USD31,20
EURO33,84
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,53
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.037,51
BTC61.112,21

Unutulmaz Keskin Nişancı Oyunları ve Rolleri

keskin-nisanci-oyunlari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keskin nişancı oyunları, macera ve aksiyon sevenler icin stres atmaya birebirdir. Genellikle keskin nişancı oyunları savaş oyunları silah oyunları kategorisinde fazlasıyla tercih edilir. Bu oyunlar belirli sitelerden oynanacağı gibi özellikle ücretsiz çevrimiçi de oynanabilir. İnternetsiz keskin nişancı oyunları için silah oyunları:1001 oyun Poki’yi tercih edebilirsiniz.

Keskin nişancı oyunları 3d sistemiyle oynanır. Sniper 3d : nişancılık oyunları, gerçeklik duygusunu özellikle sonuna kadar yaşayacağınız bir oyundur. “Keskin nişancı oyunları oyna” ya da “Keskin nişancı oyunları yükle” diyerek istediğiniz oyuna kavuşabilirsiniz.

Keskin Nişancı Oyunları Listesi

Nişancı oyuncuları, birinci veya üçüncü şahıs oyunları olarak kategorize edilmektedir. Birinci şahıs oyuncularda kamera sizi gerçek karakter gibi gösterirken diğer taraftan üçüncü şahıs oyunlarında omzunuzun biraz altında kalır. Okuyacağınız bu yazıda da üçüncü şahıs nişancı oyunları yer almaktadır. En iyi keskin nişancı oyunları hangileridir?

1 – Destroy All Humans 2 Reprobed Oyunu

Uzaylı istilası denemek istiyorsanız ancak arayıştasanız işte bu oyun tam sizlere göredir. Oyunun konusu Crypto’nun dünya hakimiyetini ele geçirmek istemesidir. Bunun için 9 silahtan oluşan bir cephaneliğe sahiptir. Ayrıca ışın silahlarını ve çeşitli gözlükleri insanlara eziyet etmek için kullanır. Oyunu Black Forest  geliştirmiş ve diğer taraftan THQ Nordic yayınlamıştır.

keskin-nisanci-oyunlari
Keskin Nişancı Oyunları

2 – Mafia Oyunu

2002 yılının Mafia serisinin ilk oyunudur. Taksi şoförü Tommy Angelo’nun gangstere dönüşünü, yükselişini ve hatta düşüşünü konu almıştır. Ayrıca Mafia dönemin en büyük keşfedilmesi gereken şehirlerinden birine de sahiptir. 2022 yılına ait üçüncü şahıs oyunlarının en iyilerinden biridir. Şu an yeni sürümü ile geliştirilmiş ve iyileştirilmiş olarak  karşınıza çıkmaktadır.

3 – Uncharted 2: Among Thieves Oyunu

Uncharted 2: Between Thieves, serisinin ilk oyunu olup iki yıl sonrasını konu almıştır. Nathan Drake’nin aradığı Chloe Frazer, Elena Fisher, Cintamani ve Shambhala’nın etrafında dönen olayları konu almıştır. Yapılan yorumlardan serinin  en iyi oyunu olduğunu anlarsınız.

Drake’in oradan oraya zıplaması, tırmanması, farklı siperler arkasına saklanması şeklinde oynanır. Atış mekaniğinin iyi kullanıldığı Uncharted 2: Between Thieves oyunu, 2009’da “Yılın en iyi oyunu” ödülüne layık görülmüştür.

4 – Alan Wake Oyunu

Remedy’nin geliştirdiği bu oyun, üçüncü şahıs oyunlarından biridir. Ne kadar aksiyon oyunu gibi görünse de, aslında iyi bir korku gerilim oyunu olarak bilinir. Oyun, yazar Alan Wake’nin kaybolan karısının gizemini çözmeye çalışmasını konu alır. Oyunun en ilginç tarafı romandaki olaylara korkutucu şekilde benzemesidir.

Bu oyunda sır dolu bir karanlık tarafından değişime uğrayan insanlar varken, aynı zamanda küçük bir kasaba olan Bright Falls da keşfedilir. Bu sır dolu karanlığı yok etmek için Alan Wake’nin kullandığı silah el feneridir. Oyunun 2021 Ramestered sürümü güncellenmiş haliyle hayli geliştirilmiştir.

5 – Star Wars: Battlefront 2 Oyunu

Star Wars, 40 yıldır tüm oyun kültürünün en büyük ve adından söz ettiren yapımlarından biri olmuştur. Bu oyunda ışın kılıcı kullanarak Yoda karakterine bürünebilirsiniz. Oyun her tarzdan oyuncu için, birbirinden farklı Star Wars karakterlerine sahiptir.

Oyuncular 14 farklı bölgede zafere çıkıp savaşıyorlar. Eğer ki savaşta iyi performans gösterirseniz; silah oyunları oyun skor derecenizi yükseltmek için, karakterinizi geçici olarak Luke Skywalker ya da Darth Vader gibi özel savaşçılara dönüştürebilirsiniz. Bu karakterler ile de keskin nişancı oyunu skor derecesini daha fazla katlayabilirsiniz.

6 – Keskin Nişancı Oyunları Dead Space

keskin-nisanci-oyunlari

Dead Space’nin içinde bulunduğu korku nişancı oyunlarından biridir. Visceral geliştirmiş, EA tarafından yayınlanmış olan bu oyunda; bilim kurgu ve korku bir aradadır. Uzak gelecekte çekilen oyunda mühendis olan Isaac Clarke’nin, İshimura gemisinde bulunan Necromorphs isimli düşman ordusuna karşı verdiği mücadele anlatılır.

Dünya hükümeti Maker adlı uzaylı eserin peşindedir. Bu eser alınırsa eğer, yeniden hakimiyet başlatılacağını inanılır. Bu oyun ile sonuna kadar bilim kurgu, korku ve gerilim temalarını hissedebilirsiniz.


Editör Önerisi: En Popüler Oyun Siteleri 2023 Listesi


7 – Rise Of The Tomb Raider Oyunu

Lara Croft’un, Kitezh şehrini keşfetme serüvenini konu alır. Oyun başarısından dolayı, yeni sürüm  Shadow of the Tomb Raider (2018) versiyonu ile platformlarda yerini almıştır. Özellikler aynı kalsa geliştirilmiş haliyle dikkat çekmiştir. Oyunda hayatta kalma şansını artırmak için Crystal Dynamics, avlanma sistemini  genişletmiştir. Ayrıca Croft karakterinin yeteneklerinde de gelişme görülmüştür.

keskin-nisanci-oyunlari

 8 – Tom Clancy’s The Division Oyunu

Rekabetçi nişancı kategorisinin en güzel örneklerindendir. Geliştirilmeye devam eden oyunun Ubisoft canlı deneyimi duyurulduğunda, nasıl heyecanlandığınızı hissetmemek mümkün değildir. Oyun soğuk ve karlı New York City’ de meydana gelen ölümcül virüs sonrası, şehrin savaş alanına dönüşünü konu almıştır. Alışveriş sonrası patlak veren bu virüs hızla yayılmaya devam etmiştir.

Oyun içinde birden çok rol yapma öğeleri de vardır. Dark Zones adı verilen alanlarda baskını ve zorlayıcı içerikleri ile dikkat çekmektedir. Oyunda çeşitli çevrimiçi modlar bulunmaktadır.(Survival, Resistance, Sikirmish)

 9 – Keskin Nişancı Oyunları Control

Oyunda hükümetlere güvenilmemesi gerektiği anlatılmaya çalışılmaktadır. Oyun Federal Kontrol Bürosu’nun  başkanı Jesse Faden etrafında dönmektedir. Sıkı ağızlı ketum Faden ile Hiss adındaki ölümcül düşman arasında yaşananlar anlatılmaktadır. Yıkım eşiğinde olan Faden’in Objects of Power’den yeni yetenekler kazanması gerekmektedir.

Faden, oyunda farklı kullanım alanlarına sahip özel bir keskin nişancı tüfeğine sahiptir. Tabancasını Charge formuna alarak kullanırsanız, tabancası patlayıcı bir roketatara dönüşmektedir. Pierce formunda kullanırsanız da silah, keskin nişancı tüfeğine dönüşmektedir. Faden ayrıca nesneleri kaldırıp fırlatma özelliğine de sahiptir. 

NOT : Oynanışı bakımından keskin nişancı oyunları fps3d ile benzerlik gösterir.

10 – Keskin Nişancı Oyunları Returnal

Yeni nesil oyunlarından biridir. Astronot Selena Vassos’un, Atropos Gezegeni’nde aradığı sinyali konu almaktadır. Farkında olunmayan uzaylı dünyasını keşfetmekle beraber, Vassos’un zaman döngüsünde sıkıştığı ve her ölümünden sonra yeniden dirilmeye yönelik aynı noktaya geldiği olay döngüsünü oluşturmaktadır.

Returnal iki yarıda oynanır ve her yarıda tamamlamanız gereken üç biyom vardır. Vassos ilk yarıda ölürse yeniden doğmakta ve tekrar savaşmak zorunda kalmaktadır. Vassos tabancası ve geniş yelpazeli Electropylon Driver denilen cephaneliğe sahiptir. 

11 – Red Dead Redemption 2 Oyunu

Vahşi Batı temasını sevenler için oluşturulmuştur. Bu oyunda, oyuncular kanun kaçağı Arthur Morgan’ı kontrol etmektedir. Oyun hikaye görevlerini tamamlamaktan çıkıp, kendinizi kaybedeceğiniz bir ortama dönüşmektedir. Vahşi doğada ata binip ağaç gölgesinde balık tutacaksınız veya  düşman avlamaktasınız.

Red Dead Redemption 2 oyununun ateş mekaniği, herkese hitap etmeyecektir. Ancak gerçeklik açısından fazlasıyla dikkat çekmektedir. Rockstar gerçekten bu oyun için hayli çaba harcamıştır.

12 – Keskin Nişancı Oyunları Sunset Overdrive

Insomniac Games’in geliştirdiği bu oyun, kıyamet ortamındaki mutantları durdurmak için yapılan mücadeleyi konu almaktadır. Sunset City nüfusu, FizzCo’nun enerji içeceğini içmekten dolayı korkutucu mutantlara dönüşmektedir. Mutant kalabalığına karşı mücadele vermeniz gerekirken, aynı zamanda FizzCo’nun da eski bir çalışanı olarak görev alacaksınız. 

Sunset Overdrive’da oyuncular farklı silahlara sahip olup uçar, kaçar ya da nesneleri hareketli kullanabilirler. 2014 yılında çıkış yapmış olup, yeni bir sürümü piyasada değildir. 

13 – Hitman World Of Assassination Trilogy Oyunu

keskin-nisanci-oyunlari

2016’da yayınlanan World of Assassination üçlemesi sebebiyle serinin popülerliği artmıştır. İlk oyunu bölüm bölüm yayınlanırken, diğer iki oyun tek seferde oyuncularıyla buluşmuştur. Oyunun amacı, Ajan 47 için belirtilen hedefleri yok etmeye çalışmaktır. Bunu yapmanın çeşitli yolları vardır.

Oyunda çok fazla kural yoktur. Tek yapmanız gereken şey, oldukça sessiz olmak ve  tespit edilmesi gereken yerleri bulmaktır. Üçlemedeki oyunları tamamladıkça, diğer oyunlara geçme şansınız artmaktadır.

14 – Resident Evil 4 Oyunu

Korku oyunlarından hoşlananlar için bir diğer seçenek de, Resident Evil 4 oyunudur. Oyun özel ajan Kennedy’nin, başkanın kızını Avrupa’daki bir tarikattan kurtarışını konu almaktadır. Diğer oyunlara kıyasla, silahlanma ve aksiyon açısından daha ileri seviyededir.

Capcom düşmanları vurduğunuz yerlere bağlı olarak, karakterlere farklı tepkiler de eklemiştir. Düşmanı vurduğunuzda dengesini kaybedip düşecekken, kaçmak ve kurtulmak için çeşitli alanlara sığınma teknikleri getirmiştir.

15 – Mass Effect 2 Oyunu

BioWar, Mass Effect 2’yi en iyi üçüncü şahıs oyunlarından yapmak için gerekli iyileştirmeleri yapmıştır. Cephaneden kullanılan mermiye, nişan alma mekanizmasından atış tekniğine kadar birçok şeyi geliştirmiştir. BioWare, oyunda komutan Shepard’ın görünmez şekilde köşelerde sıkışıp kalmasından kaynaklı hataları da yeniden düzenlemiştir. Bu iyileştirme sonrası üçlemenin en iyi oyunu olarak kabul edilmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Unutulmaz Keskin Nişancı Oyunları ve Rolleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!