USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

İmamoğlu, İstanbul yolculuğumuz kesindir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacıbektaş’ta; “Bütün açıklamalarımı tane tane, net olarak yaptım. İstanbul yolculuğumuz kesindir ve çok önemli bir yolculuktur.

İmamoğlu, İstanbul yolculuğumuz kesindir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 60. Ulusal 34. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katılmak üzere bulunduğu Hacıbektaş’ta, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, şunları söyledi:

Eksiklerimiz olabilir

Ekrem İmamoğlu, Nevşehir Avanos’taki Ayhanlar Köyü’nde vatandaşlara; “Cumhuriyet’i hassasiyetle koruyacağız, geliştireceğiz. Onun demokrasi kanallarını genişleteceğiz, ferahlatacağız Cumhuriyet’i. Birbirimizi sevmeyi, saymayı, saygı duymayı en üst seviyeye taşıyacağız. Eksiklerimiz olabilir, hatalarımız olabilir. Bazı sonuçları henüz elde edememiş olabiliriz. Ama biliniz ki vazgeçmek yok. Doğruyu bulmak, doğruyu yakalamak; iyiyi, güzeli elde etmek kolay mücadelelerle olmuyor. Biz de o mücadelenin neferiyiz. 100 yıllık bir Cumhuriyet mücadelesi veriyoruz, milletçe” sözleri ile seslendi.

İmamoğlu, ayrıca şunları söyledi:

“2019’dan beri Hacıbektaş ilçemize çok özel çabalar gösterdik. Belediyemizle, güzel iş birlikleri yaptık. Gerçekten Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’nin istirahatgahı olan Hacıbektaş’a hizmet etme onurunu yaşadık, İstanbullular adına. Yine orada çok özel bir konut projemiz var. Onu yerinde gezeceğiz, yarın. Çok özel. Hem mimarisine hizmet eden hem de oranın güncel yaşamına katkı sunan bir modeli olan konut projesini KİPTAŞ ile beraber yapmanın gururunu yaşıyoruz. Orayı denetleyeceğiz. Bu bağlamda güzel bir yerel ziyaret. Onur duyuyorum. Yaklaşık 11 yıldır, her yıl Hacıbektaş anmalarına katılıyorum. Bu toprakların derinliğini, felsefesini temsil eden ve 13. yüzyılın aydınlanmasını belki de var eden kimliklerden birisi Hacı Bektaş-ı Veli. Onların huzurunda bu coğrafyaya hizmet etmenin keyfini yaşıyorum.”

Parti için de düşüncelerimiz var

“Siyaset şu anda anlamlı değil. Zaten bütün açıklamalarımı tane tane, net olarak yaptım. İstanbul yolculuğumuz kesindir ve çok önemli bir yolculuktur. Elbette de parti içinde de düşüncelerimiz var. Bu düşüncelerin karşılığını yerine getirmek, partimizi daha iyi bir geleceğe taşımak adına da fikirlerimiz var. Bu fikirlerimizi parti hukukuna, parti ahlakına uygun bir biçimde temsil etmeye ve mücadelesini vermeye devam edeceğim.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İmamoğlu, İstanbul yolculuğumuz kesindir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!