USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.026,93

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 2023

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Göz rengi değiştirme ameliyatı nedir ve ne gibi riskleri vardır detaylandıracağız. Göz rengi değiştirme operasyonu nasıl gerçekleşir?

Göz renginiz, göze renk veren iris değerine göre belirlenmektedir. Pigmenti az veya çok olan gözler renk farklılıkları yaşamaktadır.

Eğer gözleriniz kahverengi renge sahip ise göz pigment oranınız yüksektir. Gözler yeşil renkteyse orta pigment seviyeleri ve mavi renk gözlerde ise düşük pigment seviyeleri rol oynar.

Göz renginizden memnun değilseniz ve değişim yapmak istiyorsanız operasyonu hakkında detaylı araştırma yapmalısınız. Göz en hassas duyu organlarımızdandır ve yapılan her türlü işlemin dikkatle yapılması gerekir.

Peki göz rengi değiştirme işleminin vücuda, sağlığa ve göze bir zararı var mıdır? Sırf göz rengi değiştirmek için büyük riskler alınıyor mu detaylandıracağız.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Nedir?

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (9)
Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 2023

Göz rengini beğenmeyen insanlar öz rengi değiştirme operasyonuna ihtiyaç duyabilirler. Göz renginin değişmesini sağlayacak olan bu işlemin zararları ve sizlere sağlayacağı riskler öncesinde detaylıca araştırılması gereken önemli bir konudur.

Peki ya göz rengi değiştirme işlemi ile yakalanabilen renkler nelerdir? Bu renklerde elbette ki kısıtlamalar vardır. Göz rengi değiştirme operasyonu ile sağlanabilen göz renkler arasında; yeşil ve tonları, mavi ve tonları, kahverengi ve tonları yer alır.

Göz rengi değiştirme ameliyatı işleminde birebir işlem gören kısım pigment ayarıdır. Göz rengi değiştirme operasyonu sırasında genelde lazer kullanılmaktadır ve pigment ayarları ile istenilen renk ayarlanmaktadır.

Gözde yer alan pigmentler lazer ile bir nevi kazınır ve pigmentin düşmesi ile beraber daha açık renkler ortaya çıkar.  Operasyon yalnız lazer ile yapılması sınırı taşımaz.

Yapay iris kullanımı ile de göz rengi değişikliğine gidilebilir. Göz rengi değiştirme işlemlerinin riskleri ise fazla olmaktadır. Yaşanabilecek riskler sebebiyle uzmanlar bu konuda sıklıkla uyarı yapmaktadır.

Kalıcı Göz Rengi Değiştirme | Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Yapan Hastaneler

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (5)

Göz rengi değiştirme ameliyatı işleminin kalıcı olması mümkün müdür? Göz rengi değiştirme işlemi görenler kalıcı bir değişim yaşamış insanlardır. Bu sebeple ameliyat kalıcı bir rengi size verir diyebiliriz. Fakat sonucunda yaşanabilecek zararların risk ortalamaları da iç açıcı değildir.

Kalıcı bir göz rengi değiştirme operasyonu için kullanılan iki yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi lazer ile operasyondur. Lazer ile yapılan operasyon sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir diyebiliriz. Lazer ile gözlerin pigmenti kazınarak pigment derecesi açılmaktadır.

Düşen pigment derecesi göz renginin ton ton açılmasını sağlar. Lazer ile yapılan işlem genellikle kulaklara aşina olan bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise iris değişim ile gerçekleşir.

Yapay iris çok ince bir tabakadan oluşmaktadır. Yapay irisin göze yerleşimi ile beraber de göz renginin değişmesi mümkündür. Yapay irisin kalıcılığı lazer ile yapılan işleme göre daha fazladır. Yapılan araştırmalara bakılırsa yapay iris işlemi göz rengi değiştirme açısından daha kalıcıdır diyebiliriz.

Yapay iris ile tam 150 ton göz rengi çeşidine sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. Lazer işlemi ile ise yakalanabilecek göz renk tonları fazla bir çeşide sığmaz. Bu renkler; yeşilin tonları, mavinin tonları ve kahverenginin tonları ile sınırlı kalabilmektedir.

Uzmanların kararları ve tespitleri bu şekildedir. Fakat uzmanlar ilave olarak iki işlemin de vücuda ciddi zararlar verebileceğini dile getirmekte ve eklemektedir.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Olanlar Zararları Nelerdir?

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (4)

Göz rengi değiştirme ameliyatı riskleri var mıdır?  Göz rengi değiştirme işlemi uygulaması sıklıkla tercih edilebilen veya yapılmak istenilen bir işlemdir. İki şekilde ve yöntemde yapılabilecek ameliyatlar ile göz renginin değişmesi mümkündür.

Bu yöntemler ya yapay iris kullanımı ile gerçekleşir, ya da lazer ile uygulanan bazı işlemlerin sonuç alması ile gerçekleşir. Göz rengi değişimi ameliyat ile yapılabilirken yaşanacak zararlar veya riskler de akılda olmaktadır.

Korkutan bazı ihtimaller karşılığında yine de bu işlemi yaptıranlar ve yatırmak isteyenler vardır. Kimileri herhangi bir zarar uğramadan hayatlarına devam ederken, kimi kişiler ise risk tablosundan payını almaktadır.

Göz rengi değiştirme ameliyatı işlemi sırasında uygulanan işlemler göz bebeğinize ve yapısına zarar verebilir. Göz renginin uğrayabileceği ciddi göz sorunları ev zararları kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Uzmanlar bu işlemi zorunda kalınmadıkça yapmayı doğru bulmazlar. Çünkü karşılığında alınacak olan riskler ciddi derecededir. Ameliyatın oluşturabileceği zararlar ve riskler arasında görme kaybı ve görme bozuklukları da yer almaktadır.

Görme kaybının yanı sıra en korkutan sonuç tablosu kalıcı körlüktür. Bu sebeple göz değiştirme işlemi zorunda kalınmayınca yapılmamalı ve talep edilmemelidir. Göz tansiyonu oluşturabileceği gibi göze büyük zararlar verebilecek olan bu ameliyat tercihi kesinlikle olmamalıdır. Oyun bağımlılığı ile alakalı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Doğal Yöntemler ile Göz Değiştirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (8)

Göz rengi değiştirme ameliyatı nerede yapılıyor sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Göz hastanelerinde yapılan bu uygulama işleminde alanında başarılı olan ve güven veren bir doktor ile alışılmalıdır.

Göz rengi değiştirme işlemi operasyon ile oluştuğunda ya lazer ya da yapay iris ile gerçekleşir. Bu işlemlerin yanı sıra doğal yöntemlerle de aranan ve istenen sonuç yakalanabilir.

Doğal yöntemler ile elbette ki tam istenen renk ve tonu yakalamak mümkün değildir. Mesela kahverengi göz rengine sahip birinin doğal yöntemler ile mavi renge sahip olması mümkün değildir.

Fakat ton olarak açılmalar mümkün olacaktır. Doğal yöntemler ile yakalanabilecek olan renk tonlarına sahip olmak istiyorsanız altta sıralayacağımız maddelere göz atabilirsiniz. Detaylı bir araştırma yapmayı unutmayın ve ihmal etmeyin.

1- Papatya Çayı

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (7)

Göz rengi değiştirme ameliyatı olumu haricindeki doğal yöntemlere de göz atılmalıdır. Papatya çayının tüketiminin sağlamış olduğu faydalar çokluktadır. Sinir ve stres anında yanınızda bir takviye aradığınızda papatya çayını doldurmuş olduğunuz fincanınız yanınızda olur.

En stresli anların üstesinden gelmeyi sağlayacak papatya çayı bu özelliğinin yanı sıra birçok özelliği daha size sağlayacak. Papatya çayı tüketimi; mide ve bağırsakta oluşan sorunlara, oluşan gaz, yemek sonrası şişkinlik ve hazımsızlıktan dolayı yaşanan sorunlara fayda sağlar.

Aynı zamanda alerji önleyici etkisi ve iltihap önleyici özelliği ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Papatya çayı düzenli bir şekilde tüketildiğinde göz frenginin de açmak gibi bir özelliği bünyesinde barındırır.

Papatya çayını düzenli tüketmek hem isteğinizi karşılar hem de bunun yanı sıra birçok yararı da bir arada sağlar. Göz renginiz papatya çayı tüketimi sayesinde daha parlak bir görünüm yakalayacaktır. Göz rengi değiştirmek mümkün mü?

2- Bal

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (6)

Göz rengi değiştirme ameliyatı olan ünlüler sizlere bu cesareti belki de daha kolay vermektedirler. Fakat karşısında yakalanacağınızı zorlu mücadeleleri düşünerek zorundalık yaşamadıkça böyle bir duruma başvuruda bulunmamalısınız.

Ameliyat ile kalıcı körlük, göz tansiyonu ve görmede kayıp yaşama sorunlarının risk ihtimallerini almak yerine doğal yollara başvurabilirsiniz. Elbette kalıcı ve kesin etkili bir çözüm tam bulunamaz.

Balın içerisinde yer alan mineraller düzenli tüketim ile vücutta birçok konuda yarar sağlayacaktır. Göz renginizin açılması içinse düzenli bir bal tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Balın faydaları bilindiği üzere fazlaca bir listeye kendini bırakmaktadır.

Özellikleri içerisinde ise göz rengini açmak da yer alır. Sizler de düzenli bal kullanarak hem vücut sağlığınıza yarar sağlayabilir hem de göz renginizin daha canlı ve açık tonlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bal faydaları şu şekildedir:

  • Ciltteki sorunlara iyi gelir, kepeği önler ve kepekten dolayı oluşan kaşınmaya iyi gelir.
  • Yaşanan bazı alerjik belirtileri yok eder.
  • Göz rengi değiştirme ameliyatı yerine bal tüketerek gün içerisinde size enerjik olun.
  • Kanser olma riskini azaltacak olan bazı maddeleri de içerisinde bulundurur.
  • Vücutta fazla depolanan ve sorun yaratan yağın erimesine de yardımcı olmaktadır.
  • Hastalıklara karşı olarak bağışıklık sistemine destek olur ve güç kazandırır.
  • Eğer kişide yüksek kolesterol sorunu var ise bal burada da düzenleyici görev oynar.

3- Ispanak

hederaguncel-goz-rengi-degistirme-ameliyati (3)

Göz rengi değiştirme ameliyatı yaşanmasından yana olmamalısınız. Bu durum oldukça can sıkıcı hatta hayata devam ettirmeyici sorunlara yol açabilir. Bu sebeple karar aşaması çok büyük önem taşır. Bu tarz bir işlem ile göz açtırma isteğinizi arşılarken görme yetinizi kaybedebilirsiniz.

Bu durum da hiçbir uzmanın istemeyeceği kötü bir durumdur. Bu tür operasyonlar yerine ıspanak tüketimi ile göz renginizi belirli bir ton açabilirsiniz.

Göz rengini küçük bir değişim bile olsa değiştirebilen ıspanak aynı zamanda parlak bir görünümü de kazandırır. Ispanak içerisinde bulundurduğu demir ve magnezyum ile birçok yararı insan vücuduna sağlamaktadır.

Tüm bu sayılan doğal yöntem denilebilen yöntemleri kullanabilirsiniz. Fakat göz rengi değiştirme ameliyatı kesinlikle önerilmez. Görme kaybının da ötesinde kalıcı körlük dahi oluşturabilecek bu işlem tercih edilmesi gereken bir işlem değildir.

Yapay iris yönteminde 150 adet tona sahip olma şansı vardır fakat bir yandan da yüksek bir risk ihtimal yüzdesi içeren kalıcı körlük ihtimali yer almaktadır.

Göz rengi değiştirme işlemi operasyon ile oluştuğunda ya lazer ya da yapay iris ile gerçekleşir. Bu işlemlerin yanı sıra doğal yöntemlerle de aranan ve istenen sonuç yakalanabilir.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!