USD32,21
EURO34,98
JPY0,206800
RUB0,360000
GBP41,12
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.425,57
BTC68.821,48

10 İngilizce Öğrenme Uygulaması ile Hızlı Öğren!

ingilizce-ogrenme-uygulamasi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngilizce öğrenme uygulaması İngilizce dilini akıcı bir şekilde öğrenmeye yarayan teknoloji nimetlerindendir.  Çoğu uygulamanın ücretsiz ve istendiği an kullanabilme özelliği, çalışanlar ve okuyan öğrenciler için avantaj olarak görülmektedir. Zamanın büyük gereklerinden olan bu dil, dünya genelinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu nedenle kurslara ve İngilizce öğrenme uygulaması programlarına talep giderek artmaktadır.

Yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler zaman ve para sorunu yaşadıklarından bu hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır. İşte tam bu sırada imdada dil öğrenme uygulamaları yetişmektedir. Size kalan sadece düzenli çalışmak ve fazlaca pratik yapmaktır. Böylelikle istediğiniz her an kendinizi geliştirir, hayallerinize bir adım daha yaklaşırsınız. İstediğiniz iş fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

İngilizce Öğrenme Uygulaması Arasında En Çok Tercih Edilen 10 Uygulama

ingilizce-ogrenme-uygulamasi

Yabancı dil eğitimi çocuk yaştan itibaren okullarda belirli düzeyde verilmektedir. Verilen bu eğitim, kurslara gidilmediği, dil hayata geçirilmediği sürece tam anlamıyla öğrenilmemektedir. Öğrenmeyi kolaylaştıran bu uygulamalar, dile ait gerekli tüm bilgileri vermektedir. Ayrıca İngilizce öğrenme uygulaması platformlarında dil arkadaşları ile sohbet ederek pratik yapılabilme özelliği de bulunmaktadır.

Evrensel bir dil olan İngilizceyi öğrenmek başta özellikle herkes için zor gelmektedir. Bunun en büyük nedeni ise her dilde olduğu gibi İngilizcenin de kendine ait kurallarının olmasıdır. Aynı zamanda ezberlenmesi gereken kelimeler fazladır. Bu gibi durumlarda imdada İngilizce öğrenme uygulaması çeşitleri yetişmektedir.  Birçok yabancı dil öğrenme siteleri ücretsiz oluşuyla ilgi çekmektedir.

Doğru uygulamayı seçerek hızlı ve akıcı İngilizce konuşmak mümkün olmaktadır. Sunulan İngilizce uygulaması türleri ücretsiz olmakla beraber her zaman kullanıma açıktır. Zaman meselesini sıkıntı edenler için bu durum büyük avantaj sağlamaktadır. Yurtdışı hayali kuranlar, yurtdışında eğitim almak ya da işinde daha ileri seviyelere ilerlemek isteyenler için birçok uygulama bulunmaktadır.

1 – Flalingo

7/24 istediğiniz profesyonel öğretmenler aracılığıyla Online derslere katılabileceğiniz, geçmiş dersleri tekrar tekrar izleyebileceğiniz bir İngilizce öğrenme uygulaması çeşididir. Yapılan dersler en az 3 yıl tecrübeli öğretmenlerle görüntülü yapılmaktadır. Öğrencilerine dünyaca önemli İngilizce kitaplarına da ücretsiz ulaşım sağlamaktadır. Öğrenme seviyenizi öğreneceğiniz takip sistemine sahiptir.

Kişiye özel danışmanlık hizmeti de veren başarılı uygulama iş İngilizcesi, mülakat konuşması, konuşma pratiği gibi derslerle de yardımcı olmaktadır. Flalingo İngilizce uygulaması öğrencilerinin Oxford Üniversity Press kütüphanesine erişim hakkı bulunmaktadır. Bu sayede öğrendiklerini pekiştirir ve zengin içeriklere ulaşılır.

2 – Duolingo

Hem eğlenceli hem de ücretsiz olan İngilizce öğrenme uygulaması Duolingo, adeta oyun oynar gibi dil gelişimini desteklemektedir. Tarayıcıya ya da telefonunuza Duolingo indir yazarak uygulamayı indirin. Sizi kendi durumunuzu anlayacak bir ankete yönlendirecektir. Ankette İngilizce konuşma seviyeniz, dili nerede ne düzeyde kullanmak istediğiniz, ne kadar vakit ayırabileceğiniz gibi durumlar netleştirilmektedir.

İngilizce öğrenmek için uygulamalar ücretsiz diye aratıldığında karşınıza çıkan ilk uygulamalardan biridir. Ücretsiz ve mobil destekli oluşu kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Kategoriler halinde dil eğitimi verilmektedir. Bu sayede istenilen alanda eğitim alınmaktadır. Sadece yazarak değil konuşma pratiği yapılan sesli kısımlar da bulunmaktadır. Duyulan kelime ve cümleleri tekrarlamak konuşma becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır.

3 – Cambly

ingilizce-ogrenme-uygulamasi
İngilizce Öğrenme Uygulaması

Cambly yabancı eğitmenler ile eğitim olanağı sunan başarılı bir uygulamadır. Bu yönü onu diğer uygulamalardan farklı kılmaktadır. Eğitmenler ile yapılan görüntülü görüşmeler sayesinde konuşma pratiği yapılmaktadır. Duymaya, görmeye ve konuşmaya tasarlanmış İngilizce öğrenme uygulaması, daha hızlı öğrenim sağlamaktadır. İngilizce ve daha fazla dilde eğitim seçeneği sunan başarılı bir platformdur.

4 – Memrise

Eğlenceli yapıya sahip başka bir uygulama da Memrise İngilizce öğrenme uygulaması olmaktadır. Klasik kalıplardan uzak, dilin hayatta kullanım şekline uygun videolarla karşınıza çıkmaktadır. Oyun tarzında verdikleri eğitimle sıkılmadan ve gelişiminizi kendiniz takip ederek dil öğrenebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dili konuşan kişilerin konuşmalarını tekrar eder, sesli tekrarlar yaparak dilinizi geliştirebilirsiniz.

Sizi sürekli test eden uygulama beyin egzersizi yaptırmakla beraber hızlı ve kolay öğretimiyle ilgi çekmektedir.  Bahsedilen İngilizce öğrenme uygulaması sayesinde hem kendiniz öğrenir hem de öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilirsiniz. Google Play içinde 2017 yılının en iyi dil uygulama örneği seçilmiş, En iyi İngilizce öğrenme Ekşi Sözlük sitesinde adından epey söz ettirmeyi başarmıştır.

5 – Skyeng

115 farklı kurs seçeneğiyle pek çok alanda eğitim veren, kendinize uygun eğitimciyi seçebileceğiniz bir uygulamadır. Bahsedilen İngilizce uygulaması içerisinde, kelime dağarcığınızı geliştirecek alıştırmalar yer almaktadır. Kendi programınızı kendiniz belirlediğiniz Skyeng uygulaması ile seviyenizi kontrol edebilirsiniz. Dünyanın her yerinden katılan öğrencilerle de konuşarak pratik yapabilirsiniz. 

6 – Beelinguapp

Dil öğrenmeyi bambaşka seviyelere çıkarmış başarılı bir uygulamadır. Normalde video izleyerek, konuşarak verilen eğitim, Beelinguapp ile kitap okuma şeklinde yapılmaktadır. İki dilde farklı şekilde seslendirilen sesli kitaplar ile keyifli bir öğrenim sağlanmıştır. En iyi İngilizce uygulamaları Ekşi Sözlük sitesinde de ele alınmış, İngilizceyi dinleyerek geliştirmek isteyenler için uygun olduğu belirtilmiştir.

7 – Voscreen

ingilizce-ogrenme-uygulamasi

İzlenilen birçok yabancı dizi filmler ile yeni kelimeler öğrenmek mümkündür. Voscreen İngilizce öğrenme uygulaması da tam da bu şekilde dersler sunmaktadır. Klasik tarzdan uzak kısa videolardan oluşmuş, izlerken altyazıyı ile takibi sağlayan eğitimleri vardır. Uygulamadaki amaç kulağın dile aşina olması ve alışmasıdır. Zaman içerisinde yaptığınız alıştırmalarla farkı kendiniz de göreceksiniz.

8 – Drops

İngilizce öğrenme siteleri arasında farklı dillerle de eğitim sağlayan bir platformdur. 41 farklı dil bölümü için öğrenme seçeneği sunmaktadır. Görseller sayesinde kelime ezberi yaptırır, kısa bir zaman ayırmak dahi ciddi şekilde ilerleme göstermeyi sağlamaktadır. Dil bilgisi konusu üzerinde durmayan İngilizce öğrenme uygulaması çeşididir.

9 – Grammarly

Grammarly uygulama, ilk seviye İngilizce öğrenme uygulaması çeşitlerinin tersine, orta ve ileri düzey kullanıcılara uygun tasarlanmıştır. Öğrendiğiniz dili telefonda kullanırken yazım hatalarını otomatik düzeltmeye yarayan bir uygulamadır. Hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın yazım hatasında Grammarly devreye girmektedir.

ingilizce-ogrenme-uygulamasi

Başarılı platform sadece mobil uygulamalar ile değil, dil öğrenme programları PC aracılığıyla da kullanılabilmektedir. Bilgisayarda yapılan yazışmalarını belirli düzeyde düzelterek sağlıklı bir iletişim sağlamaktadır. Özellikle öğrencilerin ve işinde İngilizce konuşanların yazarken öğrenmesini, hatalarını görmesini sağlayan İngilizce öğrenme uygulaması türüdür.

10 – English Ninjas | İngilizce Öğrenme Uygulaması

Ücretsiz uygulamalar arasında yer alan bir platformdur. Yurt dışından eğitmenlerle 7/24 sohbet edebilir, istediğiniz sürelerde pratik yapabilirsiniz. Başarılı İngilizce öğrenme uygulamaları bilgisayar üzerinde ve Android üzerinde de erişim imkanı sunmaktadır. Daha fazla bilgi için sitesini takip edebilir, kısa veya uzun süreli derslere katılabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
10 İngilizce Öğrenme Uygulaması ile Hızlı Öğren!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!