USD31,07
EURO33,70
JPY0,207600
RUB0,334100
GBP39,42
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.023,20
BTC51.326,33

Gülşen Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler 2022

gulsen-hakkinda
gulsen-hakkinda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şarkıcı Gülşen hakkında nereli olduğu, hangi okuldan mezun olduğu, babasının kim olduğu ile ilgili tüm her şeyi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Türk pop müziğinin en çok satan albümlerine ev sahipliği yapan Gülşen hakkında bilmediğiniz şeyler olabilir. 1996 yılında başladığı kariyerine birbirinden farklı şarkılar yazmış, seslendirmesini yapmıştır. Şuan tutuklu olan Gülşen hakkında birçok kişi nerede doğduğunu ve gerçek adının ne olduğunu merak etmektedir.

Zaman zaman müzik kariyerini bırakan Gülşen hakkında daha fazla bilgiyi öğrenmek istediğinizde sizler için hazırladığımız listenin devamına bakabilirsiniz. Böylelikle tüm hayatını 25 ağustos 2022’de tutuklanmasına kadar geçen sürede neler yaptığını yakından takip edebilirsiniz.

Gülşen Kimdir? Ne Zaman Ünlü Oldu?

Gülşen Kimdir ve Nerelidir? Gülşen Gerçek Adı Nedir?

Gülşen hakkında araştıran insanlar sahnede kullandığı gerçek adını merak etmektedir. Gerçek adı, Gülşen Çolakoğlu 29 Mayıs 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türkiye’de en üst sıralarda yer alan şarkıları ile gönüllerde taht kurmuş nadide sanatçılardan birisidir.

Türkiye vatandaşı olan Gülşen hakkında bilinen bir gerçekte ikamet ettiği yer Rumelihisarı Saryer İstanbul’dur. Memleketi Ordu olan ünlü sanatçının milliyeti Türk’tür.

Gülşen ne zaman ünlü oldu? Gülşen Nasıl Meşhur Oldu?

Gülşen Hakkında Bilinmeyenler

Gülşen hakkında daha detaylı araştırmalar yapıldığında İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Fatih ilçesindeki Çapa’da doğup büyüdüğü görülmektedir. Burada Gülşen Şehremini Anadolu lisesini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuvara gitmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuvara giderken aynı zamanda barlarda çalıştığı için eğitimini tamamlayamamıştır. Fakat 1995 yılında bir barda sahne aldıktan sonra Raks Müzik ile anlaşma yaparak ilk albümünü 1996 yılında Be Adam olarak çıkarmıştır. Yine aynı yıllarda evlilikten söz ettiğinden dolayı birkaç yıl müzik kariyerini geri planda bırakmıştır.

Döndüncü albümü olan ‘Of, of’ şarkısını çıkardıktan sonra 2004 yılında büyük çıkış yakalamıştır. Aynı yılda Altın Kelebek ve Kral TV Video Müzik Ödüllerine hak kazanmıştır. 2006 yılında 2015 yılına kadar çeşitli müzikler çıkararak Türkiye’nin en çok satan nadide sanatçıları arasına girmiştir.

Gülşen hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 2006 ve 2015 yılına ait müziklere bakabilirsiniz:

 • Yurtta Aşk Cihanda Aşk 2006
 • Beni Durdursan mı 2013
 • Bangır Bangır 2015
 • Yurtta Aşk Cihanda Aşk 2015
 • Yeni Biri 2015
 • Bi an Gel 2015
 • Sözde Ayrılık 2015
 • Yatcaz Kalkcaz Ordayım 2015
 • Kardan Adam 2015
 • Bir İhtimal Ordayım 2015
 • İltimas 2015

En çok Zirvede Kalan Şarkıları: Gülşen Hakkında Bilinmeyenler

Ünlü şarkıcı Gülşen, sekizinci stüdyo albümü olan ‘Beni Durdursan mı’ şarkısını şubat 2013 yılında yayımlayarak haftalarca zirvede kalmasına sebep oldu. Yıl sonuna kadar Türkiye’de 100 bin fiziki kopya ile en çok satan albümü oldu. Bunun üzerine yapımcı şirket DMC tarafından altın sertifika ile ödüllendirilmiştir.

Çıkış şarkısı olan ‘Yatcaz Kalkcaz Ordayım’ ve ‘Kardan Adam’ şarkısı Türkiye Resmi Listesi’nde yedi hafta boyunca ilk sırada asla inmedi. 2013 yılı için Google aramalarında en çok aratılan şarkı oldu. Müzik eleştirmenlere bazı çalışmaları hakkında olumsuz eleştiride bulunsa da bazıları ise şarkıları hakkında övgüyle bahsetmiştir.

Gülşen babası kimdir? Gülşen’in annesi kimdir? Gülşen hangi okuldan mezun?

İstanbul Fatih ilçesinde yer alan Çapa’da Gülşen, Ordulu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ünlü sanatçı Gülşen babası, Arslan Bayraktar makine mühendisiydi ve geçimini öyle sağlıyorlardı. Gülşen’in annesi ise Nimet Bayraktar olup, ev hanımıdır.

Gülşen, çocukluluğunun büyük çoğunluğunu Çapa sınırları içerisinde geçirmesine rağmen bazı zamanlar fındık toplamak için Ordu’ya gidiyordu. Gülşen, eğitimi Şehremini Anadolu Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversite bölümlerine giderek mezun olmuştur. Fakat İstanbul Teknik Üniversitesini, çalıştığı yıllarda, ilk yılı dolduktan sonra okulu bırakmıştır.

Üniversiteyi bıraktıktan sonra Türk halk müziği dersleri aldı ve üç ay olmak üzere Bendeniz ve Çelik için geri vokallik yapmıştır. Ataköy’de bulunan bir barda sahne aldığı sırada albüm yapımcısı Serap Turgay tarafından keşfedildi. Serap Turgay ve eşi Özkan Turgay beğenerek Raks Müzik ile dört albüm olarak ilk anlaşmasını yapmıştır.

Neden Tutuklandı Gülşen: Gülşen Hakkında Bilinmeyenler

Gülşen hakkında ve neden tutuklandığını bilmeyenler için 30 Nisan İstanbul konseri esnasında İmam Hatip liseleri hakkında söylediği bazı şeyler yüzünden 25 Ağustos 2022’de soruşturma başlatılmıştır. Ünlü sanatçı aynı gün halkı, kin ve düşmanlığa tahrik suçlarından ötürü Bakırköy kadın kapalı Cezaevine gönderilmiştir. Gülşen mahkemede suçlamaları reddetmesi ve tutuksuz yargılanmayı talep etse de bu durum değişmemiştir.

Son zamanlarda oldukça fazla araştırılan Aleyna Tilki’nin biyografisini sizler için hazırladık. Buraya tıklayarak ilgili içeriğe göz atabilirsiniz ☺

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gülşen Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!