USD32,87
EURO35,68
JPY0,213300
RUB0,378400
GBP42,47
EURO/USD1,08
BIST11.066,33
GR. ALTIN2.549,34
BTC66.486,63

İski Su Kesintisi Haberleri / Son Dakika İski Haberleri

iski-su-kesintisi
İSKİ su kesintisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İski su kesintisi ile ilgili haberler son dönemlerde vatandaşların dikkatini daha da çekmeye başlamıştır. Planlı ya da plansız yapılan arıza, bakım çalışması ya da baraj doluluk oranı derecesine bağlı kesinti olan yerler ile ilgili özellikle son dakika haberlerinden takip gerçekleştirebilirsiniz. 

İski Hakkında

iski-su-kesintisi

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İski) 1981 yılında İski Kanunu kapsamında (2560) İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuştur. Bu kuruluşun amacı, görevleri ve sorumlulukları şöyledir; 

 • İçme, endüstri ve kullanma suyu ihtiyacını yer altı ve yer üstü kaynaklarından sağlamak ve dağıtımını yapmak 
 • Kullanılan su ve yağmur sularını toplayıp, yerleşim alanlarından uzaklaştırmak ve zararsız şekilde boşaltma işlemi için tesis çalışmalarını yürütmek
 • Bölge içindeki deniz, nehir, akarsu gibi kaynakların temiz suları ile kullanılmış su kaynaklarının birleşimine engel olmak
 • Su ve kanalizasyon noktasında hizmet alanı içindeki belediye hizmetlerini yürütmek
 • İski su kesintisi başta olmak üzere bu kurum ile ilgili tüm işlemlerin takibini yapma konusunda yetkili olmak
 • Her türlü taşınır ve taşınmaz malı satın alma, ekonomik olarak değeri kalmamış araçları toplamak
 • Ayrıca İski’nin hizmetlerini yürüten kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçmek
 • Diğer yandan su kaynaklarını koruyup dereleri ıslah etme çalışmaları da mevcuttur.

İski Su Kesintisi Haberleri 

iski-su-kesintisi

İSKİ su kesintisi plansız ise özellikle ev hanımları için büyük sorun demektir. Özellikle son dönemlerde Avrupa ile Anadolu Yakası İstanbul’da belirli bölgelerde 12 Şubat 2024 tarihinde su kesintisi yaşanacağı yönündeki haberler oldukça dikkat çekmektedir. 

Ayrıca su patlamaları, İski su kesintisi olacak il ve ilçeler, planlı ve plansız su kesintileri için haberlere bakmanızda fayda vardır. Diğer yandan en güncel ve son dakika İski su kesintisi haberleri için Hedera Güncel internet sitesi üzerinden takip gerçekleştirebilirsiniz. 

İski Su Kesintisi Son Dakika Haberleri / 12 Şubat 2024 Su Verilemeyecek İlçeler

iski-su-kesintisi

İski, su kesinti yaşayacak yerleri açıkladı. Son dönemlerde İstanbul’da yoğun şekilde su kesintileri olunca vatandaş gözünü İski haberlerine dikmişti. Bu sebeple son açıklamaya göre İstanbul’da 12 Şubat 2024’te şu kesintisi yaşayacak olan ilçelerin listesini de yayınlamıştır. Peki bu liste içinde hangi ilçeler bulunur?

 • Beyoğlu
 • Esenler
 • Kadıköy
 • Maltepe
 • Sarıyer
 • Tuzla
 • Üsküdar

Ayrıca bu ilçelere ait kesinti zaman aralığını ve süresini detaylı şekilde aşağıdaki sorgulama yolları üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bugün İski Su Kesintisi Olan Yerler: İski Su Kesintisi Nasıl Öğrenilir?

iski-su-kesintisi

Zaman zaman arızalara bağlı çalışma, isale hat ve depoların tam dolmamasına bağlı basıncın istenen seviyeye çıkmaması, su kesintisi sebepleridir. Ayrıca kullanım yoğunluğundan ötürü de gecikmeli şekilde su verilmektedir. 

Peki İstanbul’da yaşıyor iseniz bulunduğunuz yerde su kesintisi olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Bunun anlamak için sorgulama yapmalısınız. Bunun için İski planlı olarak şu kesintisi yapacağı yerleri açıklamaktadır. Ayrıca telefon numarası ya da sorgulama ekranından hangi tarihler arasında kaç saat kesileceğini öğrenebilirsiniz. 

1 – İski Su Kesintisi Telefon Numarası Nedir? 

İSKİ Alo olarak da bildiğiniz numara 185 olup, yedi gün yirmi dört saat boyunca hizmet vermektedir. Sabit ya da akıllı telefon üzerinden Alo 185’i arayarak şu kesintisi olan ilçeleri, saat aralıklarını ve kesinti süresini detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca İstanbul dışı aramalar için ise 0212 185 00 00 telefon numarasını kullanabilirsiniz. 

Diğer yandan Alo 185 Çağrı Merkezi üzerinden sadece su kesintisi tarihlerini değil, aşağıdaki konular hakkında da bilgi alabilirsiniz. Peki bu konular nelerdir?

Diğer yandan Alo 185 numaralı servise Alo 153 Beyaz Masa Hattı İBB üzerinden de ulaşabilirsiniz.

2 – İski Su Kesintisi Sorgulama 

iski-su-kesintisi

İstanbul’da bölgeye göre zaman zaman su kesintileri yaşanmaktadır. Özellikle son yıllarda artan kesintiler sonrasında planlı hareket etmek adına sorgulama yoluna başvurabilirsiniz. Yani sorgulama ekranı telaşa gerek kalmadan ve mağduriyet yaşamadan önce telefon numarasına alternatif çözümlerden biridir.

İSKİ internet sitesi üzerinden gerek haber takibi, gerekse sorgulama yoluyla bulunduğunuz bölgenin kesinti durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için “İstanbul Su Kesinti Sorgulama Linki” üzerinden planlı kesintileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca e – devlet giriş üzerinden de “İSKİ Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü” sayfası üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kişilerin mağduriyet yaşaması adına ve daha planlı şekilde günü geçirmesi için en güncel haliyle İski su kesintisi haberlerine Hedera Güncel sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İski konusunda merak ettiğiniz diğer sorular için aşağıdan fikir alabilirsiniz. 

1 – Sular Kesildiğinde Nere Aranır?

Tüm arıza kayıtları için kesinlikle su abonesi numarasını vermeniz gerekir. O yüzden 185 Arıza İhbar Servisi hattını aramadan önce mutlaka abonelik numaranızı da yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca suyunuz kesildiğinde ise mahalle, sokak, cadde ve bina numarası bilgilerinizi de vermelisiniz.

2 – İski Özel mi Devlet mi? 

İstanbul ve Su Kanalizasyon İdaresi, İBB’ye bağlı kamu tüzel kişiliği olan ve müstakil bahçeli bir kuruluştur. İSKİ personeli ise 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu hükmüne tabidir. 

3 – İski’ye Nasıl Abone Olunur?

İski abonelik işlemleri internet üzerinden ve e devletten yapılmaktadır. Yani web sitesi üstünden ister ilk abonelik oluşturabilir isterseniz de başka kimsenin aboneliğini alabilirsiniz. Bu durumda sadece isim değişikliği işlemi yeterli olacaktır.

4 – İski Abonelik İptali Kaç Gün Sürer? 

Müşteri temsilcisi görüşmesinde kişisel bilgileri doğru şekilde vermelisiniz ki abonelik iptali gerçekleşsin. Teminat bedeli iadesi için de sizden istenen IBAN numarasına 3 ile 5 gün içinde para iadesi yapılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İski Su Kesintisi Haberleri / Son Dakika İski Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!