USD33,03
EURO35,94
JPY0,216100
RUB0,387400
GBP42,62
EURO/USD1,08
BIST10.889,04
GR. ALTIN2.505,83
BTC64.187,25

7 Adımda Keşfete Düşürecek İnstagram Video Oluşturma Taktikleri 

instagram-video
İnstagram Video
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnstagram video ve son dönemlerin en popüler paylaşımlarından olan reels videoları, takipçileri ve platform bakımından sevilmektedir. Yani öne çıkarak daha fazla kullanıcıya ulaşmanızın aslında yolunu bu şekilde bulabilirsiniz. En etkili video oluşturma taktikleri sayesinde hem daha fazla tanınırlık hem de içerikleri kaliteli videolar oluşturabilirsiniz. Peki bu taktikler nelerdir? 

İnstagram Video Oluşturma Taktikleri 

İnstagram en yeni ve en popüler paylaşıma yarayan reels videoları, herkes tarafından fazlasıyla sevilmiştir. Yani bu videolar sayesinde daha fazla ön plana çıkıp takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda etkili içeriklere de imza atabilirsiniz. Peki bu taktikler nelerdir?

 • Reels algoritmayı keşfedin.
 • Trendleri takipte kalın.
 • Kendi stilinizi oluşturun.
 • 15 saniye ile yetinmemeye çalışın.
 • Müziği kestiğinizde stratejik düşünün.
 • Altyazıları kullanırken ise yarar olduğunu iyice emin olun.
 • Kapak fotoğraflarını dikkat çekici ve anlaşılır yapın.

1 – İnstagram Dünyasını Keşfedin! 

instagram-video

Ne yaparsanız yapın önceliğiniz, girmiş olduğunuz tüm işlerde bulunduğunuz dünyayı keşfetmek olsun. Yani instagram için hangi etkilerin öne çıktığını bilmeniz bile sizi bir adım öne atacaktır. Dolayısıyla İnstagram dünyasında en çok takip çeken videolara göz gezdirin.

2 – Popüler Konuları Takip Edin! 

Trendi yani popüler olan konuları takip etmek, kişilerin güncele olan ilgisinden dolayı oldukça mühimdir. Yani bazı konular, görüntüler ya da sesler daha çok takip edildiği için gündemi bilmenizde fayda vardır. 

3 – Kendi Stilinizi Yakalayın!

instagram-video

Popüler olan her şeyi kendi özgünlüğünüzü katmadan yapmaya çalışmak, zamanla unutulmanıza sebep olabilir. Dolayısıyla birçok kullanıcı özgün, doğal ve kendi tarzı olan kişileri takip eder. Ancak bu şekilde dikkat çekebilirsiniz ve kalıcı olabilirsiniz. Diğer deyişle ilk önceliğiniz yansıtacağınız bir duruşunuzun olmasıdır. 

4 – İçerikler için 15 Saniye ile Yetinmeyin!

İnstagram sosyal medya platformu zaman sınırı 15 ile 90 saniye arasında değişiklik göstermektedir. Yani yeni başlayan kişiler için belki de 15 saniye dahi doldurması zor olan bir süreyi kapsayabilir. Ancak genellikle kullanıcılar 30 ve 60 saniye arasındaki videolara daha fazla ilgi göstermektedir. Diğer yandan 90 saniye de uzun olacağı için ideal süre oranını bu şekilde ayarlamaya özen gösterin.

5 – Video Müziklerini Keserken Stratejik Davranın! 

instagram-video

Her ne kadar İnstagram içerikleri için müzik seçimi önemliyse, müziğin doğru zamanda başlaması ve bitmesi de o kadar önemlidir. Yani müzik başlasın ve bitsin diye düşünmeniz yanlıştır. Dolayısıyla video ile bütünlük oluşturacak şekilde başlama, zirveyi görme ve bitme zamanını siz kendiniz ayarlamalısınız.

6 – İşe Yarayan Altyazı Seçiminde Bulunun! 

Pek çok kişi reels videolarını sesini kapatarak izler. İşte tam da bu noktada ses kapalı iken dahi videoyu anlamak amaçlı işlevsel altyazı seçimi çok önemlidir. Ancak bütün ekranı kapatacak şekilde bir alt yazı eklemeyin. Ayrıca kolay okunan altyazıları ekleyin. Bunun yanında altyazıların dikkat çekici olması da kullanıcıların sesi açmasına yol açacaktır.

 7 – Dikkat Çekici ve Anlaşılır Kapak Fotoğrafı Ekleyin! 

instagram-video
İnstagram Video

Reel videolarındaki kapak fotoğrafı, ilk izleme ve dikkat çekicilik açısından oldukça önemlidir. Çünkü kullanıcılar bir videoyu izlemeden önce kapak fotoğrafına göre karar verirler. Dolayısıyla hem içeriğiniz hakkında bilgi vermiş hem de özet olarak ne anlatmak istediğinizi bu şekilde göstermiş olursunuz. Ayrıca dikkat çekip, içerikle ilgisi olmayan kapak fotolarını da kesinlikle tercih etmeyin.

İnstagram Videoları İndirme Nasıl Yapılır? 

Cihazınızın durumuna göre video ve reels indirirken bazen İnstagram video dönüştürücü uygulamalarından faydalanmakta yarar vardır. Yani bir içeriği indirmeden önce şu adımları takip ederseniz kendi cihazınızda kolayca erişim sağlayabilirsiniz; 

 • İndirmek istediğiniz içerik bağlantısını hesabınızdan bulun ve kopyalayın.
 • Ardından İnstagram uygulamasına giriş yapın. Buraya kopyaladığını yapıştırın. 
 • Sonrasında indirmek istediğiniz fotoğraf ya da videoları İnstagram video indir MP3 veya İnstagram video indir MP4 formatında indirin.
 • Dönüşüm olana kadar  bekleyin.

1 – İnstagram Video İndir 

instagram-video

İnstagram videoları oluşturmak için birbirinden farklı reels ve videoları indirmenin yöntemleri bulunur. Bu yöntemler sayesinde, ister tablet isterseniz de telefon gibi cihazlarda uzun yıllar içerikleri saklı tutabilirsiniz. Ancak bu içerikleri indirirken mutlaka telif haklarına uygun şekilde indirmenizde fayda vardır. Ayrıca içerikleri doğru amaçla kullanmalısınız. Dolayısıyla telefonunuzdan İnstagram video indirmek için şu adımları takip edin; 

 • Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun. Google Chrome ya da Safari gibi indirme tarayıcılarından yardım alabilirsiniz.
 • Ardından hesabınıza giriş yapın.
 • Sonrasında beğendiğiniz İnstagram video kısmını bulun. 
 • Sonrasında sağ üst taraftaki üç çizgi işaretinden “Bağlantıyı Kopyala” bölümüne tıklayın.
 • Ardından güvenilir bir İnstagram video indirme uygulaması seçin. 
 • Açılan pencereye daha önce kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın . 
 • Son olarak “İndir” veya “ Download” seçeneğine tıklayıp telefona indirin.
 • Galeriye giderek indirdiğiniz içeriklere göz atın.

2 – İnstagram Video İndirme iPhone 

instagram-video

Instagram’da video ve reels indirme iPhone ya da Android gibi akıllı telefon seçenekleri için özel uygulamalar ve programlar ile yapılmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek iPhone için gerekli yolu bulabilirsiniz; 

 • Öncelikle uygulamayı indirip açın. Ardından İnstagram hesabına giriş yapın.
 • Sonrasında beğendiğiniz reels ya da videonun paylaşım bağlantısını kopyalayın.
 • Tekrar indirdiğiniz uygulamaya dönün ve giriş kısmına yapıştırın.
 • “İndir” veya “Download” kısmına basarak cihazınıza kaydedin.

3 – İnstagram Reel Video İndir

İnstagram sosyal medya platformunda bazen çok beğeneceğiniz içerik ya da videolar ile karşılaşabilirsiniz. Peki reel videoları nasıl indirebilirsiniz? 

 • Yine aynı şekilde öncelikle İnstagram reels İndir için mobil uygulama seçeneklerinden faydalanın. Bu uygulamalardan birini indirin.
 • Uygulama indikten sonra açıp, kendi İnstagram hesabınıza giriş yapın. 
 • Burada beğendiğiniz içeriği paylaşım bağlantısından kopyalayıp, indirdiğiniz uygulamanın giriş kısmına yapıştırın.
 • Ardından “İndir” düğmesine basın. 

4 – İnstagram Video İndir Story 

instagram-video

Hikayeler günlük hayatın video ve fotoğraflarla herkes ile paylaşılması yoludur. İnstagram üzerinden başkasına ait hikayeleri indirmek için takip etmeniz gereken adımlar şöyledir; 

 • Öncelikle video indirme uygulamasından birini indirin.
 • Sonrasında beğendiğiniz hikayenin bağlantısını, hesabınızdan kopyalayın.
 • Ardından kopyaladığınız bağlantıyı indirdiğiniz programın arama kısmına yapıştırın.
 • Hikayenin yüklemesinden sonra “Dowland” ya da “İndir” butonuna basarak cihaza kaydedin.

İnstagram Reel Video Hazırlama

Bu platform hemen herkesin şu an takipte olduğu geniş bir ağdır. Buraya attığınız videolar sayesinde belki de binlerce takipçi kazanabilir ya da içerikleriniz tahmin ettiğinizden fazla izlenebilir. Dolayısıyla video nasıl hazırlanır öncelikle bunu bilmelisiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin. 

İnstagram Video İndirme Programı

instagram-video

İnstagram’da aylık olarak bir milyarı aşan kullanıcı kitlesi olduğundan haberiniz var mıydı? Özellikle İnstagram sosyal medya alanında yeni bir kültür oluşturmuş vaziyettedir. Artık haberden siyasete, eğlenceden spora varana kadar her içeriği burada bulma imkanınız var. Dolayısıyla bu kadar yaygın olması da video indirme programlarının araştırmalarını doğrular şekilde kendini göstermektedir. İşte en çok kullanılan video indirme uygulamaları şunlardır; 

 • Downloader For İnstagram
 • İnstasave
 • İnsta Downloader
 • GradeSaver
 • V3 toys
 • Snap Downloader ( Twitter video Download yani Twitter video indir için de kullanacağınız uygulamalardan biridir.)
 • Dre Down 
 • Snaptube 
 • İnsaver 

Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram gibi sosyal ağ platformlarını daha etkin ve verimli kullanmanız için gereken bilgiler yukarıda verilmiştir. Özellikle yeni başlayanlar için rehber niteliğindeki bu yazı ile ilgili diğer sorular da aşağıda yer almaktadır. 

1 – Instagram Video Geçişleri Nasıl Yapılır?

İnstagram hikaye kamerasını açtıktan sonra “Reels” simgesine dokunun. Ardından reels sekmesi ve sağ üst kameraya basın. Artık video ekleme, düzenleme, ses ekleme, kaydetme gibi işlemleri yapmaya hazırsınız.

2 – Reels Videoları Kaçta Atılmalı?

Çoğunlukla sosyal medya uzmanları tarafından en uygun saat, öğle 12.00 ile 13.00 arasında ya da akşam 19.00 ile 21.00 arasındadır. Diğer yandan hafta sonu istediğiniz saatte paylaşım yapabilirsiniz.

3 – Reel Keşfete Nasıl Düşülür?

Bunun için üç kriter kaliteli içerik, iyi bir zamanlama ve güncel içerik kullanmaya dayanır. Bunlar fotoğraf ya da videolarınızı keşfete çıkarmak için yeterli olsa da paylaşım ve hashtag için keşfete düşmek en iyi zamanı bilmeniz gerekir. 

4 – Instagram En Çok Beğeni Hangi Saatte?

En çok beğeniler genellikle sabah ilk uyanır uyanmaz, yani 08.00 ile 10.00 arasındadır. Ayrıca en çok beğeni istiyorsanız, akşam 17.00 sonrasında paylaşım yapmaya önem verin.

5 – Keşfete Çıkmak için Ne Yapmalıyım?

İnstagram üzerinden keşfete düşmeniz için öncelikle belirli sayıda takipçi kitlesine ulaşmalısınız. Ayrıca beğeni oranı da bu doğrultuda ilerlemelidir. Bunun yanında hesabınız yeni ve organik olmayan hesabınız var ise de keşfete düşme ihtimaliniz azalır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
7 Adımda Keşfete Düşürecek İnstagram Video Oluşturma Taktikleri 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!