kitapların yazı tipi ve temasını değiştirebilir, diğer cihazlarla uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerini destekler.

9 – Marvin 

Okuduğunuz içeriklerin altını çizme, yazı tipinde değişiklik yapma, ekran parlaklığını ayarlama seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarında paylaşım yapma seçeneği de vardır. Bazı veri depolama alanlarından indirme de yapabilirsiniz. Aynı zamanda İngilizce ve Almanca dillerini destekler.

10 – Kobo

Okuduğunuz kelimelerin boyutu ve ekran parlaklığını ayarlama imkanı tanır. Ayrıca ekranı dikey ve yatay olarak kullanabilirsiniz. Okuma alışkanlığına uygun özellikleri sayesinde, kişiselleştirilmiş kütüphane imkanı da verir. Dokümandaki işaretli yerleri, tuttuğunuz notları ya da vurguları diğer cihazlar ile senkronize edebilir. Böylelikle dilediğiniz yerden aynı noktaya ulaşabilirsiniz. Türkçe başta olmak üzere Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Felemenkçe ve Portekizce dillerini destekler.

11 – Kitap Okuma Uygulaması Wattpad

kitap-okuma-uygulamasi

Kitap okuma uygulaması öneri arayanlar için ilk sıralarda yer alan uygulamalardan biridir. Hem kitap okuma hem de yayınlama fırsatı ile farkını göstermektedir. Ayrıca; 

 • Kullanıcılarına kendi kitabını yazıp paylaşma imkanı veren uygulamadan biridir.
 • Aynı zamanda en iyi kitap okuma uygulaması ücretsiz programlar içinde yer alır. 
 • 2006 yılından bu yana hizmet veren Wattpad kitap okuma uygulaması, iPhone ve Android platformunda kullanıcılarıyla buluşmaya devam etmektedir. 
 • Ayrıca internetsiz kitap okuma uygulaması içinde yer alması da ayrıcalığıdır. Yani çevrimdışı iken dahi kitap okuyabilirsiniz.
 • Geniş kütüphaneli, farklı kategorilerde kitap seçeneği ile hem programın mobil uygulaması hem de web sitesi üzerinden yararlanabilirsiniz. 

12 – OverDrive

ABD merkezli bu program, en eski kitap okuma platformlarından biridir. 1986 yılından bu yana hizmet vermeye devam etmektedir. Sahip olduğu zengin kütüphane seçeneği ile dünya genelinde en çok tercih edilen listede yerini almayı başarmıştır. Hem web sitesi hem de mobil uygulama üzerinden kullanabilirsiniz. 2023 yılından sonra Libby olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

13 – Media 365 Kitap Okuma Uygulaması 

kitap-okuma-uygulamasi

İşleyiş bakımından Wattpad ile benzerlik göstermektedir. Çünkü bu uygulama yazdığınız kitapları platformda yayınlama imkanı sunmaktadır.  Son dönemlerde insanların çoğu bu konuda büyük heves içindedir. Bunu da gösterecekleri yerlerden biri Media 365’tir. Ayrıca kendi yazarlarının yazmış olduğu kitaplara da buradan ulaşabilirsiniz. Uygulama marketleri üzerinden indirebilirsiniz. 

14 – Cool Reader

Android cihazları destekleyip, basit arayüze sahiptir. En belirgin ve önemli özelliği ise yazıyı sese dönüştürmesidir. Ayrıca bu özellik için ücret dahi ödemezsiniz. Mobi, dco, fb2, html uzantılı dosyalarda açma ve sayfa çevirme özelliği vardır. Gözleri yormayan ışık, yazı tipi boyutu ve sesli okuma özellikleri ile de farkını ortaya koyar. Diğer yandan; 

 • Dil destekli 
 • Dosya listeleme
 • Dosya açma
 • Kitap kataloglarını destekleme
 • Kitap içeriği 
 • Yazı boyutu ve tipi seçme 
 • Otomatik sayfa için yer imi 
 • Parlaklık ayarı
 • Arka plan sayfası
 • Gece ve gündüz modu
 • Sözlük desteği gibi android sürüm özelliklerine de sahiptir.

15 – Librera

kitap-okuma-uygulamasi

Basit arayüzlü Android sürüm destekli kitap okuma uygulaması içinde yer alır. Txt, html, PDF, ePub dosya uzantılarını destekler niteliktedir. Buradan çizgi roman, e – kitap, sesli okuma yapabilirsiniz. Tasarımı ile dikkat çektiği için kullanıcısı fazladır. Özellikle yabancı dil öğrenmek isteyenlere özel sesli okuma ve sözlük özellikleri vardır. Ayrıca gece modu ve yazı boyutunu ayarlama ile de her daim okuma fırsatı sunar.

16 – KyBook 3

Genellikle akıllı telefonlarda iOS işletim sistemine sahip kişilere özel kullanılan uygulamadır. Parlaklık, ekran modu, tema, renk, yazı karakteri, ekran kaydırma özellikleri vardır. ePub ve PDF dosyaları uygulamayı destekler. Ayrıca sesli okuma özelliği ile de kitapları kategorilere ayırma ve dinleme şansını yakalarsınız. 

17 – ReadEra

kitap-okuma-uygulamasi

Ücretsiz olup, android desteklidir. Reklamsız kitap okuma fırsatı sunar. Ayrıca dosya kaydedici, gece modu, sayfa ayarlama, yazı stili, satır aralığı, listeleme ve kataloglama işlemleri de yapmaktadır. Kitap okuma uygulaması internetsiz şekilde de yani çevrimdışı kullanma olanağı da sunar. Sınırsız kitap arşivi bulundurur. Diğer yandan gece okuma moduyla konforlu okuma imkanı da tanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gelişen teknolojiye bağlı olarak artık kitap okuma işi de dijital platform üzerinden yapılmaktadır. Hem istediğiniz alanda hem de yorulmadan, birbirinden değişik özellikleriyle herkesin kullanabileceği uygulamaları yukarıda görebilirsiniz. Ayrıca bu noktada merak ettiğiniz sorular üstünden de yardım alabilirsiniz.

1 – Telefondan e – Kitap Okunur mu?

Kitap okuma programı sayesinde artık akıllı telefonlardan kitap okumak mümkündür. Bunun için kablosuz ağ ve kitabı okuyacağınız uygulamayı indirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca indirmeden uygulama üzerinden okuyacağınız kitabı kaydederek de okuyabilirsiniz.

2 – Sesli Kitap Okumanın Yerini Tutar mı?

Sesli kitap dinlemek, kolaya kaçmak değildir. Aksine sesli kitap dinlemek, okumak ve dinlemek gibi kavramların beyindeki bölümlerini aynı anda çalıştırdığı için büyük yarar sağlar. 

3 – Kitap Okuyucu PDF Okur mu?

Kitap okuyuculardan istediğiniz PDF, belge, kitap, makaleyi okuyabilme şansına sahipsiniz. Dolayısıyla yapmanız gereken, istediğiniz kitabı cihazınızın hafızasına bu uygulamalardan biri ile yüklemektir.

4 – Dijital Kitap Okuma Nedir?

Elektronik cihaz kapsamında yer alan akıllı tablet ve telefon aracılığıyla e – kitap okuyabilirsiniz. Bunu dijital komutlar sayesinde sayfa çevirerek, internet üzerinden elinizde tıpkı kitap varmış gibi sağlayabilirsiniz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi Kitap Okuma Uygulaması Listesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!