USD32,22
EURO34,83
JPY0,205500
RUB0,351800
GBP40,94
EURO/USD1,08
BIST10.792,53
GR. ALTIN2.412,97
BTC67.756,09

Ünlü Seri Katil Jeffrey Dahmer Hakkında Bilinmeyenler!

effrey-dahmer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jeffrey Dahmer seri katiller arasında adını unutulmazlara yazdırmıştır. Bu tip tehlikeli insanların hayatımızda fazla olmasından çok onlara duyulan sempatizanlık şaşırtıcı derecededir. Bunlara ek olarak seri katillerin bahsedildiği birçok yapım da ekranlarda yerini almaya devam ediyor. Hayal ürünü yapımların yanı sıra gerçek suç hikayeleriyle de karşılaşıyoruz.

Netflix platformu popülerliğinin getirdiği dürtüyle izleyiciyi daha da memnun etmenin çabası içerisinde. Suç cinayet konulu dizi ve filmlerin arasından Dahmer dizisi, Jeffrey Dahmer hayatını gözler önüne sermektedir. Başladığı andan itibaren oldukça fazla izlenen dizi birçok dizi severler tarafından içerik bakımından olumsuz karşılanmıştır.

Jeffrey Dahmer Netflix Dizisi Konusu Nedir? Seri Katili Kim Canlandırdı?

effrey-dahmer
Jeffrey Dahmer

Bahsi geçen seri katil dizisi 10 bölümden oluşmaktadır. Biyografik bir yapımdır. Mini dizi kategorisine ait denilebilir. ABD’nin acımasız seri katillerinden biri olan J. Dahmer, Milwaukee canavarı veya yamyamı lakabına sahiptir. Dizinin başrolünde 1987 doğumlu Evan Peters yer alıyor.

Evan Peters Dahmer dizisi öncesi Bir Amerikan Suçu, X-Men Apocalypse yapımlarında rol almıştır. Adını duyurduğu ilk yapım American Horror Story dizisinde aldığı rol olmuştur.  Korku odaklı dizinin ardından büyük çıkışını tüyler ürpertici Dahmer dizisindeki rolüyle yapmıştır. Yeteneğini öyle sınırsız sergiledi ki izleyenler Jeffrey Dahmer seri katilinin tekrar hayat bulduğunu hissetti.

Dahmer – IMDB Puanıyla İzlenme Rekorunu Gözler Önüne Serdi!

ABD’de 1978-91 yılları arasında 17 cinayet işleyen Canavar: Jeffrey Dahmer’in hikayesi (Monster: The Jeffrey Dahmer Story) yankıları devam ediyor.  Başrolünde Evan Peters’in bulunduğu dizi haftada en çok izlenen İngilizce dizi olmuştur. Eylül 2022’de gösterime girmiş dizi büyük bir ses getirmiştir.

Canavar Dahmer’ın Hayatı Nasıldı? Jeffrey Dahmer Nasıl Öldü?

MSNBC ile yapılan 90 dakikalık röportajda Jeffrey’in çocukluğu da ele alındı. Belirtilen kan dondurucu bir bilgi ise çocukluğunda ölü hayvanlara olan ilgisiydi. Hayvanların içlerini merak ettiğini dile getirdiği bilgiler arasındadır. Annesi Jeffrey hakkında 15 yıldır düşüncelerini sakladığını kimseye açıklamadığını öne sürmüştür. Tabirinde bir normallik maskesi taktığını dile getirmiştir.

Dahmer’ın annesi akıl hastalığıyla mücadele etmekteydi. Bu hastalık daha sonra Jeffrey’e de konulmuştur. Anne Joyce Flint oğlu için en güzel sevgilim en iyi genç çocuktu cümlelerini kullanmıştır. Jeffrey çocukluğu mevzu bahis olduğunda biraz mesafeli olduğu gözlemlenmiştir.

1 – Baba Lionel Dahmer Oğlunun Seri Katil Olma Sebebini Fıtık Ameliyatına Bağladı!

Lionel oğlunun hayatında küçük yaşta fıtık ameliyatı olmak üzere birçok olay olduğunu belirtmiştir. Bu yaşadıklarının sefil hayatını etkilediğini öne sürmüştür. Ayrıca başının arkasına bir darbe aldığını da sözlerine eklemiştir. Bütün bunların 14, 15 yaşlarındaki özel anlarını etkilediğine inandığını açıklamıştır.

effrey-dahmer

2 – Joyce Dahmer’a Ne Olmuştur?

1991 yılı Jeffrey’in 16 cinayetle suçlandığı yıldır. Babası Lionel Dahmer 1994 yılında yazdığı kitapta Joyce’un hamileliğinin zorluğundan bahsetmiştir. Jeffrey’e hamile olduğu sıra aşırı mide bulantısı ve baş dönmesi yaşadığını ekstra fiziksel rahatsızlığının oluştuğunu belirtmiştir. Annenin ikinci hamileliği de ilki kadar zorlu geçmişti. David’in doğumuyla anne baba arasında kavgalar artmıştır.

Dahmer 10 yaşlarındayken anne Joyce bir ayını akıl hastanesinde geçirmiştir. Doğum sonrası psikoz teşhisi konulmuştur. Bir süre sonra Lionel ve Joyce boşanma kararı almıştır. David’i Wisconsin’e, Jeffrey’i Ohio’daki evlerine bırakmıştır. Baba bir otele taşınarak Jeffrey’i yalnız bıraktı. Lise son sınıfını 1978’de yalnız bitirmek zorunda kalmıştır. İlk cinayet o yıl gerçekleşmiştir.

3 – Jeffrey Yaşamak için Neler Yaptı?

Dahmer ilk cinayetini liseden mezun olup üniversiteye başlamadan önce işlemiştir. Küçük yaştan itibaren alkol takıntısı vardır. Bir dönem Ohio Eyalet Üniversitesi’nde okudu. Ardından babasının ısrarları üzerine orduya katıldı ve orada doktor olarak eğitildi. 1971 yılında Batı Almanya’ya gönderildi. Yine alkolü dengesiz kullanımı nedeniyle performansını kaybetti ve 1981’de terhis oldu.

Terhisinin ardından ona bir uçak bileti tahsis edildi. Kısa bir süre Florida’da şarküteri olarak çalıştı. Tekrar Ohio’ya dönme kararı verdi çünkü kazancının tamamını alkole yatırmıştı. Büyükannesinin yanına Wisconsin’e taşındı. Kan merkezinde kan alma uzmanı olarak iş buldu. Belirli bir süre sonra işten çıkartıldı, 2 sene işsiz kaldı.

1985 yılında bir çikolata fabrikasına haftada 6 gün çalışmak üzere işe girdi. Orada mikserden sorumluydu. Bu sıralar erkekleri öldürmeye onlara saldırmaya başladığı zamanlardı. 1987’de reşit olmayan bir gence uyuşturucu vermek ve ona saldırmak suçuyla tutuklandı.

effrey-dahmer

Editör Önerisi: Müge Anlı’nın Eşi Şinasi Yüzbaşıoğlu Kimdir?

4 – Dahmer Ne Zaman Yakalandı?

Dahmer çalıştığı çikolata fabrikasında öldürme işlerine de devam ediyordu. Durumu belli olana kadar da çalışmaya devam etti. 1991 yılında yakalandı. İtirafında 1978 yılı ile 1991 yılı arasında toplam 17 erkeği öldürdüğünü söyledi.

5 – Jeffrey Dahmer Ölümü Nasıl Gerçekleşti?

28 Kasım 1994 sabahı bulunduğu hapishanede dövülerek öldürülmüştür. Ölümüne sebep olan mahkumun adı Christopher Scarver’dır. Cesedi 1995 yılının Eylül ayında yakılmıştır. Fakat beynini koruma kararı almışlardır. Aile beynin otopsisi konusunda bilim adamlarına güvenmediği yönünde kararsızdır.

Anne Joyce oğlunun durumu hakkında bilgi alabilmek için beynin incelenmesini istemiştir. 1995 yılında bir yargıç beynin muhafaza edilmesi yönünde karara varmıştır. Sonuç olarak bulundukları eyalette J. Dahmer’in beyni hiç incelenemedi.

Jeffrey Dahmer Evi Neredeydi? Evi Hakkında Esrarengiz Detaylar!

13 yıl boyunca 17 genç erkeği canice öldüren Dahmer makaleler üzerinde cehennem olarak bahsedilmektedir. Jeffrey büyükannesinin yanında 9 yıl yaşadıktan sonra 924 North 25th Street’teki Oxford Apartments’ta yaşadığı belirtilmektedir. Dairesinde bulunan ceset kalıntıları nedeniyle tutuklanmasının ardından 1991 yılında bina yıkılmıştır.

Yıkılan bina yerine mahalle yeniden geliştirme girişimi ile tekrar düzenlenme kararı alınmıştır. Bu esnada arazide araştırmalar devam etmiştir. Issız arazide herhangi kalıntıya rastlanmadığı belirtilmektedir. Ölen kişilerin yakınları mahallenin bir anıt olması yönünde hemfikirken olayı hatırlatacağı yönünde kuşkuları nedeniyle vazgeçmiştir.

Jeffrey Dahmer David Dahmer Bağlantısı Nedir?

J. Dahmer 1960’larda büyüdüğü Amerika Birleşik Devletleri Ohio eyaletinde tek çocuk olarak statüsünü sürdürmüştür. 1967 yılında küçük erkek kardeşi dünyaya gelir. Onun doğumuyla elinde olan statü kesintiye uğrar. Dahmer erkek kardeşine isim verir. David adını seçer. Kardeşi David Dahmer hakkında bilgiler kısıtlıdır.

 Hapishanede ölen babasıyla birlikte kalan kişinin röportajında konu David Dahmer’a gelmiştir. Bahsi geçen kişi David’in adını değiştirdiğini belirtmiştir. Değiştirme kararından dolayı mahremiyetine saygı duyulmasını isteğini eklemiştir. Bu söylenilenlere rağmen Üvey anne bilgi verme konusunda tutucu olamamıştır.

Jeffrey Dahmer ve David Dahmer Kardeşler Nasıl bir Çocukluğa Sahipti?

Üvey anne Dahmer, Larry King’e verdiği röportajda David’in ikinci bebeğini beklediğini açıklamıştır. Sorular arasında iki kardeşin yakın olup olmadığı da vardır. Aralarında yedi yaş olduğunu kardeş olarak tamamen farklı özelliklere sahip olduğunu dile getirdi. Jeffrey Dahmer utangaç ve içe dönük, David ise coşkulu bir çocuktu dedi.

J. Dahmer David’in canlılığından oldukça rahatsızdı. Fakat ona olan sevgisinden şüphesi yoktu. Sinirlenme esnasında David’a sinirini ve öfkesini belli etmez fiziksel güç uygulamaya kalkışmazdı. J. Dahmer Kendi iç dünyasında duygularını yaşamakta ve kardeşine yansıtmamaya gayret ettiği görülmektedir.

Jeffrey Dahmer – Ekşi

Pek çok konunun ele alındığı site Ekşi Sözlük seri katil Dahmer hakkında fikirleri ortaya koymuştur. Canavar lakabıyla ele alınan Jeffrey site sakinleri tarafından yorumlanmıştır. Fakat siteye ait erişim engeli bulunduğundan mini dizi hakkında yorum içeriklerine ulaşılamamaktadır

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü Seri Katil Jeffrey Dahmer Hakkında Bilinmeyenler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!